dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 433 z 433
  1. #421
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    CZARNA LISTA (zebrane info z tego wątku od 2012r)

    LIZOŃ
    PBGM
    ROGERBUD Agnieszka Paździor
    Pruszyński z Katowice
    DRGK Dariusz Sokołowski.
    DABO z Knurowa
    ALSECCO z Bytomia
    AQUARIUS Systemy Grzewcze ANDRZEJ SKOCZYŃSKI
    Dominik Gajek
    Wobud Jan Gołdyn
    Gravko - koparko-ładowarka JCB
    Janusz GEBEL z Zabrza
    OKNO-HOUSE Dąbrowa Górnicza
    Damian Dyla Bytom
    Firma Grupa Factor (Sosnowiec, Olkusz, prezes p.Imielska)
    Zakład remontowo-budowlany Zbigniew Kołodziejczyk z Katowic
    Niezwykleokna.pl Matysiewicz R.
    Bogusław Helakiem - instalator CO, gaz, woda z Dąbrowy Górniczej
    Ego-Instal” Dzik Jarosław i/lub Beata Dzik
    Zakład Blacharsko-Dekarskiego Kaczmarczyk Piotr z Palowic
    AMEX" Andrzej Majewski
    SKŁAD BUDOWLANY PREDAR Tychy
    Garyga S.ma firmę Zielona Energia w Ledzinach
    JOKER z Mysłowic Pan Juliusz Słowikowski
    Adamex Adam Kaczmarek
    Andrzej Łukasik
    "HELMUT" Sebastian Glanowski z Olkusza.
    Styl-Bud, Bielsko-Biała, ul,Bukowa 45 Grażyna Jakubiec-Przybyła
    JOKER z Mysłowic
    Sobczyk z Bytomia
    TransMil z Sosnowca
    MYS-BUD Sylwia Jamrozy" z Mysłowic
    AKART BUD - Andrzej Kusyk - Okna , ocieplenia budynków

  2. #422
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    CZARNA LISTA (zebrane info z tego wątku od 2012r)

    LIZOŃ
    PBGM
    ROGERBUD Agnieszka Paździor
    Pruszyński z Katowice
    DRGK Dariusz Sokołowski.
    DABO z Knurowa
    ALSECCO z Bytomia
    AQUARIUS Systemy Grzewcze ANDRZEJ SKOCZYŃSKI
    Dominik Gajek
    Wobud Jan Gołdyn
    Gravko - koparko-ładowarka JCB
    Janusz GEBEL z Zabrza
    OKNO-HOUSE Dąbrowa Górnicza
    Damian Dyla Bytom
    Firma Grupa Factor (Sosnowiec, Olkusz, prezes p.Imielska)
    Zakład remontowo-budowlany Zbigniew Kołodziejczyk z Katowic
    Niezwykleokna.pl Matysiewicz R.
    Bogusław Helakiem - instalator CO, gaz, woda z Dąbrowy Górniczej
    Ego-Instal” Dzik Jarosław i/lub Beata Dzik
    Zakład Blacharsko-Dekarskiego Kaczmarczyk Piotr z Palowic
    AMEX" Andrzej Majewski
    SKŁAD BUDOWLANY PREDAR Tychy
    Garyga S.ma firmę Zielona Energia w Ledzinach
    JOKER z Mysłowic Pan Juliusz Słowikowski
    Adamex Adam Kaczmarek
    Andrzej Łukasik
    "HELMUT" Sebastian Glanowski z Olkusza.
    Styl-Bud, Bielsko-Biała, ul,Bukowa 45 Grażyna Jakubiec-Przybyła
    JOKER z Mysłowic
    Sobczyk z Bytomia
    TransMil z Sosnowca
    MYS-BUD Sylwia Jamrozy" z Mysłowic
    AKART BUD - Andrzej Kusyk - Okna , ocieplenia budynków
    Usunąłbym z tej listy firmy które zostały oskarżone o niekompetencje przez osoby posiadające tylko jeden post. Na kilometr śmierdzi nieuczciwą konkurencją.


    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Uwaga na sklep elektryczny 24 z Katowic, mają stronę na necie i sprzedają a towaru nie wysyłają. Wpłacasz i kasy już nie zobaczysz. Nas naciągnęli na kabel ziemny za ponad 1200zł.
    Nie Ty pierwsza i pewnie nie ostatnia. Preceder trwa już ładnych kilka lat, policja ten lokal co jakiś czas odwiedza a koleś dalej sobie w internecie handluje..

  3. #423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Ten Pruszyński to ogólnie z biura głównego z filii Sokołów koło Warszawy z ul: Sokołowskiej 32B, bo reklamacja tam była składana a do nas przyjechał Pan Kowalik z Katowic współpracujący z firmą Pruszyński na raklamację i nas naciągnął wyciągając na fakturę rzekomą usługę za ponad 500zł i wysłał ją do Sokołowa, której nie widzieliśmy na oczy i nie podpisaliśmy, a tam mu wypłacono kasę i domagali się zwrotu tej kasy od firmy Castor z Głubczyc w której to składaliśmy reklamację, a na tym pisemku zaznaczyli, że firma Castor ma od klienta domagać się zwrotu tej sumy, i tak oto koło sie zamyka. U Pruszyńskiego wszyscy ręce umywają jak ten, który podpisał dokument do Castora jak również dyrektor, nie widzą w tym nic niestosownego, że Pan Kowalik wpisał sobie usługę, której nie było i wypłacili mu kase na gębę.

  4. #424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PatrycjaM24

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie polecam Pawła Wiśniewskiego z Bytomia, ogłoszenia wystawia na OLX.
    Pan podpisał ze mną umowę, remont miał objąć łazienkę, kafelki w przedpokoju oraz przyklejenie płyt k/g na sciane. Pan remont rozpoczął, ale nie dokończył, pobrał kwotę 930zl w zaliczkach po czym się rozpłynął, ignoruje wiadomości SMS, telefony i wiadomości na OLX. Wciąż umawia się na inne remonty, kluczy z mieszkania oddać nie chce. Sprawę kieruje do sądu oraz zgłaszam na policje.

  5. #425
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Wojdas Design - "Stolarz", ostatnio prowadził działalnosc zarejestrowaną w Bielsku. Siostra dała mu zaliczkę 50% na wykonanie kuchni, wiele miesięcy zwlekania, po czym wykonał szkielety części szafek (masa błędów), kolejne miesiące czekania i na koniec oświadczył że nie jest w stanie dokończyć. Oczywiście o wzrocie kasy nie ma mowy. Potem z siostra znaleźliśmy na necie info że ta praktyka działania była już kilka razy przez niego powtarzana. Firma zadłużona, facet oszust. Omijać z daleka.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #426

    Domyślnie

    Jerzy Przybyła (Firma Malpol), NIP 5261018444, REGON 10884037. Remont mieszkania 32m2 niezakonczony po pol roku, co wiecej pan rozplynal sie w powietrze. Lazienka dokumentnie sfuszerowana (to widze nawet jako laik),wedlug nowej ekipy masa innych powaznych bledow (nie jestem w stanie zweryfikowac). Wzial 90% zaliczek, przedstawil czesc faktur/paragonow za materialy. Wedlug pracownikow nie placil im poniewaz zleceniodawca mu nie placil, od zleceniodawcy wyciagal nadprogramowe zaliczki tlumaczac sie, ze inni klienci mu nie placa (potem okazalo sie, ze ten sam proceder stosowal z powodzeniem u innych...).Robi szalenie dobre wrazenie, wzbudza zaufanie. Byl osoba z niejednego polecenia wiec tym bardziej nie wiem co sie stalo.

  7. #427

    Domyślnie

    A ja wrócę do tematu, od którego zaczął się wiele lat temu ten wątek - moich bojów z firmą GROM-MAR z Piekar Śląskich. Właściciel firmy po porzuceniu placu budowy i nie rozliczeniu się z pieniędzy (tudzież orżnięciu "Hadexu") miał wówczas w perspektywie sprawę sądową, ogłosił więc upadłość firmy. Jak się sprawa skończyła - cóż, nie poczytacie, bo wtedy "Muratorowi" było (jak sądzę) chyba nie na rękę nagłaśnianie spraw przeciwko środowisku wykonawców budowlanych (potencjalnych reklamodawców), więc usunięto wątki opisujące samą moją budowę i sprawę sądową. Nie w tym jednak teraz rzecz...

    Ku mojemu lekkiemu zaskoczeniu kilka miesięcy temu napisało do mnie pewne małżeństwo, któremu ów właściciel miał wyremontować dom. Ci Państwo pogrzebawszy w internecie (który, jak widać, nie zapomina) znaleźli opis mojej sprawy i adres mailowy. Spotkaliśmy się, pogadaliśmy, wymieniliśmy doświadczeniami. Jak wynikało z rozmowy ówże wykonawca miał wykonać kapitalny remont domu tych Państwa - i zrobił to w swoim niepowtarzalnym, a znanym mi aż za dobrze stylu... Słowem: mimo upływu kilkunastu lat nic się nie zmieniło. Dlatego osobom, które mają zamiar zatrudnić wykonawcę z Piekar proponuję wzmożoną uwagę przy weryfikacji potencjalnych kandydatów.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  8. #428

    Domyślnie

    Nazwa: Raf-Bud Rafał Szewczyk
    NIP: 6472126556
    REGON: 380506601
    ul. Gogołowska 6B
    44-266 Świerklany, woj. śląskie

    !!! Polecam - jeśli ktoś chce stracić czas, pieniądze i nerwy to zapraszam do współpracy z panem Rafałem !!!
    (Finał jego "pseudo-fachowości" i "uczciwości" zakończył się na Policji).

    Ps:
    Firma zmieniła adres:
    44-203 Rybnik , Sosnowa 16 lok. 4 (woj. śląskie)

  9. #429
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    muminix

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    OPINIA NEGATYWNA O FIRMIE FINESTRE Z KATOWIC

    Na zdjęciu to wszystko może pięknie wyglądać, a potem się okazuje czy jednak wszystko jest poprawnie.

    Z mojego doświadczenia: firma Finestre z Katowic i jej "wspaniali" montażyści zakładają u mnie przeszklenia od maja 2019 r. Do teraz realizacja nie jest poprawnie zakończona, były już liczne poprawki: Okno HST dostarczono za małe i zaproponowano mi nadstawkę u góry. Ciepłe parapety były źle sklejone i wiało ze szczelin między nimi. W wielu miejscach brakowało pianki i szybko zostało to zaklejone taśmami - dopiero na kamerze termowizyjnej było to widać, trzeba było zrywać taśmy i to uzupełniać. Montażyści z firmy Finestre podczas montażu spowodowali wiele uszkodzeń okien (rys, ubytków, wgnieceń, itp.) - przedstawiciele z firmy Awilux, którzy przyjechali na naprawy tych uszkodzeń, stwierdzili, że dawno nie widzieli tylu uszkodzeń i takiego montażu (część skrzydeł do wymiany, w innych po ich naprawie przez firmę Awilux uszkodzenia mniej widoczne, więc zgodziłem się je zostawić). Żaluzje fasadowe Selt również montowane przez firmę Awilux, montowane kilkukrotnie - początkowo montowane niezgodnie z instrukcją producenta.

    Stan obecny, po licznych poprawkach, okno HST oraz jedno okno na piętrze przeciekają. Przy HST zbiera się wewnątrz kałuża wody. Nie mogę robić tynków i wylewek, więc mam budowę zatrzymaną. Montażyści przy ostatniej poprawce stwierdzili, że okno jest zamontowane dobrze i że samo okno jest szczelne, a przecieka po bokach ramy i tak może być (sic!), bo pianka wcale nie jest szczelna (a reklamują się że robią szczelny montaż na produktach firmy illbruck - jeśli woda cieknie, a chyba jednak szczelny nie jest). Pan Paweł Imielski z firmy Finestre po raz setny trywializuje sytuacje, twierdząc, że wszystko będzie dobrze i zostanie to poprawione. Jednak proszę zauważyć, że mija już 7 miesiąc zgodnie z umową od kiedy montaż okien powinien być zakończony.

    Współpracujący z firmą Finestre montażyści pozostawiają wiele do życzenia, co już zostało zauważone w poprzednich komentarzach i jak widać nic się nie zmieniło... bo i po co - na targach się wciśnie ludziom wiele okien, większość pieniędzy trzeba zapłacić przed montażem a już po montażu... Pan Paweł przy zakupie bardzo miły i najpewniej kompetentny, ale później to już mydlenie oczu z uśmiechem na ustach, że "będzie dobrze", a nie jest! Szczelny montaż - śmiechu warte!

    Reasumując, jeżeli ktoś się zastanawia nad oknami, to samą firmę Awilux polecam, bardzo dobrze wykonane okna na profilach Schuco, jednak proponuję poszukać innego sprzedawcy/montażysty niż Finestre z Katowic. No chyba, że ktoś chce mieć stresu co nie miara.

  10. #430
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KasiaR1989

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-712
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał olino Zobacz post
    [DABO z Knurowa - PRZESTRZEGAM - niestety współpracowałem z tą firmą i kosztowało mnie to mnóstwo nerwów i pieniędzy również. Właściciel nierzetelny, ABSOLUTNIE niesłowny, chce wyciągać tylko zaliczki a potem szukaj wiatru w polu. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do mojej oceny to zapraszam do kontaktu, mam dokumenty, które potwierdzają moją opinię jak również podam kontakty do innych inwestorów, którzy zostali naciągnięci przez tą firmę.
    Dzień dobry,
    Czy mogę prosić informację jak finalnie zakończyła się sprawa? Niestety też teraz mam taką sytuację i chciałabym się dowiedzieć, czy zaliczka została zwrócona?

  11. #431

    Domyślnie

    Firma MASTERBUD Marcin Kwatera z Sosnowca

    Pośrednik z tej firmy był miły tylko podpisując umowę i biorąc zaliczkę. Po wzięciu drugiej zaliczki nagle ekipa zabrała sprzęt i przez 3 tygodnie nic nie było robione. Musieliśmy wypowiedzieć umowę po Pan fachowiec przez 3 tygodnie mówił, że wejdzie inna ekipa. Oczywiście nie weszła. Nie dało się polubownie załatwić tej sprawy bo pan rzucił słuchawką i powiedział że jak chcemy zwrotu zaliczki mamy iść do prawnika. Uważajcie na tą firmę, żebyście nie wpadli tak jak my.

  12. #432
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Zastanawiałem sie wielokrotnie i odpowiedzi nie znalazłem: kiedy Murator zrobi porządek z jednopostowcami o przedziwnych nickach, które niszczą firmy obrzucając je błotem (być może słusznie, być może konkurencja), uniemożliwiając im zarazem jakąkolwiek obronę!
    Ostatnio edytowane przez stary ; 24-06-2022 o 07:39

  13. #433

    Domyślnie

    Przestrzegam przed Piotr Mariusz Wach z Dąbrowy Górniczej / Jastrzębia. Partacz jakich mało. Remont łazienki 6.5m2 robił prawie 2 miesiące zanim go wyrzuciłem (na szczęście). Gościu nic nie robi zgodnie ze sztuką budowlaną. Potrafi dobrze to jedynie brać zaliczki kłamiąc i szantażując, że inaczej nie będzie miał jak przyjechać.
    Rury odpływowe do zabetonowania w podłodze (w tym jedną pękniętą) zamiast skręcić mocno na uszczelkę chciał pokleić na silikon przy spadku 0.5-1%, geberit podłączył na śrubunek, z którego wywalił uszczelkę i dał pakuły (praktycznie każdy śrubunek, który gdzieś montował miał wyrzuconą uszczelkę), zabudował przez co po miesiącu po podłączeniu muszli i wody ciekło i zalał drugi raz sąsiada (pierwszy gdy zapomniał zakręcić sobie zawór z wodą przecinając rurę). Baterię podtynkową zamontował za głęboko przez co nowa ekipa musiała kuć. Za mocno przykręcił miskę wc przez co pękła, zniszczył geberit przy montażu miski, który to 3 razy przykręcał bo sobie za krótką rurę dociął i mu ciekło, montaż geberitu do ściany na 1 śrubę, trójnik w rurach zgrzewanych PP z zaślepką wkręconą na pakuły w ścianie, puszki krzywo osadzone, ściśnięte + takich, podobnych rzeczy, które zostały po panu Wach do poprawy było multum. Wziął ze sobą 23 płytki do frezowania, przyniósł tylko 10 i bezczelnie przyszedł się pytać gdzie są jeszcze płytki bo się skończyły; ale szczytem było jak w dniu, w którym pękła mu ta miska i zniszczył geberit wrócił do domu i jeszcze próbował wyłudzać jakieś pieniądze na dojazd na następny dzień do mnie, prawdopodobnie wiedząc, że już raczej tu się nie pojawi. I najlepsze, głównym warunkiem było min 65-70cm na 60cm pralkę między ścianą i kabiną, zrobił 59cm (wizualizację z wymiarami miał od dnia wyceny), ścianka która na wizualizacji miała mieć 6-8cm ma 28cm . Wyciągnął 7 tyś zł zaliczki na samą robociznę z 10k wyceny remontu płacząc bez przerwy, że nie ma pieniędzy, że święta, że okradli go, że kupuje samochód itd. Narobił szkód na prawie 5 tyś. zł. Jeśli coś ci robi to uwierz mi lepiej na tym wyjdziesz jeśli go wyrzucisz, poczekasz miesiąc na nową ekipę i dokończysz, bo po tym co próbował u mnie zrobić po 3 miesiącach miałbym całą łazienkę do kucia i robienia od nowa. Gościa trzeba było pilnować i co 30 min wchodzić do łazienki kontrolując co znowu próbuje spartolić. Sprawa prawdopodobnie skończy się w sądzie bo nawet nie chciał polubownie załatwić sytuacji i oddać części wybłaganych zaliczek, za roboty, których nawet nie wykonał. Piotr Wach daje ceny jakby był doświadczonym fachowcem a patrząc na mój remont to prawd. była jego pierwsza łazienka.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_3356664861256665.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	463455Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20230111153623.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	463456Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20230111153645.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	62,8 KB
ID:	463457Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20230111131537.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	463458Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221222193138.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	463459

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony