dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 253
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 5049
  1. #4661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Źródło to ich strona internetowa, homalight jest jako opcja za dopłatą https://erkado.pl/produkt/uno-premium-2/

  2. #4662

    Domyślnie

    Wszystkie te drzwi z płyty to wg mnie podobna, słaba jakość. Nawet przez chwilę, myślałem nad drewnianymi, ale za dużo wydziwów chciałem, i cena była kosmos, dlatego zdecydowałem się na gotowe.
    Wybrałem Portę, bo tylko ich kojarzyłem. Dodatkowo moje wymiary otworów idealnie pasowały pod ich ukryte zawiasy (erkado wymaga większego prześwitu). Dopłaciłem do trzeciego zawiasu, pełnego wypełnienia itp. Drogie jakieś to nie było, ale mam ich trochę, w tym szklane, ukryte itp. to i tak ponad 20k poszło niestety.
    Zresztą w budowie to gdzie się nie spojrzy to bez 20k nie podchodź

  3. #4663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Patrz, a w katalogu drukowanym, który preferuję w swojej pracy, taka opcja nazywa się "pełna płyta" i nie ma oznaczenia że to ów homalight, stąd moje zdziwienie.

    Rzuciłem okiem na Deklaracje Właściwości Użytkowych. Oczywiście dla skrzydeł wewnętrznych nie ma badanej dźwiękoszczelności, bo z założenia to "nie dotyczy". Ale jest dla drzwi wejściowych do mieszkania - model Herse wykonany na tej płycie - Rw 32dB, czyli podobnie jak odpowiednie modele z innych firm (przy czy bez problemu da się znaleźć lepsze parametry).
    Także - traktowałbym tą płytę jako wersję zmniejszenia wagi skrzydła , a co za tym idzie zwiększenia jego trwałości.

    Lubię rozmawiać na argumenty, także jeśli ktoś ma wiedzę / info w tym temacie to proszę - chętnie rozwinę swój stan świadomości rynkowej
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4664

    Domyślnie

    Szukam tanio 10 sztuk drzwi z regulowanymi ościeżnicami od 11 do 24cm. Na ramiak czy najlepsza okleinę mnie nie stac, ale moze da się coś znaleźć. Białe drzwi lub lekko zabarwione z delikatnym rysunkiem drewna. Nowoczesne z niewielkimi poziomymi szybkami. Coś jak Erkado Laurencja ale tańsze Od oficjalnych cenników da się coś urwać? Gdzie uderzyć, macie może jakiś przedstawicieli na Śląsku?
    Może pozostaje market. Czasem trafia się nawet Erkado lub inne z porządną, wg nich, okleiną....

  5. #4665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Za market głowy nie dam. Z natury unikam. Ale da się tam znaleźć tanie skrzydła w interesującej Cię kompozycji. Nie wiem jak wyjdą ościeżnice regulowane, ale przypuszczam że na czymś muszą sobie odbić niską cenę skrzydła.

    Mój typ dla tego rodzaju zapytania to Porta Verte, model G4. O ile wspomniana Laurencja to pewnie średni koszt ok 1100zł z montażem, to Verte powinno wyjść do 900zł, przy czym Erkado w tym modelu prezentuje wyższy standard techniczny, nawiązujący wykonaniem i ceną do Porty z serii Koncept.

    Oczywiście że są firmy sprzedające z rabatami od cen katalogowych. Rząd do 10% wydaje się być normą, chociaż znam hurtownie sprzedające totalnie bez rabatów, a i takie, co walczą z całym światem i dają rabaty niemal takie, jak swoim stałym odbiorcom.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4666

    Domyślnie

    Ościeżnice regulowane wszędzie są drogie. . Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  7. #4667

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Za market głowy nie dam (...)
    Dostałem oferty na Erkado Lawenda i Porta :Verde G4.
    Taniej wychodzi Erkado. Wszak przy okleinie Graco mamy tylko ramiak z mdfu ale cena czyni cuda.

    Mam pytanie jeszcze odnośnie koloru. Mam tam do wyboru biały Graco i śnieżnobiały. Ten drugi wiadomo, ale ten biały Graco.
    Na zdjęciach wydaje się prawie szary. Ma ponoć fakturę malowania. Tylko ten odcień , czy nie jest za ciemny, mdły? Na śnieżnym mi nie zależy. Może ktoś miał styczność?

  8. #4668

    Domyślnie

    Poszukaj w necie jakichś sprawdzonych ofert. Łatwo coś w ten sposób znaleźć.
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  9. #4669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dostałem oferty na Erkado Lawenda i Porta :Verde G4.
    Taniej wychodzi Erkado. Wszak przy okleinie Graco mamy tylko ramiak z mdfu ale cena czyni cuda.

    Mam pytanie jeszcze odnośnie koloru. Mam tam do wyboru biały Graco i śnieżnobiały. Ten drugi wiadomo, ale ten biały Graco.
    Na zdjęciach wydaje się prawie szary. Ma ponoć fakturę malowania. Tylko ten odcień , czy nie jest za ciemny, mdły? Na śnieżnym mi nie zależy. Może ktoś miał styczność?
    Nie miałem okazji widzieć śnieżonobiałego, nie mam go też w swoim próbniku. Biały Greco faktycznie wygląda na lekko zżółknięty a nie szary jak to jest przedstawione w katalogu).

    Cytat Napisał kowalskii8 Zobacz post
    Poszukaj w necie jakichś sprawdzonych ofert. Łatwo coś w ten sposób znaleźć.
    Rozumiem nabijanie postów (pod spam?) ale jak już się pisze, to wypadałoby to robić z sensem, by innym łatwiej było znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-12-2019 o 15:29
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4670

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie miałem okazji widzieć śnieżonobiałego, nie mam go też w swoim próbniku. Biały Greco faktycznie wygląda na lekko zżółknięty a nie szary (...)
    Zżółknięty to nie wygląda chyba dobrze. Zastanowię się przez święta.

  11. #4671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Zżółknięty to nie wygląda chyba dobrze. Zastanowię się przez święta.
    Myślę, że powinieneś poszukać tego modelu na jakiejś większej ekspozycji w salonie hurtownika, bo mniejsze sklepy to mają max parę sztuk. Byłem ostatnio w takiej hurtowni - jakość ekspozycji raczej marketowa, ale można było zobaczyć parę modeli z bliska, w tym ich "braki". Moja dotychczasowa ocena Erkado nie pokrywa się z ogólnym zachwytem spotykanym u sprzedawców. Drzwi jak drzwi.

    Przeszukałem swoje zasoby fotek z targów - niestety nie mam drzwi w tym kolorze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4672
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luksus007

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    aktualnie stoję przed wyborem (3szt. bezprzylgowe, 3szt. odwrotna przylga - wszędzie po 3 zawiasy + zamki magnetyczne) - kolor biały + płaskie z jednym frezem.
    DRE Binito - lakierowane
    Intenso Andora - okleina

    Z tego co czytam to Intenso ma lepszą ramę, ale obawiam się trochę o trwałość okleiny. Cenowo wychodzi to niemal identycznie.
    Co jest lepszym rozwiązaniem? Czy może jest inna firma warta uwagi o lepszych parametrach?

    Pozdrawiam,
    Łukasz

    Edit:
    Cena za 6szt z ościeżnicami regulowanymi i montażem wychodzi 10-11 tyś.
    Ostatnio edytowane przez luksus007 ; 26-12-2019 o 18:05

  13. #4673
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie potrafię odpowiedzieć. DRE jest firmą postrzeganą za dobrą (przyjazna klientowi), ale nie oszukujmy się: to są produkty konkurujące na rynku masowym. Z tym, że rozważasz ich produkt z wyższej półki.

    Intenso - firma mniejsza, uważana za lepszą, ale to ciągle ta sama półka.
    Także - nie mam typu.

    Natomiast co do drzwi z odwrotną przylgą: zawsze polecam ją wcześniej przetestować i to najlepiej nie na otwartej ekspozycji, bo moje doświadczenia (z innymi firmami) w zamkniętych pomieszczeniach są takie, że drzwi pryz zamykaniu stawiają wyraźny opór powietrza, co np. przy małej kubaturze i częstym użytkowaniu może być odbierane jako uciążliwe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4674

    Domyślnie

    Jak wszyscy pytają to i ja.
    Potrzebuje 6 skrzydeł drzwi.
    Po przejrzeniu katalogów najbardziej mi się podobają:
    DRE Nestor 10
    DRE Binito 70
    Polskone Modern 02.
    Asilo Bari 3 (najmniej mi się podobają, ale Asilo jest chwalone)

    Wszystko w lakierze białym, bezprzylgowe. I teraz pytanie:
    Cos jeszcze jest do kupienia w tym przedziale cenowym ? (do około 2000 zł sztuka)
    Która z powyższych firm będzie mniej problematyczna ?

  15. #4675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał maver1ck Zobacz post
    Jak wszyscy pytają to i ja.
    Potrzebuje 6 skrzydeł drzwi.
    Po przejrzeniu katalogów najbardziej mi się podobają:
    DRE Nestor 10
    DRE Binito 70
    Polskone Modern 02.
    Asilo Bari 3 (najmniej mi się podobają, ale Asilo jest chwalone)

    Wszystko w lakierze białym, bezprzylgowe. I teraz pytanie:
    Cos jeszcze jest do kupienia w tym przedziale cenowym ? (do około 2000 zł sztuka)
    Która z powyższych firm będzie mniej problematyczna ?
    I bardzo dobrze, wykorzystuję fakt, że nie ma innych chętnych do odpowiadania, więc ja przynajmniej nadrobię teorię, bo ostanie 2-3 lata częściej jestem na montażu niż w biurze.
    I tak:
    - Nestor 10 to kopia Modern 02. Mi się osobiście podoba ta klasyka wykonania. Rama, płycina, wklęsłości i wypukłości. Po prostu drzwi zrobione "po staremu". Na plus dla Polskone - drewniana rama. Na minus: ogólnie dużo błędów, pomyłek, niedoróbek byle jak zatuszowanych. Uzasadnione reklamacje załatwiają, ale swoje długie tygodnie/miesiące/ trzeba odczekać. DRE - firma w ogólnie pojętej obsłudze to niemal wzór, także to mój wybór.

    Binto 70 odpowiada już Porcie Vector. To proste, płaskie skrzydło z delikatnymi przefrezowaniami. Ten wzór jest bardziej wyczuwalny niż widoczny. Podobnie jak Porta Vector. Znacznie niższa cena, ale i prostota produkcji i wyglądu. Taka nowoczesność.

    Asilo Bari - mix powyższych. Budowa ramowa jak Nestor, ale wzór uproszczony (wypłaszczony). Taki kompromis wizualny. Na pewno wersja najlepsza z wymienionych pod kątem jakości - w pozostałych trzeba doposażać i różnica w cenie nie będzie tak duża. Ale też bym ich nie przeceniał. W przypadku zalania wodą wszystkie ościeżnice będą puchły tak samo (a nawet i droższym się zdarza).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #4676

    Domyślnie

    O i wyszło, że nie doczytałem katalogów.
    Dobrze rozumiem, że tylko Binito jest płytowe?
    Czyli jeżeli zależy mi też na w miarę dobrej izolacji akustycznej to resztę mogę olać ?

    I czy ktoś kojarzy czy ościeżnica w tym systemie może być lakierowana ?
    https://www.dre.pl/pl/home/systemy-przesuwne/kaseta-pa

  17. #4677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał maver1ck Zobacz post
    O i wyszło, że nie doczytałem katalogów.
    Dobrze rozumiem, że tylko Binito jest płytowe?
    Czyli jeżeli zależy mi też na w miarę dobrej izolacji akustycznej to resztę mogę olać ?

    I czy ktoś kojarzy czy ościeżnica w tym systemie może być lakierowana ?
    https://www.dre.pl/pl/home/systemy-przesuwne/kaseta-pa
    Dobrze kojarzysz, ale nie wiem skąd twierdzenie, że tylko drzwi płytowe są cichsze? Z tego co wiem, nie bada się drzwi wewnętrznych pod tym kątem, a jeśli dobrze zapamiętałem info sprzed lat z jednej firmy: powszechnie uważane drzwi na plastrze miodu a płycie mają niemal niezauważalną różnicę w poziomie akustyki, ale mimo wszystko ja bym brał wypełnienie z płyty otworowej. Dzięki temu (niecałe 100zł) drzwi sprawiają lepsze wrażenie masywnych.

    Sprawdziłem tą kasetę w lakierze - nie jest dostępna nawet w programie, a tzn. że trzeba złożyć zapytanie o wykonanie na tzw "kontrakt". Myślę że nie powinno być z tym problemu (orientacyjnie podobnej wielkości ościeżnica malowana jest droższa o ok 130zł od wersji w okleinie).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4678
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    luksus007

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie potrafię odpowiedzieć. DRE jest firmą postrzeganą za dobrą (przyjazna klientowi), ale nie oszukujmy się: to są produkty konkurujące na rynku masowym. Z tym, że rozważasz ich produkt z wyższej półki.

    Intenso - firma mniejsza, uważana za lepszą, ale to ciągle ta sama półka.
    Także - nie mam typu.

    Natomiast co do drzwi z odwrotną przylgą: zawsze polecam ją wcześniej przetestować i to najlepiej nie na otwartej ekspozycji, bo moje doświadczenia (z innymi firmami) w zamkniętych pomieszczeniach są takie, że drzwi pryz zamykaniu stawiają wyraźny opór powietrza, co np. przy małej kubaturze i częstym użytkowaniu może być odbierane jako uciążliwe.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Odwrotna przylga jest mi znany i efekt, o którym wspomniałeś już testowałem u kolegi. Fizyki się nie oszuka , ale nie jest to dla mnie utrudnienie.

    Wiem, że wspomniane przeze mnie firmy to ta sama klasa. Z jednej strony Intenso ma opinię porządniejszej firmy w wykonaniu, jednakże DRE też ma pozytywną opinię i w codziennym użytkowaniu trwałość powinna być taka sama - jeśli drzwi byłyby bez wad (popraw mnie jeśli się mylę).

    Pytanie co łatwiej będzie utrzymać w czystości? Co będzie łatwiejsze do konserwacji na lata? Kolor biały także chyba najbardziej 'przyciągajacy' zabrudzenia.
    Wydaje mi się, że na co dzień okleina Intenso będzie łatwiejsza do czyszczenia natomiast patrząc na lata, łatwiejszy będą skrzydła lakierowane od DRE.
    Czy może na rynku jest coś innego lepszego pod tym kątem? Czy też nie ważne co wybiorę w tej klasie efekt będzie ten sam?

    Pozdrawiam

  19. #4679

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś montował i posiada w domu drzwi szklane? Bardzo mi sie podobają i chcialbym dowiedzieć się o wadach i zaletach. Jak z funkcjonalnością, tłumieniem hałasu. Jak drzwi sprawują się w toalecie czy łazience.
    Każda rada mile widziana
    Pozdrawiam

  20. #4680

    Domyślnie

    Hej wszystkim
    Wykończeniówka w toku, finalizacja coraz bliżej.
    Teraz przed nami temat wyborudrzwi wewnętrznych i paneli. W przypadku drzwi raczej wersja ekonomiczna- celuję w Porte lub DRE.
    Czy ktoś może polecić jakiś warty rozważenia salon/ sprzedawcę w Krakowie lub okolicy?
    Potrzebuje 11 par drzwi plus ok. 150 m2 paneli. Mile widziane miejsce gdzie można wybrać wszystko przy dobrej obsłudze i w dobrej cenie.
    Może być na priv jesli ktoś nie chce robic reklamy.
    Dzięki!

Strona 234 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony