dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 588 z 686
Pokaż wyniki od 11.741 do 11.760 z 13708
  1. #11741

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie do użytkowników pomp ciepła.
    U mnie to dopiero 1 sezon będzie gdy mieszkamy i narazie mam ustawioną pompę na grzanie tylko w II taryfie (mam G12w). W całym domu ogrzewanie podłogowe. Pompa Panasonic aquarea 12 KW, pow. grzania 160 m2.
    W domu w dzien przeważnie temp. 24 stopnie. Domownicy narzekają, że im w dzień zimno. Chciałbym grzać też trochę w dzień ale jak najlepiej to ustawić. Nie mam zamiaru też specjanie ustawiać pompę w II taryfę tak aby było jak najtaniej bo chciałbym też aby wszyscy mieli komfort cieplny nawet kosztem zwiększonych rachunków (w rozsądnych granicach).
    Jak grzejecie swoją pompą ?
    Przestrzegacie rezimu taryfowego ?
    Czy ktoś tak grzeje, nie przestrzegając reżimu taryfowego i jaka jest różnica jakby się go przestrzegało ?

    Dzieki za odp.
    Przy tak mocnej pompie 12KW i grzaniu 160m2 raczej nie ma szansy na pracę ciągłą pompy czyli bez termostatów i stref czasowych.
    Pompa wątpie aby potrafiła zejść tak nisko z mocą.
    Moja 9KW LG nie potrafi zejść bardzo nisko z mocą (poniżej 0,6KW) i zaczyna taktować.

    Jak aktywuję termostat i wyłacze strefy czasowe to problemu nie ma , ale wtedy mam histerezę 0,5 stopnia więc i tak temepratura w domu się waha i przez pewną część dnia podłoga nie jest grzana. Plus taki że dość stabilną temperaturę w domu ale minus takie że pompa włącza i wyłącza się kiedy chce i może być tak że pracuje w drogiej taryfie a w taniej "wypoczywa" ...
    Więc trochę wyższy komfort niż przy grzaniu czasowym , ale nie wiadomi kiedy pompa się właczy i wyłączy , więc nieprzewidywalne koszty miesięczne.

    Ja kombinowałem i testowałem wiele rodzajów pracy.
    Przy pracy ciagłej (bez termostatów) nie zaobserwowałem aby u mnie COP podczas pracy był jakis wyższy a za to zużycie prądu przez pompę przy pracy ciągłej bylo sporo wyższe niż przy grzaniu czasowym.
    Sądzę że moja pompa lepszy COP osiąga na wyższej mocy niż na minimalnej i to cała tajemnica

    U mnie mam kilka programów pracy ustawionych na termostacie pokojowym i on steruje pompą.

    Na obecną temperatury na zewnatrz (kilka (naście) stopni) mam ustawione grzanie 22-6.00 i pompa włączy się jak jest potrzeba.
    Jak robi się zimniej to dodatkowo dochodzi godzina 13-15.00 a jak zaczyna mi doskwierać jakiś dyskomfort to dorzucam z 1-2 godziny w "drogiej" taryfie.

    U mnie wtedy pompa działa na najlepszej wydajności i sprawności i komfort cieplny jest dla mnie akceptowalny.
    Wolałbym grzać nonstop bez termostatów bo wtedy jak dla mnie komfort cieplny jest najlepszy ale mam za dużą pompę.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #11742
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    197 kWh w miesiącu na CO i CWU oraz chłodzenie
    temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni włączona cyrkulacja,
    CO - grzanie mam ustawione jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej 15 stopni przez dłużej niż 1h temp. w domu w pokojach góra - około 22-23 stopnie dół - od 23 do 24 stopni antylegionella raz na tydzień porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 25 kWh (wrzesień 2018 - 172 kWh)
    a jeszcze jedno - g12w, grzeje kiedy potrzebuje, nie ograniczam się tylko do 2 taryfy 2+2 małych dzieci

    https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyh-0iN7ElYRG4CesJ6A
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  3. #11743

    Domyślnie

    U mnie za CO+CWU na wrzesien 53kWh. 100% w taniej taryfie.
    W domu około 23 stopnie.

    Wykres tutaj ...

    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst...2019-9-01#/pc0

    We wrześniu ogrzewanie bardzo sporadycznie działało , bo nie było potrzeby (słoneczko pomagało) ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #11744
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie za CO+CWU na wrzesien 53kWh. 100% w taniej taryfie.
    W domu około 23 stopnie.

    Wykres tutaj ...

    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst...2019-9-01#/pc0

    We wrześniu ogrzewanie bardzo sporadycznie działało , bo nie było potrzeby (słoneczko pomagało) ...
    to gratuluję u mnie zimno, podkręciłem grzanie w połowie września

    ps. nawet nie wiem kiedy miałem tak małe zużycie jak ty masz chyba za czasów gdy nie miałem chłodzenia
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  5. #11745

    Domyślnie

    Wrzesień 2019: 145kwh. CWU 101, CO 44kwh. Wynik porównywalny z rokiem 2018.

  6. #11746

    Domyślnie

    Pierwszy rok zakończony Od 1 października2018 do 4 pażdziernika 2019. CO i CWU 2975 T1 681 T2 2294 CWU tylko tania taryfa. trochę chłodzenia latem. Zima Tem w domu od 22,7 w pokojach sypialnianych 21,5 Zużycie liczone podlicznikiem wraz z pompą obiegową, sterownikiem, grzałkę tacy skroplin... Do połowy stycznia eksperymentowałem. Grzanie tylko w taniej taryfie, grzanie non stop, wg krzywej, wg czujnika wew itd......... Stanęło na tym ze od 23.00 do 5.00 podbijam o 0,5C a w pozostałych godzinach stała tem. Grzanie wg krzywej i wpływ domu 20%
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  7. #11747
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie

    Wy tu wszyscy piszecie o pompie gruntowej czy powietrznej?
    Zastanawiam się nad kupnem pompy ciepła powietrze-woda, ale jak czytam te wszystkie komentarze że prąd może mnie kosztować nawet 6 tys zł bez fotowoltaiki to jestem przerażony. Oczywiście nie czytałem tego na tym forum, choć może i takie komentarze tutaj padały.
    Czy montując pompę ciepła powietrze-woda od sprawdzonego hydraulika jestem w stanie wygenerować koszt roczny ogrzewania na poziomie 2,5 tys zł bez PV?

  8. #11748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Wy tu wszyscy piszecie o pompie gruntowej czy powietrznej?
    Zastanawiam się nad kupnem pompy ciepła powietrze-woda, ale jak czytam te wszystkie komentarze że prąd może mnie kosztować nawet 6 tys zł bez fotowoltaiki to jestem przerażony. Oczywiście nie czytałem tego na tym forum, choć może i takie komentarze tutaj padały.
    Czy montując pompę ciepła powietrze-woda od sprawdzonego hydraulika jestem w stanie wygenerować koszt roczny ogrzewania na poziomie 2,5 tys zł bez PV?
    przepraszam ale czy jakiś blok mieszkalny zamierzasz ogrzewać?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #11749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Wy tu wszyscy piszecie o pompie gruntowej czy powietrznej?
    Zastanawiam się nad kupnem pompy ciepła powietrze-woda, ale jak czytam te wszystkie komentarze że prąd może mnie kosztować nawet 6 tys zł bez fotowoltaiki to jestem przerażony. Oczywiście nie czytałem tego na tym forum, choć może i takie komentarze tutaj padały.
    Czy montując pompę ciepła powietrze-woda od sprawdzonego hydraulika jestem w stanie wygenerować koszt roczny ogrzewania na poziomie 2,5 tys zł bez PV?
    Proponuję zerknąć do tego tematu TUTAJ.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #11750
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Czy montując pompę ciepła powietrze-woda od sprawdzonego hydraulika jestem w stanie wygenerować koszt roczny ogrzewania na poziomie 2,5 tys zł bez PV?
    Analogowo: kupuję nowe auto czy ono może zużywać 2l/100km albo 20l/100km? Odpowiedź podobnie jak w Twoim wypadku jest - oczywiście, że tak. Zależy od auta i sposobu użytkowania... Dopóki nie powiesz jakie auto i jak będziesz użytkował niewiele wiadomo o zużyciu paliwa...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  11. #11751
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie

    Przepraszam ale nie doprecyzowałem mojej wypowiedzi.
    Dom jednorodzinny beton komórkowy 24 klasa 500, okna 7 komorowe, 3 szybowe, ocieplenie styropian grafitowy 20 cm,ocieplenie poddasza piana PUR. W domu standardowo temperatura 20 stopni Celcjusza.
    Obecnie spełniam warunki domu mogącego ubiegać się o dofinansowanie z programu czyste powietrze.
    Ale przeraża mnie jedno skąd takie rozbieżności w cenie ogrzania domu pompom ciepła powietrzną.

  12. #11752
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Ale przeraża mnie jedno skąd takie rozbieżności w cenie ogrzania domu pompom ciepła powietrzną.
    Brak choćby powierzchni, zeby spod grubego palca coś chlapnąć. W jakiej części Polski mieszkasz?

  13. #11753

    Domyślnie

    Przy obecnych cenach prądu moje roczne koszty to niecałe 1500PLN (CWU+CO). Jak będzie od stycznia - zobaczymy.
    Jaka chałupa - zobacz na moją stopkę. W domu poniżej 22,5C nigdy nie spada.
    Pompa powietrzna. Jeżeli miałbym gruntową to może koszt zszedłby poniżej 1k PLN.
    Zakładam, że różnica cenowa pomiędzy gruntową a powietrzną to około 10kPLN. 500PLN różnicy na rok to 20 lat "czas zwrotu".
    Zaryzykuję stwierdzenie, że jeżeli sam nie zrobisz dolnego źródła to gruntowa jest "bez sensu"
    Niedawno rozmawiałem z sąsiadem i nie wierzył w moje zużycie (jego znajomy płaci dużo więcej... jak on to robi to nie wiem), ale osobny licznik prądu nie kłamie.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  14. #11754
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie

    Mieszkam na Pomorzu. Ale czy to jest możliwe że jedni płacą rachunki za powietrzna pompę ciepła za prąd 6 tys a drudzy po 2 tys. Zaznaczam, że znalazłem takie opinie na forach internetowych. Jeszcze je sobie zapisałem i porownalem że swoim budynkiem. Bo jeżeli mam zapłacić rocznie za prąd około 6 tys to nijak to się ma do taniej eksploatacji pompy ciepła.

  15. #11755
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pentlik

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Kołczygłowy
    Kod pocztowy
    77-140
    Posty
    35

    Domyślnie

    Czyli jednak jest możliwe zejście ponizej 2 tys. Jeżeli miałbym takie zużycie prądu jak Ty to byłbym zadowolony.

  16. #11756

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Przy obecnych cenach prądu moje roczne koszty to niecałe 1500PLN (CWU+CO). Jak będzie od stycznia - zobaczymy.
    Jaka chałupa - zobacz na moją stopkę. W domu poniżej 22,5C nigdy nie spada.
    Pompa powietrzna. Jeżeli miałbym gruntową to może koszt zszedłby poniżej 1k PLN.
    Zakładam, że różnica cenowa pomiędzy gruntową a powietrzną to około 10kPLN. 500PLN różnicy na rok to 20 lat "czas zwrotu".
    Zaryzykuję stwierdzenie, że jeżeli sam nie zrobisz dolnego źródła to gruntowa jest "bez sensu"
    Niedawno rozmawiałem z sąsiadem i nie wierzył w moje zużycie (jego znajomy płaci dużo więcej... jak on to robi to nie wiem), ale osobny licznik prądu nie kłamie.
    A ile osob masz do cwu ?
    Jaki procent uzycia jakiej taryfy?
    Dogrzewasz kominkiem?

  17. #11757

    Domyślnie

    Do CWU mam 3 osoby. Zbiornik 300l. Nie wiem co żona z tą wodą robi, bo generalnie powinien wystarczyć mniejszy zbiornik.
    Grzane 2 x na dzień. "Łikend" raz dziennie.
    Zobacz sobie wykresy PVMonitor kolegi Kaszpir - ten to ma zużycie extremum minimum.
    Mam oczywiście G12W.
    Prąd bytowy mam w stosunku 65/35 (pewnie można wykręcić lepszy stosunek) - czyli wychodzi trochę taniej niż G11. Bez szaleństw - tzn. sprzęt normalny chodzi tak jak w G11. Natomiast pralka + suszarka - sobota kilka pralek idzie. Masz dom to nie problem z wiszącym praniem w pralni. No i zmywarka po 22, ale to żaden problem.
    Jeżeli chodzi o PC to głównie w II taryfie. Z tego co kojarzę (mam Excela, ale w robocie) to na pewno >90% czasu.
    Średnia cena kWh (bytowy+PC) wychodzi mi (oczywiście na razie - przed podwyżką) 0,4PLN/kWh.
    Jak jest na prawdę zimno to wchodzę w I, np. grzeje do 7 rano (końcówka grzania więc inwerter jest dużo niżej niż na początku grzania więc kWh relatywnie mniej) i przeciągam w okienku dziennym do 16 lub 17.
    Oczywiście tak grzejąc podłoga cudownie ciepła (super komfortowa) nie jest przez cały czas - cudów nie ma.
    Kiedyś był wątek o tym, ale skończyło się na banie dla kilku użytkowników...
    Przy lekko <-10C w styczniu tego roku schodziło mi niecałe 40kWh/dzień - 12PLN. Czyli jakby cały miesiąc był taki to raptem < 400 PLN.
    Ten rok to odpowiednio styczeń, luty... październik: 826, 600, 454, 224, 121, 94, 91, 87, 101, 130 kWh.
    Grzeję tylko wg krzywej.
    Jeżeli chodzi o kominek to oczywiście mam i używam, ale na pewno mieszczę się w granicach "rekreacji". Ładnie wygląda, ale czyszczenie/rozpalanie nie jest już takie fajne.
    Jasne, że daje ciepło, ale nawet jak podpalę to NIE WYŁĄCZAM ogrzewania wg krzywej.
    Zimna podłoga mimo, że w domu +24C to nic fajnego (ciekawe, że w mieszkaniu to nie przeszkadzało...)
    Też mieszkam na pomorzu, oczywiście temperatury inne niż w Suwałkach, ale jest inny minus - wilgotność. Co z tego, że nie jest tak zimno, ale pompa szroni się niemiłosiernie szybko. Kiedyś mnie to ..wiało, ale teraz wiem, że w grzaniu sumarycznym tak nie przeszkadza.
    Podsumowując koszty: są niesamowite (fakt, że ostatnia zima nie była jakaś ekstremalna), ale szczerze nie wiem jak można kręcić po 3k PLN na rok. Jeżeli tak jest to przy gazie byłoby x3 (w sensie kWh - COP) i x2 (w sensie PLNów) nie ma siły. Ilość kWh jakie potrzebuje budynek jest niezależna od źródła ciepła.
    Na razie szok. W pracy ludzie się dziwą - przecież pompa powietrzna generalnie nie działa... a tu . Przecież bierze prąd, a jak jest zimne powietrze to nie może przecież pobierać ciepła. Dopiero jak się wytłumaczy, że czynnik ma grubo poniżej 0C i dla niego -3C to ciągle ciepło.
    Zobaczymy co będzie dalej.
    A i żeby nie było - nie jestem utajonym sprzedawcą. Mam Mitshubishi, ale nie mówię, że jest super hiper i w ogóle. Bo nie jest przynajmniej z punktu widzenia sterownika. Nie ma kilku rzeczy, które wydają się oczywiste. Generalnie chyba sterowniki do PC do jakaś porażka.
    Mało brakowało, że miałbym kocioł kondensacyjny. Wszystko miałem obcykane, tylko, że gazu nie dociągnęli na czas..., a nie mogłem czekać i dlatego PC. Generalnie świadomość nie posiadania gazu jakoś lepiej na psychikę działa
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 14-10-2019 o 22:29
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  18. #11758
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art8005

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Michalowo
    Kod pocztowy
    16-050
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pentlik Zobacz post
    Czyli jednak jest możliwe zejście ponizej 2 tys. Jeżeli miałbym takie zużycie prądu jak Ty to byłbym zadowolony.
    Jest możliwe ,mieszkamy juz rok i za co i cwu 1800 zł.(dokładnie teraz na podliczniku pompy jest 3014 kwh)taryfa g11,zbiornik cwu 300 l grzany raz dziennie,cztery osoby w domu,brak kominka.Temp.w domu nie spada poniżej 21 .
    Dom parterowy ,srednio(słabo ocieplony)plyta fundamentowa 186 mkw. Xps 10 cm.po obwodzie płyty ,użytkowe 154 mkw garaz w bryle nie ogrzewany,powierzchnia ogrzewana 126 mkw,beton kom.24 cm + 15 grafit 0,32 ,okna trzy szyby + ciepły montaż,podłoga 17 styro biały + wylewka betonowa 8-9 cm,strop belkowy 40 cm wełna (wata)brak kominów ,reku wanas 350 ,PC samsung ehs tdm 9 kw + klima .

  19. #11759

    Domyślnie

    No to wracamy do sezonu grzewczego. W październiku musiałem dogrzać dom przez jakieś 3 dni. Niestety raz coś ustawiłem źle i przegrzałem dom :/

    Podsumowanie października 2019

    Zużycie prądu CO/CWU: 94 kWh (I 44 kWh, II 50 kWh)
    Czas pracy sprężarki: 40 h (19 CO, 21 CWU)
    Liczba startow CO+CWU: 94

    Rekuperator: 20 kWh

    Produkcja PV: 496 kWh (6150 kWh od początku roku)
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  20. #11760
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Sprofanuje wasz wątek
    Pojawiła się umnie PC PP ma stanowić główne ogrzewanie w tym sezonie zobaczymy jak będzie w tandemie z ekogrochem który ma grzać łazienki, poprawiać komfort podłogi dogrzewać CWU i stanowić wsparcie dla PC jak już 2,6kW nie wyrobi. Generalnie marnuje paliwo na niskiej sprawności.

    Klima 72kWh (droga 21 tania 51) około 28zł
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 01-11-2019 o 05:37
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 588 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony