dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 654
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 13067
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Talking Jak połączyć klasykę z nowoczesnością...?

    Witam się serdecznie!!!!
    Forum czytuję już od ponad roku ale dopiero teraz zakładam galerię pragnąc podzielić się swoimi inspiracjami i pomysłami licząc Drogie Forumki i Forumowicze na Wasze rady, sugestie i krytykę. Jak każda/y z Was pragnę stworzyć niepowtarzalne wnętrze w którym wraz z moją rodziną będziemy czuć się „ Jak w DOMU”.
    Wnętrza mojego domu „tworzą się” w mojej głowie już od kilku lat—by wreszcie stanąć na tym etapie bo czas najwyższy wybierać konkrety—kolory,meble,oświetlenie….wybierać tak żeby wszystko do siebie pasowało i miało ręce i nogi—dlatego głównie zakładam wątek żeby nie zgubić się gdzieś tam po drodze wśród niezliczonej ilości przepięknych rzeczy które możemy teraz znaleźć na rynku.
    Założenia były takie- stworzyć wnętrza łączące jednocześnie elementy klasyki z nowoczesnością- czyli moje upodobania do jak to mówi mój mąż „starych’’ mebli i gadżetów (uwielbiam Ludwiki, brzuchate komody…) połączyć z prostymi meblami,drewnem i kamieniem . Już niedługo przekonamy się co z tego wyjdzie. Jesteśmy na etapie instalacji na wiosnę myślimy zacząć wykończeniówkę—więc czas najwyższy podejmować decyzje.
    Ostatnio edytowane przez admete ; 20-11-2011 o 15:56

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    Witaj!

    Na pewno będę zaglądać

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut idzie kuchnia—bo to o niej najdłużej myślałam, przeglądając tysiące stron i inspiracji w internecie. Krążyłam wśród białych i kremowych kuchni w stylu angielskim.Wiedziałam jednak że moja kuchnia ma być prosta bez zbędnych ozdobników. Na 99,9% stanie chyba na frontach wzorowanych na kuchni niemieckiej firmy Poggenpohl. Tylko błyszczące fronty zamieniłabym na półmatowe kolor kremowy.
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez admete ; 20-11-2011 o 16:57

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Witam mrówka75!!!!Nie liczyłam na tak szybką reakcję--miło mi bardzo.
    Ostatnio edytowane przez admete ; 13-01-2012 o 07:47

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Ta przepiękna kuchnia jest już od dawna w moich inspiracjach. W szczególności obudowa okapu, olbrzymi zlew i oczywiście kuchnia Lacanche....






  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Zapowiada się pięknie
    Będę kibicować

    Beata
    LAZUR

    Beata

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Witam
    Zapowiada się bardzo ciekawy wątek, z przyjemnością będę zaglądać
    Nie widzę komentarzy więc wpis tymczasowo zostawiam tutaj
    Pozdrawiam!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,admete ,na pewno bedę tu częstym gościem,jestem na tym samym etapie i też mam pewne dylematy związane z wykończeniówką,niby wiem co mi się podoba,ale dopasować to wszystko żeby było z klimatem ,nowocześnie,ale bez przesady to nie będzie łatwe zadanie,Twoje inspiracje na pewno będą bardzo cenne,pozdr,,,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    bogumil,Karolina i Artur Witam serdecznie!!!

    Jeszcze uczę się korzystać i poruszać po forum więc z góry przepraszam za wpadki.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Witaj alic

    tego właśnie boję się najbardziej--nie przesadzić --żeby nie zszokować gośći na parapetówce jakimiś dziwnymi połączeniami--dlatego mam nadzieję że tu na forum znajdzie się ktoś kto pohamuje moje wnętrzarskie zapędy

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Kolejną inspiracją jest kuchnia wykonana przez firmę Remeb--znaleziona w gazecie Villa 3 lata temu. Do mojej kuchni chcę przenieść ciąg zabudowy (u mnie lodówka,zamrażarka,mikrofalówka,ekspres,szafki, zakończone witryną jak na pierwszym wklejonym przeze mnie zdjęciu--niestety mniejszych wymiarów.


  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Zapowiada się interesująco!
    Będę zaglądać
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Wybrane przeze mnie fronty są proste, klasyczne więc gdzieś w mojej kuchni musi się znaleźć miejsce na szaleństwo!!! --będzie nią wyspa--i tu póki co dylemat: czy dać ją w innym kolorze?czerń, ciemne drewno?





    w kolorze szafek ale z blatem w innym kolorze ?
    nie wspomniałam wcześniej że blat planuję czarny granitowy

    Ostatnio edytowane przez admete ; 20-11-2011 o 20:02

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Jak na zdjęciu powyżej wyspa moja będzie miała 3 drewniane nogi...

    widok nogi od strony jadalni:



    i teraz pytanie jak powinna wyglądać noga?powinna być prosta--żeby pasowała do frontów i żeby nie kosztowała fortuny--więc to jaka będzie ostatecznie będzie zależało od stolarza i ceny jaką da za nogi .

    A teraz zdjęcie wyspy która baaaaaaaaardzo mi się podoba (szczególnie właśnie nogi) ale jest za bardzo fikuśna i nie zmieści tyle szafek ile bym chciała.....więc pozostaje mi zachwycać się zdjęciem.Ściągnąć mogę ewentualnie kolor drewna...


  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Kolejnym punktem jest kwestia okapu--wiem że żeby pasował do kuchni musi być prosty. I tu faworyt już wcześniej pokazany:



    podobają mi się te małe szafeczki po bokach okapu dochodzące do blatu.Tylko u mnie okap/kuchnia nie ma towarzystwa wiszących szafek będzie sama na 4 metrowej ścinie, mając po bokach za sąsiadów mały telewizor i zegar, więc nie wiem jak te szafeczki by wyglądały--zobaczę na wizualizacjach to zdecyduję.

    kolejne proste okapy:





    i nieosiągalny cenowo piękny okap z kamienia



    A teraz kilka okapów które są świetne moim zdaniem--ale niestety nie do mojej kuchni...





    Ostatnio edytowane przez admete ; 21-11-2011 o 08:04

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Witaj narendil !!! Bardzo mi miło że w pierwszy dzień na forum miałam tylu gości

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Kolejnym teamacikiem kuchennym są płytki--do niedawna myślałam że będą to po prostu kremowe kafelki z jakąś kombinacją w ramce nad kuchenką:



    z czarnym ozdobniczkiem:



    ale ostatnio na forumowym wątku znalazłam płytki w których się zakochałam ( niektórzy mogą uznać moją miłość za dziwaczną - tak jak mój mąż )
    dlatego mam pierwsze pytanko czy "moje" płytki pasują do mojej wizji kuchni? czy jest to tylko chwilowe zauroczenie? Dodam że płytkami z tej firmy tylko oczywiście z innej serii chcę obłożyć łazienkę dla gości--ale o tym później...



    z uwagi na kosmiczną cenę płytek z dekorem buźki byłyby tylko nad kuchenką, a reszta kuchni nad blatami w płytkach czarnych.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Niedługo postaram się wkleić rzuty a tymczasem zdjęcie obecnego stanu domu/kuchni . Na pierwszym planie jadalnia w głębi kuchnia z jednym oknem.


  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Piękne inspiracje
    Pozwól,że i ja będę zaglądać

    Pozdrawiam!
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar admete
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    6.402

    Domyślnie

    Po prawej stronie ma być zabudowa z witryną, po lewej ciąg szafek z kuchenką , pod oknem zlew i po bokach na ścianie wiszące witryny.

Strona 1 z 654

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony