dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 245 z 253
Pokaż wyniki od 4.881 do 4.900 z 5049
  1. #4881

    Domyślnie Która firma?

    Finlandia, co powiesz o jakości drzwi z firmy Asilo? Dostaliśmy dziś wycenę modelu Pertini 6 oraz Colombo 1 i cenowo wychodzi podobnie jak Porta, trochę drożej niż DRE. Czy to lepszy wybór?
    A drzwi z ukrytą ościeżnicą - lepsze z ościeżnicą metalową czy z mdf?

  2. #4882
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wielokrotnie wymieniałem Asilo jako wyższą opcję niż Porta i inne masowe firmy. W ASilo jest tylko jeden standard, w innych trzeba do niego dopłacać.
    Z tym, że w Asilo w standardzie są zawiasy wahadełkowe - nieregulowane. Na mojej ekspozycji od samego widzenia się opuściły. Także chyba warto domówić ukryte.

    Asilo ma niemal dwukrotnie masywniejszą ościeżnicę niż pozostałe. Wizualnie plus, wzbudza zaufanie, wymaga szerszych otworów.

    Ich ościeżnica ukryta jest znacznie bardziej złożona niż powszechne aluminiowe, także wzbudza zaufanie, ale montaż jest bardziej złożony, bo zawiera część prac, które powinien zrobić wykończeniowiec (kątowniki alu z siatką naokoło), ale najpewniej ich nie robi, bo kto by za to płacił. Poza tym mają parę wariantów w zależności od wykończenia ściany.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #4883

    Domyślnie

    Mam pytanie do ekspertów Ponieważ w obecnym mieszkaniu mamy wew. drzwi DRE kolor Nestor DĄB - okleina, która wygląda pięknie, ale po 5 latach widać białe zadrapania/ścieranie się tej okleiny w newralgicznych miejscach to w nowym mieszkaniu chcemy już drzwi jednokolorowe lakierowane (najlepiej mat), ale ze względu na aranżacje różnych pomieszczeń chciałabym żeby wszystkie drzwi od strony korytarza były ciemne-grafit/antracyt a od sypialni były białe. Nie byłam jeszcze u producentów, wiedzie ile drożej będzie wychodziła taka opcja, czy wszystkie firmy mają taką opcję w ofercie i co z ościeżnicą, czy ona też może byc w 2ch kolorach?
    Proszę Was również o potwierdzenie/zanegowanie, że lakier będzie sprawował się lepiej pod względem użytkowania niż okleina.

  4. #4884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    O dwukolor na drzwiach trzeba pytać. W katalogach tego raczej nie ma, także wybierz sobie jakiś kierunek w temacie modelu i konkretnie pytaj...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #4885
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiosennaRosa Zobacz post
    Mam pytanie do ekspertów Ponieważ w obecnym mieszkaniu mamy wew. drzwi DRE kolor Nestor DĄB - okleina, która wygląda pięknie, ale po 5 latach widać białe zadrapania/ścieranie się tej okleiny w newralgicznych miejscach to w nowym mieszkaniu chcemy już drzwi jednokolorowe lakierowane (najlepiej mat), ale ze względu na aranżacje różnych pomieszczeń chciałabym żeby wszystkie drzwi od strony korytarza były ciemne-grafit/antracyt a od sypialni były białe. Nie byłam jeszcze u producentów, wiedzie ile drożej będzie wychodziła taka opcja, czy wszystkie firmy mają taką opcję w ofercie i co z ościeżnicą, czy ona też może byc w 2ch kolorach?
    Proszę Was również o potwierdzenie/zanegowanie, że lakier będzie sprawował się lepiej pod względem użytkowania niż okleina.
    W wewnętrznych jest to rzadka opcja i raczej w katalogach tego nie będziesz miała tak jak pisał finlandia. Porta chętnie wykonuje takie zlecenia przez dział kontraktowy ale czas i pieniądze oczywiście idą mocno w górę. Popytaj też w DRE, Erkado i Invado - tam też powinni pomóc w takim zleceniu. Oczywiście tak samo - rośnie czas oczekiwania i koszty związane z drzwiami.

  6. #4886

    Domyślnie

    Jakby ktoś również interesował się dwukolorowymi malowanymi drzwiami to napiszę, że taka opcja jest na pewno u Interdooru. Jako ciekawostkę dodam, że koszt wynosi ok.+45%.
    Ja osobiście zrezygnowałam, bo dla mnie wychodzi za drogo. Drzwi jednokolorowe wycenili na ponad 2 tys., a w dwukolorze wychodzi ponad 3 tys/szt.

  7. #4887
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiosennaRosa Zobacz post
    Jakby ktoś również interesował się dwukolorowymi malowanymi drzwiami to napiszę, że taka opcja jest na pewno u Interdooru. Jako ciekawostkę dodam, że koszt wynosi ok.+45%.
    Ja osobiście zrezygnowałam, bo dla mnie wychodzi za drogo. Drzwi jednokolorowe wycenili na ponad 2 tys., a w dwukolorze wychodzi ponad 3 tys/szt.
    Nie jestem zaskoczony. Dla firm lakierujących w automatach dwukolor jest zawsze problemem. Trzeba to zrobić ręcznie, dużo pracy i konieczność dokładnego oklejania + potencjalne reklamacje..
    Może okazać się, że w dobrych drzwiach drewnianych dopłata będzie niska i teoretycznie wyższa cena wyjściowa i tak wyjdzie korzystniej nie mówiąc o samych drzwiach, np. Ronkowski - tu kiedyś kosztowało to 250zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151218_140341.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	454081


    Edit: jeszcze o jedno muszę uzupełnić: nieznaczne podwyżki wraz z katalogami na nowy rok to norma, ale w tej chwili dostaję informacje o kolejnej fali podwyżek (z powodu braków drożeją surowce do produkcji), a jedna z firm napisała: "kilkunastoprocentowa podwyżka".
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-03-2021 o 15:40 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4888

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    Potrzebuję informacji jak bardzo szerokość otworów dla drzwi wewnętrznych wpływa na dostępność producentów drzwi ?
    Mam dom w stanie deweloperskim i potrzebuję zwęzić jeden otwór drzwiowy.
    Aktualnie ma 90 cm.
    Czy mogę go zwęzić na 80 i będę miał pewność że każdy producent się wpasuje z drzwiami i ościeżnicą ?

    Nie mam niestety wybranych jeszcze drzwi.

    Dzięki z góry.

    Grzegorz

  9. #4889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Praktycznie każda firma ma w ofercie drzwi "70tki" pasujące do otworu 80cm (nie znam takiej, która nie ma).

    Ale z tą szerokością może być różnie. Z założenia 80cm jest uniwersalne, ale ja zostawiłbym 81cm. Część monterów "portowców" (takie określenie sformułowałem po raz pierwszy i oznacza to tylko tych trzymających się sztywno zaleceń jednego producenta) będzie oczekiwała kolejnego zwężenia otworu do 78cm (najwygodniejszy).
    Z tym, że np. Asilo chce już 81cm, podobnie bezprzylgowe Erkado (przylgowe już 7.

    Otwór 81cm nie jest problemem w montażu żadnych drzwi. 78 już potrafi być.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4890
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Edit: jeszcze o jedno muszę uzupełnić: nieznaczne podwyżki wraz z katalogami na nowy rok to norma, ale w tej chwili dostaję informacje o kolejnej fali podwyżek (z powodu braków drożeją surowce do produkcji), a jedna z firm napisała: "kilkunastoprocentowa podwyżka".
    Dziękuję za ten wpis! Udało się zamówić drzwi w cenie sprzed podwyżki.

    Przy okazji, czy ten pik zamówień mocno wpłynął na czas realizacji?
    Mamy umówiony montaż na 8 tygodni od zamówienia i zastanawiam się, czy nie będzie przypadkiem obsuwy...

  11. #4891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał frelka Zobacz post
    Dziękuję za ten wpis! Udało się zamówić drzwi w cenie sprzed podwyżki.

    Przy okazji, czy ten pik zamówień mocno wpłynął na czas realizacji?
    Mamy umówiony montaż na 8 tygodni od zamówienia i zastanawiam się, czy nie będzie przypadkiem obsuwy...
    To nie koniec podwyżek. DRE podniosło się kilka %, ale zapowiadają kolejne, jeszcze większe.
    Erkado - zakładali nie robić, bo nadrukowali katalogów. Będzie. Wkładka z cenami z istotną podwyżką...

    Terminy nie są jakieś mocno wydłużone. Raczej standardowe, ale te maksymalne. 5-6 tygodni, a nie 3-4 jak to bywało. Chociaż są wyjątki, które mają z założenia dłuższe terminy (np. Barański).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4892
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Drewniane u jakiegoś stolarza wziąć. Nie będzie drożej niż te DRE, Porty czy Erkada.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #4893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Drewniane u jakiegoś stolarza wziąć. Nie będzie drożej niż te DRE, Porty czy Erkada.
    W dużej części się zgodzę. Ale nie od "jakiegoś" a dobrego, sprawdzonego.
    Jeden z moich klientów (robiłem stolarkę zewnętrzną) kupił drzwi od polecanego przez projektantkę okolicznego stolarza o imieniu pana z programu "Dorota Was urządzi". Drzwi nie były tanie. Ale od nowości takie sobie. Od pomyłek w w układzie słoi (poziome/poprzeczne na jednym skrzydle) zaczynając. Mało estetyczne wykonanie szczegółów. To dałoby się przeżyć. Ale przy którymś serwisie zostałem zapytany o regulacje, bo wykonawca przestał się odzywać. A tam - najtańsze zawiasy, które nie wytrzymały wagi. Drzwi białe, widoczne wkręty "gipsiaki". Dziś to czarne uznalibyśmy za taki zamysł estetyczny, ale 6 lat temu to była taniość. Ok.. pozostawmy drobną estetykę. Nie wpływa na użytkowanie (zamykanie). Za to przy którejś awarii zamka i wyrwaniu zaczepów wyszedł pod spodem MDF...

    Teraz - po ok 5 latach użytkowania jakiś serwis skasował klienta na 2 tys za wymianę zawiasów i zaczepów . Drzwi wyglądają - lekko mówiąc - tak sobie, jak tania płytówka a kosztowały trzy razy więcej.

    Także - jak mowa o stolarzu, to nie znaczy że dostaniecie drewno i to dobrze wykonane. Zawsze warto sprawdzić wcześniejsze prace, najlepiej u znajomych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4894

    Domyślnie

    Sąsiad kupił drzwi z montażem. Większość mu się nie zamyka, jakoś napuchły w wilgotnym domu czy co. Same skrzydła też słabe. Zawiasy zwykłe bez regulacji poziomej (śrubka z boku). Ja kupiłem 10 sztuk - Białe ramiaki z firmy na E. Montaż drzwi i regulowanych futryn z zestawem do montażu za 400zł (sprzedałem za 300 od ręki ) to była największa przyjemność w całej mojej wykończeniowce wliczając stropy, podłogówkę itd. Po roku nie ma żadnych problemów, doskonale sie zamykają, trzymają pion i poziom (nie lecą w żadną stronę)
    Jak ktoś ma dom w zwykłym std to nie ma co szaleć z drzwiami. No chyba, że ma się 100% pewność co do fachowca.

  15. #4895
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @finlandia, masz rację z tym, że to moje "jakiegoś" było pochopne.
    Jak ze wszystkim w domu musi być sprawdzone i dobre.
    Mój wpis był bardziej w celu rozjaśnienia pewnego utartego błędu myślowego w stylu "nie wezmę drewnianych, bo są dużo droższe od tych z MDFu/HDFu"
    A to jest tylko prawda w przypadku drzwi z marketu budowlanego jak się kupuje porządne to drewniane będę +/- w tej samej cenie i trzeba mieć tego świadomość.

    Ja mam drewniane, które dobrze się zamykają, pasują, nie wypaczają i (to już kwestia gustu) bardzo mi się podobają. Działają bez zarzutu nawet jako łazienkowe dziewiąty rok.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #4896
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bez obaw, wiem co miałeś na myśli, ale musiałem rozwinąć by ktoś zbyt pochopnie nie odczytał zachęty.

    Mam w swojej ofercie i drzwi drewniane, sam użytkuję od 16 lat sosnowe (firma już nie istnieje) i sobie chwalę. Wiele razy napisałem, że dać 2-3 tys. za drzwi w fornirze z dużej fabryki to już wolałbym dobry wyrób stolarski, często nie droższy i nie gorszy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #4897

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Bez obaw, wiem co miałeś na myśli, ale musiałem rozwinąć by ktoś zbyt pochopnie nie odczytał zachęty.

    Mam w swojej ofercie i drzwi drewniane, sam użytkuję od 16 lat sosnowe (firma już nie istnieje) i sobie chwalę. Wiele razy napisałem, że dać 2-3 tys. za drzwi w fornirze z dużej fabryki to już wolałbym dobry wyrób stolarski, często nie droższy i nie gorszy.
    Dzień dobry.
    Widzę że jest Pan z Siedlec.
    Czy można jakoś do Pana podjechać i porozmawiać na miejscu ? Zakładam że prowadzi Pan sklep w Siedlcach

    pozdrawiam
    Grzegorz

  18. #4898

    Domyślnie

    Bardzo fajny producent mebli to na przykład , solidna robota i dobre materiały.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-04-2021 o 09:26

  19. #4899

    Domyślnie

    Cześć wszystkim
    Przeszukałem forum pod kątem drzwi wiatrołap->garaż.
    Jedni piszą że muszą być przeciwpożarowe, inni że wystarczą zwykłe pokojowe tylko pełne.
    Jeszcze inni że ważna jest izolacja termiczna, inni że muszą być antywłamaniowe.
    W garażu będę miał kaloryfer, natomiast na pewno będzie tam sporo chłodniej niż w domu.
    Na pewno zależy mi na izolacji termicznej, odnośnie zabezpieczeń - tak sobie myślę że złodziej chyba łatwiej wejdzie przez drzwi balkonowe niż przez bramę garażu.
    Miejsce na drzwi jest w wiatrołapie, szerokość muru to 25 cm.
    Dostałem ofertę na drzwi, ale kosztują 3000 zł - nie spodziewałem się takiej kwoty.
    Niektórzy na forum chwalą sobie drzwi Hormann, zastanawiam się tylko czy cena w okolicach 500 zł nie oznacza kiepskiego produktu.

    Wiadomo, można kupić drzwi za 300 jak i za 5000 - jak ze wszystkim.
    Staram się podchodzić do tematów zdrowo rozsądkowo i realistycznie.

    Będę wdzięczny za wszelkie rozsądne propozycje takich drzwi.

    Dzięki z góry.

    pozdr
    G

  20. #4900
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie zauważyłem by takie Hormany za 500 były jakieś "lewe". Teraz to raczej bardziej tysiąc, bo chyba za 500 to najtańsze, z najcieńszej blachy.
    Minus - w tym segmencie czuć taniość (lekkie, łatwo zrobić wgniota). Nie zawsze wygląda wystarczająco dobrze by były ozdobą niedużego przedsionka.

    Moje typy to albo zwykłe stalówki wejściowe (jak do mieszkania) - powinny się zmieścić do 2 tys. zł z montażem. Będą szczelne, ciche, ciepłe, często antywłamaniowe. Minus jak wyżej - nie zawsze pasują do wystroju.

    Druga opcja - zwykłe drzwi jak reszta + uszczelka opadająca za średnio 200zł. Załatwia temat podwyższonej szczelności.


    I uwaga kolejna: został tydzień i wpada podwyżka Erkado. Dziś pokazali cennik - średnio ponad 10% do góry (ok 100-150zł /szt). W poniedziałek ceny podniósł Barański. Wcześniej nie ujawnili wysokości podwyżki (brzydka praktyka), a podwyżka wyniosła od 10 do 20%. Nawet po 300 zł /kpl
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 245 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony