dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 253
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 5049
  1. #4821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Porta jest u mnie katalogiem nr 1 w drzwiach popularnych za mnogość i kompatybilność możliwości.
    Skrzydła z założenia dziś robi się na 3 zawiasach, bo to znak czasów a nie konieczność (myślę że w Porcie można zamówić i z dwoma zawiasami - musiałbyś pytać sprzedawcę który ma wgląd w program do zamówień). Ew. Dziurki po skrzydle się zatyka zaślepkami.

    Co do pasowania na ościeżnice: zawsze mówię, że to nie takie oczywiste. W markecie mówią, że na pewno będzie pasować..

    Luz w przyldze powinien wynosić 824 mm (dla 80tki). Skrzydło ma w założeniu 818mm w przyldze, więc teoretyczny luz masz po 3mm na stronę, a mimo tego czasem drzwi się nie mieszczą, bo np. zawiasy są przesunięte albo przylga niemiecka (za płytka). Ja nie podejmuję się takich prac..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #4822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qwerty1986

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Białystok
    Posty
    286

    Domyślnie

    Dobrze. Na 95% będą drzwi porta. Jednak zastanawiam się nad wejściowymi do bloku.
    Co będzie lepsze: Delta MAGNUM 56K, czy Gerda Premium 60 z pakietem RC4. Dodatkowo drzwi otwierane do środka, czy do zewnątrz (ostatnie piętro).

  3. #4823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Drzwi wejściowe do mieszkania to nie ten temat, a do tego nie znam żadnej z tych propozycji (nie znam - w sensie nie montowałem, a to co słyszałem nie pozwala na wydanie obiektywnej opinii).
    Wybierz te, które będą lepiej pasowały do otworu. Poproś potencjalnego wykonawcę o referencje - zobacz jak wykańcza montaż, bo często widzę prace wykonane od bardzo estetycznych po żałośnie słabe. Nie ma tu reguły.
    W Białymstoku kiedyś Gerdę sprzedawała firma Jankowski. Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, no ale to było 18 lat temu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4824

    Domyślnie

    Witam
    Potrzebuję zakupić 4 pary drzwi wewnętrznych 80cm z montażem, mieszkam w Gdańsku. Chciałbym, aby każda para drzwi była pomalowana na inny kolor (np: niebieski, zielony, czerwony, żółty) - jeśli producent to zrobi to super, myślałem też o drzwiach sosnowych i samodzielnym malowaniu (umiejętności są), nie wiem co sprawdzi się lepiej. Jeśli chodzi o wygląd, to coś w klimacie Porta VECTOR Premium V lub U. Podobają mi się drzwi Ronkowski z serii retro - Simple lub Prima, ale z tego co wiem to byłyby raczej droższe. Budżet mam maksymalnie 1500zł za parę, choć jeśli uda się taniej to super.

  5. #4825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Fajnie opisałeś potrzeby. Ale konkretne ograniczenia budżetowe chyba sprawiły, że nie ma propozycji.
    Wspomniane Porta mogą kosztować 1-1,5 tys zł (a nawet więcej w zależności od specyfikacji) a co tu mówić o extra malowaniu.
    Wszystko jest do wykonania, ale nawet jeśli usłyszysz cenę to zaporową.

    Chyba zostaje Ci malowanie we własnym zakresie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4826

    Domyślnie

    Przymierzam się do drzwi przesuwnych w kasecie, klamka zapadła, nawet została zburzona ściana murowana, żeby zrobić miejsce na kasetę
    Pierwotnie zakładałam kasetę ECLISSE SYNTESIS, ponieważ grubość ścianki pasuje do mojej ściany murowanej grubości 8 cm oraz szerokość gdzie stanie kaseta - 1600 mm.
    Chcę też uzyskać efekt otworu bezościeżnicowego. Zastosujemy kasetę do ściany g-k, czyli na nowo muszę postawić ściankę. Zmieści się tam kasetę o szerokości i wysokości 1585 x 2108, uzyskam światło przejścia: 700 x 2048. Chcę też zastosować skrzydło drzwiowe do samodzielnego malowania, żeby uzyskać jednolity wygląd ze ścianą.
    Podobno można mieszać systemy i np. kasetę zastosować z jednej firmy a skrzydło z innej.
    Czy ktoś miał do czynienia z takimi drzwiami? jakiego producenta polecacie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	banner-syntesis-luce.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	447887

  7. #4827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jeśli dobrze kojarzę to kaseta Sytesis wymaga odpowiedniego nafrezowania gornej części skrzydła.
    W ub.r. zamawiałem dla klienta (nie montowałem) wraz ze skrzydłem z Porty. Przeróbkę skrzydła zrobiła mi znajoma firma Kerno - Pracownia Stolarska, ale tylko dlatego, że znamy się i szanujemy od dawna i zamawiałem przez nich całość (inaczej szkoda byłoby zawracać im głowę..)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4828

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli dobrze kojarzę to kaseta Sytesis wymaga odpowiedniego nafrezowania gornej części skrzydła.
    W ub.r. zamawiałem dla klienta (nie montowałem) wraz ze skrzydłem z Porty. Przeróbkę skrzydła zrobiła mi znajoma firma Kerno - Pracownia Stolarska, ale tylko dlatego, że znamy się i szanujemy od dawna i zamawiałem przez nich całość (inaczej szkoda byłoby zawracać im głowę..)
    Piszesz o takim frezie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Skrzydło.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	447889

    Czyli jednak wybór kasety i innego skrzydła to sprawa upierdliwa Może polecasz szczególnie jakiegoś producenta tego typu rozwiązań? Na co zwracać uwagę?

  9. #4829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie znam innych. Ten też podpowiedział mi znajomy z Kerno, bo oni specjalizują się w wyższym segmencie.
    W sumie ten frez nie wydaje się jakiś skomplikowany..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4830

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie znam innych. Ten też podpowiedział mi znajomy z Kerno, bo oni specjalizują się w wyższym segmencie.
    W sumie ten frez nie wydaje się jakiś skomplikowany..
    Wiem że DRE też ma w ofercie takie drzwi przesuwne w kasecie...

  11. #4831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wszyscy mają, ale to są kasety do zabudowy ościeżnicą (też w ofercie) a ta z Eclisse jest tylko pod tynk.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4832

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wszyscy mają, ale to są kasety do zabudowy ościeżnicą (też w ofercie) a ta z Eclisse jest tylko pod tynk.
    Wydaje mi się, że DRE też ma coś takiego - Kaseta Estima Bezościeżnicowa. Czy jestem w błędzie?

  13. #4833
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Energy Partner

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-438
    Posty
    6

    Domyślnie

    Z innej beczki.
    Przede mną stała decyzja wyboru 6 szt. drzwi rozwierynch i 2 szt. przesuwnych. Nie szukałem najtańszego rozwiązania, jako że zależy mi na trwałości i estetyce również.

    Wybór padł na stolarza. Drzwi dębowe z tańszego drzewa (z sękami, dla mnie plus) z montażem i obróbką (a ściany mamy grube). Koszt nie wiele większy od przyzwoitych drzwi wewnętrznych.

    Oczywiście nie każdemu takie drzwi będą odpowiadać, ale jeśli tak to warto poszukać fachowca. Są jeszcze ludzie z pasją, wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem jeśli chodzi o wycenę swojej pracy

  14. #4834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Liczę że się pochwalisz po montażu i uchylisz rąbka tajemnicy co znaczy : "nienajtańsze". Dla jednych to 500, dla innych 2 tys abstrahując już od tego, jak zostanie ta cena przedstawiona (za skrzydło, czy za komplet).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #4835

    Domyślnie

    Witam

    Szukam drzwi w kolorze czarny mat, plyta pelna albo otworowa. Budzet max.2200
    Na razie znalazlem tylko Pol-Skone - Cambio (malowane) i Uni Mat (okleina). Od doradcy slyszlem ze malowane PS ida w bardzo niskiej jakosci, ale na ekspozycji wyglodaly bardzo ladnie =/
    Bardzo prosze o opinie o tych wlasnie PS i moze o jakies inne drzwi w takim kolorze ktore sa warte uwagi
    Dziekuje bardzo

  16. #4836

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    Niedawno zamontowano nam 8 sztuk drzwi DRE wraz z ościeżnicami. Po czasie w momencie przejścia przez drzwi słychać jak ościeżnica pracuje tzn. trzeszczy/skrzypi. Spotkaliście się z czymś takim? Co może być tego powodem?

  17. #4837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał grafiq Zobacz post
    Cześć wszystkim,
    Niedawno zamontowano nam 8 sztuk drzwi DRE wraz z ościeżnicami. Po czasie w momencie przejścia przez drzwi słychać jak ościeżnica pracuje tzn. trzeszczy/skrzypi. Spotkaliście się z czymś takim? Co może być tego powodem?
    ????
    jedyne co mi przychodzi do głowy to panele???

    Realnie patrząc - coś się rusza. "Przejście" sugeruje ruch. Może otwieranie/zamykanie/ - wtedy można szukać przyczyny w ustawieniu zawiasów.

    Jedna jest pewne: marka drzwi nie ma znaczenia. Szukaj przyczyny w montażu, a nawet wcześniej: w przygotowaniu otworu do montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4838
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Prosze o porade, zglupialem juz - szukam nadal drzwi z rewersem, drewnianych, jakierowanych z pionowym "okienkiem" szerokosci ok 8cm, wszystkie z blendą od strony korytarza az do sufity (272cm). Trafilem na oferte malej firmy StolMax, drzwi wykoane z olchy, jedynie opaska jest z MDF, jakierowane w dowolny kolor. Wymiar ponad standard do 230cm w swietle nie wymaga doplaty, tak samo jak nieistotna jest szerokosc muru (u mnie 1x 21cm oraz 4x 15cm), na 3ch zawiasach, bez klamki z montazem ok 2400pln szt. Czy lepsza bylaby opcja full MDF? Polecicie cos w podobnej konfiguracji/cenie?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  19. #4839

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ????
    jedyne co mi przychodzi do głowy to panele???

    Realnie patrząc - coś się rusza. "Przejście" sugeruje ruch. Może otwieranie/zamykanie/ - wtedy można szukać przyczyny w ustawieniu zawiasów.

    Jedna jest pewne: marka drzwi nie ma znaczenia. Szukaj przyczyny w montażu, a nawet wcześniej: w przygotowaniu otworu do montażu.
    Te nieprzyjemne dźwięki słychać przy przechodzeniu przez drzwi, a nie przy ich otwieraniu/zamykaniu. Tak jakby trzeszczała ta część ościeżnicy, którą dokłada się do tej pierwszej zapianowanej. Czy ta druga część też powinna być jakoś na stałe chwycona? Przeszukując odmęty internetu znalazłem informację, że tą drugą (węższą) część po zamontowaniu powinno się skręcić wkrętami z główną. Jest to prawda?
    Ostatnio edytowane przez grafiq ; 19-10-2020 o 22:49

  20. #4840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Prosze o porade, zglupialem juz - szukam nadal drzwi z rewersem, drewnianych, jakierowanych z pionowym "okienkiem" szerokosci ok 8cm, wszystkie z blendą od strony korytarza az do sufity (272cm). Trafilem na oferte malej firmy StolMax, drzwi wykoane z olchy, jedynie opaska jest z MDF, jakierowane w dowolny kolor. Wymiar ponad standard do 230cm w swietle nie wymaga doplaty, tak samo jak nieistotna jest szerokosc muru (u mnie 1x 21cm oraz 4x 15cm), na 3ch zawiasach, bez klamki z montazem ok 2400pln szt. Czy lepsza bylaby opcja full MDF? Polecicie cos w podobnej konfiguracji/cenie?
    To bardzo dobra cena. Wręcz podejrzanie niska. Teraz byle masówka w lepszym wykonaniu i takiej konfiguracji przekracza 2 tys.


    Cytat Napisał grafiq Zobacz post
    Te nieprzyjemne dźwięki słychać przy przechodzeniu przez drzwi, a nie przy ich otwieraniu/zamykaniu. Tak jakby trzeszczała ta część ościeżnicy, którą dokłada się do tej pierwszej zapianowanej. Czy ta druga część też powinna być jakoś na stałe chwycona? Przeszukując odmęty internetu znalazłem informację, że tą drugą (węższą) część po zamontowaniu powinno się skręcić wkrętami z główną. Jest to prawda?
    Ale ta część nie ma prawa piszczeć od chodzenia. Są różne patenty na montaż.Na silikon, na piankę lub nawet tylko wciskane. Ale jeśli u Ciebie wsunęło się lekko, tak, że możesz to ręką wysunąć to można podkleić.

    Nie jest prawdą ten wkręt. Znam drzwi których używaliśmy sztyftów (cieniutkie gwoździki), ale to dawno i nie prawda.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 242 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony