dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 249 z 253
Pokaż wyniki od 4.961 do 4.980 z 5049
  1. #4961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Porta - jak większość firm - zaczyna swój katalog ościeżnic od zakresu 75-95 mm. Są pewne wyjątki, bo to firma która nie robi za wszelką cenę. Jak coś jest za słabe to nie robi i już (np. tego zakresu dla bezprzylgowych a np. Erkado nie widzi w tym problemu).
    Zapytałbym konkretnie, w salonie czy jest opcja dla wybranego modelu. Dla mnie jest to tak złożona sprawa, że bez uruchomienia programu fabrycznego nie ma opcji

    Podobnie z materiałem ościeżnic. Nie słyszałem o HDF. Może i robią.. nie wiem, nikt nie wyszczególnia tego w specyfikacjach. To pytania do producenta.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #4962
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Deredas

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-103
    Posty
    19

    Domyślnie

    Finlandia jak mozna sie zToba skontaktowac prywatnie?

  3. #4963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Można, poprzez prywatną wiadomość na forum. Ale szybciej odpowiadam w tematach. Nie mam tajemnic. Jak czegoś / złego/ nie napiszę tu, to tym bardziej na priwie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Deredas

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-103
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Można, poprzez prywatną wiadomość na forum. Ale szybciej odpowiadam w tematach. Nie mam tajemnic. Jak czegoś / złego/ nie napiszę tu, to tym bardziej na priwie.
    Co byś mógł powiedzieć na temat producenta Martom (Jędrzejów) ?
    Czy te drzwi są wiatroszczelne, czy model arctic to dobry wybór ?

    Chciałem je zamawiać, że zacząłem czytać opinie google na wizytówce firmy i dosłownie mnie zmroziło jeśli chodzi o rozpatrywanie reklamacji oraz o dokładność z jaką są one wykonane..

  5. #4965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie znam Martoma osobiście. Kolega, którego cenię za rozsądny głos w branży chwali je sobie jako tańszą alternatywę wszechobecnego Wikęda, tak popularnego, cenionego ale i mającego też negatywy...
    Zbiorczy wątek o drzwiach zewnętrznych jest tu:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...85tek-zbiorczy

    Ps. dalsze posty o drzwiach zewnętrznych przenoszę do wskazanego tematu.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-01-2022 o 21:24
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4966

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Jestem zupełnie nowy na forum, choć przez lata wielokrotnie przeglądałem różne tematy
    Zarejestrowałem się dziś, bo od dłuższego czasu przeglądam forum i w zasadzie jak większość z Was mam problem z właściwym wyborem drzwi wewnętrznych. Z jednej strony budżet, z drugiej nadzieja na zakup na lata.
    W moim przypadku to 9 kpl drzwi. W zasadzie zostałem już tylko z jednym wyborem i bardzo proszę FIN o pomoc, bo z tego co widzę jako jedyny pomaga doradztwem.
    Ja zostałem już tylko na 2 modelach drzwi przylgowych Porta (kolor dąb naturalny, okleina portaperfect 3D):
    - Koncept A.9
    - Verte premium D.8

    Oba modele bardzo podobne, tylko Koncept ma podobno konstrukcję wielowarstwową drewnianą (choć już doczytałem, że to i tak nie ta ilość drewna co kiedyś) + zawiasy 3D. Większych różnic nie widzę. różnica w cenie 10 zł więcej w stosunku do Koncept. Pytanie czy warto dopłacać, bo jak wnioskuję z wcześniejszych postów większa waga skrzydła nie zawsze jest na +, z powodu właśnie bardziej obciążonych zawiasów. Dodatkowo chcę zastosować zamki magnetyczne (nie wspominając o tym, że tylko w jednym salonie w Bielsku-Białej powiedzieli mi że jest taka możliwość przy drzwiach przylgowych.
    Czy takie zamki się sprawdzają w drzwiach przylgowych i jak to się sprawuje po latach?

  7. #4967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przyznam, że ze zdziwieniem przeczytałem o tych różnicach w cenie... ale faktycznie, masz rację. To tylko 10 zł na skrzydle.
    Nie montowałem bardzo dawno Konceptów, także nie wiem jaki to zawias z regulacją 3D. Zapewne zwykły(jak w drzwiach zewnętrznych (aaaaa, już widzę - jest na foto w katalogu), także jak myślałem - wad nie widzę, ale i jakiś szczególnych zalet też nie. Zwykły zawias też bez problemu da się regulować, wystarczy tylko zdjąć skrzydło. Dobrze zamontowane drzwi przylgowe regulacji w zasadzie nie potrzebują.
    Verte Premium będzie blisko wagowo Konceptom. W stosunku do serii Home ma masywniejsze elementy konstrukcyjne (stąd cena).Także wybrałbym to, co Ci bardziej podoba, jednak z przewagą konstrukcyjną na korzyść Konceptów.

    Ostatnio oglądałem Sempre z Polskone. Odpowiednik Konceptów, kiedyś mój ulubiony model (dziś jak je przemontowywałem na ekspozycji też wydawały mi się ciężkie Ok 10 lat, dość intensywnie użytkowane (rodzina z dziećmi). Jako całość dają radę (w łazience wymieniałem futrynę po remoncie). Ale w szczegółach widać zużycie. Uszkodzenia pokrycia, drobne wgnioty. Te drzwi (Sempre i Koncept) to konstrukcja drewniana pokryta mdf i to ten materiał odpowiada za trwałość.. Także pod tym kątem większej różnicy nie widzę...
    Żeby nie było - montowane przeze mnie zewnętrzne drzwi drewniane (z meranti) też nosiły ślady używania, aż miałem ochotę wyciągnąć walizkę z woskami do retuszu...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4968

    Domyślnie

    Witam! Proszę o pomoc w poniższym:
    1. Czy odpowiednikiem okleiny CPL z Erkado jest DRE-Cell z DRE, a z Porty Portaperfect 3D?
    2. Okleina/ drzwi malowane/ lakier? Jaka jest różnica w funkcjonalności i użytkowaniu? Czy to prawda, że jeśli lakier to Erkado albo Porta?
    3. Na co zwrócić uwagę wybierając oscieżnice? (przylgowe)
    Ciężko się połapać zwykłemu użytkownikowi w katalogach i tych wszystkich oznaczeniach, zwłaszcza, że każda firma ma swoje

  9. #4969

    Domyślnie

    Witam,
    Potrzebuje 4 pary pełnych białych gładkich drzwi bezprzylgowych, ze względu na dostępność i cenę rozważam ASILO LINATE 1 lub POL-SKONE CAMBIO z pełnego MDF za dopłatą.
    Czy macie jakieś doświadczenie czy wiedze na temat tych modeli?
    Będę wdzięczny za rady.

  10. #4970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honza1 Zobacz post
    Witam,
    Potrzebuje 4 pary pełnych białych gładkich drzwi bezprzylgowych, ze względu na dostępność i cenę rozważam ASILO LINATE 1 lub POL-SKONE CAMBIO z pełnego MDF za dopłatą.
    Czy macie jakieś doświadczenie czy wiedze na temat tych modeli?
    Będę wdzięczny za rady.
    Asilo - wyraźnie masywniejsza ościeżnica (na tle większości popularnych drzwi). Firma postrzegana jako wysokojakościowa.

    Pol-skone - wyraźnie słabo z jakością, zwłaszcza produktów malowanych. Po prostu mają wpadki sugerujące, że kontrola jakości tam nie działa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4971
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matgorny

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    A jak wypadają drzwi Vasco względem Porty?
    Ostatnio edytowane przez matgorny ; 16-03-2022 o 23:51

  12. #4972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał matgorny Zobacz post
    A jak wypadają drzwi Vasco względem Porty?
    Nie wiem. Koledzy montażyści sobie chwalą za dobry montaż, co nie znaczy że to musi być wysoki standard, ale na pewno dobrze wykonany jak na swoją klasę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4973

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przeliczyłem na szybko ten model :
    - skrzydło 636zł (przyjąłem bazę oklein o 50zł zł droższą)
    - bezprzylgowość 69zł
    - trzeci zawias 112zł
    - ościeżnica 759zł
    - montaż -- ok 250zł ?
    - klamka?
    - podcięcie wentylacyjne?
    Jakby nie patrzeć - po zsumowaniu wychodzi niemal 2000zł. To normalna cena. Tyle że też normą są rabaty i taki rzędu 10% nie jest ani krzywdzący dla klienta ani sprzedawcy.

    Mniej więcej tyle kosztują teraz drzwi. I ciągle nie potrafię zrozumieć, dlaczego drzwi bezprzylgowe... poza estetyką nie mają zalet.
    finlandia, odpowiadałeś tu komuś, kto pół roku temu pytał o DRE REVA, więc się podepnę.
    Otóż żonie spodobały się drzwi REVA dąb polski 3D (Dekor 3D). Byłaby to wersja ze skrzydłem przylgowym.
    Licząc po powyższych cenach, skrzydło będzie ciut tańsze, nie trzeba doliczać trzeciego zawiasu (czy trzeba?) i odpada koszt "bezprzylgowości".
    Zgadza się?

    Czym się różni Dekor 3D od Dekoru DRE-Cell? Czyżby ten drugi był trwalszy? Akurat jak na złość wybrany kolor (dąb polski) jest tylko w wersji Dekor 3D.
    Jakie jest wypełnienie tych drzwi? Czy to ten niesławny plaster miodu?
    Czy masz jakieś doświadczenie z tą REVĄ? Chyba nie jesteś jej entuzjastą?

  14. #4974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Reva jest /chyba/ w całości z MDF.
    Dekor 3D - jak nazwa wskazuje - wygląda naturalnie, przestrzennie. Po prostu ładnie.
    DRE-Cell to zdaje się lepsza wytrzymałość okleiny.
    W tym temacie poruszam się w przypuszczeniach. DRE nie dociera do mnie w zakresie szkoleń produktowych. Trzeba zadzwonić i dopytać u źródła..

    Drzwi przylgowe będą wyraźnie tańsze. Nie ma tej dziwnej dopłaty za bezprzylgowość (tylko DRE ją stosuje), ale przede wszystkim tańsza jest ościeżnica, bo w jej cenie są ukryte zawiasy niewidoczne (ponad 200zł). W przylgowych 3 zawias jest standardem.

    Nie mam uwag do tego modelu. Koledzy montażyści narzekają od pewnego czasu na jakość DRE. Nie ma problemu z reklamacją, ale zawsze lepiej nie tracić na nią czasu. Do tego twarde uszczelki i okropnie twarda stal blachy zaczepowej którą trzeba szlifować pilnikiem nie są przyjazne w pracy, ale użytkowo nie ma to później znaczenia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #4975

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Reva jest /chyba/ w całości z MDF.
    Rozumiem, że to dobrze?

    Zasadniczo nawiązujesz do tego, że, jak czytam, "wypełnienie skrzydła wewnętrznego to najczęściej plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa lub płyta pełna".
    Czyli jest szansa, że w tym przypadku jest to płyta pełna z MDF? Dobrze Cię zrozumiałem?

    PS. Widzę w katalogu DRE taki podział drzwi:
    - drzwi ramowe (tutaj jest m.in. Reva)
    - drzwi ramowe malowane
    - drzwi płytowe
    - drzwi płytowe malowane
    itd.

    Czyli jak należy rozumieć ten podział?

    PS 2. Znalazłem coś na stronie DRE. Czy na tej podstawie powiesz coś więcej?

    Drzwi ramowe
    Jak sama nazwa wskazuje drzwi ramowe to takie, których konstrukcja tworzy charakterystyczną ramę z dwóch poziomowych i dwóch pionowych belek. Do obramowania wykorzystujemy drewno klejone lub płytę drewnopochodną. W jego wnętrzu z kolei znajduje się wypełnienie szklane z przeszklenia (wykonane z bezpiecznego szkła) lub z płyty HDF.


    Drzwi płytowe
    Wykonane z pojedynczej, gładkiej, drewnopochodnej płyty lub składające się z ramiaka i wypełnienia drzwi płytowe to kolejna z naszych propozycji idealnie nadająca się do mieszkań czy domów jednorodzinnych. Z obu tych rozwiązań, częściej stosuje się drugie. Skrzydło zbudowane jest z drewna iglastego lub płyty drewnopochodnej, a wkład może być typu plaster miodu, płyta wiórowa z otworami lub pełna płyta.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 18-04-2022 o 10:23

  16. #4976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Reva to drzwi ramowe, DRE mało kiedy używa drewna, a tylko mdf (pewnie są jakieś wyjątki że tak piszą).
    Sprawdziłem ceny - te podane przeze mnie w listopadzie są aktualne. Powinny wyjść ok 1300zł -1400zł z montażem (i klamką).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #4977

    Domyślnie

    Polecicie jakieś drzwi bezprzylgowe na grubość muru 8 cm? Najlepiej białe, proste bez zdobień i przeszkleń. W pewnym sklepie polecali DRE Uni. Znacie jakieś lepsze na tak chudy murek?

  18. #4978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mało kto produkuje takie. Ościeżnica w bezprzylgowych jest tak osłabiona przez tą grubość, że niektóre firmy nie ryzykują z ich produkcją.
    Robi DRE, Erkado. Więcej nie znam. Model? Taki, jaki się Tobie podoba.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #4979

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    proszę o pomoc: czy z przeciętnej półki cenowej, jedyną opcją drzwi prostych, białych, bezprzylgowych z ukrytym zawiasem, rewersyjnych i z opaską łączoną pod kątem 90 stopni jest tylko Asilo? Porta podobno przy rewersie nie zrobi 90 stopni. Czy są jacyś inni producenci którzy mają takie drzwi w ofercie? DRE, Erkado, Pol-skone? Najchętniej do ok. 2,5 tys za parę.

  20. #4980

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z drzwiami firmy Intenso? Chcieliśmy kupić drzwi DRE Verso ale wpadły mi w oko Intenso Wersal. Wyglądają ładniej, na papierze wydają się być lepsze technicznie, jednak trudno mi znaleźć jakiekolwiek opinie na temat Intenso. Objechałem wszystkie salony z nimi w okolicy i rady sprzedawców 50/50. Część (dziwnym trafem sprzedawcy w Komfort) mówią że DRE jakościowo biją je na głowę, z DRE nie ma żadnych problemów itp, natomiast w innych, mniejszych sklepach opinie zupełnie przeciwne.

Strona 249 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony