dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 205
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4091
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bjwsb Zobacz post
    Witam,

    Macie jakieś pomysły jak można ustawić piec
    Myślę, że możesz potem zaryzykować z dodaniem czujki zewnętrznej i uruchomieniem sterowania pogodowego.
    Koszt niewielki (za czujkę zapłaciłem chyba ok 100 zł a jak zobaczyłem co jest w środku to gorzko zapłakałem w elektronicznym sklepie zapłaciłbym góra 10 zł).
    Do pogodówki nie potrzebujesz nic więcej, po dodaniu czujki pokrętło od wyboru temp. zmienia się na wybór krzywej grzewczej (nie potrzebujesz CAR-a).
    Sterowanie pogodowe przynajmniej teoretycznie jest najlepsze do systemów z dużą bezwładnością - dzięki niemu kocioł najwcześniej reaguje na zmiany pogody, zanim wpłyną one na temperaturę wewnątrz
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 16-11-2011 o 11:23
    desmear

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał swistak81 Zobacz post
    Pytaj pytaj, nie ma problemu.
    W pomieszczeniach mam 21-21.5st.
    (...)

    dziękuję, pytam porównawczo, ja startowałem niestety już w listopadzie i chałupa wyziębiona była.
    desmear

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał swistak81 Zobacz post
    Nie jest prawdą, że z punktu widzenia pompy ważna jest ilość obwodów.
    Ja powiem, że im więcej równoległych obwodów tym lepiej.
    Daj 30 obwodów po 30mb, a potem 10 obwodów po 90m. Kiedy pompie będzie łatwiej?
    Łatwiej płynąć rzece szerokim korytem niż wąskim gardełkiem
    no dobra, ale kiedy lepiej będzie działać przy 10 obwodach 90metrowych czy przy 30 obwodach 90metrowych ?
    pętle i ich długości mam jakie mam i ich nie zmienię więc zostaje tylko pompka.
    u Ciebie jak piszesz jesteś w stanie na wybranych obwodach ustawić te 2l/min u mnie jest problem.
    desmear

  4. #44

    Domyślnie

    Ja nie mogę tak sobie ustawić 2l/min. Oczywiście trzeba dławić pozostałe. I tobie też się to uda na 100%.
    Jakie masz te pętle? Masz gdzieś jakiś większy niedobór mocy cieplnej?

    U mnie obliczeniowo mam od 0,45 do 1,1 l/min. Ale to dla zasilania 38st i -20 na zewnątrz.
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bjwsb

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź desmer.

    Mam inne pytanie bo mam zalażoną dodatkową pompe obiegową do CO za sprzegłem ktora tłoczy wode do rozdzielacza i dalej na podloge ona jest sterowana za pomocą temperatury zasilania z pieca. Czy ta pompa ma chodzić cały czas czy tylko wtedy jak piec się włączy a jak sie piec wylaczy to pompa gasnie.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg28 Zobacz post
    Za dużo kasy masz chyba, zeby walic 4 rozdzielacze Jak masz tylko parter to jeden, a wiekszy rozdzielacz daj, jak masz pietro i parter to dwa, jeden na dole jeden na górze.
    Jeszcze miszczem od podłogówki nie jestem, ale u mnie jest tak dziwnie że jest podział "poziomy" parter/piętro (parter na płycie fund. więc akumulator 27cm, piętro 7cm na styro więc reakcje raczej będą inne na grzanie) oraz podział "pionowy" na dwa lokale (taki niby bliźniak), więc tak myślałem aby czterema czujnikami/regulatorami sterować elektrozaworami przymykaniem rozdzielaczy (patrzałem Kusmety na Alejgro wielkich różnic nie ma 4 małe / 2 większe, wiadomo, + skrzynki itp, ale rury deko mniej), a na rotametrach tylko tuning (liczone w OZC więc powinno być od strzału nieźle). W jednym lokalu gaz być musi (wymóg ognia w kuchni) więc może niech oba hulają na jednym małym kotle bo potrzeba na ciepło mała. Muszę jeszcze poniuchać czy ten drugi lokal nie mogła by zasilać (CO i CWU) tylko jakaś mała PCi powietrze-woda (Hewalex ma chyba takie), bo to mocno ocieplone i b. akumulacyjne (płyta+silka) 120m2, ale to już mocno off topic, no muszę poczytać.

  7. #47

    Domyślnie

    witam,
    czy jest sens zakupić do Victrix 2 sterownik Super CAR+ sonda skoro:
    "
    UWAGA: sterownik Super Comando Amico Remoto jest dedykowany do kotłów wyposażonych w elektronikę typu Superior kW (Eolo Superior kW, Victrix Superior kW, Zeus Victrix Superior kW, Hercules Condensing 2). Współpraca z kotłami typu Victrix kW / Victrix 2, Avio/Zeus kW, Mini kW jest możliwa (wszystkie podstawowe funkcje będą realizowane), jednak nie pozwala na pełne wykorzystanie sterownika (np. nie będzie widoczny wskaźnik mocy chwilowej kotła).
    "

    Co to jest ten wskaźnik mocy chwilowej?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    witam,
    czy jest sens zakupić do Victrix 2 sterownik Super CAR+ sonda skoro:
    "
    UWAGA: sterownik Super Comando Amico Remoto jest dedykowany do kotłów wyposażonych w elektronikę typu Superior kW (Eolo Superior kW, Victrix Superior kW, Zeus Victrix Superior kW, Hercules Condensing 2). Współpraca z kotłami typu Victrix kW / Victrix 2, Avio/Zeus kW, Mini kW jest możliwa (wszystkie podstawowe funkcje będą realizowane), jednak nie pozwala na pełne wykorzystanie sterownika (np. nie będzie widoczny wskaźnik mocy chwilowej kotła).
    "

    Co to jest ten wskaźnik mocy chwilowej?
    Nie widzisz na wyswietlaczu ikony płomienia i kresek pod nim swiadczacych o mocy z jaką aktualnie pracuje kocioł. Widoczne to jest na kotle, a na CAR nie.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    witam,


    Co to jest ten wskaźnik mocy chwilowej?
    zapewne pokazuje Ci z jaka mocą działa kocioł.
    desmear

  10. #50

    Domyślnie

    Greg28 dzi3ęki za odpczy któryś z bajerów super car wart jest uwagi wg Was?

  11. #51

    Domyślnie

    Wg mnie jest 2x za drogi. Ja bym go drugi raz nie kupił.
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  12. #52

    Domyślnie

    Dzięki. Gdzie kupiłeś kocioł (internet, hurtownia). Coś byś doradził w tym temacie?

  13. #53

    Domyślnie

    Najtaniej kupisz w Fuego.pl.
    Kupiłem tam taniej niż u kolegi w dużej hurtowni.
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał swistak81 Zobacz post
    Wg mnie jest 2x za drogi. Ja bym go drugi raz nie kupił.
    Jest troche drogi, ale i tak bym go kupił, bo nie chciałby mi sie latac do kotła w ta i z powrotem, żeby cos przestawić, uruchomić czy wyłączyć

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Dzięki. Gdzie kupiłeś kocioł (internet, hurtownia). Coś byś doradził w tym temacie?
    Mi moją 24 załatwiał w zeszłym roku mój instalator to miał jeszcze wtedy 7% vat i wyszedł mnie tanio, bo ok 2700-2800 pln. Wtedy na allegro chodziły po 3200-3300, ale teraz widze zdrożały. Ciekawe czy zdrożały, bo ruch sie na nie zrobił? czyżby "włoszczyzna" nie była taka zła?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg28 Zobacz post
    Jest troche drogi, ale i tak bym go kupił, bo nie chciałby mi sie latac do kotła w ta i z powrotem, żeby cos przestawić, uruchomić czy wyłączyć
    ale z tego co tam piszą to poza brakiem podglądu temp. chwilowej to wiele więcej nie wnosi w stosunku do sterownika Car. Rozumiem że Carem też można sterować z dowolnego miejsca.

  17. #57

    Domyślnie

    Panowie, sterować to będziecie sobie przez pierwszy miesiąc. No może przez dwa. Najwytrwalsi będą się bawić przez cały grzewczy sezon. Potem będziecie się zastanawiać, co to jest to dziadostwo na ścianie a jak już sobie przypomnicie to i tak nie będziecie pamiętali "jak się tym kręci".
    desmear

  18. #58

    Domyślnie

    Witam
    Zaobserwowałem dziwne zachowanie kotła rano ustawiony był na Auto temperatura ekonomiczna 21st. na CAR pokazywało 21,1 -21,2 st nagle sie załączył i grzeje jak głupi 44 st na kotle i jak podgrzał to 21,5 st to dopiero sie wyłączył. Teraz wieczorem to samo w trybie ręcznym zadana temperatura 21st załączył sie temp na kotle 47st i dopiero przy 21,5 sie wyłączył. Nie rozumię takiego zachowania może ktos wie co jest grane ? Dodam ze kocioł ogolnie pracuje na niskiej temperaturze 30-37st. Po cholere grzeje na 47st i do 21,5 jak ma zadane 21 ?

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,
    Na infolinii Immergasa zaproponowano mi cudo o nazwie DIM "Zestaw pozwalający na niezależne sterowanie trzema obiegami grzewczymi - jednym bezpośrednim i dwoma o obniżonej temperaturze czynnika grzewczego (np. ogrzewanie podłogowe)" http://pl.immergas.com/options/dim/d..._a2bt_opis.htm
    Jeśli dobrze rozumiem to poza naczyniem wzbiorczym dla CWU to nic nie muszę do zestawu (ECO Plus 160 + DIM) dokupywać (no może poza pogodówką).
    Cena to coś ok 4000 pln, czyli tyle ile za graty do kotłowni krzyknął (któremu jeszczse dodatkowo musiałbym zapłacić ok 2000 za poskładanie gratów do kupy). Jeśli ten DIM to wszystko w sobie ma, to wydaje się być fajną opcją bo:
    - robocizna w tym przypadku to tylko połączenie 2óch skrzynek ze sobą
    - jest to urządzenie kompatkowe, złożone w fabryce - zakładam więc że jest solidniejsze i bardziej dopasowane niż wyrób hydraulika.
    Co sądzicie? Ma to ktoś może?

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Witam,
    Na infolinii Immergasa zaproponowano mi cudo o nazwie DIM "Zestaw pozwalający na niezależne sterowanie trzema obiegami grzewczymi - jednym bezpośrednim i dwoma o obniżonej temperaturze czynnika grzewczego (np. ogrzewanie podłogowe)" http://pl.immergas.com/options/dim/d..._a2bt_opis.htm
    Jeśli dobrze rozumiem to poza naczyniem wzbiorczym dla CWU to nic nie muszę do zestawu (ECO Plus 160 + DIM) dokupywać (no może poza pogodówką).
    Cena to coś ok 4000 pln, czyli tyle ile za graty do kotłowni krzyknął (któremu jeszczse dodatkowo musiałbym zapłacić ok 2000 za poskładanie gratów do kupy). Jeśli ten DIM to wszystko w sobie ma, to wydaje się być fajną opcją bo:
    - robocizna w tym przypadku to tylko połączenie 2óch skrzynek ze sobą
    - jest to urządzenie kompatkowe, złożone w fabryce - zakładam więc że jest solidniejsze i bardziej dopasowane niż wyrób hydraulika.
    Co sądzicie? Ma to ktoś może?
    Ja mam takie coś tylko na 2 strefy, a nie na trzy. Na scianie wisi mi kocioł pod nim własnie akie ustroistwo w skrzynce, obok zasobnik i rurki do łączące to wszystko w całość.

Strona 3 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony