dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 604 z 686
Pokaż wyniki od 12.061 do 12.080 z 13708
  1. #12061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daniel765

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    17

    Domyślnie

    Zużycie roczne z podlicznika ORNO 3100 kWh + 1,5m3 dobrego suchego drewna (grab, buk, jesion).

    Powyższe obejmuje co, cwu, chłodzenie (czas pracy sprężarki w trybie chłodzenia 334h), wszystkie pompy m.in. pompa obiegowa co, pompa do piecyka kominkowego, cyrkulacja cwu (włączona przez 8 miesięcy), odkurzacz centralny (używany raz na dwa tygodnie), zmiękczacz wody. Taryfa G11 przez pierwsze pół roku, G12r druga połowa (łącznie z prądem bytowym w miesiącach zimowych wychodzi 70-75% w taniej taryfie, reszta w drogiej, w letnich 60% w taniej - pilnowana pralka, zmywarka, suszarka żeby były używane w taniej).
    139m2 piętrowy (stodoła), całość podłogówka + 2 drabinki. Rodzina 2+2. Ytong 24 + 30cm EPS grafit, wew. Silka, PF 20cm XPS pod i 13cm EPS nad. Dach - wiązary z pełnym deskowaniem, sufit na piętrze płyta GK i 45 cm sypkiej celulozy. PC PW NIBE Split AMS 10-8, 3,0-8 kW z chłodzeniem + HBS 05-12 + SMO40. Piecyk kominkowy 5-13kW z płaszczem wodnym. Bufor 400 l wody kotłowej + 200 l c.w.u. Reku. Swegon R3. Temp.21-22*C. Łazienki 24*C. Pierwszy rok użytkowania.

  2. #12062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Za sierpień
    CWU COP1-2,5kwh
    Chłodzenie-37kWh
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #12063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasny3_5 Zobacz post
    Ja mam pomiar energi z 8 rano do 20 i wychodzi mi 1,08 kwh - nie wiem gdzie jest błąd. Zbiornik cwu nie był ładowany.

    Ma ktoś jakąś radę?
    Podepnij do tego licznika energii samą żarówkę 15W (taką od lodówki albo piekarnika) i sprawdź ile Ci nabije w ciągu godziny albo w ciągu 10godzin.

  4. #12064
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel765 Zobacz post
    U mnie też pompa na samym czuwaniu bez grzania wody, pomp obiegowych itp. koło 1 kWh na dobę.
    Moja 6kW przez 24h wszamała.. 0.22kWh.
    Wygrzewanie betonowej posadzki gr. 10cm pochłonęło 295kWh.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 04-09-2020 o 18:55

  5. #12065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Moja 6kW przez 24h wszamała.. 0.22kWh.
    Wygrzewanie betonowej posadzki gr. 10cm pochłonęło 295kWh.
    Chyba Ci zero ucięło. Albo to nie było wygrzewanie.

  6. #12066
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Chyba Ci zero ucięło. Albo to nie było wygrzewanie.
    Nic mi się nie ucięło. Instalator zalecił mi ustawianie ręczne i skrócił program kilka dni, bo wygrzewanie robiłem kiedy było gorąco i nie było sensu grzać w niskich temperaturach. tylko zacząłem od 27stC. W sumie 22 doby , później pomiar wilgotnościomierzem i OK.

    Program podobny do tego z postu #286 https://forum.muratordom.pl/showthre...3%B3wki/page15
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 04-09-2020 o 21:18

  7. #12067

    Domyślnie

    Zgadzam się kolegą, który napisał, że to nie było wygrzewanie. Nawet zakladając bardzo wysoką sprawność podczas tego wygrzewania, to ilość energii jest 2-2,5 raza za mała.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #12068
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Zgadzam się kolegą, który napisał, że to nie było wygrzewanie. Nawet zakladając bardzo wysoką sprawność podczas tego wygrzewania, to ilość energii jest 2-2,5 raza za mała.
    Czyli muszę szukać innej osoby do pomiaru?
    A może jest ktoś na forum, kto robił wygrzewanie pompą ciepła latem i może napisać ile kWh mu poszło??

  9. #12069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Czyli muszę szukać innej osoby do pomiaru?
    A może jest ktoś na forum, kto robił wygrzewanie pompą ciepła latem i może napisać ile kWh mu poszło??
    jakie to ma znaczenie ?

  10. #12070
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    jakie to ma znaczenie ?
    Pisząc "to" masz na myśli co konkretnie ?

  11. #12071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pisząc "to" masz na myśli co konkretnie ?
    A jak myślisz? Dokładnie to co napisałem.

  12. #12072

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Czyli muszę szukać innej osoby do pomiaru?
    A może jest ktoś na forum, kto robił wygrzewanie pompą ciepła latem i może napisać ile kWh mu poszło??
    Ja z tym zerem nie żartowałem. Tyle mniej więcej mi poszło na zejście do odpowiedniej wilgotności wylewki pod parkiet. 100m2 grubości 9-10cm i 60m2 grubości 7-8cm. Zaczynałem pod koniec czerwca. Skończyłem w okolicach listopada.

  13. #12073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Nawet jak 2 MWh to co z tego jak stawiasz dom za 500 tys. Nie stać Cię na 1200 zł za prąd?

  14. #12074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Czyli muszę szukać innej osoby do pomiaru?
    A może jest ktoś na forum, kto robił wygrzewanie pompą ciepła latem i może napisać ile kWh mu poszło??
    Nie wiem co powiedzieć...Budowlany_Laik swego czasu pisał, że wygrzewanei to około 3000kWh (COP=1)
    Ja wygrzewałem w okresie letnio-jesiennym PC i poszło dużo więcej kWh niż u ciebie..(latem bardziej wietrzyłem, jesienią tak naprawdę grzałem)
    To było dawno temu, ale w okolicy 700kWh? - Co jest na pewno bliższe wartości na wygrzewanie (uwzględniając bardzo wysoki COP jesienią) niż w twoim przypadku. Ja nie miałem ciśnienia, na perfekcyjne wygrzewanie (płytki+panele) - ale jak ktoś robi pod parkiet, to lepiej przyłożyć się do tematu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #12075
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cóż... ja parkietu mieć nie będę. 25 lat posiadania mi wystarczy.
    Jak będzie w pobliżu jakiś człowiek ze sprzętem do mierzenia wilgotności to może jeszcze raz sprawdzę tą metodą, bo zasialiście we mnie ziarno zwątpienia w umiejętności chłopaka, którego mi instalator na sprawdzenie przysłał. Jak to mówią, błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi.
    Na razie nakleiłem wczoraj w czterech miejscach folię i dziś dwie sprawdzane kompletnie suche a dwie sprawdzę pod dwóch dobach.

  16. #12076

    Domyślnie

    Suchą folie to ja miałem po kilku dniach grzania. Jak chcesz w miarę pewny i prosty patent, to przyklejasz jakieś przeźroczyste pudełko w higrometrem w środku.

  17. #12077
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Suchą folie to ja miałem po kilku dniach grzania. Jak chcesz w miarę pewny i prosty patent, to przyklejasz jakieś przeźroczyste pudełko w higrometrem w środku.
    Sprawdzałem dwoma higrometrami przez ostatnie 3 dni. Różnica wskazań pomiędzy przykrytym folią i bez to 6-8%

  18. #12078
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daniel765

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    17

    Domyślnie

    Co wychodzi taniej? Podgrzanie CWU raz dziennie do 50*C w godzinach 13-16 czy podgrzanie dwukrotne powiedzmy do 45*C raz w godzinach 13-16 a drugi w nocy. Z jednej strony za dnia pewnie większy COP choć nie mogę znaleźć danych o tak wysokich temperaturach jak obecnie a z drugiej mniejszy bo żeby grzać tylko raz potrzebuję wyższej temperatury.

  19. #12079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel765 Zobacz post
    Co wychodzi taniej? Podgrzanie CWU raz dziennie do 50*C w godzinach 13-16 czy podgrzanie dwukrotne powiedzmy do 45*C raz w godzinach 13-16 a drugi w nocy. Z jednej strony za dnia pewnie większy COP choć nie mogę znaleźć danych o tak wysokich temperaturach jak obecnie a z drugiej mniejszy bo żeby grzać tylko raz potrzebuję wyższej temperatury.
    Już piszę moja pc cuw pobiera powietrze z garażu w grudniu mierzyłem zużycie przy temp wody 45,5 st C w całym zakresie II strefy zużycie dobowe byo 1,7 kWh/dobę . koszt 68gr rocznie to wyszłoby 620kWh za ok 240 zł. silnik mam moc maxymalna 440 W ale pracuje na poziomie 350W przez około 5h na dobę.

    W lecie PC pracuje około 2h na sobę ale załozmy ze do szacunków przyjme ten grudzień

  20. #12080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel765 Zobacz post
    Co wychodzi taniej? Podgrzanie CWU raz dziennie do 50*C w godzinach 13-16 czy podgrzanie dwukrotne powiedzmy do 45*C raz w godzinach 13-16 a drugi w nocy.
    Gdybyś znał temp. wody przed i po grzaniu, to możesz samodzielnie to policzyć, gdyż ilość energii, która jest potrzebna do podgrzania jest wprost proporcjonalna do masy wody, ciepła właściwego oraz różnicy temp. Potem tylko przeliczysz na złotówki w zależności od taryfy i voila.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

Strona 604 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony