dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 205
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 4095
  1. #4061

    Domyślnie

    Film z dziwnego zachowania kotła Immergas TT ERP 20 X podczas wiatru - gaśnie palnik (parametr D 01 skacze) W D09 brak błędów.
    Jesli jest tutaj jakis instalator co sie zna na tym i wie o co chodzi niech prosze napisze. Kocioł 3 rok pracuje.
    https://youtu.be/Eswo4q3Z-fU

    Gdy nie ma Wiatru ten parametr D01 tez skacze. Patrz 30 sekunda
    https://youtu.be/LGGi7zFRPek

    Ktoś ma jakieś pomysły? Komin 9 metrów w szachcie kominowym szczelny (sprawdzone)
    Ostatnio edytowane przez Wiesmare ; 25-02-2023 o 13:28

  2. #4062

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiesmare Zobacz post
    Film z dziwnego zachowania kotła Immergas TT ERP 20 X podczas wiatru - gaśnie palnik (parametr D 01 skacze) W D09 brak błędów.
    Jesli jest tutaj jakis instalator co sie zna na tym i wie o co chodzi niech prosze napisze. Kocioł 3 rok pracuje.
    https://youtu.be/Eswo4q3Z-fU

    Gdy nie ma Wiatru ten parametr D01 tez skacze. Patrz 30 sekunda
    https://youtu.be/LGGi7zFRPek

    Ktoś ma jakieś pomysły? Komin 9 metrów w szachcie kominowym szczelny (sprawdzone)
    Swego czasu udzielał się na forum świetny fachowiec od kotłów Immergas, ma nick "montixe". Poszukaj go na forum i napisz do niego.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #4063
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak masz ustawione parametry t0 i t1 ?
    I P2 ?
    Żeby odczytać te wartości to muszę wejść do memu serwisowego ?

  4. #4064

    Domyślnie

    Ustawienia są domyślne z insrukcji.

    Dostałem informacje od pewnego serwisanta, aby zmierzyć opór komina, opór palnika, ciśnienie gazu, i pełna kalibracja.
    Ostatnio edytowane przez Wiesmare ; 28-02-2023 o 12:09 Powód: zmiana

  5. #4065
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Problem tkwi raczej w grzejnikach, nie sondzie.
    Aczkolwiek w tej sytuacji podniósłbym temperaturę minimalną krzywej grzewczej
    Kolego może napiszesz jak ustawić temp min i max dla krzywej na kotle ?
    Niby jest opisane w instrukcji ale mam wrażenie że to tłumaczył jakiś kosmita.
    Jeszcze trochę do końca sezonu i nie chcę za bardzo próbować ustawiać nie bardzo rozumiejąc.

  6. #4066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zmieniając parametry t0 i t1.
    Więcej nie pomogę, bo mam poprzedni model kotła i to z CARv2, na którym zmieniam krzywą.
    Tzn - zmieniałem, bo od 4, czy 5 lat tego nie ruszam
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #4067
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Witam.
    Od 3 lat lat bazuję na maksymalnej mocy kotła ustawionej na minimum i jeszcze nigdy nie zabrakło mocy. Brak taktowania. Trzeba tylko ustawić wysoką krzywą.
    W instrukcji jest tak
    Aby uzyskać dostęp do fazy programowania
    należy ustawić przełącznik w.u. w pozycji “6 h”,
    przełącznik c.o. w pozycji “9 h” i nacisnąć przez
    około 8 sekund na przyciski “Reset” i “Lato/
    Zima
    Po wejściu do programowania można przewinąć
    pięć menu (G, P, t, A, F), wciskając na 1 sekundę
    przycisk “Lato/Zima”.
    O ile do tego momentu jed]st dla mnie jasne to dalej już ni hu-hu

    Przełącznikiem “regulacja w.u.” wybiera się
    parametr (wewnątrz tego samego menu) i przekręcając przełącznik “regulacja c.o.”.

    od tego momentu znowu rozumiem
    Aby zapisać zmianę parametrów nacisnąć przez
    1 sekundę na przycisk “Reset”.
    Zapisanie jest wskazane napisem “88” na
    wskaźniku (Poz. 14 rys. 2-1) trwającym przez
    2 sekundy.
    Z trybu programowania wychodzi się po upływie
    15 minut lub naciskając jednocześnie na przyciski
    “Reset” i “Lato/Zima”

  8. #4068
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Po wejściu do programowania można przewinąć
    pięć menu (G, P, t, A, F), wciskając na 1 sekundę
    przycisk “Lato/Zima”.
    O ile do tego momentu jed]st dla mnie jasne to dalej już ni hu-hu

    Przełącznikiem “regulacja w.u.” wybiera się
    parametr (wewnątrz tego samego menu) i przekręcając przełącznik “regulacja c.o.”.
    To nie jest skomplikowane.
    Kręcąc lewym pokrętłem od ustawienia w.u. zmieniasz kolejne parametry, dla poszczególnych menu.
    Np. dla menu P gdy przekręcisz całkowicie w lewo masz parametr P0, potem kręcąc w prawo będzie P1, następnie P2, aż do P8
    Rób to powoli a zobaczysz, że pod kolejnymi pozycjami pokrętła będziesz miał dostęp do kolejnych parametrów. Gdy już wybierzesz parametr, do zmiany jego wartości używasz prawego pokrętła od c.o. Przekręcenie tego pokrętła całkowicie w lewo, zawsze ustawia wartość 0, a kolejne wartości kręcąc powoli w prawo.

    Tak naprawdę schody się zaczynają, gdy masz już kilkuletnią płytę sterującą kotłem, wtedy pokrętła przestają pracować liniowo, lekko przekręcając, potrafi zmienić się o kilka wartości zamiast pojedynczo. Albo zmieniają się, gdy nie dotykasz pokręteł. Wtedy prawdę trudno jest uzyskać właściwe ustawienie. Kilka osób na forum pisało o takiej przypadłości. Też to zauważyłem w swoim kotle.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 01-03-2023 o 20:30

  9. #4069
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    To nie jest skomplikowane.
    Kręcąc lewym pokrętłem od ustawienia w.u. zmieniasz kolejne parametry, dla poszczególnych menu.
    Rób to powoli a zobaczysz, że pod kolejnymi pozycjami pokrętła będziesz miał dostęp do kolejnych parametrów. Gdy już wybierzesz parametr, do zmiany jego wartości używasz prawego pokrętła od c.o. Przekręcenie tego pokrętła całkowicie w lewo, zawsze ustawia wartość 0, a kolejne wartości kręcąc powoli w prawo.

    Tak naprawdę schody się zaczynają, gdy masz już kilkuletnią płytę sterującą kotłem, wtedy pokrętła przestają pracować liniowo, lekko przekręcając, potrafi zmienić się o kilka wartości zamiast pojedynczo. Albo zmieniają się, gdy nie dotykasz pokręteł. Wtedy prawdę trudno jest uzyskać właściwe ustawienie. Kilka osób na forum pisało o takiej przypadłości. Też to zauważyłem w swoim kotle.
    Czyli jak wejde do menu po dwukrotnym naciśnięciu "zima/lato" wejdę w trzecie podmenu "t" Najpierw będzie "t0" i prawym pokrętłem wybiorę temperaturę min . Resetem zatwierdzam, potem będzie "t1" więc analogicznie?

  10. #4070
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał irek711 Zobacz post
    Czyli jak wejde do menu po dwukrotnym naciśnięciu "zima/lato" wejdę w trzecie podmenu "t" Najpierw będzie "t0" i prawym pokrętłem wybiorę temperaturę min . Resetem zatwierdzam, potem będzie "t1" więc analogicznie?
    Gdy wejdzisz w podmenu "t" to gdy przekręcisz lewe pokrętło na minimum (całkowicie w lewo) będziesz miał t0, gdy ruszysz trochę w prawo będzie t1, gdy jeszcze w prawo t2 i czym bardziej będziesz przekręcał to będą pojawiały się kolejne parametry. Prawe pokrętło używasz by ustalić wartość parametru. Całkowicie w lewo wartość parametru 0, trochę w prawo wartość 1, i czym bardziej będziesz przekręcał, wartości będą się zwiększały. Gdy już znajdziesz potrzebny Ci parametr (lewym) i ustawisz oczekiwaną wartość (prawym) zatwierdzasz resetem.

  11. #4071

    Domyślnie

    Czy są tutaj instalatorzy i zinterpretują błędy z menu D09 błąd 38 oraz 89? Instrukcja czy tłumaczenie jest tak zrobione, e tego komentować nie chce. Jak jeden instalator powiedział na temat ich instrukcji (pip pip pip)

  12. #4072

    Domyślnie

    Dzień dobry, Kocioł Immergas Victrix 12TT nie grzeje CWU, wyskakuje bardzo szybko błąd E01
    - Czyszczenie wykonane
    - Serwisant coś tam porobił ale ogólnie błąd dalej wraca
    - piec jest już po 5 letniej GW
    - jak się odepnie sondę ntc (jest sprawna) to wyskakuje błąd E12, ale piec wówczas działa bez zarzutu grzeje dom bez żadnych przerw (całą zimę)
    - z odpiętą sondą zorientowałem się że woda przelatuje też do zbiornika (tak jakby zawór 3d nie działał), bo pompa grzeje wówczas dom i zbiornik. Jak się okazało grzałka, która była w zbiorniku grzała zbiornik i dom przez to miałem wysokie rachunki. Teraz grzałka się zepsuła, ale mam wodę w temperaturze takiej jak zasilanie czyli ok 35 st C

    Proszę o pomoc lub wskazanie namiarów na kogoś kto mógłby to ogarnąć we wrocławiu,
    Pozdrawiam

  13. #4073

    Domyślnie

    Jaka jest zależność wiatru i błędów jonizacji? Victrix TT 20X
    Brak wiatru jonizacja w menu 01 prawidłowa. 40 do 54 Praca stabilna.
    Niewielki wiatr zaczyna powodować błędy jonizacji zakres od 40 do 98 i poza skale (pojawiają sie kreski - -)
    Podbija zadaną temperaturę o 5 stopni, po pewnym czasie gaśnie palnik.
    Kocioł po pełnym profesjonalnym przeglądzie. Komin pionowy 9 m.
    W menu D09 brak błędów na ten moment. Chociaż tym bym sie nie sugerował bo błędy lubią z opóźnieniem wskakiwać.
    Jakieś sugestie?

    Czytam ten wątek (obecnie strona 136). Z tego co widziałem podobny problem miały co najmniej 2 osoby. Jedna sprzedała kocioł od innej nie mam info.
    Nie jestem więc sam. Jedno jest pewne. Dla 100% serwisantów immergas problem nieznany.

  14. #4074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiesmare Zobacz post
    Jaka jest zależność wiatru i błędów jonizacji? Victrix TT 20X
    Brak wiatru jonizacja w menu 01 prawidłowa. 40 do 54 Praca stabilna.
    Niewielki wiatr zaczyna powodować błędy jonizacji zakres od 40 do 98 i poza skale (pojawiają sie kreski - -)
    Podbija zadaną temperaturę o 5 stopni, po pewnym czasie gaśnie palnik.
    Kocioł po pełnym profesjonalnym przeglądzie. Komin pionowy 9 m.
    W menu D09 brak błędów na ten moment. Chociaż tym bym sie nie sugerował bo błędy lubią z opóźnieniem wskakiwać.
    Jakieś sugestie?

    Czytam ten wątek (obecnie strona 136). Z tego co widziałem podobny problem miały co najmniej 2 osoby. Jedna sprzedała kocioł od innej nie mam info.
    Nie jestem więc sam. Jedno jest pewne. Dla 100% serwisantów immergas problem nieznany.
    Pisałem kiedyś, że piec mi gasł podczas wietrznej pogody, problemem był niewłaściwa wartość parametru F0 (Długość system powietrzno-spalinowy) - ustawiłem na jedynkę z zera i problem znikł. Ustawia się to w menu serwisowym pieca. Po zmianie wartości parametru piec, chyba, sam zrobi sobie test (około 15min) i wyjdzie z menu serwisowego. Robiłem to raz jak miałem problemy z piecem 5 lat temu więc dokładnie nie pamiętam. Czytaj instrukcja paragraf 3.11 - oczywiście nic tam nie notujemy - piec musi się po ponownie skalibrować i to wszystko.

    Jesli sam się nie skalibruje po zmianie parametru to trzeba wykonać kalibrację samemu.
    Po wyjściu z menu serwisowego należy postepować wg poniższej procedury:
    kalibracja pieca - z instrukcji:
    "Aby przejść do fazy pełnej (tu chyba powinno być "szybkiej") kalibracji należy
    włączyć kocioł, ustawić przełącznik w.u. na “6 h”,
    przełącznik c.o. na “9 h” (Rys. 3-10) i na około
    8 sekund wcisnąć przycisk “Reset” do czasu
    włączenia się funkcji “kominiarz” następnie w
    ciągu 3 sekund wcisnąć przycisk “info”."

    Jedyne co mogę dodać to, to że chyba najlepiej tą kalibrację wykonać przy bezwietrznej pogodzie, gdyż ze względu na silny wiatr kociołek może się jednak źle skalibrować przez co będzie więcej zużywał gazu - taka tam moja teoria.
    Ostatnio edytowane przez gslaw ; 02-04-2023 o 14:35

  15. #4075

    Domyślnie

    Kocioł jest po serwisie. Takie rzeczy są dla serwisanta. Ja tam nie chce grzebać w opcjach, gdzie nie powinienem (można tylko pogorszyć). Wolałbym opinie serwisanta, lub kogoś kto miał podobny problem. Na forum widziałem parę osób z podobnym problemem. Rozwiązania niestety nie.
    Kocioł dosłownie po paru minutach pracuje z świeczką na wyświetlaczu ale podbija mu temperaturę (tylko na wietrze) i obroty wentylatora (gdy wieje) idą w górę. Jest tam 22 czy 23 x 100 rpm. Co jakiś czas gaśnie palnik.Sewis zmienił tam przerwy pomiędzy odpaleniami na 10 minut chyba. Tak czy inaczej powinien pracować stabilnie non stop. Dziwi mnie jedno, że nikt z takim problemem się nie zetknął. Zawór sgv czy jak on tam sie nazywa tez wymieniony. Szczelność i inne pomiary itp zrobione. Wszystko gra i buczy. Skąd więc takie zachowanie?

  16. #4076

    Domyślnie

    Witam, temat jest dla mnie bardzo pomocny. Przeczytałem chyba całość i zdecydowałem się na zakup kotła Victrix 12TT. Wszytko działa jak na razie tak jak powinno ( tak mi się wydaje) z tym że wyświetlacz na kotle jest ciągle podświetlony mimo ustawienia t8 na 0 co powinno spowodować wygaszenie po 15s. Czy w waszych kotłach też tak jest?

    PS. po zmianie t8 na 1 wyświetlacz lekko przygasa po zmianie na 2 świeci się w pełni tak jak to jest w opisane w instrukcji.
    T8 ustawione na 0 skutkuje ciągłym podświetleniem tak jak podczas włączonej funkcji 2.

    Spotkaliście się z podobnym problemem??
    Ostatnio edytowane przez Karolko ; 10-10-2023 o 10:53

  17. #4077

    Domyślnie

    Znowu u mnie w kotle jonizacja wariuje... od 20 do 98 i poza skalą. kwiecien/maj tego roku było naprawiane.
    Co ja mam powiedzieć i napisać? Ktoś ma jakies pomysły?

  18. #4078
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    st45zzzz

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Jestem jestem posiadaczem Victrix 12TT, wczoraj odpaliłem i zacząłem wygrzewać podlogę, 24 godziny temperatura na CO ustawiona na 20st. Kocioł pracował non stop z minimalną mocą. Wentylator nie schodził niżej niż 15x100 obr. Temperatura urosła do 25st mimo iż zadane jest 20st. Po przeliczeniu kaloryczności spalonego gazu wyszło że minimalna moc kotła to 3,4kW.
    W ustawieniach S0 1500rpm, by moc minimalna wynosiła 1,9kW
    to trzeba S0 zmienić na 900rpm.
    Czy ktoś zmieniał te ustawienia i przechodził pełną kalibrację?

  19. #4079

    Domyślnie

    Cytat Napisał st45zzzz Zobacz post
    Witam. Jestem jestem posiadaczem Victrix 12TT, wczoraj odpaliłem i zacząłem wygrzewać podlogę, 24 godziny temperatura na CO ustawiona na 20st. Kocioł pracował non stop z minimalną mocą. Wentylator nie schodził niżej niż 15x100 obr. Temperatura urosła do 25st mimo iż zadane jest 20st. Po przeliczeniu kaloryczności spalonego gazu wyszło że minimalna moc kotła to 3,4kW.
    W ustawieniach S0 1500rpm, by moc minimalna wynosiła 1,9kW
    to trzeba S0 zmienić na 900rpm.
    Czy ktoś zmieniał te ustawienia i przechodził pełną kalibrację?
    Bez serwianta tego nie zmienisz. Trzeba ustawiać mieszankę gazu i powietrza po tej zmianie. Co do podbicia temperatury, pewnie temperatura powrotu dogoniła zasilanie i kocioł automatycznie podbija temperature zasilania aby była delta między zasilaniem a powrotem.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  20. #4080
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    st45zzzz

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jakie macie ustawienia S0 w swoich kotłach?
    Producent VICTRIX 12 X TT 2 ERP podaję, że kocioł posiada elektroniczny zawór gazu i czujniki spalania które na bieżąco ustawiają mieszankę do spalania, a podczas pełnej kalibracji można zrobić korektę pod kątem zawartości CO2. Napewno analizator spalin by nie zaszkodził podczas takiej kalibracji.
    W starszym Vitrix-ie zmieniałem S0 S1 S2 spalanie sprawdzałem optycznie przez taki wizjer i było oki.
    A tu po zmianie wyskoczy błąd I trzeba kalibrować. 1,9kW to taki marketingowy wabik. Bo jak serwisanta na początku nie przyciśniesz to musisz kolejny rok czekać na zmianę parametrów wymagających kalibracji. Pozdrawiam.

Strona 204 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony