dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 253
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 5049
  1. #5021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluebird11 Zobacz post
    Dzień dobry,

    chciałabym prosić o pomoc w doborze drzwi wewnętrznych. Potrzebuję 4 par drzwi, przylgowych, białych. 2 pary chciałabym z przeszkleniami, a 2 bez więc zależałoby mi na kolekcji w ramach której dostępne są obie opcje. Na ten moment rozważam:
    - Erkado Nemezja 7 i 14,
    - Porta Verte Premium C (niestety nie mają białej okleiny),
    - Vasco Lisbona,
    - Pol-Skone Egro W00 + W03.
    - Admar Ikar
    - Porta Balance D.0 i D.2
    Budżet oscyluje w granicach 8-10 tys. na całość z montażem. Czy któreś z wyżej wymienionych drzwi są godne polecenia? A może w ogóle jakieś inne? Z góry dziękuję za pomoc!

    Dodam jeszcze, że otwory drzwiowe mają wysokość ok 205cm więc drzwi DRE ponoć odpadają.
    Byłem przekonany że odpowiedziałem na to zapytanie. Pewnie już po fakcie, ale dla zasady:
    - tak, DRE jest wyższe i sie nie zmieści w otwór 205 bez podciania. A zamawianie czeskiej normy niższej o 5cm z powodu brakujacego 1cm..
    Erkado ma wymiarówkę Porty (niecałe 204cm) także się mieści. Polskone - jest 5mm wyższe - powinno się zmieścić w 205cm.
    Ale na pewno zacznę od minusów: DRE - w ostatnich dwóch latach pogorszyła się jakość (raz jest dobrze a innym razem źle i zwalają na monterów). Pol-skone - zawsze nie było idealne pod względem jakości. Potrafią mieć piękne drzwi jak i wypuszczać buble. Na szczęście uznają, ale stres z tym związany skutecznie mnie zniechęca.
    Porta - nie jest tania...
    Admara i Vasco nie znam z praktyki.
    Rozważałbym jeszcze Barański seria Optimo - model Modern lub Clasic (lub jeszcze bardziej "wykwintne" - tylko one na starcie przekroczą dobrze 1500zł (będą bliżej 1800). Z grubsza są podobne do innych masowych, ale z założenia mają tylko lepszą wersję wykonania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #5022
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barman46

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedz.
    Forum to dobra sprawa można sie dużo dowiedzieć choćby tego że Erkado też robi Ukryte. Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie drzwi firmy Asilo ....jak z jakością bo też mają ukryte ,widziałem w salonie i wyglądają OK ale w salonach to wszystko ładne jest. Znalazłem też drzwi w bardzo dobrej cenie firmy Stoldrew, np. z tego linku https://allegro.pl/oferta/drzwi-ukry...eki-9754632587 ale o firmie mało info. Może masz jakieś sugestie odnośnie tych dwóch firm. Z góry dzięki.

  3. #5023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Faktycznie, widzę w katalogu ukryte Eradko. Ościeżnica - jak u innych (bo w sumie to jest chyba dwóch producentów dostarczających je do wszystkich firm) i - zdaje się DRE tłoczyło swoj profil (stąd cena).
    Nie znam tej firmy Stoldrew (sprawdziłem, bo przed jedną taką z Płocka przestrzegam) - ta z allegro ze Sląska to typu handel internetowy a pod wskazanym przez nich adresem niewiele widać w google (na pewno nie firmę) i brak opinii. Także - na allegro brak opinii (sprzedaje je kolejny pośrednik). Ale kto lubi ryzyko...

    Asilo - pierwowzór drzwi ukrytych. Wyraźnie droższe, zupełnie inne założenia ościeżnicy, mają wersje do glazury, do muru, do karton gipsu a w komplecie jest kątownik, siatka itd czyli coś, co należy dokupić i użyć przy wykańczaniu, a czego nikt nie robi bo kosztuje..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #5024
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Podłogi Poznań

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-462
    Posty
    21

    Domyślnie

    dla Dre ościeżnice do Sary robi Leon. Również na odwrót, dla Leona skrzydła dostarcza Dre
    Ostatnio edytowane przez Podłogi Poznań ; 05-04-2023 o 12:18

  5. #5025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Podłogi Poznań Zobacz post
    dla Dre ościeżnice do Sary robi Leon. Również na odwrót, dla Leona skrzydła dostarcza Dre
    Jakieś 2-3 lata temu z jakiegoś powodu drążyłem temat w fabryce i potwierdzono mi, że któraś z wersji ościeżnic alu jest ich produkcji. A czy to ma znaczenie ? nie wiem. Wszystko na jedno kopyto i laik różnicy nie zobaczy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #5026

    Domyślnie

    Witam,



    Ku przestrodze, dla wszystkich osób, które rozważają zakup drzwi firmy Vasco opisze moje doświadczenia z tą firmą. Zdecydowanie nie polecam zakupu drzwi firmy Vasco. Żałuję, że wcześniej nie przeczytałem opinii na googlach. Pod koniec listopada 2022 zamówiliśmy 4 pary drzwi z ościeżnicami. Przy odbiorze ze sklepu sprawdziliśmy opakowanie – było kompletnie nie naruszone. Widoczna przez folię część drzwi również była ok. Niestety w domu, po rozpakowaniu, okazało się, że pod styropianowymi nakładkami na krawędziach drzwi (przylga po stronie zamkowej) były uszkodzenia w postaci wgnieceń oraz pęknięć laminatu CPL – czego przed rozpakowaniem nie było widać. Na wszystkich 4 skrzydłach, na tej samej wysokości drzwi. Ewidentnie efekt „solidnego” odkładania drzwi podczas produkcji na jakiś stojak. Dodatkowo jedna ościeżnica zarysowana. Po sugestii sprzedawcy podczas odbioru, były robione dokładne zdjęcia drzwi i ościeżnic przed rozpakowaniem, na których doskonale widać, że opakowania są nienaruszone. Nie wspomnę już o odciskach brudnych łap osób, pakujących białe drzwi i ościeżnice na produkcji. Złożona reklamacja do sprzedawcy – oczywiście odrzucona przez producenta ze względu na mechaniczny charakter uszkodzeń. Odwołanie od decyzji producenta – podtrzymanie stanowiska. I tutaj szanowny producent zaproponował wspaniały gest dobrej woli – zakup nowych skrzydeł w kwocie 141zł za sztukę, gdzie koszt zakupu samego skrzydła wynosił ok 800zł. Nie pojęte, jak w dzisiejszych czasach, w dobie takiej konkurencji producent może mieć tak lekceważące podejście do klienta. Dziwię się, że taka firma w ogóle jeszcze istnieje na rynku. Sprzedają uszkodzony towar i żądają dopłaty za dobre drzwi! Gdybym mógł cofnąć czas, zdecydowanie wolał bym kupić papierowe drzwi w markecie budowlanym – na pewno w przypadku takiej sytuacji nie było by problemu z reklamacją – a tutaj, kilka tysięcy PLN w błoto – nie mam zamiaru montować uszkodzonych drzwi. Jeszcze raz, gorąco odradzam firmę Vasco wszystkim, którzy chcą mieć spokojną głowę po zakupie drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Piotr1408 ; 06-04-2023 o 09:29

  7. #5027

    Domyślnie

    Witam,

    Szukamy 7 drzwi wewnętrznych + jedne między przedpokojem, a garażem. Drzwi do garażu chcielibyśmy, żeby miały parametry drzwi zewnętrznych (antywłamaniowość, izolacyjnosc itp.), ale od strony przedpokoju wyglądałyby jak te wewnętrznę.
    Firma interdoor produkuje zarówno drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne. I jest u nich taka możliwość skonfigurowania drzwi zewnętrznych, że od strony przedpokoju będą miały taki sam frez i kolor jak reszta drzwi wewnętrznych.
    Jednak jest trochę negatywnych opini o intrrdoor, a do tego nie są one najtańsze. Czy są inne firmy, które produkują zarówno drzwi wewnętrzne i zewnętrzne i da się zrobić konfigurację taką jak opisana wyżej w interdoor?

  8. #5028

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź i poradę. Faktycznie zdecydowaliśmy się na drzwi z serii Optimo Barańskiego .
    Wczoraj były montowane (niestety nie byłam przy tym) i po przyjściu do mieszkania zastałam taki efekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	465302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	465303Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	465304Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	465305
    Czyli po kolei:
    W kilku miejscach mieliśmy przycinane opaski - było to ustalone przy zamawianiu drzwi, bo firma odpowiedzialna za montaż przysłała osobę na obmiar. Przez docięcie opasek do ścian rozumieliśmy, że zostanie to wykonane w jakiś estetyczny sposób - a wygląda to tak jakby ktoś to przeciął brzeszczotem. Na pytanie, czy tak to ma być pan montażysta odparł, że ściany są krzywe i on nie może opaski docinać pod kątem i że mamy to sobie zasłonić ćwierćwałkiem albo czymś. Czy to jest standard podczas usługi montażu? Czy faktycznie nie można docinać opaski pod kątem? Czy po stronie kupującego jest estetyczne zamaskowanie takich drzwi? I dlaczego te krawędzie są takie poszarpane? Sytuacja wygląda tak na każdej opasce, która była docinana.
    W łazience opaska nie została zasylikonowana - dopiero po prośbie i po tym, jak mąż dał panom nasz własny silikon panowie oblali opaskę z boku, ale od dołu kompletnie jej nie zabezpieczyli - w dodatku jest odbita - widać, że okleina odstaje i tylko czekać aż chwyci wodę. W dodatku jest to miejsce zaraz przy wannie - szansa na zalanie jest ogromna.
    W jednym miejscu między ścianą a opaską jest szczelina wielkości takiej, że można wsadzić palec. Zapewniono mnie, że wystarczy to docisnąć i że to akurat nie problem. Pewnie tak, ale mimo wszystko.
    Proszę o poradę ile z tych rzeczy to faktycznie normalna sprawa jeśli chodzi o profesjonalny montaż. Zgłosiliśmy reklamację ale nie jesteśmy ekspertami i nie chcemy, żeby ktoś nas zbył w sytuacji, kiedy zrobił coś źle chociaż twierdzi, że tak powinno być. Z góry serdecznie dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez bluebird11 ; 06-06-2023 o 12:10

  9. #5029

    Domyślnie

    Dorzucam jeszcze kilka zdjęć:
    Załącznik 465299Załącznik 465300Załącznik 465301
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	465298  

  10. #5030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No cóż można napisać.
    Montaż bez rewelacji. Pewnie taki, jakich się wykonuje w większości przypadków.
    Cięcie opasek nie jest przewidziane w "normach montażowych" chociaż w moich przypadkach dotyczy 90% montaży i tylko od ekipy zależy jak to wykonają. Jedno robią to na pile stołowej, inni pilarką ręczną, spotkałem takich co szlifowali. Mało kto wozi do stolarza, bo to operacja wymagająca czasu który nie jest uwzględniony w montażu.
    Jedne rozwiązania są dokładniejsze, inne mniej. O idealną estetykę tu ciężko, ale na pewno da się lepiej (choćby przetrzeć pilnikiem czy papierem ściernym po krawędzi.
    Ja miejsce cięcia akryluję. Tuba za 20 zł zwykle wystarczy na cały montaż, trochę taśmy malarskiej, max godzina i spokój. Raz - maskuje niedoskonałości cięcia, dwa - krzywizny ścian.
    Nie jest winą ekipy że ściana nie jest prosta, ale wspomniany akryl załatwiłby temat.
    To miejsce gdzie opaska odstaje - albo wystarczy dopchnąć, albo ściana nad drzwiami jest półokrągła (jest taka szansa patrząc na pozostałe zdjęcia), albo ściana jest w tym miejscu cieńsza niż przyjęty zakres.
    Tu jest więcej pisania niż "naprawy" tego problemu.

    Reasumując - akryl kładzie się na końcu, nie jest przyjęte że muszą to zrobić montażyści - jest wręcz odwrotnie (mają to zrobić malarze) ale najważniejsze, że można to zrobić w każdej chwili.

    A opaska w łazience - no cóż. Uszkodzona. Można ją wymienić jak przeszkadza.

    Tu jest kwestia wyboru słabszego wykonawcy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #5031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimarek Zobacz post
    Witam,

    Szukamy 7 drzwi wewnętrznych + jedne między przedpokojem, a garażem. Drzwi do garażu chcielibyśmy, żeby miały parametry drzwi zewnętrznych (antywłamaniowość, izolacyjnosc itp.), ale od strony przedpokoju wyglądałyby jak te wewnętrznę.
    Firma interdoor produkuje zarówno drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne. I jest u nich taka możliwość skonfigurowania drzwi zewnętrznych, że od strony przedpokoju będą miały taki sam frez i kolor jak reszta drzwi wewnętrznych.
    Jednak jest trochę negatywnych opini o intrrdoor, a do tego nie są one najtańsze. Czy są inne firmy, które produkują zarówno drzwi wewnętrzne i zewnętrzne i da się zrobić konfigurację taką jak opisana wyżej w interdoor?
    Interdoor nie jest popularny (stosunkowo drogi) i nie widzę by zyskiwał rynek. Znajomi nie narzekali na tą firmę i obawiam się, że opinie będą wynikały raczej z bardziej wygórowanych oczekiwań niż w stosunku do tańszych firm.
    Nie jest mi też wiadomo, by robili typowe drzwi zewnętrzne - pewnie chodzi o drzwi wejściowe (na klatkę). Chyba głównym "problemem" jest taka konfiguracja drzwi zewnętrznych, by miały wizualnie podobny wygląd ościeżnicy i kolor zbliżony do pozostałych.
    Niestety - nie znam takich firm (każda i żadna) - i to wymaga dłuższych rozmów w salonach. Najlepiej lepszych, z ekspozycją i fachowym doradztwem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #5032
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkaczmarek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-517
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Finlandia, kupujemy właśnie drzwi do starego domu który remontujemy, docelowo 8 sztuk na ten moment 4 (1 do lazienki i 3 do pokojow). Przychylam sie do Twojej opini odnosnie drzwi przylgowych/bezpyrzlgowych, ale mam problem z wyborem firmy, jest tego tyle że przyprawia od zawroty głowy


    szukam drzwi białych raczej klasycznych i dość solidnych. Nie chciałbym "plastru miodu" w środku. Możesz coś polecić Myślałem o Porcie (Koncept? Design? Grande?) albo Asilo (Colombo?) jakie są według Ciebie najlepsze drzwi oferowane przez te firmy? Do 3 pokojów są dość grube mury - 30 cm, do łazienki ok. 12 cm).

    Drzwi do łazienki są jakieś specjalne? trzeba je dodatkowo zabezpieczac?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  13. #5033

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    ja osobiście mam z Portą dosć "przeciętne" doświadczenia, wychodzi drogo, a jakością nie przewyższa DRE czy Erkado, szczególnie z tym drugim nigdy nie miałem żadnych komplikacji. Wszystko zależy też od wykończenia (oklein typu Greko, 3D czy Folia Finisz radzę unikać jak ognia).
    Najważniejsze pytanie
    W garażu masz ogrzewane? Duża różnica temperatury występuje?
    Na płaskich płytówkach powinno się udać zrobić coś podobnego wewnętrznych i "zewnętrznych" (bardziej wewnątrzklatkowych)

  14. #5034

    Domyślnie

    Witam,

    My znów stoimy przed wyborem drzwi (sprawa drzwi Vasco w dalszym ciągu nie jest zakończona - czekamy na termin rozprawy ). Zastanawiamy się teraz nad drzwiami Porta (Verte Home grupa G w okleinie Portadecor białej - jedyna dostępna w kolorze białym oraz Verte Premium grupa E w okleinie lakierowanej premium, również białej). W grę wchodzi jeszcze DRE Auri 0 (dekor DRE-Cell gr. 1), DRE Even 0 (dekor malowany biały) oraz DRE Verso 0 (dekor DRE-Cell biały mat). Co to są za okleiny w przypadku DRE? Czy szanowny kol. Finlandia może coś doradzić? Oczywiście chodzi o drzwi przylgowe z ościeżnicą regulowaną. Kolor biały.

    Pozdrawiam

  15. #5035

  16. #5036

  17. #5037

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuje 3x drzwi ukrytych ( budżet 8k ) i rozważam:
    Eclisse : https://www.eclisse.pl/pl/produkty/k.../drzwi-ukryte/
    Leon: https://leon.eu/portfolio/drzwi-ukry...ete-standard40
    lub cos z Erkado
    Ktoś coś z tych opcji poleca czy może polecacie cos innego ?

  18. #5038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr1408 Zobacz post
    Witam,

    My znów stoimy przed wyborem drzwi (sprawa drzwi Vasco w dalszym ciągu nie jest zakończona - czekamy na termin rozprawy ). Zastanawiamy się teraz nad drzwiami Porta (Verte Home grupa G w okleinie Portadecor białej - jedyna dostępna w kolorze białym oraz Verte Premium grupa E w okleinie lakierowanej premium, również białej). W grę wchodzi jeszcze DRE Auri 0 (dekor DRE-Cell gr. 1), DRE Even 0 (dekor malowany biały) oraz DRE Verso 0 (dekor DRE-Cell biały mat). Co to są za okleiny w przypadku DRE? Czy szanowny kol. Finlandia może coś doradzić? Oczywiście chodzi o drzwi przylgowe z ościeżnicą regulowaną. Kolor biały.

    Pozdrawiam
    Cóż mi zostało napisać.. nie sprzedawałem Vasco, nie znam firmy. Że odrzuciła zgłoszenie? Takie jej prawo i zasady sprzedaży między firmami. Dla Ciebie stroną jest sprzedawca/ sklep i to on ponosi ryzyko jako niezależny podmiot gospodarczy. Moim zdaniem sklep już powinien dołożyć te 140zł i załatwić sprawę. Było by najlepiej. Ale skoro się stało...
    to Porta Verte Home G4 mimo iż przez lata u mnie był jednym z najpopularniejszych wyborów, to jednak z założenia jest to słabsza konstrukcja i okleina (typowa do domów do normalnego, nieintensywnego użytku. Premium E w okleinie białej premium jest już o dobry poziom/ a nawet dwa lepsza. I wyższa cena.
    DRE przez ostatnie dwa lata konsekwentnie zapracowało na negatyw: twarde uszczelki od których wciskania bolą palce, ale to luz, bo można je wyćwiczyć przy piłowaniu super twardych zaczepów na których zwykly pilnik aż skacze (inaczej się drzwi nie zamkną). I to by się dało jakoś znieść, ale producent na uwagi środowiska montażowego zareagował.... żenująco. Nie potrafimy montować i tyle. Dlatego nie polecam. Chyba że ktoś bardzo chce to mówię w czym rzecz by nie było zaskoczenia jak wyciągam pilnik.
    W tej chwili najczęściej proponuje Erkado (np. podobny model Daglezja). Nie ma z nimi problemu a ceny lepsze niż Porta przy podobnej klasie oklein.
    Cytat Napisał DerarT Zobacz post
    Witam,

    Poszukuje 3x drzwi ukrytych ( budżet 8k ) i rozważam:
    Eclisse : https://www.eclisse.pl/pl/produkty/k.../drzwi-ukryte/
    Leon: https://leon.eu/portfolio/drzwi-ukry...ete-standard40
    lub cos z Erkado
    Ktoś coś z tych opcji poleca czy może polecacie cos innego ?
    Nie potrafię pomóc. Nie widzę różnic.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #5039

    Domyślnie

    Znasz @finlandia jakieś tanie drzwi o wyższym skrzydle niż posiadane przeze mnie Erkado - gdzie ościeżnica wchodziła w otwór 207cm...?
    Obecnie mam Erkado lawenda - 10 sztuk w regulowanych ościeżnicach (własny montaż) po 3 latach bez problemów. Jedyne słabsze miejsce to miejsca po docięciu drzwi pod wentylacje.
    Widziałem jakieś Pol Skone Blanco Alto, razem z ościeżnicą 224cm, ale cenowo już dwa razy tyle co za niedrogie Erkado. Kiedyś chyba Porta miała taki model ale nie mogę znaleźć.

  20. #5040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mam duże zaległości w katalogach i nie powiem na pewno ale coś mi się zdaje, że i Erkado wprowadziło podwyższane drzwi za rozsądną dopłatę, tak jak rozmiary "N" czyli o 5 cm węższe. Konkurencja na rynku wymusza coraz większą elastyczność.

    Podcięcia należy zafazować i nie wystarczy to samo przetarcie krawędzi papierem ściernym. To powinna być faza min milimetrowa lub nawet większa.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 252 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony