dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    co ciekawe to to, że w 80% przypadków wystarczy ponownie "przeszklić" okno i ... po problemie.
    Pozdrawiam
    No tak, tylko trzeba wiedzieć, że można tak zrobić i jeszcze jak A myślę, że 99% użytkowników okien nie potrafiłoby samodzielnie poprawnie przeszklić okna

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ja bym powiedział, że 50% ludzi nazywających siebie montażystami też by tego nie potrafiła zrobić

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    50% Fin, optymistą jesteś, umiejętność wybicia listwy przyszybowej dla wielu to czarna magia a o przeszkleniu... zaaaaaaapomnij. Może z 15-20% zna zasady i wie co i jak - reszta... reszta jak trafi na szkolenia, z początku pewna siebie i wszystkiego po pół godzinie milknie i gębę rozdziawia z zaskoczenia
    Najlepiej takich usadzić dając im okno do regulacji gdzie podkładki szklące są nie w tych miejscach co trzeba - to jest dopiero widok jak taki się męczy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No niestety jareko ma rację TYCH którzy potrafią i to robią jest naprawdę garstka, część "coś" próbuje ale nie wychodzi, a te 50%-60% to szkoda mówić

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, szukam kontaktu do specjalisty, który nie "rozdziawia gęby" na widok prawie nowych okien, ktore nie są szczelne. Kupiłam trzy lata temu okna Sonarolu, co było największym życiowym błędem popelnionym w amoku budowy. Nie mam już sił i czasu na przepychanki z monażystami ale muszę do zimy uporać się z wianiem. Okna są na profilu 6+ z ciepłą ramką, pakiety dwuszybowe (nadruk Uniglass GlassMax Thermo), zawiasami "ukrytymi" okuciami GU, większość RU. Kartka papieru złożona kilkukrotnie suwa się tam i z powrotem, obrysowanie ołówkiem udaje się w niektórych oknach w pozostałych grafit wchodzi pomiędzy skrzydło a ościeżnicę, okna i ościeżnice powyginane w różne strony, każde inaczej. Uszczelniłam samodzielnie połączenie parapetu wewn i ościeżnicy ale niewiele to dało. Nie chcę wymieniać okien bo nie stać mnie ani na okna ani na ponowne robienie elewacji od zewnątrz i obróbki glifów od wewnątrz ale najbardziej psychicznie nie stać mnie na ten pierdolnik od nowa. Może jest mniej inwazyjna metoda usprawnienia tego badziewia, np wspominane przeszklenie, dokręcenie kolejnych elementów okuć lub wymiana uszczelek, ktore tu zapewne nie są górnopółkowe. Proszę, pomóżcie znaleźć kogoś kto wie co robi (okolice Wiązowny pod Warszawą). Zapewne na forum byłaby to reklama ale może na maila? ([email protected]), pozdrawiam i dziękuję z góry.
    PS komentarze typu sama sobie narobilaś boś źle wybrała już słyszalam
    Ostatnio edytowane przez xtramartika ; 17-09-2013 o 13:39

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To może nowy komentarz: bez oględzin ani rusz. Jak błędy montażowe są poważne(porozpychane ościeżnice, braki pionów/poziomów), to żadna regulacja nie pomoże.
    Szukaj kogoś z dobrym sercem, kto nie skroi za bardzo już za sam fakt przyjazdu i prób naprawy.
    A co z gwarancją? Może zadzwoń do oknotestu... może podpowiedzą jak ją wyegzekwować od sprzedawcy/producenta.. ?

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew.
    Niestety, zanim ja wyegzekwuję gwarancję minie jeszcze, jak się spodziewam, kilka zim - widziałam tych "ekspertów" w akcji przy kilku próbach napraw.
    Finlandia może znasz kogoś z okolicy np mińska maz. - miałby do mnie relatywnie blisko, Tobie z siedlec zapewne za daleko?
    Muszę się spieszyć bo wietrzenie w listopadzie to nic fajnego.
    pzdr

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtramartika Zobacz post
    Dziękuję za odzew.
    Niestety, zanim ja wyegzekwuję gwarancję minie jeszcze, jak się spodziewam, kilka zim - widziałam tych "ekspertów" w akcji przy kilku próbach napraw.
    Finlandia może znasz kogoś z okolicy np mińska maz. - miałby do mnie relatywnie blisko, Tobie z siedlec zapewne za daleko?
    Muszę się spieszyć bo wietrzenie w listopadzie to nic fajnego.
    pzdr
    Mam w planach wycieczkę do stolicy, zapewne przyszły tydzień, jeśli wyjdzie to wracając może obejrzałbym te nieszczęścia...

    Pozdrawiam

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Martika - bierz w ciemno propozycje IVO - lepszej nie znam A skoro sięsam zaoferował, to jest to świetna okazja. Na pewno będzie lepszym praktykiem niż ja.

    Osobiście uważam że serwis firmowy najlepiej zna własne okna (chyba że to ludzie z łapanki). Tylko że oni z założenia będą działać tak, by ponieść jak najmniejsze koszty.
    Za to poczytaj np. to:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ji-OKNOTEST-PL
    albo parę referencji stąd:
    http://oknotest.pl/portal/czytelnicy_o_nas
    może uwierzysz, że są ludzie, którzy potrafią na prawdę pomóc w trudnych sytuacjach.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał spamik Zobacz post
    Jednak bez fachowca się nie obeszło. Tyle, że nie był to zwykły regulator, który kręci śrubkami i zawiasami. Przyjechał jakiś ogólny serwisant od producenta okien. Ściągnął osłony szyby i odpowiednio dawał podkładki przy szybie. Ogólnie wszystkie okna wyregulował w ten sposób - tylko przy jednym jeszcze coś pokręcił na regulacji. Na razie jest w porządku - zobaczymy jak będzie w zimie.
    jaki koszt takiej regulacji? od szt? ilosci skrzydel?
    tez mam podobny problem - kupilem uszczelki samoprzylepne, ale mam wrazenie ze tam gdzie mam je nakleic to skrzydlo i tack nie nachodzi tyle mm na rame okna poza tym najczesciej dmucha mi nie tam gdzie klamka tylko przy dolnym zawiasie
    co radzicie wezwac fachowca wpierw czy samemu podociagac okna czy poobklejach wkolo tasmami?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    jaki koszt takiej regulacji? od szt? ilosci skrzydel?
    Z tego co pamiętam, to obejrzał wszystkie skrzydła (14 sztuk), z czego do regulacji było ok. 5. Wziął za to 80zł. To już ponad rok i wyregulowane okna trzymają szczelność

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał spamik Zobacz post
    Z tego co pamiętam, to obejrzał wszystkie skrzydła (14 sztuk), z czego do regulacji było ok. 5. Wziął za to 80zł. To już ponad rok i wyregulowane okna trzymają szczelność
    Czyli racja była po naszej stronie
    Cieszę się, że czasami DUŻY problem można łatwo i tanio usunąć

    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    U mnie nie ma kropek tylko wyglada to jak 3 mimosrody, poustawialem wszystkie tak ze otwor gdzie wklada sie klucz jest blizej zewn czesci okna (mam wrazenie ze wtedy zwieksza sie docisk skrzydla), w czesci okien mam tez ten mimosrod posrodku tam gdzie sa zawiasy (tez tak poustawialem), ale co zrobic jak nie ma tej regulacji (na zalaczonym zdjeciu), albo jak dociagnac okno przy zawiasie?
    Zauwazylem tez ze w moich oknach nie ma takiej bialej uszczelki (u znajomych sa) na dole od wewn. strony osciezy tylko jest pusta rynienka?(foto)
    Czy to ma jakis wplyw na halas i utrate ciepla?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1235.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	233993   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1234.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	233994   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1233.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	233995   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1232.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	233996   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1230.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	233997  


  14. #34

    Domyślnie

    brakujace foty
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1229.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	234012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1228.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	234013   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1227.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	234014  

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    Zauwazylem tez ze w moich oknach nie ma takiej bialej uszczelki (u znajomych sa) na dole od wewn. strony osciezy tylko jest pusta rynienka?(foto)
    Czy to ma jakis wplyw na halas i utrate ciepla?
    Praktycznie brak tej uszczelki nie ma wpływu na to, czego się boisz. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed brudem. Ale też jest plus -Twoje ona były dzięki temu tańsze o kilka zlotych
    Tam, gdzie masz dociski - zdjęcie IMG 1229 - wygląda że tak jakby skrzydło wymagało przesunięcia w stronę zawiasów - ale tego ze zdjęcia nie da się stwierdzić ze 100% pewnością.

  16. #36

    Domyślnie

    Wlasnie montowalem rolety i mi przy okazji wyregulowali okna - dokladajac jakies plastikowe plytki pod listwe w oknach od strony zawiasow - a wczesniej kupilem uszczelki zeby dodatkowo uszczelnic okna - ale stwierdzili ze to powypacza okna i zebym tego nie robil zastanawiam sie czy to prawda i czy te plytki to wlasnie nie powykrzywiaja mi okna ?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z opisu wygląda, że dołożyli Ci podkladki pod szybe, dzieki czemu okno pewnie lepiej wchodzi pod docisk skrzydła. Czyli generalnei zrobili to, co trzeba. Wg mnie dodatkowe uszczelki byłyby w dłuzszej perspetywie faktycznie gorszym rozwiązaniem.

    Ps. Ja myśle, ze to skrzydło juz wczesniej bylo wypaczone.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-01-2014 o 08:34

  18. #38

    Domyślnie

    Cześć.
    Jak budowałem dom, to na topie byl Abatex, dzis firma nie istnieje, a ja pozostalem z problemem. I tak mam "szczescie" ze po wplacie wogole dostalem okna, bo wielu innych juz ich nie otrzymalo. Tak czy owak mam Brugmann AD, i okna przy troche wiekszym wietrze gwizdza swiszcza, jednym slowem dzwieki jak z horroru klasy B.
    Mieszkam w Gliwicach, czy znalazlby sie tu ktos kto moglby zdniagnozowac problem i dac wytyczne jak to naprawic?
    Po stokroc Dzieki!!!
    --
    Grzegorz

  19. #39

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170629_131903.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	392152
    po dzisiejszych wichurach odkryłem, ze strasznie wieje mi przez okno/drzwi tarasowe. drzwi podwójne, jedno rozchylono uchylne, a drugie skrzydło tylko rozwierne i na nim są takie oto okucia przy zawiasach (wysokość ościeżnicy 2,40) dokładnie dwa. Niestety nie dociska to skrzydła do ramy. Wszystko proste, nie wypaczone, jak nie ma wiatru, to skrzydło dolega równo na całej wysokości, ale jak się mocno naciśnie to robi się szpara. Czy to się reguluje? dodam, ze ta cześć w skrzydle ma śrubkę na imbus 4mm i ja kręcąc, wychodzi lub chowa sie ta metalowa część. niestety czy to schowana, czy wysunięta nie dociska skrzydła do ramy ościeżnicy.
    prosze o pomoc. Okucia Roto NT schowane zawiasy.


  20. #40

    Domyślnie

    Profil z potrójną uszczelką ,czyli powinno być szczelnie. 1. Najprawdopodobniej skrzydło nie zachodzi na ramę. Powód wygięta rama lub skrzydło. Sprawdzić i poprawić raczej łatwo. 2. Odgięta rama w trakcie montażu, za szybko zostało powieszone skrzydło i zamiast docisnąć skrzydło odgięło ramę. To już trudny temat.
    3. Wada fabryczna profilu. Przy grubych profilach zajście na ramę skrzydła około 6 mm co przy słabym zgrzewie skrzydła na minus robi się za małe skrzydło. Trudny temat wymiana skrzydła. 4. Wada docisku łątwy temat wymiana.
    Parterówka "Dom pod Kakaowcem" by archon, powierzchnia 116 m2 plus garaż 36 m2, piwnica 36 m2, kotłownia 6 m2. OZC projektowe 6,8 kw po modyfikacjach plan na 5,8 kw . 100% podłogówka. PC Panasonic 9 kw SDC 1-faza. Mocny nacisk na ocieplenie. Rekuperator : Aeris NEXT 350 Standard. Użytkownicy 2+2

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony