dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1

    Domyślnie Regulacja okna - odstaje środkiem

    Witam,
    Mam w domu trzy okna balkonowe. Niestety z fachowcami od nich nie mam się siły już użerać (akurat do tego problemu ich nie wzywałem, ale z innych powodów nie mam ich na razie ochoty oglądać) i chciałbym sam spróbować je wyregulować. Problem jest taki, że dwa z tych okien na wysokości klamki strony zawiasów nie dolegają ściśle (czuć, że wieje tam zimne powietrze). Natomiast jedno okno ma ten sam problem, tyle że po przeciwnej stronie zawiasów. Trochę internet przeszukałem, ale akurat konkretów odnośnie tego nie znalazłem. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów jest mi w stanie powiedzieć która regulacja za to odpowiada lub ew. dać linka, gdzie by można to było wyczytać?

  2. #2

    Domyślnie

    Balkony masz tylko otwierane czy też uchylane ??? jeśli tylko otwierane to zapewne musisz po ich otwarciu przy górnym zawiasie (najprawdopodobniej imbusem 4) przyciągnąć skrzydło jak najbliżej zawiasu, to samo na dole - przesunąć w stronę szpalety.
    Jeśli masz balkon uchylany to można zwiększać docisk na okuciu, u każdego producenta okuć robi się to trochę inaczej.
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 28-11-2011 o 12:36

  3. #3

    Domyślnie

    Dwa są uchylne, a jedno rozwierane.
    Ok, będę próbował wg Twoich wskazówek.
    Dzięki

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał spamik Zobacz post
    Czy ktoś z szanownych Forumowiczów jest mi w stanie powiedzieć która regulacja za to odpowiada lub ew. dać linka, gdzie by można to było wyczytać?
    Obawiam się, że regulacja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Czy nie lepiej byłoby na oknie R założyć docisk środkowy, a na UR dołożyć stosowne zaczepy prowadząc okucie również od strony zawiasowej, bo może okno jest z tych "oszczędnych" i ma tylko zasuwnicę czołową?
    PRO QUALITY

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Czy nie lepiej byłoby na oknie R założyć docisk środkowy, a na UR dołożyć stosowne zaczepy prowadząc okucie również od strony zawiasowej?
    A czy mógłbyś rozwinąć bardziej to zagadnienie (co to jest? czy jest to do zamontowania w miarę "bezinwazyjne" czy może wymaga "rozbebeszenia" obecnych okuć?)

  6. #6

    Domyślnie

    To też zależy od zastosowanych okuć, może wrzucisz jakieś zdjęcie swojego balkonu po otwarciu zrobione od pola tak, żeby było widać okucia. U wielu producentów wystarczy dołożyć element przedłużający okucie z dodatkowym dociskiem ale obstawiam, że dobra regulacja wystraczy

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał spamik Zobacz post
    Witam,
    Mam w domu trzy okna balkonowe. Niestety z fachowcami od nich nie mam się siły już użerać (akurat do tego problemu ich nie wzywałem, ale z innych powodów nie mam ich na razie ochoty oglądać) i chciałbym sam spróbować je wyregulować. Problem jest taki, że dwa z tych okien na wysokości klamki strony zawiasów nie dolegają ściśle (czuć, że wieje tam zimne powietrze). Natomiast jedno okno ma ten sam problem, tyle że po przeciwnej stronie zawiasów. Trochę internet przeszukałem, ale akurat konkretów odnośnie tego nie znalazłem. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów jest mi w stanie powiedzieć która regulacja za to odpowiada lub ew. dać linka, gdzie by można to było wyczytać?
    przyłączam sie do pytanie, mam dokładnie to samo, nawet ilość okien sie zgadza; też mam juz dosyc mojej firmy od okien

    okna sa dwuskrzydłowe - jedno skrzydło tylko otwierane, drugie dodatkowo uchylne

    będę wdzięczna za podpowiedź

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    To też zależy od zastosowanych okuć, może wrzucisz jakieś zdjęcie swojego balkonu po otwarciu zrobione od pola tak, żeby było widać okucia. U wielu producentów wystarczy dołożyć element przedłużający okucie z dodatkowym dociskiem ale obstawiam, że dobra regulacja wystraczy
    OK, jak wrócę do domu i nie będzie jeszcze za ciemno, to porobie jakieś fotki i je wrzucę

  9. #9

    Domyślnie

    Poniżej zdjęcia:
    1. Okno nr 1 - otwierane - zdjęcia od czoła (odstaje od tyłu akurat)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_R_front2.jpg
Wyświetleń:	22613
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	87637
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_R_front.jpg
Wyświetleń:	22576
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	87638
    Załącznik 87632
    Załącznik 87633

    2. Okno nr 1 - otwierane - zdjęcia od tyłu (tutaj odstaje)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_R_tyl2.jpg
Wyświetleń:	22556
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	87639
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_R_tyl.jpg
Wyświetleń:	22546
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	87640
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_R_tyl5.jpg
Wyświetleń:	22561
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	87641
    Załącznik 87634
    Załącznik 87635
    3. Okno nr 2 - UR - zdjęcia od przodu (tutaj odstaje)
    (zdjęcie w kolejnym poście)

  10. #10

    Domyślnie

    3. Okno nr 2 - UR - zdjęcia od przodu (tutaj odstaje)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_UR_front.jpg
Wyświetleń:	22521
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	87642

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    temat niby prosty ale skomplikowany - wbrew pozorom
    Wianie nie musi być powodem złego docisku a na przykład złego zpozycjonowania skrzydła w ościeżnicy
    Zanim zaczniesz bawić się w zmianę docisku skrzydła do ościeżnicy weź ołówek, zamknij okna. odwzoruj ołówkiem w narożach i w połowie wysokości skrzydło na ościeżnicy, otwórz skrzydło i linijką sprawdź czy wszędzie kreska jest oddalona od wnętrza ościeżnicy o 8mm, jesli nie musisz skorygować położenie skrzydła w ościeżnicy odpowiednio dokonujące regulacji na zawiasach
    Dopiero po sprawdzeniu tego możesz szukać powodów przewiewów dalej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12

    Domyślnie

    Ok. po powrocie do domu mogę spróbować Twoją metodę. Na obecną chwile wiem, że szczelina jest, bo jak dociskam w tym miejsu w którym wieje, to przestaje wiać.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    co jeszcze nie oznacza że powodem jest za słaby docisk
    Poza tym docisk skrzydła balkonowego nie ma regulacji - mówię o zdjęciu nr.2. Jeśli okaże się, że skrzydło zpozycjonowane jest dobrze to jest sposób by taki docisk zwiększyć. Należy zdemontować część mocowaną do ościeżnicy, zeszlifować ja tak by zmniejszyć wysokość o 1-2 mm, ponownie przykręcić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Pozwoliłem sobie wkleić tu pytanie z innego wątku - temat podobny, odpowiedzi już padły, więc może się przyda? Tak w ogóle to fajnie, by któyś wątek mógł być poświęcony wyłącznie regulacjom okien by człowiek w potrzebie nie musiał długo szukać..

    .
    Cytat Napisał sana.wildfox Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie,
    otoż mam problem z oknami w wynajmowanym mieszkaniu. Z racji tego, że ostatniej zimy, praktycznie ze wszystkich okien strasznie zawiewało, tym razem chciałam zawczasu wezwać kogoś, kto wyreguluje okna i zrobi coś, aby były bardziej szczelne. I rzeczywiście jest poprawa, ale zostało pare okien, z których zwyczajnie wieje od spodu (mam na myśli tu w szczególności drzwi balkonowe). Przeglądając fora, pomyślałam, że może spróbuje uszczelnić je od wewnątrz silikonem, tylko wtedy zablokuje jakiekolwiek wyjście na taras, poza tym nie wiem czy np. na wiosnę mogłabym go zerwać. Nie znam się zupełnie na tym, a właściel mieszkania, przysłał kogoś i uważa, że problem jest z głowy. Skoro regulacja nie pomogła to czym mogę uszczelnić okno? Podobno nie powinno się uszczelniać gumowymi uszczelkami, ale juz sama nie wiem. Proszę o pomoc i wszelkiego typu sugestie.
    Na początek dokładnie zdjagnozuj gdzie wieje - pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą? czy może niżej, przy podłodze czyli pod ościeżnicą okna?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Na początek dokładnie zdjagnozuj gdzie wieje - pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą? czy może niżej, przy podłodze czyli pod ościeżnicą okna?
    Wieje właśnie pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą (na wysokości klamki)

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    powodów może być wiele:
    - banan - sprzawdź łatą czy ościeżnica jest prosta, często przy montażu (zwłaszcza na dyble) jest za bardzo ściągnięta w stronę ściany
    - banan na skrzydle - rzadkość ale jednak zdarza się przy niedokładnym szkleniu, gdy po zabiciu listew przyszybowych z drugiej strony dobije się profil za silnie - podobnie sprawdza się łatą
    - za bardzo przesunięte skrzydło względem ościeżnicy w stronę zawiasów
    - za słaby docisk na rolkach, z różnych powodów, przeważnie kiepskich uszczelek - tak obróć rolkę by jej mimośrodowa oś obrotu zmniejszyła ci odległość między rolką a skrzydłem - to najczęstszy sposób regulacji, lub trzeba wyregulować zaczep
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17

    Domyślnie

    Jednak bez fachowca się nie obeszło. Tyle, że nie był to zwykły regulator, który kręci śrubkami i zawiasami. Przyjechał jakiś ogólny serwisant od producenta okien. Ściągnął osłony szyby i odpowiednio dawał podkładki przy szybie. Ogólnie wszystkie okna wyregulował w ten sposób - tylko przy jednym jeszcze coś pokręcił na regulacji. Na razie jest w porządku - zobaczymy jak będzie w zimie.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał spamik Zobacz post
    Jednak bez fachowca się nie obeszło. Tyle, że nie był to zwykły regulator, który kręci śrubkami i zawiasami. Przyjechał jakiś ogólny serwisant od producenta okien. Ściągnął osłony szyby i odpowiednio dawał podkładki przy szybie. Ogólnie wszystkie okna wyregulował w ten sposób - tylko przy jednym jeszcze coś pokręcił na regulacji. Na razie jest w porządku - zobaczymy jak będzie w zimie.
    To co zrobił serwisant to żadna tajemna wiedza (no może dla niektórych "regulatorów") tylko codzienność, tak jak pisał wcześniej Jareko przy nieprawidłowym zachodzeniu skrzydła na ościeżnicę po całym obwodzie można sobie regulować do bólu a dociski czy rygle po prostu "nie łapią" i nie spełniają swojej roli. Winny może być montażysta ale też wielu producentów niepoprawnie szkli skrzydła w połowie wysokości, dają za mało podkładek i po pewnym czasie robi się "wklęsła beczka". Swego czasu firma sprzedała kilkaset okien pewnego dostawcy na S i chyba we wszystkich skrzydłach później (zimą ) był robiony ten zabieg co u Ciebie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO - coraz więcej producentów wogóle nie daje podkładek w połowie wysokości skrzydła -teoretycznie nie jest potrzebna, ale włąśnie później w balkonach wychodzi ta "oszczędność". Przychodzi zima - Charlie już ma powód do potępiania w czambuł PVC, nadchodzi lato - podobnie a jak do tego profil ma wzmocnienie z puszki po konserwach.... teeeeemat rzeka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Wydaje się, że problemy takie występują nie tylko w balkonach, z oknami jest podobnie, co ciekawe to to, że w 80% przypadków wystarczy ponownie "przeszklić" okno i ... po problemie. Jak zapytać montażystów ilu z nich wykonuje tą operację to 8 na 10 tego nie robi - bo po co ?


    Pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony