dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 274
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 5478
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o palenie latem w piecu eko..., przecież każdy przyzwoity sterownik takiego pieca ma opcję grzania tylko CWU, więc nie ma żadnego problemu. jeden zasyp może starczyć nawet na 5-6 tygodni (sprawdzone na różnych piecach). Praktycznie oznacza to zaglądanie do kotłowni 1 raz w tygodniu w celu sprawdzenia czy nikt nie wyprowadził pieca


    Pozdro
    M

  2. #22

    Domyślnie

    Latem najlepiej grzać wodę instalacją solarną. Niestety koszty instalacji zwrócą się za kilkadziesiąt lat.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertEs
    1. Nie znasz ceny gazu jaka będzie za 5 lat (w ostatnim roku było kilka podwyżek ... a ile nasz jeszcze czeka??...
    A wiesz co będzie z ceną ekogroszku ??

    Cytat Napisał RobertEs
    2. Koszt ogrzewania ekogroszkiem w porównaniu do gazu + kominek z płaszczem faktycznie jest porównywalny
    No pierwsze słyszę!!!
    Koszt ogrzewania czy to kominkiem a już na pewno nie ekogroszkiem jest prównywalny z gazem??!!!
    Wszyscy mówią o oszczednościach związanych z opalaniem eko!! I mówią, że sięgają one ok. 50% kosztów gazu!!
    Więc nie wiem skąd masz te dane....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #24

    Domyślnie

    Może to zabrzmi jak herezja, ale w pewnych warunkach koszty ogrzewania gazem i ekogroszkiem mogą być porównywalne.... zwłaszcza jeśli się uwzgledni koszt amortyzacji kotłów... i niedbałość w cyklicznym czyszczeniu kotła na groszek, a tym samym znaczny spadek sprawności kotła węglowego.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Witam
    Ludzie nie przeszdzajcie z tym darmowym ekogroszkiem .
    Mój kolega ma duzy dom (ponad 200mkw ) dobrze ocieplony . Za gaz ziemny jeszcze nigdy nie zapłacił więcej niż 300 zł ( w mroźne miesiące ) . Więc ciekaw jestem po ile wy "ekogroszkowcy" płacicie lub chcielibyście płacić ??? Po 50 zł miesięcznie ??? czytałem wiele o kosztach ogrzewania i użytkownicy gazu ziemnego płacą po 300-400 zł , gazu z butli po 500- 800 zł ,ale taki gaz to już drożyzna . Wiec jeśli wychodzi wam tona miesięcznie czyli 380 zl jak ktoś napisał to płacicie drozej niż za gaz ziemny .

    pozdro

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Może to zabrzmi jak herezja, ale w pewnych warunkach koszty ogrzewania gazem i ekogroszkiem mogą być porównywalne.... zwłaszcza jeśli się uwzgledni koszt amortyzacji kotłów... i niedbałość w cyklicznym czyszczeniu kotła na groszek, a tym samym znaczny spadek sprawności kotła węglowego.
    Pozdrawiam
    A czy bierzesz pod uwagę koszt amortyzacj kotła na gaz??
    To tak jak palenie w kominku mokrym drzewem...olejem z dziwnego źródła itd...
    Albo jeszcze inaczej....gaz wychodzi taniej bo np. piec na eko może być uszkodzony...to takie tworzenie argumentów na własne potrzeby...
    Nie wziąłeś pod uwagę czasem b. wysokich kosztów związanych z podciągnięciem medium....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam
    Ludzie nie przeszdzajcie z tym darmowym ekogroszkiem .
    Mój kolega ma duzy dom (ponad 200mkw ) dobrze ocieplony . Za gaz ziemny jeszcze nigdy nie zapłacił więcej niż 300 zł ( w mroźne miesiące ) . Więc ciekaw jestem po ile wy "ekogroszkowcy" płacicie lub chcielibyście płacić ??? Po 50 zł miesięcznie ??? czytałem wiele o kosztach ogrzewania i użytkownicy gazu ziemnego płacą po 300-400 zł , gazu z butli po 500- 800 zł ,ale taki gaz to już drożyzna . Wiec jeśli wychodzi wam tona miesięcznie czyli 380 zl jak ktoś napisał to płacicie drozej niż za gaz ziemny .

    pozdro
    Widziałeś na własne oczy te rachunki??
    Czy masz pewność za jaki okres?? Pewnie Maj-Sierpień...
    Znam wielu fantastów, użytkowników gazu, którzy wręcz kłamią zaniżając koszty ogrzewania...zgrywają cwaniaków, którzy nie chcą wyjść na idiotów bo bulą jak za zaboże...i nie po 300 zł tylko 800 zł...
    Sam mam dom 248 m2 w podłodze i nikt mi nie wmówi, że dom o takiej powierzchni razem z CWU ogrzeje za 300 zł!!
    Więc nie rób faktu z niesprawdzonych informacji....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #28

    Domyślnie

    Witam

    No dobra ,kolega mnie okłamał . Teraz sobie przypomniałem że jak mi o tym powiedział to miał głupi uśmiech na twarzy a jak odchodził to podskakiwał z radości że mu uwierzyłem . To wszystko kłamstwo i nie sprawdzone wiadomości ... na pewno też w innych wątkach o kosztach ogrzewania większość forumowiczów kłamie i podaje zaniżone koszty a piec na ekogroszek jest wieczny i nigdy sie nie zużyje .

  9. #29

    Domyślnie

    Sam widzisz...do innych kwesti się nie odniosłeś....
    I jak możesz mów za siebie...chyba że lubisz chować się za cudzymi plecami...
    Poza tym czytaj, czytaj a nie wymyślaj....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  10. #30

    Domyślnie

    Panowie ja was pogodzę... Też uważałem swego czasu, że strasznie przepłacam za gaz. Zacząłem rozważac zakup kotła na ekogroszek i niemalże bym go kupił, ale po bardzo dokładnym przeliczeniu okazało się, że inwestycja nie ma ekonomicznego sensu.
    Uważam, że jesli ktos ma dostęp do gazu ziemnego, to jest to obecnie najbardziej atrakcyjne paliwo.
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Panowie ja was pogodzę... Też uważałem swego czasu, że strasznie przepłacam za gaz. Zacząłem rozważac zakup kotła na ekogroszek i niemalże bym go kupił, ale po bardzo dokładnym przeliczeniu okazało się, że inwestycja nie ma ekonomicznego sensu.
    Uważam, że jesli ktos ma dostęp do gazu ziemnego, to jest to obecnie najbardziej atrakcyjne paliwo.
    Pozdrawiam
    A ty znów to samo...
    Nie przytaczasz żadnych faktów!!
    Jakie wyliczenia?? Przykłady??
    Ja wiem, że koszt ogrzewania ekogroszkiem jest o połowę tańszy od gazu...i tym cię mogę pogodzić....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Sam widzisz...do innych kwesti się nie odniosłeś....
    I jak możesz mów za siebie...chyba że lubisz chować się za cudzymi plecami...
    Poza tym czytaj, czytaj a nie wymyślaj....
    Czytam czytam ,ale czy warto .Znalazłem całą mase wątków potwierdzających moją wcześniejszą wypowiedź ,no ,ale cóz skoro to do ciebie nie przemawia . A może wszyscy zgrywają cwaniaczków którzy nie chcą wyjsć na idiotów .

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Cytat Napisał Senser
    Sam widzisz...do innych kwesti się nie odniosłeś....
    I jak możesz mów za siebie...chyba że lubisz chować się za cudzymi plecami...
    Poza tym czytaj, czytaj a nie wymyślaj....
    Czytam czytam ,ale czy warto .Znalazłem całą mase wątków potwierdzających moją wcześniejszą wypowiedź ,no ,ale cóz skoro to do ciebie nie przemawia . A może wszyscy zgrywają cwaniaczków którzy nie chcą wyjsć na idiotów .
    tu sie nie ma co sprzeczać ...
    może i placi po 300 pln ... tylko pogratulować !

    ??
    ja mam mieszkanie powierzchnia całkowita 130m2 użytkowa 68,9 m2
    kubatura jest bardzo mała (mieszkanie na poddaszu skosy)
    płacę za gaz 250-300 pln miesiecznie 4 osoby - 2+2 (woda) utrzymywana temperatura 22-23 sC
    ocieplenie 22 CM

    i to dlatego wybrałem u siebie do domu ekogroszek (dom ma 200m2)
    jak bym był pewny że przy tej temp (22-23sC) spale gazu za 300 pln to fju fju - o kotle na eko groszek nawet bym nie pomyślal !

  14. #34

    Domyślnie

    Nie wyglądasz Senser na nowicjusza, a widzę, że nie czytasz uważnie tego forum. Niedawno zrobiłem małą kalkulację tego tematu i tu zacytuję fragment mojej wypowiedzi z innego wątku:

    "Co ja rozumiem pod pojeciem amortyzacji urządzen w kontekście techniki grzewczej - No to jest bardzo proste, ale najlepiej wyrazić to na prostym i może trochę przejaskrawionym przykładzie.
    Przyjmijmy jedno rozwiazanie z kotłem gazowym za 2000zł i ceną 0,1486zł/kwh
    i drugie z kotłem na ekogroszek za 10 000zł i ceną za 0,1172zł/kWh.
    Ponieważ przejaskrawiam, przyjąłem sprawnośc kotła gazowego na poziomie 90% i kotła weglowego na poziomie 65%. Cena gazu brutto 1,3zł/m3, cena węgla 550zł/t.
    Jeżeli przyjmiemy roczne zapotrzebowanie budynku na ciepło w wielkości 22 000kWh i okres amortyzacji na 10 lat, to otrzymamy:

    Przy gazie;
    22 000 x 0,1486 x 10 = 32 692zł - koszt paliwa
    + koszt zakupu kotla 2000 = razem 34 692zł

    Przy węglu;
    22 000 x 0,1172 x 10 = 25 784zł - koszt paliwa
    + koszt zakupu kotła 10 000 = razem 35 784zł

    Jak widzimy w takim porównaniu, uwzgledniając amortyzację kotła, węgiel okazał się droższy od gazu.
    Ale z drugiej strony zyskaliśmy przez te 10 lat sporo atrakcji związnych z obsługą kotła weglowego, przy totalnej nudzie, związanej z kotłem gazowym.
    Jeżeli zapotrzebowanie na energię będzie mniejsze, a tak juz zazwyczaj jest, to ta relacja będzie jeszcze gorsza dla wegla.

    Można oczywiście kwestionować pewne szczegóły tego wyliczenia, że np. sprawnosc kotła węglowego wyniesię 70%, a nie 65%, że ktoś kupi okazyjnie węgiel po 538,5zł/t, albo, że po 11 latach, to juz sam czysty zysk, ale nie zmiania to jednak kwestii zasadniczych.

    Jeśli komuś pomogłem w podjęciu decyzji, bardzo mnie to ucieszy, jeśli komuś jest przykro - naprawdę nie miałem takiego zamiaru.
    Jeżeli ktoś ma inne zdanie możemy dyskutować."

    Jak widzisz nie są to tylko gołe słowa, ale równiez i głebsze przemyslenia. Jeżeli ktoś zaniecha (bo mu się na przykłąd nie będzie chciało) systematycznego czyszczenia kotła na ekogroszek, to relacja ta jeszcze bardziej niekorzystnie wypadnie dla węgla....

    Ja nie upieram sie przy swoich tezach dlatego, że jestem "szczęśliwym" użytkownikiem rozwiązania na gaz ziemny. Jeszcze nie tak dawno miałem kocioł wszystkopalny równolegle z gazowym i po prostu wywaliłem go, bo miałem dosyć tego stałego nadzoru i najnormalniej "syfu" w kotłowni.
    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Nie wyglądasz Senser na nowicjusza, a widzę, że nie czytasz uważnie tego forum. Niedawno zrobiłem małą kalkulację tego tematu i tu zacytuję fragment mojej wypowiedzi z innego wątku:

    "Co ja rozumiem pod pojeciem amortyzacji urządzen w kontekście techniki grzewczej - No to jest bardzo proste, ale najlepiej wyrazić to na prostym i może trochę przejaskrawionym przykładzie.
    Przyjmijmy jedno rozwiazanie z kotłem gazowym za 2000zł i ceną 0,1486zł/kwh
    i drugie z kotłem na ekogroszek za 10 000zł i ceną za 0,1172zł/kWh.
    Ponieważ przejaskrawiam, przyjąłem sprawnośc kotła gazowego na poziomie 90% i kotła weglowego na poziomie 65%. Cena gazu brutto 1,3zł/m3, cena węgla 550zł/t.
    Jeżeli przyjmiemy roczne zapotrzebowanie budynku na ciepło w wielkości 22 000kWh i okres amortyzacji na 10 lat, to otrzymamy:

    Przy gazie;
    22 000 x 0,1486 x 10 = 32 692zł - koszt paliwa
    + koszt zakupu kotla 2000 = razem 34 692zł

    Przy węglu;
    22 000 x 0,1172 x 10 = 25 784zł - koszt paliwa
    + koszt zakupu kotła 10 000 = razem 35 784zł
    no tak no tak....
    ja mam kocioł na eko-groszek który ma (teoretyczna sprawnosć) 86%

    węgiel po 380pln za 1 tone + transport - policzmy na okrągło 400pln

    kocioł kupiłem za 6900 pln - JAK TO SIĘ MA DO TWOICH OBLICZEŃ ???
    pozdro

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A może tak. Porównanie kosztów eksploatacyjnych - bo o tym mowa.
    Aby otrzymać 1kWh należy spalić
    0,116 m3 gazu ziemnego (przy sprawności kotła 85%)
    0,184 kg propanu (przy sprawności kotła 85%)
    0,368 litra propanu (przy sprawności kotła 85%)
    0,25 kg węgla (przy sprawności kotła 60%)
    0,001 mp drewna ( przy sprawności kotła 60%)
    Teraz wystarczy sobie "podstawić" odpowiednie wartości i wyjdzie nam ile kosztuje inny nośnik.
    Wracając do kosztów inwestycyjnych, to niestety ale najtaniej wyjdzie instalacja elektryczna i równiez mozna udowodnić (realnie), że z punktu ekonomicznego (eksploatacja + koszty inwestycyjne, + inne elementy np. brak dodatkowych kosztów zwiazanych z przeglądami, itp) ogrzewanie elektryczne wyjdzie najtaniej.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #37

    Domyślnie

    kaczorek sprawnośc kotła weglowego na poziomie 86%, to miałeś pierwszego dnia eksploatacji.... Później cieszyłbym się na Twoim miejscu jak by było 65, bo kto wie czy nie jest nawet poniżej 60%, jesli nie czyścisz go często.

    sSiwy12 sprawność kotła gazowgo na poziomie 85% to była 25 lat temu. Teraz przyzwoiciej jest podawać poziom 90 - 94%.
    Oczywiście w stosunku do wartości opałowej.

    Osobiście radziłbym, w sytuacji kiedy gaz ziemny jest w zasięgu, różnice w kosztach ceny zakupu kotła w relacji: gaz - ekogroszek, przeznaczyć na lepsze ocieplenie budynku i zdecydować się jednak na gaz.
    Jeżeli gazu nie ma, nie ma tez sensu porównywanie, bo po co.
    Pozdrawiam

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pewnie, współczesne kotły gazowe osiągają i 110%. Tez to wiem. Tyle, że starałem się "uogólnić" i raczej realnie podejść do sprawy. Równie dobrze można napisać, że 1kWh otrzymuje sie z 0,18 lub 0,33 kg węgla. Jak ktoś ma szcęscie i opala GZ50 (tak chyba sie oznacza) to też bedzie inny wynik. Moim zdaniem takie szacunkowe wyliczenia maja to do siebie, że zawsze można im coś zarzucić, lecz zawsze też oscylują na granicy błędu "statystycznego" różnice przy porównaniach będą nieistotne.
    Tak na marginesie tez uważam, że jeśli gaz miejski (ziemny) jest w "zasięgu", to jest to najlepsze źródło energii do ogrzewania. Niestety ja takiego szczęścia nie mam.
    Pozdrawiam
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    kaczorek sprawnośc kotła weglowego na poziomie 86%, to miałeś pierwszego dnia eksploatacji.... Później cieszyłbym się na Twoim miejscu jak by było 65, bo kto wie czy nie jest nawet poniżej 60%, jesli nie czyścisz go często.

    sSiwy12 sprawność kotła gazowgo na poziomie 85% to była 25 lat temu. Teraz przyzwoiciej jest podawać poziom 90 - 94%.
    Oczywiście w stosunku do wartości opałowej.

    Osobiście radziłbym, w sytuacji kiedy gaz ziemny jest w zasięgu, różnice w kosztach ceny zakupu kotła w relacji: gaz - ekogroszek, przeznaczyć na lepsze ocieplenie budynku i zdecydować się jednak na gaz.
    Jeżeli gazu nie ma, nie ma tez sensu porównywanie, bo po co.
    Pozdrawiam
    A GDZIE KOSZT PODŁĄCZENIA GAZU DO DOMU ...?
    nawet jeżeli jest w poblizu to koszt ok 3-4 k pln jak jest dalej to jak u mnie nawet 7 k pln

    i wtedy wszystkie obliczenia o kant d... potłuc

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Jak widzisz nie są to tylko gołe słowa,
    Są gołosłowne.
    Cena kotła gazowego mocno zaniżona.
    Cena gazu za 11 lat, biorąc nawet te 5% wzrostu (a nie 7 czy 10) w skali roku to cena o 60% wyższa jak dziś...za 5 lat o 30%.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

Strona 2 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony