dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 241
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.811 z 4811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Całkiem dobrze liczysz, bo w wersji pesymistycznej (bez rabatu z Vat 23%)
    Ja zawsze polecam sugerowanie się cenami netto, bo uzyskanie rabatu rzędu 8% nie powinno być żadnym problemem... Czyli o 20% taniej - powinno wystarczyć na montaż..

Z jednych rzeczy w DRE: polecam ościeżnicę prostą z "kątownikiem T80" bo często widzę jak firmy wrzucają wersję n63 (tańsza o 10zł, z fazką na krawędzi). Kwestia gustu.
    Co do kolorów - nie pomogę. Nie widuję drzwi starych...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Domyślnie

Jako, że biorę na pewno wszystko z montażem, to liczę ceny brutto Bo z tego, co zauważyłem zakup z montażem jest niemal równy katalogowym cenom brutto. W każdym razie dziękuję za informacje, mam ogląd już jak podjąć decyzję - na pewno UNI, na pewno płyta wiórowa, zastanawiam się czy przyglowe, czy bezprzyglowe, w kontekście kosztu.

To co mnie natomiast martwi to ościeżnice. W tym temacie jestem totalnym laikiem, budynek mam od dewelopera, położone są tynki, a ściany 10-tki. I teraz pytanie, czy w związku z tym, że mam już tynki ościeżnice regulowane nie okażą się w moim przypadku koniecznością? Czy proste ościeżnice nieregulowane da się estetycznie w te tynki wpasować?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Wg mnie oscieżnice stałe są pomyłką na niemal całej linii i tylko pozorną oszczędnością. Chyba że to sam zrobisz.
    Raz: wymagane są szersze otwory (tak 91-92cm) a zwykle to jest ok 90 gdzie ościeżnica ma 89. Dwa: montujesz do krawędzi, do tego pasowałoby zamontować opaskę by zamakskować łączenie (+50-60zł) no i druga strona do wykończenia. Opaską? czy narożnik + tynk?

Domyślnie

Tak też czułem. No nic, teraz mam pełny ogląd sytuacji. Skoro i tak trudno będzie w przypadku drzwi przyoszczędzić, to pewnie pójdę w opcję dobrze wyglądających i dobrych jakościowo drzwi przyglowych. Jak mam płacić 1000 zł za UNI w wersji przyglowej, to chyba lepiej dopłacić nieco do skrzydła lepiej wyglądającego z zawiasami na zewnątrz. W tej sytuacji ciekawie wyglądają drzwi BINITO, konkretnie wersja 70 - miałeś może kontakt z tym skrzydłem? Lepiej prezentuje się w wersji przyglowej od UNI?

finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Binto z DRE nie, ale odpowiadający im Vector z Porty, Baldur z Erkado czy Sipmle z Polskone tak . Po prostu tak się zdarzyło..
    DRE w wersjach malowanych oceniam dobrze. Dla mnie osobiście Uni (płaskie skrzydło) jest niestrawne.. i każde przefrezowanie - choćby delikatne - daje to coś..

Jeszcze raz podkreślę: cenię sobie Portę, bo np. pozwala pomieszać ze sobą drzwi przylgowe i bezprzylgowe na jednym korytarzu. Często robimy zwykłe przylgowe otwierane do wewnątrz i bezprzylgowe na zewnątrz - po zamknięciu są nie do odróżnienia. Praktycznie wszystkie inne marki mają już inne wysokości i taki zabieg zaczyna być widoczny...
    Przykładowy układ - drzwi DRE (jak dobrze pamiętam tu był chyba Standard ) - wszystkie są bezprzylgowe,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181024_194126.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	445876 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181024_194153.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	445877

Dla zobrazowania jak wyglądają drzwi typowo przylgowe, Porta Vector T:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200527_184301.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	445873 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200527_183010.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	445874

Domyślnie

Jednak im dłużej myślę, tym mniej wiem Wróciłem do punktu wyjścia i szukam innej opcji, wyglądającej dobrze w wersji bezprzyglowej, przyzwoitej jakościowo i w miarę mieszczącej się w budżecie. A jak się mają do siebie dekory w firmach Porta i DRE? Tzn. jak się mają się do siebie Lakier akrylowy UV z DRE do Lakieru Premium oraz Farby akrylowej UV w Porcie? W kontekście co lepsze, gorsze?

finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Niestety - nie mam wiedzy pozwalającej odpowiedzieć na Twoje pytania. To wymagałoby przeprowadzania niezależnych testów.

Domyślnie

Czesc,
    Poszukuje firmy, ktora dostarczylaby drzwi ukryte w dekorze Kronospan lub Egger. Najchetniej z centralnej Polski.

Czy jest szansa na kwote ponizej 3tys za szt?

finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Cytat Napisał rAs1 Zobacz post
    Czesc,
    Poszukuje firmy, ktora dostarczylaby drzwi ukryte w dekorze Kronospan lub Egger. Najchetniej z centralnej Polski.

Czy jest szansa na kwote ponizej 3tys za szt?
    Popularne firmy nie mają w ofercie takich dekorów. Nawet jeśli coś jest zbieżne, to posługują się nazwami własnymi.
    Musisz szukać w małych, specjalistycznych firmach stolarskich a może nawet meblowych. Drzwi można przecież "ukryć" w zabudowie.

Ew. pytaj w działach kontraktowych np. Porty - oni robią wszystko, ale to już są indywidualne ustalenia w których specjalizują się główni odbiorcy.

Domyślnie

Rozmawialem z kilkoma producentami mebli na wymiar i producentami frontow kuchennych, ale tlumacza sie brakiem mozliwosci w parku maszynowym lub obawiaja o trwalosc nalozenia takiego dekoru na juz oblozone skrzydlo.

Pomysl z bezposrednim kontaktem do producentow jest ciekawy, na pewno sprobuje. Dilerzy mowili po prostu, ze sie nie da i koniec tematu.

Dzieki za podpowiedz.

finlandia

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Mając na myśli producentów meblowych brałem pod uwagę wykonanie tego jako "drzwi od szafy" w zabudowie meblowej, a nie okleinowanie fabrycznego produktu.
    W katalogu Porta masz na końcu telefony do regionalnych kierowników - oni już dużo powiedzą i na pewno polecą konkretnego sprzedawcę w okolicy, dla którego taki temat będzie zwykłym biznesem a nie zawracaniem głowy

Strona 241 z 241

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia