dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 253
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 5049
  1. #2741
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał promyczek2007 Zobacz post
    monikaa13 piekne to twoje drzwi. A jesli mozna spytac te twoje z porty to ile kosztowaly?
    Za Vasco trzeba zaplacic 560zł plus oscieżnice.
    Nie wiem ile kosztowały dokładnie, bo już nie pamiętam. Wiszą już 2 lata ale za całość dwoje drzwi z ościeżnicami, zawiasami i co tam jeszcze, z montażem, w okleinie tej lepszej nie tej podstawowej - 2000 zł.

  2. #2742
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lew666

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    6

    Domyślnie

    A czy zna ktoś produkty firmy Erkado??? dosyć ciekawe wzory oraz cena drzwi przystępna

  3. #2743

    Domyślnie

    Szkoda że nie czytacie choć kilku ostatnich stron forum z danego tematu. O Erkado już pisałem... Bardzo podobna konstrukcja co w Vasco ale tylko konstrukcję "ramową" polecam. Cała reszta to nic specjalnego...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  4. #2744

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie o drzwi firmy DRE - standart 10 w okleinie dąb. Dodam, że wolałabym plaster miodu zamienić na płytę otworową, bo tylko taka jest alternatywa w tej firmie. Cena za skrzydło bez ościeznicy niewielka bo tylko ok. 310zł, Zastanawiam sie więc, czy ta cena nie świadczy o złej jakości?

  5. #2745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mnie nauczono że jakość to tylko powtarzalność produktu. Tzn jeden w drugi jest taki sam.. i w tym spojrzeniu jakość może być wysoka lub niska.
    Tu cena może świadczyć o niewysokich lotach tego skrzydła. Po prostu standard jest niezawysoki, a może w przypadku modelu STANDARD nakład pracy jest mały i stąd niewyska cena .

  6. #2746
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Dre od kilku dni ma większość wzorów dostępnych w wersji bezprzylgowej, cena za komplet około tys zł.

    Cytat Napisał forumuser Zobacz post
    Robespierre,
    czy kojarzysz coś w segmencie wspomnianych wyżej Vasco (no, powiedzmy że również nieco drożej, tak do 1000-1200/komplet), ale ze skrzydłami bezprzylgowymi?
    Szukam czegoś sensownej relacji cena/jakość, zdaję sobie sprawę ze w tym przedziale cenowym cudów się nie da zrobić, ale może jednak naprowadzisz mnie na coś czego sam nie znalazłem
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  7. #2747

    Domyślnie

    Coś nie dowierzam... Skrzydło + ościeżnica + zawiasy chowane za 1 tyś??
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #2748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bezprzylgówka nie musi być zaraz na zawiasach chowanych, i to jeszcze drogich...
    Nawet Klimek i Kluś ma w katalogach fotki, gdzie są zawiasy wahadełkowe..

  9. #2749

    Domyślnie

    OK. Spoko... Czyli znów pójdą na oszczędności i te zawiasy to będzie zwykła ku.a.

    Rzeczywiście Fin masz rację. Można przecież dać tego typu zawiasy. Sam je stosuję od lat. Uwierzcie mi że w tych zawiasach także wyróżnia się "zawiasy nic nie warte", "zawiasy zwykłe", "zawiasy z większą nośnością i regulacją" a te lepsze są nawet łożyskowane... Także ceny takich zawiasów wahają się od 15 zł/szt do 150 zł/szt.

    Więc nie liczę na szczególną jakość tego elementu w komplecie za 1 tyś. Choć wspomniany producent nie powinien iść na oszczędności ze względu na konstrukcję jego skrzydeł wykonanych w oparciu o pełny MDF a co za tym idzie dużą wagę. Ich skrzydła są naprawdę ciężkie.

    ...ciekawe co z tego wyniknie. (??)
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #2750
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    A ja umowę wpisałam na te dre tylko przelewu na zaliczkę ciagle nie zrobiłam... no ale przecież chyba jakaś gwarancję dają? Tam są zawiasy chowane, zamki magnetyczne.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  11. #2751

    Domyślnie

    No nie żartuj!

    I jeszcze zamek magnetyczny jest w tej cenie??

    No to ile kosztowałoby samo skrzydło?? 300 zł??

    Dziwne i zarazem bardzo to ciekawe.

    ...a dodatkowo: gwarancja to nic jeśli ktoś przedstawi Ci normy które dopuścił i potem się okaże produkt działa średnio fajnie ale norma go dopuszcza i będziesz całe życie męczyć się z kulawym produktem. Dopiero po kilkunastu montażach będzie można się wypowiedzieć czy miało to sens. Tak jak pisałem wcześniej skrzydła DRE są bardzo ciężkie i może się okazać że potrzeba regulacji tych drzwi będzie się pojawiać minimum raz w miesiącu...

    To podaj chociaż nazwę producenta zawiasu i najlepiej model - sprawdzimy to. Z zawiasem podobnie.
    A jakie wybrałaś modele, jakie wykończenie?? Ościeżnice regulowane?? Jakie grube mury?? Najlepiej zrób skan tej oferty i umieść tu.
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 09-03-2012 o 10:53
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  12. #2752
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Limonka78

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    33

    Domyślnie

    Moi drodzy, naczytałam się już kilkaset stron na temat drzwi. Naprawdę można zwariować od nadmiaru informacji, tu plusy, tam minusy.
    Ja osobiście poszukuję drzwi fornirowanych, bezprzylgowych, z chowanymi zawiasami. Raczej bez szybek. Kilka par drzwi zwykłych, jedna para drzwi - suwane w systemie naściennym. Nie mam pojęcia którego z producentów wybrać. Jakiś czas temu byłam w zakładzie stolarskim Romana Wielgosza (Wielgosz drzwi) i przyznam szczerze, że drzwi ładnie wyglądają ale cena trochę mnie powala na nogi - około 2700 zł za sztukę. Suwane w systemie naściennym ok. 3000 zł.

    Czy możecie polecić mi jakiegoś producenta drzwi fornirowanych za cenę do ok. 2000-2200 zł w Warszawie lub jej okolicy?

  13. #2753
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Przeczytałam posty od wakacji 2011r. Czasami pojawiało się podobne pytanie, jednak zadam swoje.

    Chodzi mi o drzwi całe płaskie matowe lub półmatowe bez żadnych wstawek. Opcja do rozważenia - możliwość zrobienia w wersji bezprzylgowej i chowanymi zawiasami, podcięcie wentylacyjne. Chciałabym też, aby dany model można było pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Wersja wyjściowa to biel albo grafit, jednak możliwe, że będzie też jakiś kolor.

    Przeglądałam strony firm, które tu padały i takie najbliższe wyglądem są drzwi Jagdor kolekcja nr 15 Giave S1501M. Podana mi cena netto to 1190 zł za skrzydło, 490 zł ościeżnica. Znalazłam też ładne Klimek&Kluś (model Galla, Bastion, Millenium), jednak ceny zaczynają się od 2000 zł i podają, że to bez okuć (czy okucia to zawiasy właśnie?). Ta półka więc odpada. Myślałam o Polskone Płytowe, ale po lekturze tych kilkunastu stron, chyba nie będzie to dobry wybór (ale może, się mylę?).
    Mam też wycenę na bardzo ładne drzwi firmy DANA z Austrii (Dan-pol) model Euroba. Cenowo białe wyjdą w okolicach Jagdora. Możliwe jednak, że nie da rady zrobić ich w innych kolorach niż oferowane w standardzie.
    Jakie jeszcze inne modele możecie polecić?
    Czy warto takie drzwi zlecić stolarzowi? Widziałam parę takich wykonań na forum i wyglądało na zdjęciach ładnie. Rodzina zamawiała u stolarza i mają je ładnie zrobione. I właśnie do nich takie pytanie - mają taką uszczelkę, która wycisza i faktycznie są szczelne - czy takie są standardowe rozwiązania?
    Dziękuję z góry za pomoc

  14. #2754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    No to może ja pomoge .

    Wczoraj zakończyłam montaż drewnianych drzwi firmy Ronkowski za pośrednictwem sklepu Drew-Dar z Wołomina.

    I cóz... jesteśmy bardzo zadowoleni i na dobrą sprawe nie wiem czy bardziej z samych drzwi czy montażu w każdym razie był to zupełnie bezstresowy etap wykończenia domu, choć zakładałam, ze łatwo nie będzie.

    Obie firmy solidne, negocjujące, słowne. Ponieważ zmieniała nam się koncepcja wiec robili nam wyceny na drzwi 3 razy i za każdym razem cierpliwie i w pełni profesjonalnie. Firma pośrednicząca ma w Wołominie dużą wystawkę wielu producentów drzwi, ale tez i okien, więc organoleptycy mają możliwoć wymacania wszystkiego przed podjęciem decyzji.

    A w biurze sprzedaży jest kacik dla dzieci, co dla nas było ważne podczas rozmów i dużo niezłych cukierków

    Ale wiadomo opinia o firmie jest taka jaką zostawi ostatni jej pracownik w domu klienta.

    I tu ogromny ukłon dla montażystów Drew Dar - p. Krzysztofa i p. Rafała. NIe ma dla nich rzeczy niemożliwych, owszem sa rzeczy ambitne, ale nie niemożliwe. DOkładni, schludni, mili i profesjonalni. Nawet karnisz mi poprawili.

    A oto efekt ich pracy:



    a tu z bliska..



    Drzwiami jesteśmy zachwyceni i możemy je spokojnie polecić innym.
    Ostatnio edytowane przez nitubaga ; 15-03-2012 o 17:21

  15. #2755
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Nitubanga super ze zdarzają sie takie miłe chwile przy wykonczeniowce, drzwi faktycznie wyglądają na odpicowane, napiszesz jaki jest koszt jednego kompletu?

    Pisałam o tym modelu, nie mam wpisanych w zamówieniu takich detali jak producent i model okuc sprzedawca sam pewnie nie wie.
    http://www.dre.pl/piano.html
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  16. #2756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Limonka78 Zobacz post
    .

    Czy możecie polecić mi jakiegoś producenta drzwi fornirowanych za cenę do ok. 2000-2200 zł w Warszawie lub jej okolicy?
    powiem wymijająco cena netto z montażem za drzwi drewniane mieści się w widełkach koleżanki Limonki natomiast przesuwka wyszła mi taniej niż jej założone 3 tys. Ale cennik uzależniony jest i tak od modelu, grubość ościeżnic i systemu zawiasów

  17. #2757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może trochę zdradzę tajemnic. Te drzwi powinny wyjść ok 2-2,2tys zł z montażem...
    Ale też dodam.. ten model na dole.. można bylo przesunąć paski w stronę klamki - ja lubię taki brak symetrii ALe plus za to, że sobie poradzili z wycięciem opaski przy schodach - to wymaga dokładności (chętne bym zobaczył to miejsce z bliska - może być na priw

  18. #2758
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anulka_101

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Robespierre, doradz mi prosze. Jestem nalogowa podgladaczka tego forum i cenie je strasznie, bo juz dokonalam mnostwa wyborow. A teraz szukam drzwi wewnetrznych w kolorze RAL 7016 czyli grafit. Poprosze o rekomendacje, maja byc kompletnie proste, czyli tafla bez zadnych zdobien, 'miesiste', gladkie, polmat, dobrej jakosci. Help. Ach miejce montazu - Płonsk czyli mazowieckie.

  19. #2759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Może trochę zdradzę tajemnic. Te drzwi powinny wyjść ok 2-2,2tys zł z montażem...
    Ale też dodam.. ten model na dole.. można bylo przesunąć paski w stronę klamki - ja lubię taki brak symetrii ALe plus za to, że sobie poradzili z wycięciem opaski przy schodach - to wymaga dokładności (chętne bym zobaczył to miejsce z bliska - może być na priw
    Nooo kolega jest bardzo dobrze obeznany w rynku...

    Co do dolnych drzwi.. tam jest przycięta zarówno ościeżnica jaki i opaska, przy czym opaska to małe miki w porównaniu z tym jak cięli ościeżnice Niestety nie dało się nic przesunąć bo to ściana nośna, gruba na 30 cm i wylożona płytkami wewnątrz. Zatem stan nie do ruszenia.

    fota

    Ostatnio edytowane przez nitubaga ; 13-03-2012 o 07:56

  20. #2760
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amsiz

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co sądzicie o drzwiach firmy Vasco Doors model Aveiro? Czy okleina WOOD DECOR jest lepsza od DECORATIVE ?
    Ostatnio edytowane przez amsiz ; 13-03-2012 o 19:20

Strona 138 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony