dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Ten sposób okuwania słupka ruchomego sprawdza się tylko w drewnie i tylko ostro oszczędzające firmy kują tak PCV. Z dokuciem może być problem bo (chyba) to Maco Multi Trend, rok temu zakończone produkcja i jakieś resztki przedłużek (w maco nazywa się to narożnik) jeszcze można upolować, tylko nie wiem czy w odpowiedniej długości, raczej zostały te najdłuższe (najmniej chodliwe). W rogach mogą się nakładać nieszczelności przy zawiasach, przewiewy okno-mur i przemarzanie posadzki. Zawiasy Maco są bardzo delikatne i po latach mogą być mocno zdezelowane wobec czego nie dociskają skrzydła do ramy zwłaszcza że nie wspomagają ich rygle gdzieś w połowie poziomych ramiaków.

  2. #62

    Domyślnie

    Witam ,
    Również zapytam czy ktoś z okolic Wielunia / Częstochowy ma wiedzie i dokonuje sprawdzenia okien i poprawy ich działania i właściwości ? Mam w domu 27 sztuk okuć okiennych / drzwi tarasowych wszystko różnych producentów wymieniane na przestrzeni 20 lat . Regulacje potrafię i dokonuje sam poprzez okucia jak coś obciera raz ja pół roku muszę taki obchód zrobić , ale i tak z okien wieje do tego praktycznie wszędzie pękają w dolnej strefie ( pewnie słaby montaż ) miałem możliwość sprawdzenia kamera i tez ucieczka ciepła była przez okna . Niestety nie mam środków i tez chęci ponownego bałaganu na wymianę całości , ostatnim czasy zrobiona elewacja wiec teraz od zewnątrz okno powinno być lepiej chronione od wody i innych niekorzystnych czynników .

  3. #63

    Domyślnie

    Ok, czyli plan jest taki:
    1. Wezwać fachowca żeby to przejrzał, zakonserwował ponaprawiał.
    2. Może też zbada możliwość dołożenia okuć?
    3. na lato po odkuwać jak się da dookoła zabezpieczyć, jak tylko możliwe od środka - pianka. plus może nałożyć tynk na bazie areożeli?
    4. na lato rozebrać deski od strony tarasu i zbadać sytuację od spodu.

    Moje jeszcze jedno pytanie czy jest sens to ratować? Czy może lepiej wymienić na nowe, np. już 3 szybowe? Jaki może być koszt materiał plus wymiana?
    Szerokość wnęki 2.5m, wysokość do kasety rolety zewnętrznej 2.3m. Jeśli tak czy montaż nowego da się zrobić bez niszczenia wewnętrznej podłogi (coś jak deska barlinecka)?

  4. #64

    Domyślnie

    Witam,
    zadzwoniłem dziś do firmy która zajmuje się wymianą okien.
    Pan poinformował mnie że nowe okna będą mniejsze o około 3cm bo musi być luz żeby nowe weszło.

    Pytanie czy to prawda? Nie ma innego sposobu?
    Nie bardzo rozumiem tę teorię, przecież po wyjęciu starych zostanie dziura plus luz który posłużył do ich włożenia. To po co kolejny luz?

    Pozdrawiam,
    Konrad.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Też długo nie mogłem zrozumieć czemu... To tak jakbyś miał 5 zł włożyć do butelki. Przecież tam jest luz. Tyle że przez dziurę nie przejdzie. Stare okno (to pierwsze) było najpewniej włożone w stan surowy, potem otynkowane co pomniejszyło otwór. A może było obmurowane i nie ma luzu. Różnie bywa.
    Zwyczajowo zmniejsza się okna w stosunku do otworu, ale bez konkretnego pomiaru nie można tego z góry założyć.

    Sprawa druga: lepszy jest większy luz niż za mały, bo wtedy nie masz pewności, czy doszczelnisz całość.

    Opcja kolejna: można się umówić i skuć tynki. Cena będzie wyższa o dodatkową robotę: kucie, gruz i ponowna obróbka całego glifu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #66

    Domyślnie

    Witam
    Chciałem zapytać fachowców od okien jaki jest powód, że w środku między okiennicami (przy klamce) jest odstęp 2 mmm a u góry i u dołu około 11mm. Okna są balkonowe z PCV.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	465977
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	465978

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Kiepski producent okien, (zbyt) słabe wzmocnienie stalowe, błędy dystansowania.

    Trzeba przedystansować szybę i pewnie podkleić ją do profilu.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Kiepski producent okien, (zbyt) słabe wzmocnienie stalowe, błędy dystansowania.

    Trzeba przedystansować szybę i pewnie podkleić ją do profilu.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał brutus1950 Zobacz post
    Witam
    Chciałem zapytać fachowców od okien jaki jest powód, że w środku między okiennicami (przy klamce) jest odstęp 2 mmm a u góry i u dołu około 11mm. Okna są balkonowe z PCV.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	465977
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	465978
    kliny dystansowe rozepchały ramy, trzeba wyjąć wkłady i złożyć ponownie ale już z głową

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony