dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 274
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 5478
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppietrz Zobacz post
    pionan, a jaką masz wilgotność na zewnątrz, bo te 46% to jest rzeczywiście bardzo mało.
    Kolega ma super niską wilgotność w tak nowym domu ...

    U mnie dom rozpoczęto budować we wrześniu 2010 i do końca 2010 stał w niemalże stanie developerskim W marcu były robione sufity podwieszane i ocieplanie stropodachu. A w czerwcu-lipcu rozpoczęłem malowanie , kładzenie płytek ...
    W sierpniu się wprowadziłem i miałem wilgotność 90-99% ...
    Była masakra ...

    Trochę pomogło chwilowe grzanie kominkiem + chwilowe przepalanie kotłem ...
    Ale dopiero od października jak uruchomiłem ogrzewanie wilgotność zaczęła spadać , ale i tak waha się pomiędzy powiedzmy 50-65 % ....
    Patrząc w kuchni (higrometr niemalże dotyka ściany - jest w zegarze) to wilgotnośc bardzo powoli spada ...

    Jak dla mnie jesień była fatalna chociaż tam gdzie mieszkam. Na dworzu dużo deszczu a co za tym idzie wilgotność bardzo duża i to nie pomaga w osuszaniu ...
    Pomagają mrozy , wtedy wilgotność na dworzu jest bardzo niska i wtedy ładnie się usuwa wilgoć z domu (otwierając okna). Przy plusowej temperaturze na zewnątrz bardzo żadko na zewnątrz jest niska wilgotność ...

    Mam do kitu zimę. Ciężko przez to oszuszyć dom , a spalanie wcale nie będzie super małe bo przy małej mocy piece nie mają dużej sprawności
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1022
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar seboolba
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-340
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam-u mnie wilgotnosc w nowym domu okolo 60-70%,grzeje od wrzesnia i chyba juz troche podsechl.pytanko-czy u was piece chodza cala dobe czy macie ustawione strefy czasowe,u mnie od 5 rano do 11 i od 17 do 23 chodzi.zuzycie 25kg dobowo i nie wiem czy to malo czy nie,dom okolo 170m2 grzania.Podobno jak piec chodzi caly czas to mniej zużywa bo nie wystyga woda w ulkadzie,moge to sam sprawdzic oczywiscie ale moze ktos to juz sprawdzal,prosze o jakies wytyczne.piec p-premium 25 z cobra

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Sebo- moim zdaniem jest to bardzo dużo. Ja ogrzewam o ok 80 m2 większą powierzchnię i notuję spalanie 25-28 kg/doba przy temp zewn ok 3-7 stopni. Uważam jednak, iż mój wynik wcale nie jest rewelacyjny. Proponuję poświęć parę kilo i sprawdź jak będzie wyglądało spalanie u Ciebie przy grzaniu 24h. Potwierdzę Ci tylko, iż palenie w określonych godzinach przy takich temp jak teraz większych oszczędności w zużyciu węgla nie przynosi.

  4. #1024

    Domyślnie

    Sebo mój dom ok. 166m2 z kotłownią, wilgotność 60%, piec pracuje 24h na 24h spalanie raczej dobrego eko do 17kg/24h. Są amigos spalający ok. 12kg/24h ale ja lubię ciepełko a mam szyby do bani.

  5. #1025

    Domyślnie

    Kończy mi się eko tak myślę że
    do końca stycznia (palę od 1
    października tj. 4miesiące)
    zmieszczę się w 2t (słabszy i
    lepszy) eko. Domek wraz ze
    ścianami zewnętrznymi i
    wewnętrznymi ponad 200m2,
    docieplony 10styro ale przez
    kiepskie szyby efekt ocieplenia
    nieodczuwalny. Tem. wew.
    minimum 23st. Wymiana
    wkładów w oknach na
    3szybowe zbyt droga ok. 225zł
    za m2.

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    ale ja lubię ciepełko a mam szyby do bani.
    No nie nazwałbym ciepełkiem temperaturę powyżej 23 stopni. A swoją droga darase często Ci dzieciaki chorują?

  7. #1027

    Domyślnie

    Weźcie także pod uwagę, że dla seboolba to pierwszy sezon, więc trudno go porównywać z domem ogrzewanym już kilka sezonów.

  8. #1028

    Domyślnie

    Ppietrz nie chodzi o wilgotność w pierwszym sezonie? Widzisz kilka lat grzania a wilgotność u mnie 60%.
    Dzieci? jest jedno, zespół nerczycowy mało związany z wielkością tem. w domu. Teraz 3migdał do wycięcia. Masz rację min. 23st to nie tropiki, w tej chwili jest 24.2st. Trzeba oszczędzać.

  9. #1029
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Ppietzu z tym wygrzewaniem powoli zaczyna tworzyć się mit. W ubiegłym roku byłem w podobnej sytuacji jak np mój imiennik Seboolba oraz paru innych. Zużyłem na moje 270mb blisko 5ton. Napiszę uczciwie, że sporo poszło w komin przez nieumiejętne i głupie czasem ustawienia. Piszę o tym z perspektywy półtora roku zabawy z Ecoalą. Wyszło też parę mankamentów w instalacji a także innych kwiatków, jak choćby niedopasowane głowice do zaworów termostatycznych w jednym z pokoi. Nie zrzucajmy więc wszystkiego na na wygrzewanie domu. Bo tutaj dochodzi jeszcze kilka czynników, które również mogą przyczynić się do zwiększenia spalania. Oczywiście zgadzam się z ogólną tezą. Im dom starszy tym bardziej wygrzany i spalenie powinno się zmniejszać.

  10. #1030

    Domyślnie

    no to już prawie mamy tę samą temperaturę

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Ppietzu z tym wygrzewaniem powoli zaczyna tworzyć się mit. W ubiegłym roku byłem w podobnej sytuacji jak np mój imiennik Seboolba oraz paru innych. Zużyłem na moje 270mb blisko 5ton. Napiszę uczciwie, że sporo poszło w komin przez nieumiejętne i głupie czasem ustawienia. Piszę o tym z perspektywy półtora roku zabawy z Ecoalą. Wyszło też parę mankamentów w instalacji a także innych kwiatków, jak choćby niedopasowane głowice do zaworów termostatycznych w jednym z pokoi. Nie zrzucajmy więc wszystkiego na na wygrzewanie domu. Bo tutaj dochodzi jeszcze kilka czynników, które również mogą przyczynić się do zwiększenia spalania. Oczywiście zgadzam się z ogólną tezą. Im dom starszy tym bardziej wygrzany i spalenie powinno się zmniejszać.
    Pewnie prawda leży pośrodku
    Z jeden sezon trzeba poświecić na naukę funkcjonowania ustrojstwa. Dużo zależy od opału jaki się trafi. Niestety żaden automat nie jest w stanie optymalnie ustalić nastaw aby efekt był wystarczający. Mam u siebie dwa rodzaje i ładnie widzę różnice w ilości wypalanego węgla.

  12. #1032

    Domyślnie

    Zgadzam się, opał bardzo ważna sprawa a automat nie jest idealny, może będą zmiany będzie coraz gorszy opał a sterowniki coraz lepsze.

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Zgadzam się, opał bardzo ważna sprawa a automat nie jest idealny, może będą zmiany będzie coraz gorszy opał a sterowniki coraz lepsze.
    Równowaga musi być - jedno lepsze to drugie gorsze. Do chwili obecnej spaliłem 1643 kg eko to wychodzi średnio po 16,43 kg na dobę - a jak ta nieudana zima szybko się skończy to starczy nam eko na następny sezon.

  14. #1034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    czp01 - a mozesz napisac swoje nastawy?

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Jasne - nastawy odczytaj ze sterownika http://bruli.czp.pl/

    Podstawowe nastawy aktualne to 10s podawania, 91s przerwa, nadmuch 34 %.

  16. #1036
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AkiTigra

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Po miesiącu od rewolucji w nastawach i wcześniejszym srednim spalaniu 40kg/doba w styczniu wychodzi mi 28kg/doba. Sypie teraz na 2 worki pieklorza - 3 worki brunatnego z bogatyni.
    Brak niedopalonych kawałków i popiół to pył z drobnymi spiekami rozsypującymi się w palcach. Przez brunatny trochę więcej syfu w kotle przy czyszczeniu.
    Nastawy:
    podawanie 6s
    przerwa 47s
    dmuchawa max 43% min 7% i wiatrak przesłonięty na ok 80%

  17. #1037
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Postęp znaczący - czyli kierunek zmian właściwy

  18. #1038
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar seboolba
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-340
    Posty
    74

    Domyślnie

    Pierwsze spostrzezenia po zmiane nastaw,piec chodzi 24h teraz bez wylaczania na noc i popoludnie,nastawy 3,5/30,dmuchawa przeslonieta na 80% gdzies a max obr.60%.Wykres bardzo ladny i prosty,sporo mniej spiekow i troche popiolu-same plusy.Zuzycie spadlo o jakies 4kg czyli okolo 20,aha wegiel dobrej jakosci ale wigotny troche -podobno niektorzy mowia ze tak lepiej ale ja tam nie wiem.Co ile czyscicie piec z sadzy?u mnie sporo sie zbiera i co tydzien musze skrobac,czy mozna jakis specjalny sprzet do tego kupic czy tylko orginalna skrobaczka starczy?

  19. #1039

    Domyślnie

    Jak sypię to czyszczę, sucha sadza i popiół łatwo odpadają od wymiennika. Czyszczę kanały i komorę spalania raz w tygodniu takim zgarniaczem.

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał seboolba Zobacz post
    .Co ile czyscicie piec z sadzy?u mnie sporo sie zbiera i co tydzien musze skrobac,czy mozna jakis specjalny sprzet do tego kupic czy tylko orginalna skrobaczka starczy?
    Oryginalna skrobaczka starczy.
    Dzisiaj byłem z instalatorem u Pana, który od 3miesięcy nie czyścił, bo nie wiedział.. no kurde czasami to ręce opadają....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 52 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony