dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie jak skierować wodę z części dachu w rynnę?

    Witam. Po remoncie dachu pojawił się problem z pierwszym deszczem.
    Jako że dach nad wejsciem konczy się poniżej głównej rynny, dekarz zrobił 1m rynny i spust. Okazało się jednak że ilość wody jaka spływa tym spustem zalewa mi chodnik przed wejściem do domu.Wymyśliłem że należy jakoś tę wodę z dachu skierować do własciwej rynny czyli na blasze zrobić jakąś przeszkodę aby skierować ją we właściwe miejsce.
    Pytanie jak to zrobić? Nie wiem czy dobrze opisałem sens. Niestety aparat zostawiłem w pracy i nie mogę zrobić teraz zdjęcia.
    Dach z blachy.
    Pozdrawiam Łukasz

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andreas49

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Bielska - Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam
    Najlatwiej i najbardziej estetycznie jest polaczyc odplyw z malej rynny nad wejsciem z rura spustowa z rynny glownej.
    Oczywiscie tylko w przypadku, gdy rura spustowa rynny glownej jest blisko, lub po prostu wkopać korytko drenażowe i odprowadzić te wode do najbliższego odplywu.
    Mozna tez wykonac cos w rodzaju rynny lezacej( jakie jest pokrycie dachu?) i wiekszosc wody zlapac w rynnę główna.
    Kwestie estetyczne - to sprawa indywidualna.Technicznie jest to możliwe.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    niestety połączenie rynny głównej odpada - bo jest ona wyżej niż ta mała
    odprowadzenie jest problematyczne ponieważ mam wybetonowany chodnik, poza tym akurat w tym miejscu nijak mi to estetycznie i użytkowo nie pasuje

    co to ta rynna leżąca?
    pokrycie dachu to blachodachówka

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Moim zdaniem zrób sobie małą studnię. Wyryj kawałek tego betonu, wstaw jakąś małą drynę i niech woda wsiąka.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andreas49

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Bielska - Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Skoro na dachu jest blachodachowka to jakieś sensowne rozwiązanie na dachu jest b.trudne
    Myślę ze w takiej sytuacji rozwiązania problemu trzeba szukać w odprowadzeniu wody na poziomie gruntu
    Drenaż powierzchniowy czyli korytka z rusztem stalowym o małym przekroju sa estetyczne i mozna z powodzenim wbudowac je w ciag pieszy - nawet wybetonowany.To nie problem wyciac w betonie bruzde odpowiedniej szerokosci i wmontowac w to miejsce drenaz.Wyglada to ladnie, mozna po takim drenażu chodzic , jezdzic na rowerze itd. Do większych obciazen - np samochod nalezy dobrać drenaż o większej dopuszczalnej masie obciążenia.
    Dla informacji dodam tylko , ze rynna leżąca to rozwiązanie pozwalające na zamontowanie rynny częściowo w połaci dachu a nie na okapie.Niejako lezy ona na dachu - a nie wisi w rynajzach.Spełnia ona także role lawy śniegowej.Niestety w Panskim przypadku to chyba niedobry pomysł.
    Pozdrawiam
    Postaram sie zamieścić zdjęcie rynny leżącej - mam w swoich archiwach zdjęcia takowej.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andreas49

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Bielska - Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Oto fotka rynny leżącej - w tym konkretnym przypadku skrzynkowej, ale okrągłe również występują w praktyce.



    Uploaded with ImageShack.us

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Doskonale wiem już że najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie porządnego odprowadzenia wody, wiem jak to zrobić, ale estetyka obecnie a potem mam w planach zrobienie watrołapu i dopóki on nie powstanie nie chcę zaczynać prac w okolicach wejścia, dlatego poki co przyszło mi do głowy skierowanie wody dokładnie tak jak Panowie wskazali.
    Dziękuję za zdjęcie i sugestie. Na teraz zdecydowanie rynna leżąca spełni moje oczekiwania - tym bardziej że potrzebuję tak naprawdę 1,5m tej rynny. Dzięki Panów pomocy już wiem jak się za to zabrać. Dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony