dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 237 z 253
Pokaż wyniki od 4.721 do 4.740 z 5049
  1. #4721
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyssiek91

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sterkowiec
    Kod pocztowy
    32-823
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jakie opaski są przez Szanowne Grono na pierwszym miejscu : 6cm zacinane na 45st czy 8cm z kątem 90cm?

  2. #4722
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeborn Zobacz post
    Witam, stoję przed wyborem drzwi do mieszkania(przylgowe z ościeżnicami regulowanymi), otrzymałem kilka ofert i chciałbym prosić o poradę, która opcję wybrać:..
    Ad. - to mój typ w drzwiach tanich / średnich. Nie są tandetne, ale jak zauwazyłeś nr 3 - Koncept - to jednak masywniejsza konstrukcja.
    Okleiny CPL w poz 2 i 4 powinny być mocniejszymi pokryciami. Także - to może być tylko słabe pierwsze wrażenie.

    Cytat Napisał Krzyssiek91 Zobacz post
    Jakie opaski są przez Szanowne Grono na pierwszym miejscu : 6cm zacinane na 45st czy 8cm z kątem 90cm?
    6cm na dzień dzisiejszy wygląda skromnie. Stosuję sporadycznie, jak muszę z powodu braku miejsca.
    Kąt 90st - jest ok, ma swoją specyfikę. Sensownie wygląda przy drzwiach ramowych, jest bardziej elegancki, ale nie dopłaciłbym do niego 100zł
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #4723
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jeborn

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Załóżmy, że Koncepta jednak odrzucę ze względu na cenę, Erkado kusi bo ma ramiak z drewna klejonego, ale czy warto dopłacać Porty/Erkado(cena podobna), czy lepiej pójść po taniości i kupić Vostera. Gdyby Pan musiał to co by Pan wybrał na moim miejscu z tych 3 modeli?

  4. #4724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dostałem kawałek Erkado z drewnem w środku (niby występuje w lepszych okleinach), ale na pewno nie jest ono klejone. Ani nawet przyklejone do płyty. Ale nie ukrywam swojej niechęci do tej firmy. Chwalona przez wszystkich sprzedawców budzi mój opór i szukam słabych stron. Jednak nie odmawiam klientom Erkado. Chcą - to mają.

    Voster - całkiem przyjemna prezentacja rok temu, ale nie udało mi się zebrać doświadczeń praktycznych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #4725
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyssiek91

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sterkowiec
    Kod pocztowy
    32-823
    Posty
    7

    Domyślnie

    FINLANDIA - miło jest wejść na forum, zadać pytanie i czekać na rzetelną, składną i fachową odpowiedź

  6. #4726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Odpowiadam, bo ostatnio raczej ciężko by ktoś inny chciał się tu bezinteresownie udzielać. Odkąd Robespierre wyemigrował czuję się osamotniony. A lubiłem jego rzeczowe posty..

    Na forum jest miejsce dla wszystkich, którzy trzymają się tematu i powstrzymują od promocji własnego biznesu..

    Ps. A co do tego ramiaka w Erkado - patrzę w katalog - jest klejony, ale próbka którą otrzymałem już nie.. optymistycznie zakładam, że to jakiś nieudany element trafił do sieci, zamiast do śmietnika..Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200215_103516.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	440886
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 15-02-2020 o 09:38
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #4727

    Domyślnie

    Witam użytkowników

    Poszukuję drzwi wewnętrznych. Po przejrzeniu katalogów, obejrzeniu wystaw w sklepach, chcę zasięgnąć waszej opinii.
    Chcę aby to były drzwi bezprzylgowe w kolorze białym. Tak aby okleina wytrzymałam użytkowanie domowe Wytypowałam poniższe modele:

    1. Porta KONCEPT https://www.porta.com.pl/produkt/id/3584
    do pokoju C6, do łazienki C2
    kolor: PortaDecor - biały

    2. DRE ELSA/ELSA A2
    katalog: https://www.dre.pl/images/files/kata...19_2_U_web.pdf
    do zobaczenia na stronie 18-19. Do pokoju: ELSA, do łazienki ELSA A2
    Kolor: Decor Dre-Cell biały mat

    3. DRE SCALA /SCALA A (katalog str. 24-25)
    katalog: https://www.dre.pl/images/files/kata...19_2_U_web.pdf
    Do pokoju: SCALA, do łazienki SCALA A2
    Kolor: Decor Dre-Cell biały mat

    4. ERKADO
    pokoje: https://erkado.pl/produkt/azalia-1/
    pokoje: Azalia 1, łazienka: Azalia4
    kolor: śnieżnobiały greco

    5. POLSKONE ARCO
    https://www.pol-skone.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/arco
    do łazienki: W2S; do pokoju W2
    kolor: 120 biały

    6. VOSTER BERGAMO
    https://www.voster.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/bergamo
    model 10 pokoje; 40 do łazienki
    kolor: V-platinum Biały

    Mam otwory drzwiowe o wymiarach:
    Drzwi 1:
    wysokość: 2,12
    szerokość 91,5
    głębokość 15,4

    Drzwi 2:
    wysokość: 2,12
    szerokość 91,2 - 91,5
    głębokość 12,5

    Drzwi 3:
    wysokość: 2,12
    szerokość 91,5 - 91,7
    głębokość 12,5

    Moje wątpliwości:
    1. Co to jest uszczelka opadająca i do czego służy?
    2. Czy muszę kupować w komplecie klamkę i zamek? Czy o to zostanie zmniejszona cena drzwi?
    3. W mieszkaniu nie będzie progów. Jak wygląda sytuacja z akustyką w drzwiach bezprzylgowych? Wiem, ze nigdy nic nie będzie szczelna na 100 %
    4. Czy znana jest wam jakość/trwałość wskazanych przeze mnie oklein?
    5. W przypadku drzwi bezprzylgowych producent daje 2 zawiasy, gdzie w takim samym modelu przylgowym są 3. Dlaczego tak się dzieje? Czy drzwi bezprzylgowe są cięższe od swojego przylgowego odpowiednika? Czy waszym zadaniem dla drzwi bezprzylgowych dokupić 3 zawias?
    6. Chce poznać wasze zdanie, opinie o danym producencie. O Porta i DRE jest tego trochę. W przypadku Erkado, Polskone i Voster tyle co kot napłakał.
    Jeśli mam sobie odpuścić któregoś producenta proszę napisać dlaczego. Zależy mi na porządnych drzwiach na lata. Wiem ze nic nie jest wieczne ale nie chce ich wymieniać za 6-8 lat przykładowo. Dziś mam drzwi za 100 zł z casto na zasadzie "na pół roku będą dobre"... i jak widać prowizoryczne rozwiązania są najtrwalsze

    Będę wdzięczna za każdą opinię, która ułatwi mi dokonanie wyboru

  8. #4728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W końcu jakieś pytania techniczne!
    Ale zacznę od wyborów:
    1 - Koncept - chyba najlepszy model z wymienionych, ale pokrycie decor dosć słabe, tj. do nieintensywnego użytku domowego. Co prawda mam takie u siebie w biurze dłużej niż 10 lat i nie narzekam, ale widziałem "u ludzi" zużyte bardziej. Same skrzydło "niedozajeżdżenia".
    2, 3 i 4- technicznie to samo, różni się jedynie wzór.
    5 - Niemal jak wyżej, może nawet tak samo.
    6 - brak doświadczeń.

    Ale decydujące są tu wymiary, bo dla wszystkich producentów są za wysokie (uniwersalne to ok 20. Żadne z wymienionych drzwi nie przykryją 212cm i zostanie nad nimi 1-2cm dziury w zależności od firmy. Chyba że wybierzesz np. DRE bezprzylgowe (krycie ponad 213cm) to wtedy obejdzie się bez przeróbek, ale montażyści i tak mogą oczekiwać zmniejszenia by się lepiej montowało.

    Zawiasy:
    - normalnym drzwiom wystarcza dwa. To walka o rynek ze strony nowych producentów sprawił, że pojawiło się ich trzy (np. paradoks - tanie Arco z Polskone ma 3, a lepsze Sempre tylko dwa. A może się mylę w interpretacji i trzeci zawias to kwestia konstrukcji skrzydła - w mdf trzyma słabiej niż w drewnie, więc jest 3 zamiast 2.

    W przypadku bezprzylgowych swoim klientom zalecam trzy. Skrzydła są ciężkie a wg mnie te zawiasy słabiej trzymają i mają skłonność do opadania.

    Zamek w skrzydłach jest zawsze. Realnie kosztuje ok 20-30zł, chyba że magnetyczny - wtedy trzeba liczyć że to do 50zł więcej (często jest w cenie drzwi bezprzylgowych). Klamki nie ma praktycznie nigdy (czasem w promocji ktoś dorzuca jakiś tani model).

    Uszczelka opadająca
    kosztuje do 200 zł. Druga sprawa: wydłuża czas produkcji zwykle od tygodnia do miesiąca bo skrzydło bywa produkowane na specjalne zamówienie. A teraz o zaletach: uszczelnia, nie tylko od chłodu (z garażu, kotłowni, piwnicy) ale też wycisza. Drzwi dźwiękochłonne poza lepszą budową mają właśnie uszczelkę opadającą pełniącą rolę progu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #4729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacynka13 Zobacz post
    3. W mieszkaniu nie będzie progów. Jak wygląda sytuacja z akustyką w drzwiach bezprzylgowych? Wiem, ze nigdy nic nie będzie szczelna na 100 %
    Jak nie masz specjalnie skrojonej wentylacji (nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu) lub kratek w murze to drzwi nie mogą być szczelne - potrzebujesz podcięcia albo tulei (albo chociaż z 1cm szczeliny pod drzwiami) niezależnie od tego, czy masz WM czy WG.

    Szczelne drzwi robisz tylko pomiędzy strefami o różnej wentylacji (np. do garażu czy kotłowni z WG gdy w domu masz WM).

  10. #4730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak nie masz specjalnie skrojonej wentylacji (nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu) lub kratek w murze to drzwi nie mogą być szczelne - potrzebujesz podcięcia albo tulei (albo chociaż z 1cm szczeliny pod drzwiami) niezależnie od tego, czy masz WM czy WG.

    Szczelne drzwi robisz tylko pomiędzy strefami o różnej wentylacji (np. do garażu czy kotłowni z WG gdy w domu masz WM).
    Z wentylacji to są wywietrzniki w oknach. Tuleje będą w łazience. Ale nie wyobrażam sobie 1 cm szczeliny pod drzwiami.
    Przecież to będzie wyglądać jakby drzwi były źle docięte
    Nie wiem co to jest WG i WM

  11. #4731

    Post

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W końcu jakieś pytania techniczne!
    Ale zacznę od wyborów:
    1 - Koncept - chyba najlepszy model z wymienionych, ale pokrycie decor dosć słabe, tj. do nieintensywnego użytku domowego. Co prawda mam takie u siebie w biurze dłużej niż 10 lat i nie narzekam, ale widziałem "u ludzi" zużyte bardziej. Same skrzydło "niedozajeżdżenia".
    2, 3 i 4- technicznie to samo, różni się jedynie wzór.
    5 - Niemal jak wyżej, może nawet tak samo.
    6 - brak doświadczeń.
    Cieszę się, ze mogłam pomóc... to troszkę jeszcze dopytam
    Technicznie wybierałam drzwi z MDF jako porządnego materiału. Mógł być też HDF, ale to chyba przesada do mieszkania....
    Dla 2, 3 i 4 chodzi o to że to ramiaki i poprzeczne panele czy coś innego?
    Dlaczego 5 jest "niemal" a nie to samo co wcześniejsze? Wiem głupie pytania, ale kto pyta nie błądzi

    Ale decydujące są tu wymiary, bo dla wszystkich producentów są za wysokie (uniwersalne to ok 20. Żadne z wymienionych drzwi nie przykryją 212cm i zostanie nad nimi 1-2cm dziury w zależności od firmy. Chyba że wybierzesz np. DRE bezprzylgowe (krycie ponad 213cm) to wtedy obejdzie się bez przeróbek, ale montażyści i tak mogą oczekiwać zmniejszenia by się lepiej montowało.
    Wymiary to obecne otwory. Wysokość mierzona od wylewki. Na to przyjdzie klej i podłoga - myślę ze to będzie około 1,5 cm mniej. Ale nie mam pewności czy tyle nie będzie miała sama podłoga. Jak takie zmniejszenie ma wyglądać? Czy np. wystarczy przykleić płytę gk? Czy robi się to inaczej??

    Zawiasy:
    - normalnym drzwiom wystarcza dwa. To walka o rynek ze strony nowych producentów sprawił, że pojawiło się ich trzy (np. paradoks - tanie Arco z Polskone ma 3, a lepsze Sempre tylko dwa. A może się mylę w interpretacji i trzeci zawias to kwestia konstrukcji skrzydła - w mdf trzyma słabiej niż w drewnie, więc jest 3 zamiast 2.

    W przypadku bezprzylgowych swoim klientom zalecam trzy. Skrzydła są ciężkie a wg mnie te zawiasy słabiej trzymają i mają skłonność do opadania.

    Zamek w skrzydłach jest zawsze. Realnie kosztuje ok 20-30zł, chyba że magnetyczny - wtedy trzeba liczyć że to do 50zł więcej (często jest w cenie drzwi bezprzylgowych). Klamki nie ma praktycznie nigdy (czasem w promocji ktoś dorzuca jakiś tani model).
    Jak oglądałam to większości miejsc do skrzydła dawali zamek i klamkę. W tegorocznych katalogach też to jest. Stąd to pytanie. Bo mi się nie podobają to co dają... wolę sobie sama wybrać. Właśnie czy jak kupię w markecie klamkę i zamek to rozumiem ze są one uniwersalne i będą pasować.

    Uszczelka opadająca
    kosztuje do 200 zł. Druga sprawa: wydłuża czas produkcji zwykle od tygodnia do miesiąca bo skrzydło bywa produkowane na specjalne zamówienie. A teraz o zaletach: uszczelnia, nie tylko od chłodu (z garażu, kotłowni, piwnicy) ale też wycisza. Drzwi dźwiękochłonne poza lepszą budową mają właśnie uszczelkę opadającą pełniącą rolę progu.
    [/QUOTE]

    Wziąłbyś coś takiego do mieszkania? Czy sobie darował? W sumie dziś mam przylgowe, plaster miodu. jeśli nie będzie głośniej z bezprzylgowymi to mi nie potrzebna

    Czy każdy producent robi podcięcie wentylacyjne tej samej wysokości? Czy jest jakaś przyjęta wysokość podcięcia?
    Odnosze wrażenia, ze podcięcia są za wysokie i szpecą drzwi. Dlatego do łazienki myślę nad tulejami.
    Ostatnio edytowane przez Pacynka13 ; 15-02-2020 o 17:05

  12. #4732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacynka13 Zobacz post
    Z wentylacji to są wywietrzniki w oknach. Tuleje będą w łazience.
    I co wleci tymi nawiewami (bo wg prawa mają być nawiewniki, a nie wywietrzniki) jak nic z tego pokoju nie wyleci? I skąd ma wlecieć powietrze do łazienki, jak drzwi do pomieszczeń z nawiewnikami będą szczelne?
    Żeby powietrze "przeleciało" przez dom z nawiewnika do wywiewnika nie może być po drodze szczelnych drzwi. Inaczej wentylacja nie będzie działała i pojawi się wilgoć, pleśń, grzyb i wysokie stężenie CO2.

    Cytat Napisał Pacynka13 Zobacz post
    Odnosze wrażenia, ze podcięcia są za wysokie i szpecą drzwi. Dlatego do łazienki myślę nad tulejami.
    Mi najbardziej podoba się rozwiązanie, które zobaczyłem u Kornika. Nie wiem, czy ktoś jeszcze to robi:



    To są takie nacięcia w kształcie odwróconego V - czyli tłumi dźwięki i światło też się nie przedostaje.
    Ale z 1-1,5 cm luzu pod drzwiami też nie wygląda źle.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-02-2020 o 17:26

  13. #4733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacynka13 Zobacz post
    Z wentylacji to są wywietrzniki w oknach. Tuleje będą w łazience. Ale nie wyobrażam sobie 1 cm szczeliny pod drzwiami.
    Przecież to będzie wyglądać jakby drzwi były źle docięte
    (
    Zerknij na swoje obecne drzwi. Jeśli nie przycinano ich w trakcie montażu to szczelina przyjęta na rynku to ok 1cm +/- 2mm. Kiedyś DRE miało 17mm! i było to szokujące, ale tylko dla bardziej wrażliwych.

    A skoro już mowa o podcięciach to odniosę się do innych wypowiedzi:
    - przepisy mówią o wymogu 200cm2 (dla łazienek). I to jest punkt odniesienia. Jeden rząd tulejek nie spełniał norm nawet jeśli policzy się z powierzchnią prześwitu pod drzwiami.

    Cytat Napisał Pacynka13 Zobacz post

    Wymiary to obecne otwory. Wysokość mierzona od wylewki. Na to przyjdzie klej i podłoga - myślę ze to będzie około 1,5 cm mniej. Ale nie mam pewności czy tyle nie będzie miała sama podłoga. Jak takie zmniejszenie ma wyglądać? Czy np. wystarczy przykleić płytę gk? Czy robi się to inaczej??
    i.
    Tak, najprościej płyta k/g + wykończenie tynkiem pasującym strukturą do reszty ściany.

    Cytat Napisał Pacynka13 Zobacz post

    Wziąłbyś coś takiego do mieszkania? Czy sobie darował? W sumie dziś mam przylgowe, plaster miodu. jeśli nie będzie głośniej z bezprzylgowymi to mi nie potrzebna
    Darowałbym sobie. Chyba że chodzi o jakąś szczególną izolację
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4734
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    persil91

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-383
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam, poszukuję drzwi w kolorzenajbliżej dopasowanym do wybranej podłogi - panele Quick step dąb spokojny naturalny (1855). Ktoś coś?


  15. #4735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I co wleci tymi nawiewami (bo wg prawa mają być nawiewniki, a nie wywietrzniki) jak nic z tego pokoju nie wyleci? I skąd ma wlecieć powietrze do łazienki, jak drzwi do pomieszczeń z nawiewnikami będą szczelne?
    Żeby powietrze "przeleciało" przez dom z nawiewnika do wywiewnika nie może być po drodze szczelnych drzwi. Inaczej wentylacja nie będzie działała i pojawi się wilgoć, pleśń, grzyb i wysokie stężenie CO2.

    Mi najbardziej podoba się rozwiązanie, które zobaczyłem u Kornika. Nie wiem, czy ktoś jeszcze to robi:



    To są takie nacięcia w kształcie odwróconego V - czyli tłumi dźwięki i światło też się nie przedostaje.
    Ale z 1-1,5 cm luzu pod drzwiami też nie wygląda źle.
    nie wiem co to jest, jeśli o mnie chodzi mi się to nie podoba i bym to wywaliła... no ale jak mam to mam... przynajmniej do czasu aż okna będą dobrze się sprawdzać (deweloper montował) poza tym, ja jestem zmarzluch i nie przepadam jak mi gdzieś zawiewa
    Fajne rozwiązanie, ale przyznam się że się nie spotkałam z tym nigdzie. 1-1,5 wygląda straszne

    tego nie wiedziałam o wentylacji...poczytam
    Ostatnio edytowane przez Pacynka13 ; 16-02-2020 o 21:06

  16. #4736

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zerknij na swoje obecne drzwi. Jeśli nie przycinano ich w trakcie montażu to szczelina przyjęta na rynku to ok 1cm +/- 2mm. Kiedyś DRE miało 17mm! i było to szokujące, ale tylko dla bardziej wrażliwych.

    A skoro już mowa o podcięciach to odniosę się do innych wypowiedzi:
    - przepisy mówią o wymogu 200cm2 (dla łazienek). I to jest punkt odniesienia. Jeden rząd tulejek nie spełniał norm nawet jeśli policzy się z powierzchnią prześwitu pod drzwiami.
    zerknęłam na obecne drzwi w jednych mam 5 mm, w drugich 7 mm. Ale one były przycinane - skrzydło było dopasowywane do metalowych ościeżnic z lat 70

    Trochę poczytałam o wentylacji:
    https://www.wentylacyjny.pl/1769-49-...wymagania.html

    te 200 cm kw. (0,02 m) to przekrój netto... czego przekrój? jak go policzyć/sprawdzić??

    W tym artykule tez jest info, że wentylacja grawitacyjna może być stosowana jeśli kubatura nie przekracza 6,5 m sześciennego... tak sobie przeliczyłam że moja łazienka ma 12,90 m sześciennego

  17. #4737
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyssiek91

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sterkowiec
    Kod pocztowy
    32-823
    Posty
    7

    Domyślnie

    Finlandia - A czy masz może zdanie nt. zakupu klamki Metal bud u producenta drzwi w komplecie że skrzydłem itd. za kwotę 60 zł czy lepiej wydawać by się mogło kupić tą samą klamkę w LM za 33 zł (w promocji z 40). Niby rzeczy z marketów są gorsze ale czy na pewno?

  18. #4738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie cierpię klamek Metal-bud. Za napis na pudełku "polski producent klamek" podczas gdy w środku od bardzo dawna siedzi chińszczyzna i to w tanim wykonaniu.
    Ona jest mniej więcej tyle warta, jakieś 50zł (obawiam się że w markecie cena 30zł dotyczy tylko klamki a za kolejne 20 trzeba dokupić rozetkę (znowu taki "chwyt marketingowy").
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #4739
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzyssiek91

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Sterkowiec
    Kod pocztowy
    32-823
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie, tu akurat jest wszystko rzetelnie i bez oszuwst ponieważ i u producenta i w markecie płaci się osobno za klamkę i za rozetę pod klucz lub wc.
    A wracając do samej jakości to faktycznie może być różnica?


    Wg Ciebie kto ma dobre i trwałe nowoczesne klamki?

  20. #4740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Myślę że Metal bud ma tak słabe materiałowo klamki, że nie powinno być różnic. Ew. może to być "drugi gatunek" z mikrouszkodzeniami.
    Chociaż raz w życiu zdarzyło mi się, że klientka dostarczyła z marketu klamki słabsze niż moje wyobrażenie o tandetności (a chińczyki montuję dość często).

    Mój wybór nr 1 to od lat klamki Hoppe. W Polsce jest mały wybór (na Niemcy nas nie stać) ale na allegro ktoś sprzedaje parę tańszych modeli, np. Dublin.

    Poza tym - firma Enger (mają sklep internetowy na stronie) ma dobre klamki z europejskich fabryk (marki Tupai, Stille, WB, Aprile). Jest jeszcze firma Barcz - mają swoje klamki "stylowe" retro, ale i włoskie produkty. Niżej oceniam Nomet, Gamet (nie wiem czy to są ich produkcje) ale sprawiają wrażenie lepszych niż tani import. Poza tym dystrybutorzy klamek azjatyckich (VDS, Domino) mają w ofertach klamki lepszej klasy, ale ich cena dorównuje tym importowanym.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 237 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony