dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 233 z 253
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 5049
  1. #4641

    Domyślnie

    Odkopię trochę temat.
    Tynki zrobione więc przyszedł czas na wybór drzwi. Potrzebuję w sumie 8 skrzydeł z ościeżnicami. Zastanawiam się nad poniższymi modelami:
    - Porta Koncept A9 lub C6 w kolorze białym. Która z oklein jest lepsza Portadecor lub Premium?
    - Porta Verte Home lub Premium D7. Jaka jest różnica między nimi? I czym się różną od Konceptów?
    - DRE Scala lub Elsa (oba z 6 szybkami) w kolorze białym. Jaka różnica między tymi skrzydłami, gdyż w katalogu różnicy nie widać żadnej?
    Które z powyższych byście polecili? A może byłoby coś w podobnym stylu wartego polecenia z innej firmy (wiem, że Voster ma coś podobnego w ofercie)?

  2. #4642

    Domyślnie

    Wiem, że nie powinno się pisać posta pod postem, ale dostałem dość fajną ofertę na jeden z tych modeli i do końca tygodnia muszę podjąć decyzję. Pomoże ktoś?

  3. #4643
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jak widać czasem trzeba się przypomnieć, bo w moim przypadku post został zasypany w skrzynce..
    Ad. Porta jakość pokrycia ma ładnie opisane w katalogu: Decor - 3 gwiazdki, Premium - 4. Różnica w cenie na komplecie to ok 100zł (te lepsze powinny wyjść ok 1100zł + klamka)
    Ad. Verte: tańsza marka Porty. Tu konstrukcja jest delikatniejsza (wizualnie "lżejsze" w praktyce to niemal 10kg). Ramiaki ich są zrobione z MDF (podobnie jak w DRE), a w przypadku Konceptów to była solidna rama oparta na drewnianej konstrukcji ( ale widzę że też lekko została odchudzona z drewna). Verte Premium wygląda na solidniejsze niż Home (właśnie przekroje ramiaków + grubości szyb 6mm vs 4mm). Verte powinno być tańsze od Konceptów po ok 100-200zł /szt.
    DRE. Też musiałem się zagłębić w katalog by wyszukać różnice i nie mam pewności.. ale wygląda że Elsa ma ukośnie ścięte elementy konstrukcyjnie a Scala jest poskładana z klocków prostokątnych. Jednym słowem detal.. DRE spodziewałbym się wyceny na ok 1000zł /szt.
    Reasumując: wybrałbym Koncept. Szukając tanio a nieźle - Veete. Kompromis - DRE (elementy konstrukcyjne w przekrojach jak Porta, materiałowo jak Verte czyli nie ma w nich grama prawdziwego drewna a jak mawiają złośliwi stolarze "z kurzu ulepione").
    A jakaż to "ciekawa" oferta wpłynęła ? Ciekaw jestem ceny rynkowych.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4644

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na DRE z montażem po cenach katalogowych z 8% VAT-em, czyli ok. 7100 brutto za 8 skrzydeł z ościeżnicami. Na Verte najtaniej dostałem 9000 brutto z montażem, a Koncepty za 9300 brutto z montażem. Także różnica całkiem spora w cenie pomiędzy DRE, a Verte i Portą.

  5. #4645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Takie "proste " wyceny z podaną kwotą ogólną mogą być błędnie rozszyfrowywane Zakładając że bierzesz pod uwagę drzwi przylgowe z widocznymi zawiasami:
    na szybko przeliczyłem to DRE - cena ok 7 tys za 8 szt nie powinna być problemem przy średnim rabacie (średni to nie znaczy mały).
    Ościeżnice na ścianę o grubości 30cm będą wyraźnie droższe od tych na ścianę 15cm.

    Jeśli już wybierasz DRE, to zwróć uwagę na ościeżnicę: ta tańsza z kątownikiem K63 (takie ozdobne wykończenie) niekoniecznie pasuje do nowoczesnych wzorów i wg mnie lepiej brać ościeżnicę z kątownikiem T80 (prosty). Dopłata mniej niż 20 zł na sztuce..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4646

    Domyślnie

    Ościeżnica będzie na ścianę 15cm, a co do kątownika to liczone było z T63.

    Przy tej różnicy w cenie lepiej brać DRE czy jednak iść w Verte/Portę? Przy Vercie i Porcie trzeba doliczyć jeszcze koszt klamek.

  7. #4647
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jeśli cena jest istotna a wszystko wymiarowo pasuje to brałbym DRE. Dość często je montuję, nie mam zastrzeżeń. Nie są to drzwi za 2 tys+ ... ale w swoim segmencie są ok.
    Osobiście nie podoba mi się ościeżnica z tym kątownikiem
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4648

    Domyślnie

    Ten T80 jest spoko, tylko nie wiem czy będę w stanie go zmieścić, bo w kilku przypadkach mam dość małe "wypusty" na ościeżnicę. Chyba, że da się je podocinać po długości lekko żeby je jakoś zmieścić.

  9. #4649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No to już jest kwestia do ustalenia z montażystą. Czasem korzystam z wersji z węższymi kątownikami jeśli mam za mało miejsca i chcę uniknąć cięcia, bo to zawsze jest jakieś ryzyko. A po co sobie dokładać pracy, a Inwestorowi kwot na wycenie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4650

    Domyślnie

    Bardzo proszę o radę przy wyborze drzwi wewnętrznych. Myślałam o Calu ale cena mnie przerasta 9szt. ok. 30tys. Myślę zatem o Pol- Skone Deco- Lux fornir dąb europejski + dopłata do pełnej płyty+ dopłata do 3 zawiasu. Bezprzylgowe z ościeżnicą drewnianą DUO. Z drugiej strony Asilo Marconi 1 (podobno lepsza jakość) ale ościeżnice tylko MDF. Cena obu wariantów zbliżona ok. 17tys. brutto z montażem bez klamek.

  11. #4651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    ASILO w mojej ocenie tez ma lepszą jakość ale w Polskone forniry wyglądają bardziej naturalnie, za to zdarzają im się jakieś drobne uszkodzenia, które w przypadku takich kolorów łatwo naprawić przy odrobinie umiejętności serwisowych.

    Wg mnie w przypadku Pol-skone wystarczy wypełnienie płytą otworową Wystarczająco wzmocni skrzydło, a go nie przeciąży, bo waga dzisiejszych drzwi premium jest chora. W sensie zbyt ciężkie i obawiam się, że ukryte zawiasy będą się po paru latach sypać.

    W Poskone ościeżnica Duo ma drewniany jedynie pierwszy fragment (ok 8cm). Dalej już są dokładki z mdf, do tego mało estetyczne szczególnie jak ościeżnica jest na ścianę 15cm i więcej. To są drzwi po prawej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Polskone DSC06199.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	436732
    Zwróć uwagę, na te kapselki ukrywające śrubę montażową. Ja zawsze z nich rezygnuję (trzeba było dopłacić ok 20zł) a mocowanie robimy jak we wszystkich drzwiach pod uszczelką.

    W Asilo cała ościeżnica jest masywniejsza niż średniorynkowy standard. Także to też jest atut.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4652

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję. Będzie zatem Asilo. Sądzisz, że można takie drzwi zamontować w przejściu do garażu lekko ogrzewanego?

  13. #4653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Do garażu zawsze proponuję uszczelkę opadającą (koszt w zależności od firmy ok 150-200zł).

    Myślałem w drodze do domu o Twoim przypadku i dyskutowałem o nim z żoną (a to doświadczona w branży doradca). Ona tak jak ja wybrałaby Polskone, z ościeżnicą DIN DUO (bo zakładam że chodzi o drzwi bezprzylgowe, z zawiasami chowanymi)..
    Polskone - bo mają prawdziwy rysunek drewna. Asilo ma forniry modyfikowane (czyli prawdziwe drewno, ale w nienaturalnym układzie), do bólu powtarzalne.
    Jeśli nie jesteś perfekcjonistką, to drobne wpadki Polskone nie są problemem (takie uszkodzenia na drzwiach pojawią się w ciągu pierwszych tygodni użytkowania).

    Ale jest też inna opcja: od jakiegoś czasu widuję drzwi Barański. Nieźle wyglądają. Nie są drogie jak na drewno. Może warto na nie spojrzeć?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4654

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję. Tobie i żonie. To forum bardzo mi pomogło zarówno przy budowie pierwszego domu 12 lat temu, jak i teraz gdy budujemy "poprawiając błędy". Cieszę się, że jeszcze kilku Super Doradców pozostało Podjadę do dystrybutora drzwi Barański i zorientuje się w cenie. Jak mnie z butów nie wyrwie (jak Cal) to byłaby niezła opcja. W ich katalogu jest fajny model Barcelona.

  15. #4655

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    mam rozterkę przy wyborze drzwi wewnętrznych.
    Do wyboru mam od najtańszego:
    - Erkado Laurencja czyli ramiak z okleiną premium i tu pytanie czy warto pchać się w bezprzylgówki z tą firmą i modelem?
    - DRE UNI 10 czyli schowana rama z wypełnieniem z płyty wiórowej dziurkowanej, lakierowane, wersja bezprzylgowa koniecznie.
    - Erkado Turan ramiak lakierowany frezowane bezprzylgowe, ok 1700 netto.

    drugie pytanie dotyczy otworów wentylacyjnych przy rekuperacji. Czy w pokojach wystarczy 8mm przewidziane przez producenta czy należy wycinać 3cm otwory?

    Dzięki

  16. #4656
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Mi Erkado nie leży. Tzn. w ostatnim czasie parę razy je montowałem i nic specjalnego w nich nie widziałem.
    Może spodziewałem się cudów, bo co drugi klient przychodzi i z takim zachwytem mówi o tej firmie.. Sprzedawcy są zachwyceni. Nie wiem czym. To są zwykłe drzwi, takie same jak pozostałe marki.
    Dlatego z wymienionych opcji wybrałbym DRE.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #4657

    Domyślnie

    Też je posiadam i jestem zadowlony.

  18. #4658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejWalczak Zobacz post
    Też je posiadam i jestem zadowlony.
    Co posiadasz Andrzej?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #4659
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mi Erkado nie leży. Tzn. w ostatnim czasie parę razy je montowałem i nic specjalnego w nich nie widziałem.
    Może spodziewałem się cudów, bo co drugi klient przychodzi i z takim zachwytem mówi o tej firmie.. Sprzedawcy są zachwyceni. Nie wiem czym. To są zwykłe drzwi, takie same jak pozostałe marki.
    Dlatego z wymienionych opcji wybrałbym DRE.
    Ja do tej pory byłam zdecydowana na Portę, natomiast dla mnie jedną z istotniejszych cech drzwi jest dźwiękoszczelność. Gmerałam w internecie i wyszło mi, że Porta ma wew. płytę wiórową otworową, natomiast Erkado ma pełną płytę - u nich to się nazywa płyta homalight. Findlandia, myślisz, że da się zauważyć (usłyszeć) różnicę między tymi dwoma wypełnieniami?

  20. #4660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Homalight ? pokaż źródło tych informacji, bo mi się wydaje że dotyczy ona tylko drzwi wejściowych do mieszkań.
    Przy zwykłych skrzydłach jest "płyta pełna".

    Poza tym - wypełnienie jest różne w zależności od modelu skrzydła. Przy niektórych zwyczajnie nie ma wyboru.
    Osobiście preferuję płytę otworową - nadaje skrzydłom odpowiednią sztywność. Pełna - jest wg mnie zbyt ciężka i zawiasy ukryte za długo na takich nie pożyją. A niestety - taki jest trend w obecnych drzwiach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 233 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony