dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 253 z 253
Pokaż wyniki od 5.041 do 5.049 z 5049
  1. #5041

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za odpowiedź. Dokładnie tak, do sądu został złożony pozew przeciwko sprzedawcy. Były próby porozumienia się przy pomocy Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta oraz Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej - sprzedawca w żadnym wypadku nie chciał się dogadać. Cóż, bywa i tak, zobaczymy jak ta cała sprawa się skończy. Oglądaliśmy na żywo DRE Auri oraz Portę Verte Premium E. Obydwa modele dość fajne jakościowo, jednak w Porcie troszkę zaskoczył mnie fakt, że ościeżnica jest wykonana ze zwykłej płyty wiórowej i okleina nie jest zawinięta pod uszczelkę. Jak delikatnie odchyliłem uszczelkę to jest goła płyta wiórowa i obawiam się, że w tym miejscu ościeżnica zacznie "puchnąć" np. od wilgoci w przypadku drzwi łazienkowych (na wystawce sklepowek właśnie się tak działo). W DRE okleina jest zawinięta pod uszczelkę i według mnie to trwalsze rozwiązanie. Dodatkowo jest ona wykonana z MDFu. Co do Erkado, też oglądaliśmy, ale w przypadku okleiny CPL przylga drzwi jest wykończona obrzeżem meblowym, ze względu na brak możliwości ukształtowania laminatu CPL na ostrej krawędzi. Sprzedawca powiedział, że w przypadku białego skrzydła wygląda to niezbyt estetycznie. Czy szanowny Finlandia ma jakieś sugestie odnośnie rozwiązania łączenia okleiny w okolicy uszczelki w Porcie? Jest jakaś różnica w trwałości ościeżnicy z płyty wiórowej i MDF? Bo przyznam szczerze, że byliśmy już praktycznie zdecydowani na Verte Premium, ale ta ościeżnica troszkę mnie zmartwiła...

    Pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Piotr1408 ; 29-10-2023 o 12:11

  2. #5042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    A jaka jest różnica między mdf a płytą wiórową poza przekonaniami sprzedawców? Ja mam wręcz przeciwne, ale lubię być na przekór. Więcej widziałem zdechłym ościeżnic z mdf niż z płyty (może dlatego, że więcej się robi z mdf). Kolejna sprawa - jaka gęstość mdf.. taka że się w palcach miele?
    Nie mam uwag co do Porty i nie widziałem by był z nią problem nawet w przypadku oklein papierowych. I tak więcej zależy od użytkowania.
    Nie pomogę. Nie patrzę aż tak na drzwi z taniego segmentu, a nawet jeśli one kosztują i 3 tys, to nadal są "z kurzu ulepione" - tak o mdf wyraża się mój znajomy.

    ps. w ub.r. robiłem stolarkę dla ludzi mieszkających od pół wieku w Anglii. Jak dowiedzieli się, że listwy przypodłogowe są z mdf, to z przerażeniem stwierdzili, że trzeba to ukryć przed synem (ten już się tam urodził a ma pomieszkiwać w tym lokum), bo w ich kulturze mdf jest szkodliwy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #5043

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

  4. #5044

    Domyślnie

    Witam,

    Stoję przed wyborem czterech drzwi wewnętrznych do mieszkania. Drzwi bezprzylgowe, dodatkowo dwoje z nich rewersyjnych, jedne z podcięciem wentylacyjnym do łazienki, dwa ze skrótem rekuperacyjnym do sypialni i jedne z opadającą opaską oddzielające przedpokój od klatki schodowej (przynależnej do mieszkania).

    Dostałem ofertę na:
    - DRE Binito 80 (lakier)
    - Porta Vector U (ale w wersji z okleiną lakierowaną premium)
    - Erkado Anubis 1 (lakier)

    Czy któreś z tych drzwi są bardziej lub mniej godne polecenia? Cenowo nie ma wielkich rozbieżności. Porta w lakierze wychodziła zdecydowanie drożej, dlatego oferta w okleinie premium. Jednak mamy obawy co do estetyki wykończnia okleiny na frezach (przebijanie na kątach/zaokrągleniach) i skłaniamy się ku drzwiom lakierowanym. A może to błąd? Jak wypada porównanie jakości lakieru w DRE i Erkado? Proszę o poradę

  5. #5045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Widać że oferty są starannie dobrane, bo modele wykonywane w porównywalny sposób (płaskie skrzydło frezowane).
    Vector z Porty to skrzydło malowane (od zawsze, tylko teraz nazwa lakier premium zmieniono na "lakier UV premium" Tu ościeżnica była w okleinie premium i widywałem różnice kolorystyczne, ale raczej akceptowalne. W aktualnym katalogu jest zapis, że ościeżnica to "okleina lakierowana" Wygląda więc, że robią teraz jak pozostali (tylko nikt się nie chwali że drzwi są w okleinie podkładowej i później lakierowane). Reasumując - nie powinno być problemów z użytkowaniem.

    Z wyborem nie pomogę. Aktualnie najwięcej niechęci w branży ma DRE (po raz setny napiszę by się nie zdziwić jak monter będzie przeklinał przy wciskaniu uszczelki a po wszystkim wyciągnie pilnik by usprawnić zamykanie).
    Najwięcej sympatii mam do Porty. Najczęściej montuję Erkado. Najwyższe "typowe" otwory kryje DRE.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #5046

    Domyślnie

    Cześć,

    szukam drzwi wewnętrznych. Chcę poprosić o pomoc przy wyborze. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi modelami i producentami? Opcje, które bierzemy pod uwagę:

    1. https://dobredrzwi.pl/produkt/5832/

    2. https://dobredrzwi.pl/produkt/6151/

    3. na zamówienie w firmie: http://stolimpex.pl/okna-drewniane-9


    Przy okazji też zapytam: czy wiecie może na ile rzeczywiście płyta HDF jest mniej szkodliwa dla zdrowia niż MDF ze względu na formaldehyd?

    Z góry dzięki za pomoc!

  7. #5047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Propozycja 1 - Porta, flagowy model ze średniej półki
    2. Erkado Baaic- nowa, obtaniona seria. Producent ok, ale drzwi z linku robione pod kątem ceny.
    3. Nie wiedziałem że ta firma/marka nadal istnieje. Produkują drzwi wewnętrzne? W linku nie ma nic na ten temat.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #5048

    Domyślnie

    Pomocy w wyborze
    Szukam 8 szt drzwi wewnętrznych ( design prosty jak np.Erkado Uno Premium / Uno Premium Z ) . Budżet wraz z montażem do 32000,- . Jaki produkt / producenta wybrać biorąc pod uwagę kryteria : przyzwoita jakość i trwałość , przyjazny sposób traktowania klienta przez producenta i ekipy montażowe , dotrzymywanie deklarowanego terminu realizacji zamówienia ? A może lepiej zamiast popularnych masowych producentów zamawiać u lokalnego stolarza ? Ale przy takim wariancie trudnio „zobaczyć „ jak finalnie będzie wygląda nasz produkt ? Stolarze zwykle robią bardziej „fikuśne „ wzory i nie mogą pokazać jak by wyglądały wykonane przez nich takie „proste i nowoczesne „. Ale oferują wykonanie skrzydła i ościeżnicy z „prawdziwego „ drewna „ . Czy to aby na pewno jest zaleta ?
    Dwoje drzwi w okleinie fornir , pionowy i prosty układ słoi (coś takiego jak :dąb prosty selekt ) , rewersyjne , ( zatem pewnie bezprzylgowe ) , lekko podwyższona ościeżnica ( łączenie 90st). Podcięcie rekuperacyjne.
    Dwoje białych - rewersyjne + dwoje białych- standard .Lekko podwyższona ościeżnica ( łączenie 90st) .podcięcie reku. . Te cztery są w jednym długim wąskim korytarzu , rewersyjne po jednej stronie , standard naprzeciwko – zatem muszą wizualnie od strony korytarza wizualnie tak samo .

    Dwoje drzwi rewersyjne ( kolor antracyt lub zbliżony) . Standardowa wysokość ościeżnic .Jedne z nich- między ogrzewanym wiatrołapem a nieogrzewanym garażem ( skrzydło 90) z opadającą uszczelką …i szerokości muru 45cm !

  9. #5049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    O hoho! Tyle wymagań zebrać w jednej ofercie? To wyzwanie.

    Nie będę próbował pomóc bo można dyskutować godzinami, ale podsumuję jednym: wszystkie te oczekiwania powinien spełnić Ronkowski. Mniejszy producent drzwi drewnianych (100% drewna a nie tylko z nazwy).
    Budżet - może się uda w nim zmieścić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 253 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony