dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 239 z 253
Pokaż wyniki od 4.761 do 4.780 z 5049
  1. #4761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    "Zaległe" fotki drzwi otwieranych przez ościeżnicę:
    Polskone:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Polskone 20200206_135712.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	442039
    i DRE:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DRE P2070617.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	442040

    Libra, a jak już jesteśmy przy DRE, to w przypadku modelu UNI (malowanyUV) kontra Vector z Porty (też zakładam że porównujesz lakier UV) to chyba wybrałbym DRE... Nie wiem jakie konkretnie masz wycenione konfiguracje więc uwagi ogólne:
    - mimo, iż bardziej cenię Portę, to jednak do drzwi malowanych DRE nie mam zastrzeżeń, a ten model dodatkowo ma (wg katalogu) - kawałek drewnianej ramy wewnątrz, racjonalną dopłatę do wypełnienia płytą otworową (90zł - polecam do drzwi częściej używanych) oraz trzeci zawias 90zł. Za to bezprzylgowe mają już w standardzie zamek magnetyczny (w Porcie trzeba dopłacić 45zł).

    No i na czasie: widzę że w tym modelu DRE da skrzydło z odwróconą przylgą za 200zł (zeby nie było tak słodko + dodatkowe ok 300zł do ościeżnicy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #4762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Libra, a jak już jesteśmy przy DRE, to w przypadku modelu UNI (malowanyUV) kontra Vector z Porty (też zakładam że porównujesz lakier UV) to chyba wybrałbym DRE... Nie wiem jakie konkretnie masz wycenione konfiguracje więc uwagi ogólne:
    - mimo, iż bardziej cenię Portę, to jednak do drzwi malowanych DRE nie mam zastrzeżeń, a ten model dodatkowo ma (wg katalogu) - kawałek drewnianej ramy wewnątrz, racjonalną dopłatę do wypełnienia płytą otworową (90zł - polecam do drzwi częściej używanych) oraz trzeci zawias 90zł. Za to bezprzylgowe mają już w standardzie zamek magnetyczny (w Porcie trzeba dopłacić 45zł).

    No i na czasie: widzę że w tym modelu DRE da skrzydło z odwróconą przylgą za 200zł (zeby nie było tak słodko + dodatkowe ok 300zł do ościeżnicy.
    Finlandia, bardzo dziękuję. Cieszę się, że polecasz DRE, w stosunku do Porty, przy 9 drzwiach, cenowo wychodzi już spora różnica...

  3. #4763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Finlandia - co sądzisz o drzwiach firmy Stolmat?

  4. #4764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie znam i pierwszy raz słyszę a nie mam teraz możliwości by ich chociaż przegooglować..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #4765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    stolmat.com.pl - byś nie musiał długo szukac
    a Witowa?

  6. #4766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No niestety - nie znam, nie spotkałem się z tymi firmami. Jest w kraju mnóstwo takich, działających niemal wyłącznie bezpośrednio, które zwykle bazują na poleceniu.
    Strona Stolamtu jest ładna (by nie powiedzieć że zbyt ładna), ale nikt nikomu nie broni działać pro w każdym zakresie. Trochę mnie dziwi brak opinii w mapach google (sprawdziłem - nie da się ich wyłączyć), więc może to dobry znak..
    Powodzenia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #4767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Trafiłem na nich przypadkowo szukając drzwi do mieszkania - Pan z salonu z drzwiami rożnych producentów odradzał zakup Porta czy Polskone proponując np Korona czy Intenso. Wychodził z założenia, ze produkcja masowa ma swoje wady, głównie w lakierze. Nie posłuchałem Pana i zamówiłem gdzie indziej Porta - 2 szt. za prawie 4tys ( lustro, bezprzylgowe, odwrócone, itp, itd)
    TOTALNA PORAŻKA - ponoć jestem jednym z nielicznych klientów, któremu Porta uwzględniła złożona reklamacje i to 2x! 3 podejście juz było takie jak powinno być za 1 razem - nie było sie do czego przyczepić. Ale 8 miesięcy palowania było...
    Pomny tego doświadczenia posypałem głowę popiołem i wróciłem do Pana z przeprosinami i z zamówieniem na drzwi do domu tylko juz 18szt w tym 2 szt ukrytych. Po kilku wizytach i ilus tam godzin rozmów o typach i rodzajach drzwi w zależności od producenta stanęło na Stolmat..
    Cześć drzwi juz zamontowane, kolejne w fazie produkcji - czekało sie 16 tyg ale warto było.
    Jakość produktu z manufaktury drzwiowej w stosunku do molocha Porta to jak porównywać Premier League(ST) z Ekstraklasa (P).
    Daje Ci do rozważenia ewentualna współpracę z Nimi - do mnie tez mieli 400km.
    Na telefonie nie mogę dodać zdjeć to przy okazji wrzucę.

  8. #4768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Jak dołączyć zdjęcie???
    nie było mnie jakiś czas na forum i nie umiem sie odnaleźć

  9. #4769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Rozumiem. Pytałeś nie o opinię a chodziło o "pochwalenie się"
    Patrz - a parę postów wyżej była mowa że Porta chce za odwrócone po 2 tys dopłaty, a Ty za sztukę tyle zapłaciłeś.

    Sprzedawca proponował Intenso? Przecież oni nie robią malowanych, więc chyba coś gość ściemniał przy tych porównaniach.
    Wybacz sarkazm, czekam na fotki by uznać że jest to zasłużona reklama.

    https://forum.muratordom.pl/showthre...oczne-na-forum
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Fin,
    za dlugo sie znamy abyś mnie podejrzewał o chwalenie sie...

  11. #4771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ale tak to właśnie odebrałem.. A poza tym chwalenie się (jeśli zasadne) nie jest niczym złym.
    Stolmat patrząc po stronie wygląda ok. Tyle że w dziale "realizacje" są niby zdjęcia będące jedynie konceptem projektantów, a tego nie lubię. Dlatego jak sprawdzam stronę to patrzę nie tylko na www, ale i opinie na różnych portalach, włącznie z gowork. U nich nic "ciekawego" nie znalazłem.

    A co do cen - jak dziś patrzę na wartości z faktur sięgające 2 tys/ szt za drzwi z płyty ( w tym tak promowane Erkado) to mnie szlag trafia ze złości i sam wolałbym dołożyć jeszcze trochę i kupić prawdziwe drewniane..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Jak tak czytam swoje wpisy to faktycznie tak to można odebrać.
    Nie są to drzwi tanie ale za jakość trzeba zapłacić

  13. #4773

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingvince Zobacz post
    Dzięki Finlandia. Czy masz może jakiegoś faworyta w tego rodzaju drzwi, którego mógłbyś polecić.
    Ponadto, kiedy powinien nastąpić montaż drzwi ukrytych. Ponieważ, na ostatnim zdjęciu widzę stan deweloperski.
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Finladnia dziękuję za poprzednie wpisy. W takim razie zdecydowałem się z oferty ASILO na drzwi ukryte LINATE ZERO oraz na piętro drzwi pełne z kolekcji LNATE 1. Poniżej załączam linki oraz opis drzwi.
    Chciałbym aby drzwi nie były delikatne jak piórko(kartonowe), tylko miały swój ciężar oraz izolowały w przyzwoitym stopniu hałas zewnętrzny.
    Czy poniższe drzwi spełniają moje wymagania??? Co sądzisz o wykonaniu??? Czy rama z MDF oraz wypełnienie w formie płyty porowatej jest dobrą konstrukcją???
    Dziękuję za pomoc.

    https://asilo.pl/produkty/drzwi-ukryte/#linate-zero

    https://asilo.pl/produkty/linate/#linate-1

    Wewnątrz skrzydła zastosowano opatentowany system SOLID w formie blach przeciwprężnych, zapewniających sztywność i trwałość. Drzwi w ramie z MDF wypełnione są płytą porowatą zapewniająca wysokie walory akustyczne. Konstrukcja skrzydła zamknięta jest w płaszczu z płyty MDF.

  14. #4774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Mam uznanie do tej marki drzwi. Swego czasu polecał je tu Robespierre i tak jakoś poznałem je bliżej.
    O ile wagę skrzydła dużo firm robi podobną (nie wiem co tam pchają) to jednak tylko Asilo na tle popularnych firm ma też adekwatnie mocniejszą / grubszą/ ościeżnicę, przez co też wymaga ciut większych otworów. Razem to jakoś się komponuje..

    Podobnie ich drzwi ukryte - są bardziej zaawansowane od tych z najbardziej znanych marek opierających się na cienkiej (acz mocnej) ościeżnicy aluminiowej. Systemy w Asilo są różne w zależności od budowy ścian ale w ramach ościeżnicy mają kątowniki i siatkę przez co łączenie nie powinno pękać. Jest to znacznie bardziej pracochłonne (i utrudniające sprawę w razie konieczności demontażu), ale wyręcza wykończeniowców, którzy powinni to zrobić (acz z tego co widzę to nie robią, bo to czasochłonne - czytaj koszty).

    A wracając do ich budowy skrzydeł - przyznam się, że nie widziałem przekroju, dlatego muszę wierzyć w to co piszą i to co czuję w rękach. Jak wspomniałem - waga dzisiejszych skrzydeł jest mocno przesadzona (jakiś głupi trend kto cięższy ten lepszy). Obawiam się o trwałość zawiasów w perspektywie lat.
    Kiedyś to drzwi drewniane były ciężkie, mocne i solidne. Dziś perspektywa odniesienia się zmieniła i są tylko dobre wagowo, mocne i solidne

    Ps. Mankament Asilo: przy łączeniu opasek na 90stopni ich górna krawędź jest 'goły" mdf co może rzucać się w oczy jak patrzy z góry, np. schodząc z piętra. Może to poprawili, ja w każdym bądź razie malowałem to we własnym zakresie (co wcale nie jest łatwe bo mdf chłonie farbę jak gąbka). Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03194.JPG
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	443706
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #4775

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mam uznanie do tej marki drzwi. Swego czasu polecał je tu Robespierre i tak jakoś poznałem je bliżej.
    O ile wagę skrzydła dużo firm robi podobną (nie wiem co tam pchają) to jednak tylko Asilo na tle popularnych firm ma też adekwatnie mocniejszą / grubszą/ ościeżnicę, przez co też wymaga ciut większych otworów. Razem to jakoś się komponuje..

    Podobnie ich drzwi ukryte - są bardziej zaawansowane od tych z najbardziej znanych marek opierających się na cienkiej (acz mocnej) ościeżnicy aluminiowej. Systemy w Asilo są różne w zależności od budowy ścian ale w ramach ościeżnicy mają kątowniki i siatkę przez co łączenie nie powinno pękać. Jest to znacznie bardziej pracochłonne (i utrudniające sprawę w razie konieczności demontażu), ale wyręcza wykończeniowców, którzy powinni to zrobić (acz z tego co widzę to nie robią, bo to czasochłonne - czytaj koszty).

    A wracając do ich budowy skrzydeł - przyznam się, że nie widziałem przekroju, dlatego muszę wierzyć w to co piszą i to co czuję w rękach. Jak wspomniałem - waga dzisiejszych skrzydeł jest mocno przesadzona (jakiś głupi trend kto cięższy ten lepszy). Obawiam się o trwałość zawiasów w perspektywie lat.
    Kiedyś to drzwi drewniane były ciężkie, mocne i solidne. Dziś perspektywa odniesienia się zmieniła i są tylko dobre wagowo, mocne i solidne

    Ps. Mankament Asilo: przy łączeniu opasek na 90stopni ich górna krawędź jest 'goły" mdf co może rzucać się w oczy jak patrzy z góry, np. schodząc z piętra. Może to poprawili, ja w każdym bądź razie malowałem to we własnym zakresie (co wcale nie jest łatwe bo mdf chłonie farbę jak gąbka). Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03194.JPG
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	443706
    Wielkie dzięki za pomoc.

  16. #4776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingvince Zobacz post
    Wielkie dzięki za pomoc.
    Nie ma sprawy. Ps. Do tego służy odpowiedni przycisk pod postem Sam go często używam
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #4777

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    mam pytanie do fachowców, czy uda nam się zamontować drzwi ukryte w pomieszczeniu spiżarni, w przypadku gdy nie zrobiliśmy węgarka, a ściana ma grubość 8 cm?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spiżarka.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	443936
    na tym etapie, jeszcze mogę przesunąć minimalnie drzwi i ewentualnie coś dokleić...

  18. #4778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Brak węgarka nie przeszkadza w montażu najpopularniejszych drzwi ukrytych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sara_eco_bezprzylgowe_przekroj_poprzeczny.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	443937
    Z tym, że musisz mieć odpowiedni otwór. W zależności od firmy to 90 do 93cm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #4779

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brak węgarka nie przeszkadza w montażu najpopularniejszych drzwi ukrytych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sara_eco_bezprzylgowe_przekroj_poprzeczny.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	443937
    Z tym, że musisz mieć odpowiedni otwór. W zależności od firmy to 90 do 93cm.
    Tu nie ma problemu, mam 92 cm, przestraszyłam się po obejrzeniu tego filmu https://asilo.pl/blog/montaz-osciezn...rytej-mur.html

  20. #4780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No tak, Asilo czyli pionier i (chyba) twórca systemów drzwi ukrytych. Ich konstrukcja jest inna, bardziej zaawansowana (te kątowniki z siatką to coś czego nigdzie indziej nie ma - w domyśle powinni dołożyć je wykończeniowcy (ale jeszcze nie spotkałem).
    W takim przypadku pozostaje odciąć część kątownika która się nie mieści, np.:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160718_191323.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	443941
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160718_191252.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	443942
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160718_191309.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	443943
    Ps. Asilo daje możliwość zamówienia drzwi na całą grubość ściany, ale tu wyszliśmy z założenia że po co dopłacać skoro i tak trzeba obrabiać karton-gipsem.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-05-2020 o 14:05
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 239 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony