dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie

    Oto pytania, ktore drecza mnie w zwiazku ze zblizajacym sie koncem oszczedzania w KM:

    1. znalazlam w hoga.pl: "ulga na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej Ci nie przysługuje, jeżeli dopisano Ci premię mieszkaniową" - o co chodzi? jaka to premia - z ksiazeczek PKO BP?

    2. czy mozna wydatkowac oszczednosci z KM na wykup mieszkania komunalnego? tak glosi pekao s.a. na www, a w ustawie nie znalazlam takiego celu

    3. Chce kupic mieszkanie, ktore poprzedni wlasciciel wykupil od gminy na kredyt; kupujac mieszkanie przejmuje jego kredyt wobec gminy, czy moge na splate tego kredytu przeznaczyc oszczednosci z KM? Moj US nie umie mi na to odpowiedziec...

    pomozcie

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ad.1 Nic mi o tym nie wiadomo.
    Ad.2 Generalnie biorac w umowie z KM masz "zakup mieszkania" czy prawo rozroznia "zakup" od "wykup" nie wiem - trzeba pytac prawnika. Co bedzie w umowie notarialnej? Jak bedzie tam mowa o kupnie, to masz problem z glowy. Jak nie, to tak jak pisalem zapytaj prawnika.
    Ad.3 Charakterystyczna cecha US-ow jest nieuswiadamianie podatnikow wzgledem ich praw, a wciskanie kitu o obowiazkach. Osobiscie wydaje mi sie, ze nie ma problemu. Jak sie boisz, to piszesz zapytanie do US (odpowiedza Ci po ok.1-2 m-cach. Pisalismy o tym jak sie to robi) podajac wlasna interpretacje. Jak Ci odpowiedza, ze nie, to zawrzyj wstepna umowe notarialna z wlascicielem, ze kupujesz od niego mieszkanie, a on w ciagu np. 7 dni ma obowiazek "wyczyscic" jego zadluzenie. A moze da sie to tak zalatwic, ze bierzesz kase i goscia, idziecie do urzedu i zalatwiacie i kupno i splate na raz.
    Powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony