dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 228 z 253
Pokaż wyniki od 4.541 do 4.560 z 5049
  1. #4541

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A jaka to różnica?
    Może jest różnica, nie wiem, kto pyta nie błądzi....

  2. #4542
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    angelita

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-420
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wygląda na zawias Argenta.
    Wygląda też, że skrzydło powyżej klamki ociera o ościeżnicę i pewnie trzeba wkręcić śrubkę regulacyjną w skrzydle (imbus nr4)
    Dzięki wielkie za podpowiedź. Właśnie dopłaciliśmy za "lepsze" zawiasy i zamiast Polsoftów "dużych" miały być Kubica "duże". Logo na tym zawiasie (takie A) zasugerowało nam, że to może być inna firma... Mnie jako laikowi skojarzyło się, że podobne "A" ma w logo firma Hafele.

    A moglibyście doradzić czy zawiasy Kubica byłyby lepsze (trwalsze)? Powinnam się upominać? Na razie firma twierdzi, że to są Kubice...

    PS. Finlandia, a co ci zasugerowało, że skrzydło ociera o ościeżnicę? Nic takiego nie widzę, nie słyszę i nie czuję Ale jak tak faktycznie jest to lepiej, żebym to dostrzegła teraz, bo mam jeszcze szansę poprosić ekipę o poprawkę, bo przyjdą jeszcze zamontować klamki, które nie dojechały na czas.

  3. #4543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelita Zobacz post
    Dzięki wielkie za podpowiedź. Właśnie dopłaciliśmy za "lepsze" zawiasy i zamiast Polsoftów "dużych" miały być Kubica "duże". Logo na tym zawiasie (takie A) zasugerowało nam, że to może być inna firma... Mnie jako laikowi skojarzyło się, że podobne "A" ma w logo firma Hafele.

    A moglibyście doradzić czy zawiasy Kubica byłyby lepsze (trwalsze)? Powinnam się upominać? Na razie firma twierdzi, że to są Kubice...

    PS. Finlandia, a co ci zasugerowało, że skrzydło ociera o ościeżnicę? Nic takiego nie widzę, nie słyszę i nie czuję Ale jak tak faktycznie jest to lepiej, żebym to dostrzegła teraz, bo mam jeszcze szansę poprosić ekipę o poprawkę, bo przyjdą jeszcze zamontować klamki, które nie dojechały na czas.
    Przepraszam, pospieszyłem się i wprowadziłem w błąd. Argenta pisze całą nazwę. Uznałem że potrzebujesz instrukcji regulacji, a podstawową sprawą w słabych zawiasach jest właśnie opadanie skrzydła .
    Przeszukałem net i widzę że tak właśnie (jak u Ciebie) wygląda Kubica tylko logo ma inne. Może coś się zmieniło w zakresie tej grafiki:
    http://baza.vds.pl/esklep/?cls=stoitem&stiid=5017
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4544
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    angelita

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-420
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przepraszam, pospieszyłem się i wprowadziłem w błąd. Argenta pisze całą nazwę. Uznałem że potrzebujesz instrukcji regulacji, a podstawową sprawą w słabych zawiasach jest właśnie opadanie skrzydła .
    Przeszukałem net i widzę że tak właśnie (jak u Ciebie) wygląda Kubica tylko logo ma inne. Może coś się zmieniło w zakresie tej grafiki:
    http://baza.vds.pl/esklep/?cls=stoitem&stiid=5017
    No właśnie na zdjęciach jest sporo podobnych zawiasów, tylko różne "loga" i ciężko powiedzieć czy to to co powinno być... Spróbuję może jeszcze popytać w sklepach. Dzięki za próby poszukiwawcze

  5. #4545

    Domyślnie

    Cześć,

    wybraliśmy wstępnie drzwi wewnętrzne Porta Koncept K.3/K.0 (łazienki, garderoby) w okleinie Portaperfect 3D. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny. Mamy ich 14 szt. Do tego 2 szt. Porta Grande A1 z lustrem i A.0 i 2 szt. drzwi technicznych (wejście do garażu i piwnicy).

    Jedna sprawa - czy w podobnym przedziale cenowym jest sens szukać jeszcze innych propozycji?

    Czy możecie doradzić drzwi techniczne? Chciałbym, żeby były "ciepłe" i ciche. Szerokość otworu 880 i 895. Wysokość do ustalenia (będzie trzeba podwyższyć otwory). Cena w miarę rozsądku.

    W piwnicy mamy niestety kiepsko wykonane otwory. 1970-1980/840-880 (po tynkowaniu z narożnikami) Czy zostaje w tym przypadku tylko poszerzanie tych otworów lub zmiana modelu drzwi/ościeżnic? Funkcjonalność może być mniejsza. Mam 190cm wzrostu i dodatkowo nie chciałbym obijać czupryny.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam

    Michał

  6. #4546
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rydzo

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Jestem w trakcie remontu i szukam białych, gładkich drzwi bezprzylgowych.

    W sumie potrzebuję 6 par - 2 do sypialni, garderoba, spiżarnia, 2 łazienki.

    skłaniam się do ASILO LINATE 1 albo POLSKONE CAMBIO 00 (z pełnym wypełnieniem).

    Dodatkowo jedne z drzwi (do spiżarni) chcę kupić w wersji licowanej ze ścianą - tu mam do wyboru: DRE SARA ECO albo ECLISSE.


    Dodatkowo:
    Wszystkie otwory mają wielkość 90x214cm, czyli są wyższe niż standard, dlatego będę stosował regulowane ościeżnice.


    któreś z wymienionych polecacie bardziej?
    Może coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?

    I jeszcze jedna dość istotna kwestia - zależy mi na szybkim czasie realizacji (tu np ECLISSE ma przewagę nad DRE).


    Czy są jacyś producenci, gdzie czas realizacji będzie znacząco szybszy niż np w POLSKONE (do 12 tyg)?

  7. #4547

    Domyślnie

    Ościeżnice regulowane w pionie? A drzwi naciągniesz?

  8. #4548

    Domyślnie

    Wiesz, będzie miał lepszą wentylację, zamiast podcięcia luz wentylacyjny. Tak naprawdę niektóre firmy mają możliwość wybrania drzwi wyższych i w niektórych jest to uzależnione od ościeżnicy, przykładowo w Dre dla dwóch płytowych jest ościeżnica którą można zastosować do wyższych skrzydeł. Jeśli chodzi o czas oczekiwania, wiele firm ma krótsze terminy.

  9. #4549

    Domyślnie

    Poszukuję drzwi podobnych do: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi-wewnetrzne-.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	410559
    Rozważam aktualnie:
    - Centurion model Afro MT,
    - Erkado model Frezja,
    - Polskone model Fortimo.

    Znalazłem też z Asilo model Colombo 1, ale najdroższy bo fornir.

    Wszystkie są wykonane w technologii ramowej, ceny mniej więcej te same.
    Czy jeszcze jakiś inny producent ma podobny model w swojej ofercie? Jeśli nie, czy któryś z wyżej wymienionych wyróżnia się na tle innych? Po przeczytaniu kilku różnych postów, każdy wydaje się mieć swoje wpadki. Tylko Centurion jest wykonany na ramiaku z drewna litego a nie MDFu ("ramiaki pionowe DREWNIANE obłogowane cienkimi płytami HDF ").
    Myślę by wybrać tego którego okleina najbardziej się spodoba, ale może fakt że Centurion jest z ramiaka litego powinien zważyć? Ma to znaczenie po latach?
    Ostatnio edytowane przez PrzyszłyBudowniczy ; 05-04-2018 o 23:23

  10. #4550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Załącznik mi się nie wyświetla. Ale powiedzmy że wiadomo o co chodzi.
    Centurion pisze że ramiaki pionowe są oparte na drewnie (poziome już nie). Kiedyś był u nich tylko MDF. DLa mnie zaleta jest firmy - szybki termin.
    Erkado - dla mnie jest "podróbką" Polskone ale skupiają się by robić taniej a nie lepiej (stad tylko mdf). Dlatego nie próbuję ich oferować.
    Polskone - w tym modelu całą ramę mają z drewna (plus obłożenie płytą).
    Asilo - najdroższy z nich, masywniejsza ościeżnica, do tego opaski łączone pod kątem 90stopni. Całość z mdf. Jest widocznie lepszy standard, ale nie mi oceniać czy warte jest to kilkuset złotych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4551

    Domyślnie

    Erkado w okleinie premium jak na razie są najlepsze z tych co widziałem (u znajomych).
    My mamy Intenso, bo Erkado nie miało zwykłej białem okleiny premium, a żona uparła się na ten kolor

    Widać, jednak sporą różnicę na plus na korzyść Erkado.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  12. #4552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z chęcią poznam podstawy Twojej opini. Odczucia? czy jakieś konkrety?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4553

    Domyślnie

    Dzięki. Poprawiłem załącznik.
    A czy jest jeszcze jakiś producent poza tymi których wymieniłem na którego zwrócić uwagę?
    Sprawdziłem jeszcze Erkado Premium i faktycznie w katalogu widnieje
    Ramiak drewniany dla oklein PREMIUM
    MDF jest dla grecko i CPL.

  14. #4554

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Erkado w okleinie premium jak na razie są najlepsze z tych co widziałem (u znajomych).
    My mamy Intenso, bo Erkado nie miało zwykłej białem okleiny premium, a żona uparła się na ten kolor

    Widać, jednak sporą różnicę na plus na korzyść Erkado.
    Biała, gładka okleina premium jest, jakoś w ubiegłym roku doszła. Biała, gładka, bez struktury drewna.

  15. #4555

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Dzięki. Poprawiłem załącznik.
    A czy jest jeszcze jakiś producent poza tymi których wymieniłem na którego zwrócić uwagę?
    Sprawdziłem jeszcze Erkado Premium i faktycznie w katalogu widnieje
    MDF jest dla grecko i CPL.
    Przy wyborze okleiny Premium jest ramiak z drewna klejonego, płyciny z hdfu. W okleinie greko i cpl ramiaki są z mdf. Różnica w cenie dosyć niewielka. Podawałeś model Frezja, jeśli chodzi Ci po głowie Frezja 3 to warto dołożyć do szyby vsg, łatwiej się czyści. W Polskone Fortimo jeśli masz szersze otwory, warto dopłacić do 3go zawiasu. Dopłata nie jest wielka, powinno być to w standardzie. Asilo jeszcze nie znam, ale słyszałem o zaletach mimo ramiaka z mdfu.

  16. #4556
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    INTER DOOR

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Bieszkowice
    Kod pocztowy
    84-206
    Posty
    4

    Domyślnie

    W temacie drzwi wewnętrznych warto stawiać na ponadczasowość, bo raz wybrany model będzie nam służyć bardzo długo. Z drugiej strony niektóre trendy czerpią z klasyki i nie musimy się obawiać, niedługo nam się znudzą albo wyjdą z mody. Tak jest np. z intarsjami - elementami zdobiącymi (pionowymi albo poziomymi), które nadają drzwiom szyku i elegancji. Prostota też zawsze się sprawdza - w każdym wnętrzu. Pozostałe rzeczy, jak wykończenie, przeszklenia, zdobienia - to już kwestia naszego pomysłu na całość wystroju.

  17. #4557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fm_aga

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.
    finlandia czy nadal podtrzymujesz to stwierdzenie?

    szukam firmy do wymiany i montażu okien a wpis był dosyć dawno a teraz nie sprzedają już na profilu schuco.

  18. #4558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Tak, wpis był dawny i znana mi osoba już tam nie pracuje.. a opierałem swoje zdanie na zaufaniu właśnie do niego. Zaufanie w tematach drzwiowych...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #4559
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sadza1789

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    WLM
    Kod pocztowy
    04-568
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam;

    Stanowczo odradzam zakup drzwi Artus białe super- mat.
    Z zamówionych 10szt drzwi, na wszystkich ościeżnicach występuje efekt "skórki pomarańczy ". Po zgłoszeniu reklamacji dostaliśmy odpowiedz:
    "Pod wzglendem technicznym efekt "skórki pomarańczy "powstałych pod okleiną kątowników nie jest to wadą fabryczną ani produkcyjną."

    Czyli jaką?... Drzwi bardzo słabej jakości: posiadają liczne odszczypania listew przy szkłach, pozostałości kleju po produkcji itd.
    Naprawdę odradzam!...

  20. #4560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Kupując jedne z najtańszych drzwi na rynku na prawdę ktoś oczekuje super jakości... ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 228 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony