dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 205
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 4095
  1. #4041
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Jak ustawic stala i najmniejsza histereze? Jutro ustawie okinka i zobacze jak bedzie to dzialac.

  2. #4042

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jak ustawic stala i najmniejsza histereze? Jutro ustawie okinka i zobacze jak bedzie to dzialac.
    Poczytaj w swojej instrukcji, ja mam sterownik Tybox 137 i tu stała histereza to w menu "TOR". Mam ustawione 21,5 z histerezą 0,2 czyli przy 21,6 kocioł przestaje grzać, przy 21,4 zaczyna.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #4043
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    No nie moge znalezc, jest o temp obnizonej i komfortowej ale o ust histerezy nie ma nic. Zauwazylem ze kociol grzeje do +0.5 st wzgledem temp zadanej. To o duzo za duzo bo goraco.

    Wyczytalem ze w moim kotle victeix 12 tt jest elektroniczna pompka wiec raczej jej obrotow nie podkrece. Zastanawiam sie czy bypass nie jest otwarty.

  4. #4044

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    No nie moge znalezc, jest o temp obnizonej i komfortowej ale o ust histerezy nie ma nic. Zauwazylem ze kociol grzeje do +0.5 st wzgledem temp zadanej. To o duzo za duzo bo goraco.

    Wyczytalem ze w moim kotle victeix 12 tt jest elektroniczna pompka wiec raczej jej obrotow nie podkrece. Zastanawiam sie czy bypass nie jest otwarty.
    Jest pompa elektroniczna, ale możesz ją ustawić, że np obroty minimalne ma na poziomie 6 czy 7 w 9 stopniowej skali. W instrukcji jest to opisane. Zobacz na kotle parametrem info na jakim teraz biegu chodzi jak będzie działało ogrzewanie i jakie masz przepływy.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  5. #4045

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Jest pompa elektroniczna, ale możesz ją ustawić, że np obroty minimalne ma na poziomie 6 czy 7 w 9 stopniowej skali. W instrukcji jest to opisane. Zobacz na kotle parametrem info na jakim teraz biegu chodzi jak będzie działało ogrzewanie i jakie masz przepływy.
    A wystarczyło dołożyć pompę do rozdzielacza.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #4046

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A wystarczyło dołożyć pompę do rozdzielacza.
    W jakim celu dodatkowa pompa do rozdzielacza, jak mam 120m2 podłogówki na jednym poziomie i wszystko działa tak jak należy?
    W tym sezonie przestawiłem sobie kocioł na grzanie na pogodówce, pompa ma ustawiony minimalną prędkość na 6 i nigdzie nie mam problemów z temperaturą taką jaką chce mieć.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  7. #4047

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    W jakim celu dodatkowa pompa do rozdzielacza, jak mam 120m2 podłogówki na jednym poziomie i wszystko działa tak jak należy?
    W tym sezonie przestawiłem sobie kocioł na grzanie na pogodówce, pompa ma ustawiony minimalną prędkość na 6 i nigdzie nie mam problemów z temperaturą taką jaką chce mieć.
    Sory, że napisałem pod Twoim postem, tyczyło się postu @raxon, on miał słabe przepływy na rotametrach.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #4048
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Jak grzal kociol to wcias alem info na kotle i bylo "d" dalej chyba temperatura i w zasadzie tyle. Mam instrukcje i do kotla i do vcara ale nic tam sesnownego nie mam.
    Podlogowke i kotlow ie mi ro ili slece od vailanta i takiego polecali bo pewnie tylko takie potrafili ustawic. Podejrzewam ze kociol moze byc zle skonfigurowany. Skoro innym pompa daje rade to i u mnie powinna. W glebi po prawej od pompu jest jakas regulacja nim max, jest na max i podejrzewam ze to bypass pompy ale sie nie znam i to by sie moglo zgadzac bo pewnie fachowcy dali na max bo myslili ze to moc pompy, przed montazem kotla twierdzili ze 12kw to za malo na dom i napewno ma za slaba pompe...
    Za chwile ide do roboty wiec nie bede grzebal ale cbcialbym mniejsza amplitude grzania, zeby sie nie wlwczal na 5 sekund co minute i te przeplywy cbcialbym zwiekszyc. Moze jutro przysiade jak bede mial czas, poki co ustawilem 3 okna grzania komfort.

  9. #4049

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jak grzal kociol to wcias alem info na kotle i bylo "d" dalej chyba temperatura i w zasadzie tyle. Mam instrukcje i do kotla i do vcara ale nic tam sesnownego nie mam.
    Podlogowke i kotlow ie mi ro ili slece od vailanta i takiego polecali bo pewnie tylko takie potrafili ustawic. Podejrzewam ze kociol moze byc zle skonfigurowany. Skoro innym pompa daje rade to i u mnie powinna. W glebi po prawej od pompu jest jakas regulacja nim max, jest na max i podejrzewam ze to bypass pompy ale sie nie znam i to by sie moglo zgadzac bo pewnie fachowcy dali na max bo myslili ze to moc pompy, przed montazem kotla twierdzili ze 12kw to za malo na dom i napewno ma za slaba pompe...
    Za chwile ide do roboty wiec nie bede grzebal ale cbcialbym mniejsza amplitude grzania, zeby sie nie wlwczal na 5 sekund co minute i te przeplywy cbcialbym zwiekszyc. Moze jutro przysiade jak bede mial czas, poki co ustawilem 3 okna grzania komfort.
    Wklejam Ci zrzuty z instrukcji.
    Parametr info i tabelka co się pod nim kryję. Prędkość pompy pokazuje pod numerem d1.2. W instrukcji wszystko jest opisane co i jak gdzie wejść aby zobaczyć. Trzeba się tylko przyłożyć do tego i poczytać.
    Prędkość pompy jest w menu, pod parametrem A. Domyślnie minimalne obroty ma ostawione na 5, jeżeli u Ciebie są za małe przepływy, zmień ten parametr na 6, 7 lub 8 i zobacz czy się coś zmieniło.
    Generalnie wszystko jest w tym wątku. Trzeba tylko czytać i wyłapać rzeczy, które bedą odpowiednie dla Ciebie i Twojego domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-02-6 o 12.57.27.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	463619Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-02-6 o 12.56.47.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	463620
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  10. #4050
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Dobra juz zalapalem, ja tego szukalem w car`rze. Jak podejrzewalem byl otwarty bypass na max, chociaz silownikow na rotametrach nie mam. Po zakreceniu przeplywy podskoczyly. Podkreculem tez pompe na min 6, dalem opoznienie startu kotla na 600s zeby glupio nie startowal i gasl co chwile zanim delta T nie bedzie odpowiednia. Fajnie by bylo zmniejszyc histereze temperatury w domu ale sie chyba nie da. Moglby szybciej zaczac grzac i szybciej sie wylaczac. Najwyzej w lecie zamontuje czujnik zewnetrzny ale teraz to nie pogoda na takie rzeczy

  11. #4051

    Domyślnie

    W tej instrukcji jest chyba Blad ja mam w instrukcji parametr A2 na 2. Jak jest na 0 nie idzie ustaiac predkosci pompy.

  12. #4052

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Poszukuje informacji jak w kotle Victrix Tera Plus uzyskać analogowy sygnał np. napięciowy o pracy kotła na potrzeby ogrzewania bądź ciepłej wody.
    W starym Victrixie był zawór 3D sterowany napięciem 230V. Było prosto jak kocioł grzał CO pojawiał się napięcie na zaworze.
    Nowa Tera ma płytę główną cyfrową i zawór 3D sterowany silnikiem krokowym liniowym. W związku z tym nie jest łatwo a prawie niemożliwe uzyskanie informacji o stanie zaworu.
    Płyta Immergasa przekaźników którą można podłączyć np. do kotła EXA w instrukcji nie wspomina o kotle Tera.
    Nie chciałbym realizować tego sterowania za pomocą np. Homeassitanta bądź smart przekaźników z wiadomych względów czyli niezawodność.

    Może ktoś rozwiązał ten problem w swoim kotle Tera PLus.
    Oczywiście zwracałem się do Immergas Polska ale osoba podesłała mi schemat blokowy z instrukcji a centrala we Włoszech przekierowała moje pytanie do Immergas Polska.

  13. #4053

    Domyślnie

    Czy w sterowniku car idzie ustawic predkośc obrotów wentylatora? Czy idzie tez ustawic w nim inną histereze w minusowych temperaturach np aby ja podnosił (korygował) Nie zawsze zadanaa wg określonego schematu i wykresu działa poprawnie z naszym domem.

  14. #4054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam .
    Zrobiło się cieplej i kocioł zaczął taktować ( Victrix TT 12 erp). Jak ustawić temperaturę min i maks dla krzywej .
    Kocioł pracuje z czujnikiem zewnętrznym i salusem pokojowym same grzejniki. Za czorta nie rozumiem tych ustawień z instrukcji.

  15. #4055

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Witam .
    Zrobiło się cieplej i kocioł zaczął taktować ( Victrix TT 12 erp). Jak ustawić temperaturę min i maks dla krzywej .
    Kocioł pracuje z czujnikiem zewnętrznym i salusem pokojowym same grzejniki. Za czorta nie rozumiem tych ustawień z instrukcji.
    Wywal sondę zewnętrzną i przejdź na on-off z najmniejsza histerezą. Po jakiego grzyba ludzie komplikują sobie życie krzywymi grzewczymi? Jadę na Tybox 137 bez sondy od ponad 6-ciu lat i jest super.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #4056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Problem tkwi raczej w grzejnikach, nie sondzie.
    Aczkolwiek w tej sytuacji podniósłbym temperaturę minimalną krzywej grzewczej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #4057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Witam .
    Zrobiło się cieplej i kocioł zaczął taktować ( Victrix TT 12 erp). Jak ustawić temperaturę min i maks dla krzywej .
    Kocioł pracuje z czujnikiem zewnętrznym i salusem pokojowym same grzejniki. Za czorta nie rozumiem tych ustawień z instrukcji.
    Witam.
    Od 3 lat lat bazuję na maksymalnej mocy kotła ustawionej na minimum i jeszcze nigdy nie zabrakło mocy. Brak taktowania. Trzeba tylko ustawić wysoką krzywą.

  18. #4058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    No właśnie tylko nie wiem jak te moce przestawić.
    Jak zrobiło się cieplej to kocioł za bardzo obniża temperaturę i taktuje bo kaloryfery nie oddają wystarczającej ilości ciepła .

  19. #4059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak masz ustawione parametry t0 i t1 ?
    I P2 ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #4060

    Domyślnie

    wg39070 na podłogówce jest inaczej a na kaloryferach tez inaczej.

Strona 203 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony