dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 251 z 253
Pokaż wyniki od 5.001 do 5.020 z 5049
  1. #5001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż, widziałem post, ale nie zawsze mam czas przed klawiaturą by się rozpisać.
    1. Moje zdanie o bezprzylgowych jest niezmienne: nie widzę zalet poza jakąś tam estetyką, dlatego popieram opcję mixu *tak jak u Ciebie - wc bezprzylga, reszta klasyczne. Tylko często te rozwiązania mają inne wymiary i może być widać że zewnętrzne obrysy ościeznic są różne (głównie wysokość).
    2. Z tego powodu lubię Portę - bezprzylgowe i przylgowe mają identyczne wymiary i na zewnątrz nikt nie odróżni.
    3. Będzie podobny model zarówno pod względem budowy (ramiakowy z MDF) jak i wizualny (z serii Verte, ale tu raczej okleina będzie słabsza a jeśli jest możliwa lepsza to na pewno droższa.
    4. Nie potrafię nic doradzić. Czuję obrzydzenie do katalogów z ostatniego roku. Musi minąć trochę czasu nim się oswoję z ceną 2 tys. za przeciętne drzwi bezprzylgowe ;(
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #5002

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem - w łazience również chcemy przylgowe, jak wszystkie to wszystkie we wcześniejszym poście chodziło mi o to, że ową "bezprzylgowość" będzie widać tylko w przupadku drzwi do łazienki, więc zakup drzwi bezprzylgowych w naszym wypadku jest bez sensu dokładnie, Porta Verte również nas zainteresowała, jednak jest dostępna tylko w tej słabszej okleinie, a szkoda bo drzwi bardzo ładne. Dlatego zainteresowaliśmy się Vasco Primo - jest okleina CPL. Tylko martwią nas trochę te informacje od sprzedawców o problemach z Vasco - nie wiem, czy rzeczywiście w kwestii jakościowej coś było nie tak, bo w salonie Vasco Primo zrobiło na nas pozytywne wrażenie.

  3. #5003
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    r0rk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    3

    Domyślnie Barański reklamacja / wybór nowego skrzydła.

    Hej,

    jestem nowy na forum, ale z racji tego, że jestem na etapie wykańczania mieszkania i mam doświadczenie z drzwiami firmy Barański chciałbym się podzielić opinią na ich temat i jednocześnie prosi o pomoc w wyborze kolejnych drzwi, ponieważ finalnie Barański u mnie poszedł w niepamięć


    Drzwi zamówiłem w styczniu.... tak w styczniu 2022 roku, 4 sztuki model Barcelona, biały gładki ral 9016 model z serii premium - drewniane, przylogowe). Drzwi przyszły w okolicy kwietnia niestety wstawiałem je dość późno z racji Covidu u majstra i jego pobytu w szpitalu. Niestety pierwsza partia drzwi różniła się kolorystycznie z ościeżnicami. Drzwi były powiedzmy białe, bo ral 9016 to nie śnieżna biel, natomiast ościeżnice był szare. Reklamacja. Oczywiście Panowie którzy przyjechali z serwisu, mówili że to nie widać i tak. Otóż było widać, a drzwi kupiłem za kwotę 10 tyś zł więc chciałem mieć poprostu najzwyczajniej ładnie i dobrze. Zabrali drzwi, żeby pod drzwi dorobić nowe ościeżnice. Pytam się dlaczego nie zabezpieczają skrzydeł, odpowiedzieli że zrobią to na dole. Po kilku tygodniach przyjechały drzwi oraz ościeżnice. Firma która montowała sprawdziła, kolor - nie jest idealnie, ale może być, zostawiamy. Po rozpakowaniu skrzydeł, okazało się, że 3 zostały uszkodzone, dodatkowo w jednej sztuce pęknięcie, nie równa powierzchnia. Kolejne drzwi na górze obite, pozostałe niedomalowane z góry. Reklamacja kolejna, domagam się nowego zestawu. Barański odmawia, twierdzi że można to z łatwością naprawić na miejscu. Przyjeżdża Pan z serwisu. Wyciągnął wosk oraz puszkę farby w której zamoczył papierowy ręcznik i próbuje maskować uszkodzenia. Kolor farby śnieżna biel. Powiedziałem stop i po dyskusji z działem reklamacji, odmówiłem kolejnych prób. Kasę dostałem od firmy która zamawiała drzwi i mi je montowała bo obowiązuje rękojmia. Sprawa między nimi znajdzie się w sądzie zapewne. 10 stycznia serwis Barańskiego zabrał wszystko i odjechał - przy demontażu ostatniego skrzydła okazało się że dół prawie całkowice nie był pomalowany i było widać napis. Nie wiem jak w innych firmach, ale w firmie Barański kontrola jakości nie istnieje, zresztą widać na google opinie i przypadki podobne do moich. Pozostał niesmak i 9 miesięcy mieszkania bez drzwi........

    Wracam zatem do tematu wyboru kolejnych skrzydeł. Chciałem drewniane, ale nie wiem czy już chcę, czy wyrób typowo maszynowy nie będzie lepszy.

    Jakie drzwi będą najlepsze. Budżet 10 000/11 000 PLN

    Wybrałem wstępnie Asilo (tutaj przeraża mnie brak regulacji skrzydła, muszą być przylgowe) ? Może Ronkowski czy lepiej zwykłą Portę?

    Co sądzicie, proszę o pomoc.

    Pozdrawiam
    r0rk

  4. #5004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy 4 szt. ciężko będzie o drzwi drewniane. Może rok temu jeszcze się dało,ale nie teraz. Poza tym Barański Premium nie jest w 100% z drewna, tylko sporo w nim płyt i mdf. Za dobry produkt trzeba liczyć ok 3 a nawet i 4 tys/ szt. Na szczęście w tym segmencie jest stagnacja i nawet byly drobne promocje (Ronkowski/ CAL)
    Tańsze drzwi - ceny stabiilne, ale są podwyżki w tych, które nie podnosiły za bardzo wcześniej. Np. DRE, Intenso.
    Asilo powinno zmieścić się *chyba w tym budżecie i to z zawiasami ukrytymi (regulowanymi) bo u nich są tylko drzwi bezprzylgowe.

    Osobiście - nie wiem czy chcialbym wydać pow. 2 tys. za drzwi "niedrewniane".
    Po raz kolejny powtórzę: nie widzę zalet drzwi bezprzylgowych. Ale z gustami doceniającymi estetykę nie wygram..

    Ostatnio parę razy montowałem Barańskiego z serii Optimum (mdf) i pozytywnie je oceniam. Wyższa cena niż inna masówka ale i ciut lepsze materiały. Dobrze się wpasowali w niszę. Z tańszych - Erkado.

    Ps. Barański jako firma nie jest moim faworytem ale ma serwis który działa.. większość firm odrzuciłaby tą reklamację bo towar został zamontowany. Oceny należy dokonać przed przystąpieniem do montażu. Poza tym - drzwi nie montowała ekipa ze sklepu? To jak tu legalnie zastosować stawkę 8% VAT?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5005
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    r0rk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, niestety u mnie wchodzą w grę tylko drzwi przylgowe, z racji łączenia ścian w jednym miejscu - w takim razie Asilo odpada.

    Nie wiem czy wejście jeszcze raz w drzwi Barańskiego to dobry pomysł skoro nie mogą sobie poradzić z serią premium.

    Drzwi montowała ekipa ze sklepu, wadę kolorystyczną dostrzegła ekipa, uszkodzenia w kolejnej parti ja.

  6. #5006
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    A musi być masówka? Ja kupilem drzwi od firmy która operuje w kilku krajach, ale w Polsce ma jedynie 2 salony i jestem z nich mega zadowolony. Nie bede o nich sie rozpisywal, bo to Warszawa, a jesteś Siedlec ( chyba, ze chce Ci sie jechac ), ale zanim sie na nich zdecydowalem namierzylem conajmniej kilka innych mniejszych firm z jakosciowo i stylistycnie swietnym produktem.

  7. #5007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    A musi być masówka? Ja kupilem drzwi od firmy która operuje w kilku krajach, ale w Polsce ma jedynie 2 salony i jestem z nich mega zadowolony. Nie bede o nich sie rozpisywal, bo to Warszawa, a jesteś Siedlec ( chyba, ze chce Ci sie jechac ), ale zanim sie na nich zdecydowalem namierzylem conajmniej kilka innych mniejszych firm z jakosciowo i stylistycnie swietnym produktem.
    Dawniej Bartycka w Warszawie była pełna takich salonówi chociaż w ostatnich latach to miejsce mocno podupadło na jakości wystawienniczej, to chyba nadal bym tam wysłał niezdecydowanych do pooglądania ekspozycji.
    Z tym, że takie mniejsze firmy stawiające na jakość to ciężko będzie dziś skompletować za 2,5 tys. / sztuka (gdybam na podstawie aktualnej wyceny Erkado, gdzie najprostszy model Uno Premium w wersji bezprzylgowej malowanej wyszedł 2250zł... a to jest ciągle masowa konstrukcja..
    Asilo jest przy nich o dobry poziom wyżej. Z mniejszych firm w naszym regionie kojarzę Lagrusa, miałem kiedyś okazję montować koledze i nadal się przyjaźnimy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #5008
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    r0rk

    Zarejestrowany
    Jan 2023
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy Lagrus to drzwi drewniane?

  9. #5009
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witam , czy jakość oklein w najprostszych drzwiach które aktualnie bierzemy pod uwagę :

    Dre Strandard CPL oraz erkado UNI - kolor biały

    może skłaniać w kierunku którejś marki ?
    Czy też warto dopłacić do lakieru, w dre wchodzi też opcja dopłaty do płyty otworowej , w erkado tylko pełna.

  10. #5010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okleina wygląda na porównywalną.
    Płyta - jeśli drzwi nie mają sprawiać wrażenia lekkich (by nie powiedzić tandetnych) to warto dopłacić. Przynajmniej po przypadkowym kopnięciu nie będzie w nich dziury.
    Lakier - wg mnie jest nietanim dodatkiem, ale w razie odchodzenia poszycia na krawędzi (za parę/naście lat) łatwiej będzie naprawiać (pomalować).

    Wg marek DRE w ub.roku dużo stracilo w oczach montazystów za twarde uszczelki i blachy zaczepowe oraz sporo wad jakościowych. Nadal proponuję DRE gdy potrzebne są ciut wyższe drzwi (w drugą stronę - nie zmieszczą się w otwór 205cm)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #5011

    Domyślnie drzwi

    Myslę, że warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiednich niż ulegać reklamom. Ja u siebie mam drzwi od , solidne, trwałe i w dobrej cenie.

    od moderatora: tak, wiemy. We wszystkich 4 postach reklamujesz tą samą firmę i jak widać ban okresowy nie pomógł, także będzie stały..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-02-2023 o 18:49

  12. #5012

    Domyślnie

    Witam, czy tego typu uszkodzenie (delikatne wgniecenie, jak by krawędź drzwi została czymś uderzona, i okleina CPL w wyniku tego pękła) jest uszkodzeniem, które uprawnia mnie do złożenia zasadnej reklamacji? Takie uszkodzenie jest w dwóch miejscach, drzwi dopiero rozpakowane po zakupie, jeszcze nie montowane... obawiam się, że w miarę użytkowania laminat w tym miejscu będzie się odklejał...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230217_173150.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	463777
    Ostatnio edytowane przez Piotr1408 ; 18-02-2023 o 13:41

  13. #5013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Reklamację możesz składać, ale czy ktoś ją uzna to wątpię. Dostawca będzie się bronił, że odebrałeś towar bez uwag.

  14. #5014

    Domyślnie

    Witam,

    Obecnie jestem na etapie wybierania drzwi wewnetrznych do pokoi na wynajem, wiec wersje raczej budzetowe.

    Obecnie rozwazam nastepujace opcje:
    1.
    Vivento Prestige (10szt) - lazienki i pokoje.
    Intenso Tuluza (4szt ) - jako drzwi "wewnetrzno" wejsciowe. Powinny byc troche bardziej wytrzymalsze.
    2.
    Porta Verte Home G - oklenina jest niestety w slabeszej wersji

    3.
    Porta CPL (10szt)
    + wypelnienie plyta wiorowa-otworowa (4szt)

    Co sadzicie o tych modelach? Powinienem rozawazyc tez jakies inne opcje?

    Z gory dzieki za pomoc,
    W.

  15. #5015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zasadnicze pytanie, czy pokoje na wynajem mają mieć przeszklone modele? Są potencjalnie "słabsze", m.in: pod względem trwałości czy aktustyki.
    Vivento - nie znam z praktyki. Nie wypowiem się, a opieranie się na pozytywnych opiniach z netu nie jest gwarancją.
    Intenso - ok, ale czy brałbym je w miejsce narażone na użytkowane bez poszanowania? Nie wiem..
    Porta - ma swoją cenę i sporo zalet, które mogą wyjść na bardziej szczegółowych etapach rozmów.

    Mój typ - na dzień dzisiejszy - w wersji ekonomicznej - Erkado Altamura/ ew. Uno Premium. Zwykły, płaski model ze wzmocnioną okleiną i np. opadającą uszczelką na wejściach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #5016

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.

    Modele nie musza byc przeszklone, maja wlasnie byc standardowe.
    Zaraz sprawdze Twoje propozycje dzieki.

    W.

  17. #5017

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    chciałabym prosić o pomoc w doborze drzwi wewnętrznych. Potrzebuję 4 par drzwi, przylgowych, białych. 2 pary chciałabym z przeszkleniami, a 2 bez więc zależałoby mi na kolekcji w ramach której dostępne są obie opcje. Na ten moment rozważam:
    - Erkado Nemezja 7 i 14,
    - Porta Verte Premium C (niestety nie mają białej okleiny),
    - Vasco Lisbona,
    - Pol-Skone Egro W00 + W03.
    - Admar Ikar
    - Porta Balance D.0 i D.2
    Budżet oscyluje w granicach 8-10 tys. na całość z montażem. Czy któreś z wyżej wymienionych drzwi są godne polecenia? A może w ogóle jakieś inne? Z góry dziękuję za pomoc!

    Dodam jeszcze, że otwory drzwiowe mają wysokość ok 205cm więc drzwi DRE ponoć odpadają.
    Ostatnio edytowane przez bluebird11 ; 21-03-2023 o 09:55

  18. #5018

    Domyślnie

    Bluebird11 - w sprawie wyboru drzwi napisałem PW nie chcę jeszcze robić producentowi antyreklamy, do czasu rozwiązania mojej sprawy

  19. #5019
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barman46

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    WITAM
    Pytanie do Finlandi
    Planuję zakup drzwi ukrytych do łazienki....będą to drzwi Erkado lub Porty i gdzieś wspomniałeś wczesniej iż montaż w łazience spoko lecz przed montażem płytek ściennych.Wiem że Erkado słabo na Ciebie działa ale chyba finanse zadecydują gdyż wydatków remontowych co nie miara. Ale zastanawia mie ta twoja sugestia odnośnie płytek. Prosze o odpowiedz

  20. #5020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tu /niemal/ nikt inny nie odpowiada, a szkoda.
    Erkado ma drzwi ukryte? Nawet nie wiedziałem, bo w tym przypadku korzystam zwykle z DRE Sara (cena).
    Erkado polubiłem - w średnim standardie mają konkurencyjną ofertę.

    Co do zasady - drzwi ukryte to skrzydło do wykończenia tak jak ściany oraz ościeżnica z surowego aluminium, które trzeba pomalować podkładem (jest zwykle na wyposażeniu ościeżnicy). Od strony korytarza oczywiście obrabia sie to jak ściana:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220505160013.JPG
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	464366
    ale od łazienki też by wypadło, by nie psuć efektu jak tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220505155905.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	464367
    Oczywiscie to technicznie nie szkodzi, ale nie taki jest zamiar "drzwi ukrytych". Kwestia gustu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 251 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony