dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 686
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 13705
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    Sterownik pogodowy , zewnetrzny
    Dom o powierzchni po podłodze 320m2 , wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka , płytki i panele, pompa ciepła gruntowa Nibe 1245 12kw , dolne źródlo pionowe odwierty 6 x 50m , ściany Poroton 24 + styropian Platinum plus 15 cm, dach wełna Rockwool 15 cm Top Rock + 10 cm Mega Rock , dwie dorosłe osoby i mała córeczka , temp. w domu ok 22 stop. Ogrzewanie z CWU za 2011/12 rok 6000 kwh, za 2012/13 ( 01.10.12 do 01.05.13) 5845 kwh , 1918 godzin pracy pompy w tym CWU 260 godzin pracy.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał DiunaWO Zobacz post
    do Kamieniarza
    Nie mam odbioru budynku a od września mam taryfę G12 (w tym samym mieście!) Na przepisy są obejścia. Wystarczy się zameldować, oświadczenie napisać i mieć wszystkie pomiary skrzynki i ze 2 działające kontakty. Załatwiłem to bez żadnych znajomości i łapówek
    O rzesz w mordę ! Te baby z energetyki kazały mi odbiór zrobić W poniedziałek lecę się zameldować .
    Geodeta jak mi robił inwentaryzację powykonawczą dziwił się dlaczego jeszcze nie mieszkam, ja mu mówię że nie mam odbiorów a ten ledwo się nie osmarkał ze śmiechu, przecież tysiące ludzi mieszka bez odbiorów - stwierdził.

    Jak długo od złożenia papierów w energetyce czekałeś na G12 ?


    Piszesz że odwierty w skale , podejrzewam że masz domek na ul.Kościuszki , tam jest dość blisko do skały , czy tak ?
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 02-12-2011 o 07:07
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    Ja mam po podłogach 190m2 i zużycie od 10.10.2011 do dziś 813kWh ,jedna taryfa ,pompa 9kW ,w domu 21,5st C, sama podłogówka.Też około 1 godziny idzie na cwu.
    Od 20.10.2010 do teraz zużyłem 4552kW a pompa wyprodukowała 71GJ energii.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacek150
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Polkowice-Lubin
    Posty
    251

    Domyślnie

    do Jan150 :
    uważam że pompa bardzo często Ci się załącza. Ja mam średnio 3-4 włączenia na dzień i około 5 godzin pracy. Jak masz ustawiony parametr STOPNIOMINUTY i jakim czujnikiem sterujesz ?

    Myśle, że jak zaczniesz mieszkac i grzac do temperatury ok 21-22 stopnie i cwu bedzie grzac to parametry pracy będą podobne do moich. Jaka krzywa grzewcza masz ustawiona ? ja mam na 4.
    Dom o powierzchni po podłodze 320m2 , wentylacja grawitacyjna, 100% podłogówka , płytki i panele, pompa ciepła gruntowa Nibe 1245 12kw , dolne źródlo pionowe odwierty 6 x 50m , ściany Poroton 24 + styropian Platinum plus 15 cm, dach wełna Rockwool 15 cm Top Rock + 10 cm Mega Rock , dwie dorosłe osoby i mała córeczka , temp. w domu ok 22 stop. Ogrzewanie z CWU za 2011/12 rok 6000 kwh, za 2012/13 ( 01.10.12 do 01.05.13) 5845 kwh , 1918 godzin pracy pompy w tym CWU 260 godzin pracy.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DiunaWO
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    293

    Domyślnie

    Jak zacznę mieszkać to pompa będzie dłużej chodziła, a załączeń powinno być jeszcze mniej. Testowałem przez tydzień utrzymać temperaturę 21 stopni, co prawda było to w ciepłym październiku i załączeń było mniej. Z tego co piszesz to pompa włącza Ci się co 30 minut, czyli 15 minut pracuje i 15 odpoczywa. Ja mam ustawione STOPNIOMINUTY na -180 załączenie - +100 wyłączenie i krzywą 3. Po dobiciu stopniominut do +100 potrzeba 2-3 godziny by ich wartość spadła do -180.
    Pompa może także wyłączać Ci się często gdy temp DZ spadnie poniżej założonej, ale pewnie u Ciebie to się nie dzieje.

    do Kamieniarza:
    Dom stoi w Żółkiewce. Od złożenia papierów w elektrowni do zmiany licznika i taryfy trwało około tygodnia. Jednak wpierw musisz załatwić sobie meldunek, a później napiszesz tylko oświadczenie że użytkujesz część pomieszczeń.
    Ostatnio edytowane przez DiunaWO ; 02-12-2011 o 10:32

  6. #26

    Domyślnie

    Ja za okres ostatnich dwoch miesiecy mam zuzycie:
    10/2011 - 196 kWh
    11/2011 - 443 kWh
    Dla temperatur wewnetrznych, srednich 21,5*C - 22*C
    Palilem w kominku juz z 8 razy po dwie szczapu to daje jakies 16 kawalkow drewna - nie mam pojecia ile moze byc w kWh bo kawalki sa roznej wielkosc a nie waze ich. Dla mnie to "mizerna rekompensata" strat kominowych gdy sie nie pali w kominku.
    Nie wiem dokladnie ile w jakiej taryfie zuzylem pradu na PCi bo mam licznik jednotaryfowy a ustawione mam grzanie i cwu w II taryfie, ale jest przeciez zalaczanie czasami pompki obiegowej od ochrony przeciwzamrozeniowej (jesli temp. zewn. spada ponizej 6*C) czy elektronika ktora pracuje non-stop.

    Zeszly rok zamknal sie zapotrzebowaniem 4 027 kWh na co + cwu dla dwoch osob, mierzone od 01/10/2010 - 30/09/2011 a koszt to. ok. 1 600 zl - zakladajac zuzycie I/II taryfa jako 30/70% a pewnie bylo znacznie mniej w I taryfie, ale to niewazne.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkdarch Zobacz post
    Od 20.10.2010 do teraz zużyłem 4552kW a pompa wyprodukowała 71GJ energii.
    COP=4,34 - nieźle, oby tak dalej
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca Zobacz post
    Palilem w kominku juz z 8 razy po dwie szczapu to daje jakies 16 kawalkow drewna - nie mam pojecia ile moze byc w kWh bo kawalki sa roznej wielkosc a nie waze ich. Dla mnie to "mizerna rekompensata" strat kominowych gdy sie nie pali w kominku.
    Można np tak; załóżmy że "szczapu" waży przeciętnie 2kg, zatem spaliłeś 16x2=32kg drewna tj 32x4,2=134,4kWh brutto, po uwzględnieniu sprawności kominka 70%, netto dostarczyłeś do systemu grzewczego 94kWh.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał DiunaWO Zobacz post
    do Kamieniarza:
    Dom stoi w Żółkiewce. Od złożenia papierów w elektrowni do zmiany licznika i taryfa trwało około tygodnia. Jednak wpierw musisz załatwić sobie meldunek, a później napiszesz tylko oświadczenie że użytkujesz część pomieszczeń.
    Dzięki za informacje , do Żółkiewki jeździłem kiedyś na konie z dzieciakami.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jeden dzień to może być za mało. Tak czy siak lepiej to policzyć sumując wartość kWh z kilograma drewna uwzględniając sprawność kominka i energii elektrycznej. Tutaj by się kbab przydał
    Niestety sposób w jaki QQQQ ogrzewa swój dom nie jest efektywny i nie może liczyć na oszczędności, a to dlatego że bez sterowania zużycie prądu zawsze będzie jednakowe a palenie w kominku (zakładam że ogrzewanie elektryczne zapewnia odpowiedni komfort cieplny) może jedynie przegrzewać dom.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  11. #31

    Domyślnie

    A jak uważacie, kiedy pompa nie wyrobi się w drugiej taryfie lepiej podnieść jej temp grzania właśnie w drugiej czy grzać w droższej. Wiadomo podniesienie temp = niższy COP. Ale w tanszej taryfie. Sam się zastanawiam co lepsze i nie bardzo moge sie zdecydować...

  12. #32

    Domyślnie

    Tańsza taryfa trwa 10 godzin na dobę , ja bym grzał tylko w taniej nawet na podniesionej temp.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    tu już musisz indywidualnie dobrac sobie - ja w duze mrozy zmniejszam różnicę temperatur między drogą a tanią, żeby komfort nie ucierpiał, przy takich temperaturach jak są teraz, jest wieksza - 1C, w największe mrozy dam 0,5C - PC będzie pracować w drogiej taryfie, ale komfort jest dla mnie ważniejszy.
    Nadmierne ładowanie podłogi w taniej taryfie spowoduje wieksze wahania temperatury....do czegoś takiego właśnie służy bufor
    Czyli temp dzienną podnosisz o te pół stopnia? To prawda że będą wieksze wahania i to też nie jest korzystne

  14. #34

    Domyślnie

    Pow ogrzewana 143m kw temp 21,5oC( w tym 3 pomieszczenia 20,5oC) plus 19,5 mkw ogrzewanego garażu temp 14 oC - wszystko podłogówka.
    10/2011 - 150 kWh
    11/2011 - 352 kWh
    Wszystko II taryfa..
    Do tego w tym czasie 6 razy palone w kominku po dwie szczapy .Licząc j/w było 24 kg drzewa czyli jakieś 70 kWh
    Ostatnio edytowane przez wit74 ; 02-12-2011 o 11:27

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Niestety sposób w jaki QQQQ ogrzewa swój dom nie jest efektywny i nie może liczyć na oszczędności, a to dlatego że bez sterowania zużycie prądu zawsze będzie jednakowe a palenie w kominku (zakładam że ogrzewanie elektryczne zapewnia odpowiedni komfort cieplny) może jedynie przegrzewać dom.
    Dlaczego? Pompa dogrzewa mu np. do 20 stopni (pracuje na niższych parametrach), a palenie w kominku podbija do 22. Tak bez problemu idzie zrobić.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego? Pompa dogrzewa mu np. do 20 stopni (pracuje na niższych parametrach), a palenie w kominku podbija do 22. Tak bez problemu idzie zrobić.
    moja pompa ma nastawiona temp 23stC na termostacie i 35stC temp na pompie podczas godzin grzania CO
    wiec jest tak jak mi sie wydawalo - moj kominek niewiele oszczedza mi zuzycie kWh

    edit - kominek bez plaszcza -najprostszy
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    To że masz ustawione 35 stopni to jeszcze nie oznacza, że taką temperaturą ci grzeje. Masz sterownik pokojowy czy pogodowy?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    moja pompa ma nastawiona temp 23stC na termostacie i 35stC temp na pompie podczas godzin grzania CO
    wiec jest tak jak mi sie wydawalo - moj kominek niewiele oszczedza mi zuzycie kWh

    edit - kominek bez plaszcza -najprostszy
    W takim wypadku aby coś zaoszczędzić wypada w czasie palenia w kominku zmniejszyć temperaturę na termostacie, aby pc się nie uruchamiała. Ja często palę w kominku, temperaturę wyregulowałem na zaworach podłogówki - mniej podgrzewam parter domu, za to temperatura jest wyrównana w całym domu. Z kominka dostarczam najwięcej ciepła do systemu - jest najtańsze.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To że masz ustawione 35 stopni to jeszcze nie oznacza, że taką temperaturą ci grzeje. Masz sterownik pokojowy czy pogodowy?
    sterownik pokojowy
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    W takim wypadku aby coś zaoszczędzić wypada w czasie palenia w kominku zmniejszyć temperaturę na termostacie, aby pc się nie uruchamiała. Ja często palę w kominku, temperaturę wyregulowałem na zaworach podłogówki - mniej podgrzewam parter domu, za to temperatura jest wyrównana w całym domu. Z kominka dostarczam najwięcej ciepła do systemu - jest najtańsze.
    grzeje w kominku dla atmosfery - oczywiscie ze daje on cieplo
    takie ustawienia na termostacie sa dla mnie zadowalajace, jak i zużycie pradu - choc pewnie moglbym cos zaoszczedzic
    pci wlacza sie 3 x na dobe o 22.00-6.00, od 13-15 na grzanie cwu ( po nagrzaniu zbiornika ok 14.30 przelacza sie na CO i grzeje do 16.00
    Ostatnio edytowane przez QQQQ ; 02-12-2011 o 11:59
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

Strona 2 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony