dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jaki cokolik na podłogi z gresu

    Witam
    w salonie, jadalni i kuchni układają mi gres na podłogę, jak wykańczać to przy ścianach?
    myślałem o cololiku z gresu takiego na 5 cm, ale kafelkarz podpowiada żeby wykończyć drewnem.
    Jak Wy macie to rozwiązane?
    pozdrawiam
    zientas

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Jeśli został ci gres z jadalni i kuchni to wykorzystaj go.Drewno jest drogie i nie zawsze pasuje akurat do wystroju wnętrza tym bardziej ,że są to dwa oddzielne pomieszczenia i z czasem jak będziesz chciała zmienić np meble na inne kolorystycznie będziesz musiała wziąć cokoły pod uwagę lub je zmienić na nowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    Jak Wy macie to rozwiązane?
    Ja mam z granitu .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  4. #4

    Domyślnie

    ja do drewnopodobnego gresu planuje 5-7cm białą listwę z mdf-u, prostą bez żadnych frezów, z zaokrągleniem kantu lub bez, a na poddaszu gdzie panele - drewnianą listwę wybarwiona pod kolor dzrwi i ich oscieżnic

  5. #5

    Domyślnie

    gresu zostanie, ale gres tak cięty nie będzie miał wykończenia. Nawet jeśli to będzie strona fabrycznie cięta to i tak nie będzi to wyglądało chyba za łądnie, są takie cokoliki ale nie bardzo mogę dobrać kolor.
    Zientas

  6. #6

    Domyślnie

    Do większości gresów można dostać oryginalne cokoły a jeśli ich nie ma to można zrobić - są takie firmy/jaki to gres?/

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebxyz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Gdzieś z Warmii
    Posty
    92

    Domyślnie

    Witam.
    Mam polożony gres w piwnicy i cokoliki też są z gresu a wysokość mają 7 cm.
    Pozdrawiam
    Sebxyz

  8. #8

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Mam cokoliki z ciętych płytek gres.
    Jakie są teraz możliwości wykończenia, szczególnie chodzi o tę szparę między ścianą a cokolikiem, ale również o fakt ułatwienia czyszczenia kurzu, który na pewno będzie się gromadził na ciętej powierzchni płytki. Pasowałoby jakieś gładkie wykończenie, żeby brud nie wchodził w szczeliny i żeby się go dało łatwo usunąć.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Pasowałoby jakieś gładkie wykończenie, żeby brud nie wchodził w szczeliny i żeby się go dało łatwo usunąć.
    Kucie i


    IMO to jedyne estetyczne wyjście. Można było jakieś listwy montować w czasie klejenia cokolików, ale w miarę ładne (np. mosiężne czy nierdzewne) są drogie a efekt gorszy zwłaszcza w kontekście czyszczenia.

  10. #10

    Domyślnie

    OK, ale u mnie to tylko piwnica (np. kotłownia), więc te wysiłki byłyby raczej niewspółmierne do tego co mi wystarczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony