dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 253
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.820 z 5049
  1. #4801
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Całkiem dobrze liczysz, bo w wersji pesymistycznej (bez rabatu z Vat 23%)
    Ja zawsze polecam sugerowanie się cenami netto, bo uzyskanie rabatu rzędu 8% nie powinno być żadnym problemem... Czyli o 20% taniej - powinno wystarczyć na montaż..

    Z jednych rzeczy w DRE: polecam ościeżnicę prostą z "kątownikiem T80" bo często widzę jak firmy wrzucają wersję n63 (tańsza o 10zł, z fazką na krawędzi). Kwestia gustu.
    Co do kolorów - nie pomogę. Nie widuję drzwi starych...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #4802

    Domyślnie

    Jako, że biorę na pewno wszystko z montażem, to liczę ceny brutto Bo z tego, co zauważyłem zakup z montażem jest niemal równy katalogowym cenom brutto. W każdym razie dziękuję za informacje, mam ogląd już jak podjąć decyzję - na pewno UNI, na pewno płyta wiórowa, zastanawiam się czy przyglowe, czy bezprzyglowe, w kontekście kosztu.

    To co mnie natomiast martwi to ościeżnice. W tym temacie jestem totalnym laikiem, budynek mam od dewelopera, położone są tynki, a ściany 10-tki. I teraz pytanie, czy w związku z tym, że mam już tynki ościeżnice regulowane nie okażą się w moim przypadku koniecznością? Czy proste ościeżnice nieregulowane da się estetycznie w te tynki wpasować?

  3. #4803
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wg mnie oscieżnice stałe są pomyłką na niemal całej linii i tylko pozorną oszczędnością. Chyba że to sam zrobisz.
    Raz: wymagane są szersze otwory (tak 91-92cm) a zwykle to jest ok 90 gdzie ościeżnica ma 89. Dwa: montujesz do krawędzi, do tego pasowałoby zamontować opaskę by zamakskować łączenie (+50-60zł) no i druga strona do wykończenia. Opaską? czy narożnik + tynk?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4804

    Domyślnie

    Tak też czułem. No nic, teraz mam pełny ogląd sytuacji. Skoro i tak trudno będzie w przypadku drzwi przyoszczędzić, to pewnie pójdę w opcję dobrze wyglądających i dobrych jakościowo drzwi przyglowych. Jak mam płacić 1000 zł za UNI w wersji przyglowej, to chyba lepiej dopłacić nieco do skrzydła lepiej wyglądającego z zawiasami na zewnątrz. W tej sytuacji ciekawie wyglądają drzwi BINITO, konkretnie wersja 70 - miałeś może kontakt z tym skrzydłem? Lepiej prezentuje się w wersji przyglowej od UNI?

  5. #4805
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Binto z DRE nie, ale odpowiadający im Vector z Porty, Baldur z Erkado czy Sipmle z Polskone tak . Po prostu tak się zdarzyło..
    DRE w wersjach malowanych oceniam dobrze. Dla mnie osobiście Uni (płaskie skrzydło) jest niestrawne.. i każde przefrezowanie - choćby delikatne - daje to coś..

    Jeszcze raz podkreślę: cenię sobie Portę, bo np. pozwala pomieszać ze sobą drzwi przylgowe i bezprzylgowe na jednym korytarzu. Często robimy zwykłe przylgowe otwierane do wewnątrz i bezprzylgowe na zewnątrz - po zamknięciu są nie do odróżnienia. Praktycznie wszystkie inne marki mają już inne wysokości i taki zabieg zaczyna być widoczny...
    Przykładowy układ - drzwi DRE (jak dobrze pamiętam tu był chyba Standard ) - wszystkie są bezprzylgowe,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181024_194126.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	445876 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181024_194153.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	445877

    Dla zobrazowania jak wyglądają drzwi typowo przylgowe, Porta Vector T:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200527_184301.JPG
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	445873 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200527_183010.JPG
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	445874
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4806

    Domyślnie

    Jednak im dłużej myślę, tym mniej wiem Wróciłem do punktu wyjścia i szukam innej opcji, wyglądającej dobrze w wersji bezprzyglowej, przyzwoitej jakościowo i w miarę mieszczącej się w budżecie. A jak się mają do siebie dekory w firmach Porta i DRE? Tzn. jak się mają się do siebie Lakier akrylowy UV z DRE do Lakieru Premium oraz Farby akrylowej UV w Porcie? W kontekście co lepsze, gorsze?

  7. #4807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Niestety - nie mam wiedzy pozwalającej odpowiedzieć na Twoje pytania. To wymagałoby przeprowadzania niezależnych testów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4808

    Domyślnie

    Czesc,
    Poszukuje firmy, ktora dostarczylaby drzwi ukryte w dekorze Kronospan lub Egger. Najchetniej z centralnej Polski.


    Czy jest szansa na kwote ponizej 3tys za szt?

  9. #4809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał rAs1 Zobacz post
    Czesc,
    Poszukuje firmy, ktora dostarczylaby drzwi ukryte w dekorze Kronospan lub Egger. Najchetniej z centralnej Polski.


    Czy jest szansa na kwote ponizej 3tys za szt?
    Popularne firmy nie mają w ofercie takich dekorów. Nawet jeśli coś jest zbieżne, to posługują się nazwami własnymi.
    Musisz szukać w małych, specjalistycznych firmach stolarskich a może nawet meblowych. Drzwi można przecież "ukryć" w zabudowie.

    Ew. pytaj w działach kontraktowych np. Porty - oni robią wszystko, ale to już są indywidualne ustalenia w których specjalizują się główni odbiorcy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4810

    Domyślnie

    Rozmawialem z kilkoma producentami mebli na wymiar i producentami frontow kuchennych, ale tlumacza sie brakiem mozliwosci w parku maszynowym lub obawiaja o trwalosc nalozenia takiego dekoru na juz oblozone skrzydlo.

    Pomysl z bezposrednim kontaktem do producentow jest ciekawy, na pewno sprobuje. Dilerzy mowili po prostu, ze sie nie da i koniec tematu.

    Dzieki za podpowiedz.

  11. #4811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Mając na myśli producentów meblowych brałem pod uwagę wykonanie tego jako "drzwi od szafy" w zabudowie meblowej, a nie okleinowanie fabrycznego produktu.
    W katalogu Porta masz na końcu telefony do regionalnych kierowników - oni już dużo powiedzą i na pewno polecą konkretnego sprzedawcę w okolicy, dla którego taki temat będzie zwykłym biznesem a nie zawracaniem głowy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4812
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Chłopaki potrzebuje pomocy, chłopaki od zabudowy kg montują mi właśnie kasetę laguna gustavson estima, bezoscieznicowa kaseta do drzwi wpuszczanych w ścianke z kg. Sęk w tym że producent przewidział obróbkę elementów wykończeniowych otworu na drzwi jaki szpachla kładziona bezpośrednio na profil aluminiowy, czy tak się robi i nie pęka? Mega słabe mi się to wydaje, tym bardziej że jeden otwor jest plastikowy a przeciwległy z aluminium

  13. #4813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    By znaleźć odpowiedź na tak szczegółowe pytanie trzeba zapytać szerokie grono fachowców, a takie znajdziesz np tu:
    https://www.facebook.com/groups/pacewykonczeniowe/
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4814

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Niestety - nie mam wiedzy pozwalającej odpowiedzieć na Twoje pytania. To wymagałoby przeprowadzania niezależnych testów.
    Nadszedł u mnie czas decyzji i waham się dalej co do lakieru premium z Porty w porównaniu do lakieru akrylowego UV z DRE. Czy to są kolory "z tej samej półki"? Czy ten drugi trwalszy?

    Edit: Albo inaczej sformułuję pytanie. Czy lakier premium z Porty jest godny polecenia? Jak z trwałością? Wady, zalety? Każda informacja mile widziana.
    Ostatnio edytowane przez mwsv ; 09-08-2020 o 21:46

  15. #4815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wydaje się że odpowiednikami w tych firmach są odpowiednio lakier Uv (DRE) i farba akrylowa (Porta), przy czym DRE powinno być wyraźnie tańsze i nie mam zastrzeżeń do jakości drzwi.

    Lakier Premium w Porcie jest "spoko", ale to zbyt nowy produkt (tak ok 3 lata) by powiedzieć jak z trwałością. Póki co złego słowa powiedzieć nie mogę. Za to jedna uwaga: lakier premium nie występuje na ościeżnicach, tam bierze się okleinę białą premium. Teoretycznie pasuje idealnie (potwierdzam - na montażach nigdy nie widziałem różnicy) a jedynie na mojej ekspozycji widać wyraźnie dwa odmienne odcienie (stoi lekko niedoświetlona, także może wynika to z tego faktu?)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #4816

    Domyślnie

    Mega wartościowe informacje, bardzo dziękuję za odpowiedź Ostatecznie wezmę DRE Binito (wersja frezu w trakcie negocjacji z małżonką), z płytą wiórową, przyglowe, z ościeżnicą regulowaną (z ościeżnicą nie mam wyjścia już trochę).

    Bez klamek wyjdzie taki komplet około 1200 zł. Przy moim ograniczonym budżecie to chyba dobry kompromis między ceną, a jakością i wzornictwem. Z Porty bardzo podobają mi się drzwi Royal Premium, właśnie z Lakierem Premium, ale wnętrze mamy bardziej nowoczesne niż klasyczne i słabiej z nim współgrają.

  17. #4817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Myslę ze Binto to dobry wybór. Cena 1200 zł też jest niska jak na drzwi malowane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qwerty1986

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Białystok
    Posty
    287

    Domyślnie

    Witam.
    Szukamy drzwi do łazienki i wc w kolorze szarym (albo jasny, albo mocno ciemny). Przeszklenia mają być wąskie. Chcemy zamontować na starą ościeżnicę. Myślimy nad DRE REVA. Dobry producent, czy lepiej unikać. Na google komentarzach raczej nieprzychylne opinie. Może jakiś inny producent?

  19. #4819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    Witam.
    Szukamy drzwi do łazienki i wc w kolorze szarym (albo jasny, albo mocno ciemny). Przeszklenia mają być wąskie. Chcemy zamontować na starą ościeżnicę. Myślimy nad DRE REVA. Dobry producent, czy lepiej unikać. Na google komentarzach raczej nieprzychylne opinie. Może jakiś inny producent?
    Producent jak każdy jeden w tym segmencie. Jeśli miałbym doradzać, to wybrałbym skrzydła lżejsze, z ramą drewnianą bo 2 zawiasy wkręcone w mdf mogą się z jakimś dłuższym czasem wyrobić, czyli np. celowałbym w Sempre z Pol-skone czy Koncept z Porty (ale te konkretnie też ciężkie i do tego droższe)
    Fajnie że masz wybrany model i kolor. Teraz można skupić się na pomiarze starych ościeżnic i najlepszym dobraniu rozmiaru. Dre jest wyższe od innych firm. Czasem jest to zbawienie, ale jak się skraca skrzydło to nie ma aż takiego znaczenia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #4820
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qwerty1986

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Białystok
    Posty
    287

    Domyślnie

    Zauważyłem, że w katalogu wspominają, że przy drzwiach przylgowych należy stosować drzwi z 3 zawiasami. Podobają się nam też Porta Koncept A.9 oraz Porta Verte Premium model E.5. Ościeżnica jest trochę nie równa (jakieś 1,5-2mm). Coś możesz powiedzieć o tych drzwiach z Porty? Światło 61cm, więc "nakładki" ościeżnicy nie wchodzą w rachubę.

Strona 241 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony