dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna a okap (wyciąg, pochłaniacz) kuchenny

    Cytat Napisał sSiwy12
    Ale wcześniej par.148.2 zabrania "mieszania" wentylacji grawitacyjnej z mechanicznną.
    Pozdrawiam
    Zgadza się. Po analizie wszystkich możliwych przypadków i rozmowie z różnymi "ekspertami" wydaje mi się, że rozwiązania są następujące.

    Generalna zasada. W przypadku wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej nie wolno stosować żadnych kratek otwartych w kuchni. Wszystkie kratki mają być zamknięte.

    1) Okap pracujący w trybie wyciągu zblokowany z rekuperatorem pracującym w trybie nadciśnienia w momencie włączenia wyciągu. Doprowadzenie do kuchni kanałów nawiewnych i wywiewnych. Ilość powietrza dostarczana do kuchni musi być zawsze równa ilości powietrza wyciąganego.
    2) Okap pracujący w trybie pochłaniacza. Doprowadzenie do kuchni kanałów nawiewnych i wywiewnych. Nie trzeba łączyć okapu z rekuperatorem. Ilość powietrza dostarczana do kuchni musi być zawsze równa ilości powietrza wyciąganego.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamkom
    Ulka
    Przy stosowaniu wentylacji grawitacyjnej nie wolno stosować mechanicznej. Jak nie ma nawiewu to zrobiłaś piękny syfon. Po włączeniu okapu mechanicznego powietrze może być zasysane przez przewód wentylacji grawitacyjnej.
    Ale to nic groźnego. Na czas włączenia okapu świeże powietrze napływa sobie do kuchni kanałem grawitacyjnym.
    Wentylacja w kuchni działa, tyle że inaczej.
    Jednakże czas włączenia okapu nie powinien być zbyt długi, bo może to w tym czasie zahamować wentylację grawitacyjna w innych miejscach domu (n.p. w łazience i wc).
    Tak więc w domku jednorodzinnym z grawitacją wentylatorki mechaniczne wywiewne pracujące dorywczo - tak (trzeba przymknąć 1 oko na przepisy), pracujące stale - nie.

  3. #23

    Domyślnie

    tak czytam to, czytam i się zastanawiam, po co dorzucać wentylację grawitacyjną do mechanicznej ? w garażu też macie samochód na każdą okazję ? jeśli tak to gratuluję konta z dużą ilością cyferek przed przecinkiem, ale w moim mniemaniu to i tak bez sensu. Ja mam wentylację mechaniczną, kuchenkę gazową, gotuję codziennie raczej przeciętnie (chodzi mi o czas przeznaczany na to) okap podłączony pod instalację wentylacji mechanicznej. Parę dni temu wyciągnąłem wymiennik z reku i był nawet czysty, bez tłuszczu itp, czyli tego czego większość osób się obawia...
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  4. #24

    Domyślnie

    a czy nie powinno być tak, że sprawę tłuszczów, zapachów i innych kuchennych "syfów" załatwia pochlaniacz a sprawę wymiany powietrza wentylacja mechaniczna (lub ew. tak jak ma ardziu)?
    i wtedy grawitacyjna jest zbędna

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony