dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 274
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 5478
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    ogrzewanie elektryczne wyjdzie najtaniej.
    W tym momencie możesz się udać na egzorcyzmy
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #42

    Domyślnie

    Jesteś Senser, delikanie mówiąc, bardzo zawzięty w udowadnianiu swoich racji, ale rownocześnie wykazujesz całkowity brak konsekwencji. Zarzucasz komuś gołosłowność (konkretnie mnie, a jednak przedstawiłem jakieś wyliczenia), natomiast sam poza gołymi słowami nie przytaczasz niczego na poparcie swoich stwierdzeń.

    Jak bys kiedzyś, po głębszym namyśle zmienił zdanie, podaję Ci kilka namiarów na kotły gazowe w cenie, którą kestionujesz, czyli ca 2000zł:
    http://www.allegro.pl/item158567770_...promocja_.html
    http://www.allegro.pl/item160545221_..._fv_gwar_.html
    http://www.allegro.pl/item158424402_...promocja_.html

    I zanim kumuś coś zarzucisz najpierw sprawdż jak sprawa wygląda.
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    To co z ceną gazu?? Będzie równie konsekwentny??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #44

    Domyślnie

    To uważasz, że cena gazu pójdzie w góre, a węgla będzie stała w miejscu?
    Musze Cię rozczarować. Węgiel procentowo może bardziej zdrożeć od gazu, ale jak bedzie, nawet Allach chyba nie wie.
    Na razie prognozy na 2007r. są takie, że gaz może zdrożeć do 10% (nie wiem dokładnie czy łącznie z dystrybucją, czy tylko sam gaz?), natomiast węgiel może zdrożeć o 19%.
    Pozdrawiam.

  5. #45

    Domyślnie

    Allaha to może nie tykaj....może jaki Dżihad odpalisz
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam
    Ludzie nie przeszdzajcie z tym darmowym ekogroszkiem .
    Mój kolega ma duzy dom (ponad 200mkw ) dobrze ocieplony . Za gaz ziemny jeszcze nigdy nie zapłacił więcej niż 300 zł ( w mroźne miesiące ) . Więc ciekaw jestem po ile wy "ekogroszkowcy" płacicie lub chcielibyście płacić ??? Po 50 zł miesięcznie ??? czytałem wiele o kosztach ogrzewania i użytkownicy gazu ziemnego płacą po 300-400 zł , gazu z butli po 500- 800 zł ,ale taki gaz to już drożyzna . Wiec jeśli wychodzi wam tona miesięcznie czyli 380 zl jak ktoś napisał to płacicie drozej niż za gaz ziemny .

    pozdro
    Nigdy w to nie uwierzę że 300zl , chyba że ma 17st we wszystkich pomieszczeniach

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Nigdy w to nie uwierzę że 300zl , chyba że ma 17st we wszystkich pomieszczeniach
    Ja też nie wierze, ale wywołałem wielkie oburzenie...dokładnie 17 st i to w łazience...W garażu zimniej jak na dworzu
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #48

    Domyślnie

    Myślę, że Senser przesadza z tym 50% zyskiem ogrzewania węglem (w stosunku do GZ-50) Szacuję że może to być 20%.
    Zysk naprawdę wymierny jest przy porównaniu węgla i propanu. (mam za sobą już zimę na propanie i obecną na ekogroszku w tym samym domu).
    lukol-bis - aż trudno mi uwierzyć, że mogłes napisać takie tendencyjne porównanie. Cena pieca gazowego (kondenat Vaillanta- nie patrz na Allegro, kupiłem tam samochód, który niewiele miał wspólnego z przedwstępną ofertą) jest porównywalna do pieca na ekogroszek. Te rachunki 300zł to na jesieni owszem uwierzę ale nie w zimie( poprzednie mieszkanie 53m2 dom nieocieplony, ściana tradycyjna trójwarswowa. GZ-50) i taka była średnia ale z całego sezonu.Pewnie w tej cenie kolega ma cwu i maszynkę gazową?

  9. #49

    Domyślnie

    Porównanie tego samego domu (ocieplenie ,kubatura itp nie jest ważne do tego porównania):
    Zeszła zima (niestety bardzo mrożna), pierwszy sezon : średnie opłaty za ogrzewanie i cwu propanem - m-cznie 1000
    Obecna zima (zima łagodna), ekogroszek, ogrzewanie i cwu :średnia m-czna 290zł

  10. #50

    Domyślnie

    andrzej100 moje porównanie jest tendencyjne, ale nie aż tak bardzo. Za 2000zł kupujesz nieżly kocioł gazowy i taki można porównywać do kotła na ekogroszek. Za 5000zł kupujesz kondensata i w tym wypadku koszty eksploatacji gazu ziemnego i ekogroszku są już zdecydowanie porównywalne, pozostaje różnica w nakładach pracy własnej przy eksploatacji węgla i wszystkimi kłopotami z tym związanymi.
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Co Wy na to? Cena ekogroszku w Czechach 180 zł. Zbiera się kilku "ekogroszkowców", zamawiają jeden transport. Prawdopodobnie ich ekogroszek jest dobry. To dla tych mieszkających bliżej granicy z Chechami.

  12. #52

    Domyślnie

    Czytając opinie na temat obsługi pieca na ekogroszek, zauważyłam że wiele osób ma problem natury nie ekonomicznej, ale (jesli można tak nazwać) logistycznej. Dla osób które w poprzednich mieszkaniach czy domach miały bezobsługowe ogrzewanie gazowe, załadowanie pieca raz na kilka dni zimą, czy na kilka tygodni latem może stanowić nie lada wyczyn. A dla mnie to będzie luksus w porównaniu do tego co mam teraz. Obecnie - piec na wszystko, czyli wiadomo o co chodzi. Do tego podkładanie kilka razy dziennie, a że piec nie najlepszy to bieganie do piwnicy bo za zimne grzejniki lub woda się gotuje i trzeba przymykać. Załatwianie drzewa, rąbanie, zrzucanie węgla, upychanie worka ze śmieciami przez małe drzwiczki, czasami coś łupnie z pieca jak się zapcha, nie mówiąc latem o ciepłej wodzie.
    Tak więc punkt widzenia zależy......

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał anla
    Czytając opinie na temat obsługi pieca na ekogroszek, zauważyłam że wiele osób ma problem natury nie ekonomicznej, ale (jesli można tak nazwać) logistycznej. Dla osób które w poprzednich mieszkaniach czy domach miały bezobsługowe ogrzewanie gazowe, załadowanie pieca raz na kilka dni zimą, czy na kilka tygodni latem może stanowić nie lada wyczyn. A dla mnie to będzie luksus w porównaniu do tego co mam teraz. Obecnie - piec na wszystko, czyli wiadomo o co chodzi. Do tego podkładanie kilka razy dziennie, a że piec nie najlepszy to bieganie do piwnicy bo za zimne grzejniki lub woda się gotuje i trzeba przymykać. Załatwianie drzewa, rąbanie, zrzucanie węgla, upychanie worka ze śmieciami przez małe drzwiczki, czasami coś łupnie z pieca jak się zapcha, nie mówiąc latem o ciepłej wodzie.
    Tak więc punkt widzenia zależy......
    Masz bardzo dużo racji. Ja pierwotnie bardzo sceptycznie podchodziłem do węgla (brudny, wymaga uwagi i nakładu czasu...), ale po obecnych rachunkach i obsłudze pieca raz w tygodniu (jak będzie mrożniej to pewnie raz na 4-5 dni) jestem szczęśliwy z wyboru.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    ja ostatnio zurzywam około 65kg na 3 dni, ale dom jest nieocieplony od zewnątrz i nie ma drzwi wew. wielkośc pow. ogrzewanej 160m2 + poddasze (180m2) poddasza co prawda nie ogrzewam a klatkę schodową mam zabezpieczoną, dach na razie pokryty 15cm wełny.

    myślę że jak wszystko ocieplę to wynik będzie jeszcze lepszy

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem ogrzewania. Myślałam o ekogroszku ale ostatecznie chyba będzie olej. Piszecie, że zużywacie ok tony ekogroszku miesięcznie. Tona workowanego w moim mieście to 520zł. Czyli to wcale nie tak mało. Do tego dochodzi załadunek pieca (podnieść 25kg do zasobnika to nie jest wcale taka prosta sprawa dla kobiety ), transport, składowanie... Gazu u mnie nie ma. Od kilku tygodniu problem wyboru ogrzewania spędza mi sen z powiek.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    ja płacę 400zł za tonę ale fakt, sam workuję

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Podałam cenę ze składu w jednym z miast na mazowszu z ubiegłego tygodnia. Więc aktualna. Nie wyobrazam sobie, że po wyjściu z pracy miałabym workować węgiel... Nie na moje siły. Na stare lata człowiek szuka wygody Zdecydowanie wolę już kopać ziemię na działce, kosić trawę i sadzić kwiatki Wniosek mój jest taki, że kobiety mają znacznie mniejsze możliwości wyboru ogrzewania albo, musi je to drożej kosztować Cóż, słaba płeć...

  18. #58

    Domyślnie

    Tez mam dylemat co wybrac do gazy mam tylko 700 metrow to chyba odpada,ekogroszek -moze ,olej-? a moze prad mam druga taryfe.Prosze o sugestje

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Za 5000zł kupujesz kondensata i w tym wypadku koszty eksploatacji gazu ziemnego i ekogroszku są już zdecydowanie porównywaln
    Tak sobie szafujesz tym kondensatem jakby to był piec jak każdy inny piec a nie jest...
    Na kondensata musisz mieć odpowiednie grzejniki...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  20. #60

    Domyślnie

    A tak trochę poza tematem...
    Znacie może jakiś namiar, gdzie można znaleźć info na temat dofinansowania zakupu pieca na ekogroszek?? Czy to jakieś środki unijne czy jakieś preferencyjne kredyty??
    Coś o tym słyszałem...ale nie wiem gdzie
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

Strona 3 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony