dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 246 z 253
Pokaż wyniki od 4.901 do 4.920 z 5049
  1. #4901

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie.

  2. #4902

    Domyślnie

    Witam, jesteśmy z żoną zainteresowani drzwiami firmy Intenso model Linea, ale też wpadł nam w oko model Magnat, ten udało nam się zobaczyć na żywo w okleinie, którą chcemy czyli orzech i zrobił na nas wrażenie pozytywne. Czytając trochę wstecz wątek, wniosek nasuwa się, że sama firma nie jest zła i nie odstaje od innych, jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie, a co możecie powiedzieć o tych konkretnych modelach? Jak tutaj sprawa wygląda z jakością/solidnością patrząc na ich cenę? W modelu Magnat podoba mi się, że nie występują cienkie płyciny tylko wypełnienie wnętrza drzwi ma 35mm grubości sprawia to dobre wrażenie jeśli chodzi o solidność, przynajmniej wizualne. Czy ktoś użytkuje albo widział drzwi Linea i jest w stanie powiedzieć jakiej grubości są te poprzeczki poziome pomiędzy szybkami?
    Jeszcze pytanie o jakość oklein, które stosuje firma Intenso. Czy tam jest jakieś rozróżnienie na lepsze, gorsze? Pytam ponieważ w katalogu w danym modelu jest jedna cena niezależnie od okleiny. Jak ogólnie wypadają one na tle innych firm?
    Myśleliśmy na samym początku nad Erkado model Magnolia, ale po głębszych analizach wpadły nam te modele w oko i naciągamy budżet, czego się nie robi jak coś się spodoba i ciężko wrócić do czegoś tańszego, tylko chcemy rozwiać wątpliwości czy warto.

  3. #4903

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem drzwi bez przylgowych w kolorze białym mam dwóch faworytów Dre Auri 0 i Pol Skone Arco W03 jak myślicie która opcja lepsza ? Obstawiam Pol-Skone na ten moment z ościeżnicami wychodzą od kompletu jakieś 120 zł taniej i jeszcze nie wiem czy do tego modelu ale pol-skone ma w ofercie podcięcie wentylacyjne do rekuperacji czyli takie mniejsze niż do łazienki. Co o tym myślicie ?

  4. #4904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To trochę podobne modele, ale mocno się różnią. Na początek zaznaczę - pomijam aktualne ceny, bo ciągle jesteśmy w trakcie festiwalu podwyżek i informacje zmieniają się co tydzień.

    Oba modele są wykonane w całości z MDF, czyli podobnie, z tym że Auri będzie kilka kg cięższe niż Arco, bo ma grubsze poprzeczki. Także jest masywniejsze, a jak ktoś lubi delikatniejsze konstrukcje to Arco.

    W tym modelu DRE biały jest wg mnie w lepszych gatunkach oklein (w P-S to najtańsze "eco-top").
    DRE - jest wyższe o ok 2cm. Nie dla każdego ma to znaczenie, ale czasem bywa zbawieniem. Lub przeszkodą.

    Zainteresowało mnie to podcięcie pod rekuperację. Poszukałem i ... wychodzi mi na to, że jest dostępne tylko w kolekcjach drzwi płytowych (konstrukcja płaska) a nie ramowych jak Arco. Ale bardziej zwróciłbym uwagę na samo podcięcie, a raczej skrócenie standardowego skrzydła o 2cm. Czyli biorąc pod uwagę zwykły prześwit pojawi nam się na dole dziura na prawie 3cm (zwykłe podcięcie ma 3cm+luz).
    Zdjęcie z katalogu Pol-skone:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poskone podcięcie reku.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	457008
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #4905
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Jeśli nie RONKOWSKI to co?

    Czy mogę prosić o polecenie firmy, która byłaby odpowiednikiem wspominanego często na tym wątku RONKOWSKIEGO?

    Mam ich ofertę na piękne skrzydła JAN, niestety opaski i korony/ gzymsy mają już takie sobie.
    Oferta nie jest niska więc chciałabym kupić coś co w 100% mi się podoba.
    Niestety RONKOWSKI nie zgadza się na żadne modyfikacje wzoru swoich ościeżnic.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ronkowski_Jan.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	457304

    Lokalizacja: mazowieckie
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 23-06-2021 o 09:07

  6. #4906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Bardzo popularne są w tej chwili drzwi Barański (dostępne w co drugim sklepie). Nieznacznie droższe niż forniry z masowych firm, ale też nie są jakieś niedostępne.
    Nie do końca jest to konkurencja dla Ronkowskiego (101% drewna), bo wiele elementów może występować z mdf. Nie montowałem ich za dużo - ciągle nie mam zdania. Tzn. są na tyle dobre że śmiało proponuję, ale też mają pewne naleciałości ze starych czasów (w tym trafiła mi się arogancja w kontakcie), także ktoś bardzo wymagający może się "nadziać". W tym zestawieniu zdecydowanie stawiam na Ronkowskiego.

    Bardzo rozwinięty jest w tej chwili katalog CAL`a, dużo opcji, można rozmawiać o modyfikacjach. Ale cenowo wyraźnie wyżej.

    Polecam spacer po Bartyckiej. Tam jest mnóstwo mniej znanych firm stolarskich, na pewno trafi się coś odpowiedniego. Nic konkretnego nie wskażę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #4907
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Dziekuję za pomoc. Zgadzam się co do RONKOWSKIEGO - albo bierzesz co jest albo mają cię gdzieś.
    I nawet to, że mam 16 szt. drzwi ich nie rusza.

    U mnie akurat na pierwszym miejscu jest wygląd drzwi, estetyka frezów, a dopiero później mogę się ekscytować tym czy jest to drewno czy mdf.

    Wcześniej rozmawiałam m.in. z firmą MORIC oraz MIKOS Godów.
    Drzwi mają ładne ale podejście do klienta słabe. Więc dałam sobie z nimi spokój.
    Jeśli mam wydać na drzwi 60 tys. zł to chcę kupować na własnych zasadach.

    Natomiast zastanawiam się czy teraz jest dobry czas na zakup drzwi. Ceny zupełnie zwariowały...

  8. #4908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Polecam zobaczyć Ronkowskiego na żywo w jakimś salonie. Mają lepszych stolarzy niż grafików (w odróżnieniu od wielu innych firm).
    Nie wiem gdzie jest odpowiednia ekspozycja - można próbować dzwonić do fabryki - na pewno poradzą.

    Nie spodziewam się by ceny spadły. Kiedy pierwszą podwyżkę zrobiła Porta o 15% byłem w szoku. Inni podnieśli się po nich "ledwie" o kilka. Ale nie minęło wiele tygodni jak ci racjonalni "poprawili" kolejnymi wzrostami cen. Także była taka konieczność materiałowa.
    Warto jednak porównywać. Wczoraj miałem okazję wyceniać drzwi łamane- Porta - 1500zł, DRE 1300. Są różnice. Dla porównania - te same drzwi z Porty jesienią kosztowały 1300zł, a 3 lata temu - 1100zł.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 24-06-2021 o 08:17
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #4909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Na mojej top liście są 3 firmy:
    1. Ronkowski Fabryka Okien i Drzwi (drewno, piękne skrzydło, brzydka ościeżnica, taka sobie korona),
    2. Zakład Stolarski Jerzy Mikos (drewno olcha, piękne skrzydło, piękna ościeżnica, taka sobie korona),
    3. Zakład Stolarski Roman Wielgosz (mdf, wszystko piękne, 7 lat gwarancji).
    Ceny za 16 szt. są zbliżone: 60-70 tys. zł, czas realizacji podobny.

    Modelu drzwi JAN, które wybrałam z Ronkowskiego na żywo nie widziałam i w Warszawie nie ma na to szans. Producen tłumaczy, że to nowość i jeszcze jakiś czas nie będzie dostepny na ekspozycji. Za to ościeżnice widziałam i nie wygladają dobrze. Jakby dali za mało warstw farby, a na łączeniach są szpary. Za taką cenę to powinny być bardziej dopracowane.

    MIKOS:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1mikos-drewniane-wewnetrzne.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	457325 Wielgosz: (model podstawowy przed modernizacją) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wielgosz.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	25,7 KB
ID:	457326
    Nie wiem co wybrać.
    Czy za 5 lat drzwi z drewna nie będą wypaczone i popękane?

  10. #4910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie pomogę. Dla mnie taka kwota za drzwi jest abstrakcją, dlatego nie jestem w stanie postawić się na Twoim miejscu. Za takie pieniądze można mieć swoje wymagania.
    Wczoraj oglądałem - podobne do wyżej pokazanych - drzwi Nostre z DRE. Dziś je wyceniałem - przekraczają 2 tys. zł co dla mnie jest i tak absurdem (za kawałek płyty mdf), a nie mają jeszcze ekstra dodatków w postaci ozdobnych ościeżnic.

    Jednak jestem zwolennikiem klasyki.Zwykle zawiasy, zamki, przylga. Taki ze mnie konserwatysta, także nie czuję się właściwą osobą w tej kwestii.
    Ubolewam, że fachowcom nie chce się tu zaglądać i poświęcać swojego czasu. Wymiana doświadczeń byłaby o niebo ciekawsza
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4911
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Po wizycie na Bartyckiej - Warszawa

    Tu chciałabym sprostować, że nie jest moim celem wydać majątek na drzwi. Szukam po prostu drzwi, które będą mi się podobały przy rozsądnej cenie. Na pewno 70 tys. znacznie przekracza mój budżet i jest to cena zaporowa.

    Z wizyty na Bartyckiej wróciłam z wyceną dość ładnych drzwi, ale cena - 83 tys. brutto zamyka temat.
    Nie wiem kto je produkuje, na Bartyckiej mają "salon producenta" ale jest to jakiś no-name.
    Żeby jednak z tej przygody wyciągnąć wnioski proszę o opinię, czy deklaracje sprzedawcy mogą być uzasadnieniem wysokiej ceny?
    Tekst z oferty:

    "Drzwi uwzględnione w ofercie bardzo wysokiej jakości i trwałości, standardowo wyposażone m.in. w :
    - uszczelki teflonowe (dużo bardziej estetyczne i dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż zwykłe gumowe uszczelki)
    - pręty stabilizujące w konstrukcji skrzydeł (dzięki temu skrzydło nigdy się nie wypaczy, nie wykrzywi) nawet do samodzielnej regulacji pionu skrzydła.
    - zawiasy ukryte - łożyskowane renomowanego niemieckiego producenta
    - wysokiej jakości lakiery podkładowe i finalne nawierzchniowe renomowanego włoskiego producenta.
    - drzwi na etapie produkcji zabezpieczone zupełnie dodatkowym bezbarwnym lakierem, który zabezpiecza drzwi przed wchłanianiem wilgoci i "wypaczaniem się"
    - drzwi wykonane wg tzw. konstrukcji łączonej czyli częściowo z wyselekcjonowanego, bezsęcznego i sezonowanego drewna o wilgotności 9%-12% które następnie jest pokryte gęsto sprasowaną, wysokogatunkową płytą HDF o gr. 3mm co dodatkowo usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję.
    Drzwi PERFEKCYJNIE wykonane, bardzo estetyczne i bardzo, bardzo trwałe"

    Dla przeciwwagi dostałam też drugą ofertę z drzwiami sosnowymi pokrytymi 4mm obłogiem - czy to dobry kierunek?
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 29-06-2021 o 11:59

  12. #4912
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie pręty stabilizujące w konstrukcji skrzydeł ???

    To moze uproszczę pytanie:
    Czy pręty stabilizujące w konstrukcji skrzydeł to zaleta czy wada?

  13. #4913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Liczyłem, że ktoś mnie wyręczy i odpowie na tak złożone kwestie. Chciałbym napisać trochę żartem jak w memie o potrzebie szczepień:
    - skoro wszystko tak wyselekcjonowane - zaczynając od drewna to po co te ekstra lakiery, zawiasy, pręty...
    Poważnie: praktycznie nigdy nie spotkałem wypaczonych skrzydeł dobrych drzwi. Paradoksalnie pamiętam pojedyncze przypadki tanich drzwi z płyty, ale z perspektywy czasu myślę, że dużo zależy od prawidłowego przechowywania (długie stanie w wilgotnym magazynie, do tego pochylone nie sprzyja).
    Także - pręty nie wydają mi się niezbędne. Ale jak są - to może muszą..
    Dodatkowa międzywarstwa lakieru w stolarce zewnętrznej, którą montowałem ma znaczenie. Powłoka wygląda dobrze nawet po kilkunastu latach, lepiej niż w niejednej firmie po kilku.
    Niemieckie zawiasy brzmią obiecująco. Pytanie jakie. Od zawsze w mojej świadomości najlepszą marką jest Simonswerk. Serwisuję 20letnie, bardzo ciężkie drzwi robione na tych zawiasach. Są bardzo dobre. Jakiś czas temu w opakowaniu tej samej firmy pojawiły się zwykłej konstrukcji zawiasy w Porcie. Też nie narzekam.
    Uszczelki teflonowe - szukałem, nie widzę nic specjalnego. Może chodzi o QLon. Nie mam do niej zastrzeżeń. Jest o 50% droższa od zwykłej. Czyli jakieś 5zł na sztuce drzwi....

    Przepraszam, nie pomagam. Nie jestem typowym sprzedawcą, nie szukam prostego poklasku..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4914

    Domyślnie

    Przyszła pora i na mnie. W tamtym roku doradzaliście mi odnośnie drzwi wejściowych. Po nieocenionych radach Fina (jeszcze raz serdecznie dziękuję) zdecydowałem się na CAL'a i są naprawdę super- po roku mogę polecić. Niestety na wewnętrzne mnie już nie stać. Potrzebuję 10 kpl w tym 2 przesuwne z opaskami na ściany. Zastanawiam się nad 3 modelami: Porta Vector Premium E, DRE Binito 20 i Porta Desire 4.Otwory 207-208 szer.89-90 opaski między 14-16 jedna do 28. Drzwi przylgowe, wszystkie z podcięciami wentylacyjnymi i płytą otworową. Nurtują mnie następujące rzeczy. Vektor w lakierze Premium to mniej więcej cenowo Binito (w katalogu mają dopłatę za drzwi przylgowe - dziwne), co trwalsze w użytkowaniu czy te powłoki są jakoś porównywalne. Czy może warto dopłacić 300-400 do Desire i lakieru UV - jest to aż taki skok jakościowy. Kolejna rzecz to zamek magnetyczny sprawdza się to w drzwiach przylgowych? Wreszcie drzwi przesuwne czy tam jest jakiś element prowadzący mocowany do podłogi jeśli tak to jak to się mocuje do pływającej podłogi z paneli. Jeśli dobrzę widzę to w Porcie system przesuwny nie występuje w lakierze tylko w okleinie mocno się to różni?

  15. #4915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ceny się w tej chwili szalenie przewartościowały. Za byle trochę bardziej wyszukany komplet trzeba szykować ok 2 tys. zł. Ostatnio okazało się, że jedne z droższych drzwi - Ronkowski - wyszły mi taniej niż Porta czy Barański w fornirze a przecież to przepaść jakościowa. A i termin (ok 10-12 tygodni) nie jest wcale najdłuższy.
    Ronkowski - podwyżka od 1 sierpnia. Porta - także zapowiada kolejną.

    Vector w standardzie ma ościeżnicę w okleinie. Może to być widoczne, chociaż nie jest jakieś rażące. Jak weźmiemy je w jednolitej opcji lakieru UV to cena będzie bliska Desire.
    W tej sytuacji DRE Binito wydaje się optymalne (terminy też lekko wydłużone). To już jest lakier UV, czyli teoretycznie najmocniejszy rodzaj malowania. Nie widzę wad. W DRE jest ta dziwna dopłata za bezprzylgowość (63zł), jakby nie mogli tego uwzględnić w cenie ościeżnicy z ukrytymi zawiasami (jak wszyscy)

    Zamek magnetyczny w przylgówkach robiłem raz, w Porcie (nawet nie wiem czy w innych są dostępne). Działał.

    System przesuwny praktycznie zawsze ma element mocowany do podłogi. Jak panel to mały wkręt. Jak płytka to boję się wiercić( może wypaść na krawędzi - nie ma na to wielkiego wpływu) - wtedy można próbować na klej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #4916

    Domyślnie

    To jest jakiś horror, nie nadążają z drukowaniem katalogów do tych podwyżek, w salonach katalogi z przekreślonymi cenami. Zastanawiam się na ile to wzrost kosztów a na ile chęć zarobienia na "bumie" budowlanym. Skoro nie wyrabiają z zamówieniami to po co nabijają jeszcze kasę celebrytom !? Dzięki Fin za cenne informacje. Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem tego w katalogu, jeżeli skrzydło w standardzie ma dodatkowy 3 zawias (DRE na stronie podaje że Binito przylgowe ma 2 zawiasy, a w katalogu mają w opcjach bez dopłat 3 zawias) to jest też dopłata za 3 zawias do ceny ościeżnicy czy producent już dodaje w ościeżnicy tyle zawiasów ile jest w zamówionym skrzydle ? Ale się zamieszałem, nie wiem czy da się to zrozumieć o co mi chodzi

  17. #4917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Czytam i czytam i zastanawiam się czy nie mylisz bezprzlgowych z przylgowymi.
    Ale wczytuję się w katalog i faktycznie można mieć wątpliwości.
    Chyba chodzi o to, że można zamówić wariant z 2 zawiasami (np. na wymianę skrzydła) lub trzema. Przy zamówieniu (tym produkcyjnym) trzeba tylko odpowiednio zamówić ościeżnicę.

    Nad cenami nie panuję. Nie wiem już która edycja cennika jest aktualna.
    Pierwsza podniosła się Porta o średnio 20%. Reszta zrobiła mniejsze podwyżki, ale już pod dwie, trzy. Plotki mówią o kolejnych, terminy się wydłużają niesamowicie. Erkado - nawet ponad 3 miesiące, DRE właśnie przysłało pismo - 11 tygodni u nich + logistyka.
    To już nie jest kwestia ceny, a dostępności komponentów do produkcji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4918

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Jestem całkowitym laikiem, potrzebuję pomocy w wyborze drzwi wewnętrznych: Jagras, Porta, Polskone, DRE; gładkie białe.
    Nadmienie , że w domu będzie rekupercaja, bo chyba wymaga to jakiegoś podcięcia
    Moje pytania:
    - czy któraś z w.w. firm jest godna uwagi, a jeżeli nie to czego szukać
    - drzwi w lakierze czy okleinie?
    - czy jeżeli będzie podcięcie do rekuperacji czy jest sens brania drzwi wypełnionych płytą?
    Czy drzwi tzw ukryte można zamontować w łazience i czy wymaga to jakiegoś wcześniejszego przygotowania otworu na nie/ ścian?
    Z góry dziękuję za pomoc

  19. #4919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wszystkie są godne uwagi. Każda ma "coś", co może sprawić, że będzie lepiej lub gorzej dopasowana do Twoich potrzeb.
    Jagras - wydaje się być tu firmą z innej (bardziej indywidualnej ligi).

    Lakier czy okleina ? Wiadomo, dobry lakier, ale czy jest taka potrzeba i czy budżet pozwoli? Bo z Twojego opisu to wśród zaproponowanych firm można zaproponować komplet za 700 jak i 2700zł.

    Podcięcie - ludzie od reku powiedzą że musi być. Im był wierzył. Jak wygląda specjalne podcięcie "rekuperacyjne" pokazywałem kilka postów temu.

    Płyta - daje ogólnie lepsze wrażenia użytkowe, także podcięcie jej nie wyklucza.

    Tak, drzwi ukryte mogą być w łazience. Trzeba je zamontować przed płytkami na ścianach.
    Ale po co w łazience ? często używane, będzie widać ślady dłoni na drzwiach, także warto pomyśleć o lepszym pokryciu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #4920

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za cenne uwagi.

Strona 246 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony