dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 433
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    A dlaczego nie masz się procesować o "kilka tysięcy" złotych. Na ulicy je znalazłeś? Ja mam zamiar zaskarżyć firmę o 700 złotych i nie dla pieniędzy, ale dla zasady, że klienta nie robi się w balona.

  2. #42

    Domyślnie

    Ja uważam, że jeśli jest nadzieja na ściągniecie zasądzonych pieniędzy, to na pewno warto iść do sądu. Jeśli nie ma, a sprawa jest w miarę oczywista (nie będzie trzeba biegłych itp. kosztownych zabaw procesowych) to też nie zaszkodzi procesować się "dla zasady", ale taniej jest o mniejszą kwotę niż większą. A w takiej sprawie jak pisze Nostradamus, warto złożyć w prokuraturze formalne zawiadomienie o przestępstwie oszustwa - prawie nic nie kosztuje, a zwrotu kasy można w razie czego dochodzić potem także w procesie karnym, albo osobno w cywilnym.
    Tomasz M.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Nostradamus - po co podajesz adres budowy, na której spotkałeś się z p. Piekielniakiem? Przecież to jest dom kolejnego poszkodowanego inwestora, który nie ma związku z przekrętami p. Piekielniaka.

    Po co piszesz, że Piekielniak, to młody chłopak. Czy tylko młody chłopak, to potencjalny krętacz i oszust? Ja też jestem młodym wykonawcą i na szczęście nie wszyscy inwestorzy myślą tak, jak Ty.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Mnie Nostardamus zabolalo co innego w twoim pierwszym poscie - za wzor wez pierwsza wypowiedz Pyzi jak o Mirolecie pisala - od poczatku - krok po kroku - ze szczegolami - jednym slowem wiarygodnie

    Pomowic jest bardzo latwo a pozniej blad swoj naprawic trudno

    Czasem szyk zdania powoduje ze mozna jego sens dwojako odczytac - jak ostatnia moja polemika z innym frumowiczem gdy jego slowa zabrzmialy tak jakbym to ja okna mu wstawial http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#372501

    Jak wiesz sam jestem zwolennikiem pietnowania i przestrogi przed tymi co mowia ze na budowlance sie znaja - ale tylko mowia gdyz partacza robote tak ze rece opadaja / Ale naprwade wszystko musi byc wairygodne i z mozliwoscia sprawdzenia

    Sporo tu nie tylko potrzebujacych porady ale takze innych ktorzy albo siebie reklamuja albo konkurencje chca zniszczyc u siebie - wiec nie dziw sie ze tak zareagowalem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    po co podajesz adres budowy, na której spotkałeś się z p. Piekielniakiem?
    Zgadzam się ze ZBYCHEM w 100%. Zamiast podawać cudze adresy podaj jakąś bardziej konkretną informację o sobie. Uwiarygodnisz w ten sposób swoją opowieść.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tomek_J- co sadzisz o tym by te namiary w rakningu opublikowac?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Tomek_J- co sadzisz o tym by te namiary w rakningu opublikowac?
    Zrobisz, jak uważasz; aczkolwiek wiesz, jakie mam zdanie w temacie ujawniania nieuczciwości A jak nie wiesz, to spójrz na moją sygnaturkę
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    aluzju ponial
    zamieszcze -a co mi tam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #49

    Domyślnie Uwaga na firmę DEKS Mikołów

    Mam złe doswiadczenia z tą firmą, serdecznie ich odradzam. kontakt do nich małam z forum
    Iwona

  10. #50

    Domyślnie

    u mnie budują i jest OK - wprawdzie było troche nerwów, ale na jakiej budowie ich nie ma, trzeba ich pilnować - jak każdą ekipę; suma sumarum wszystko jest zrobione solidnie,
    generalnie - jeśli ktoś na tym forum pisze negatywne opinie, to powinien je uzasadnić jakimiś konkretami - czy nawalili terminami czy fachowością

  11. #51

    Domyślnie

    Równiez proszę o więcej wyjaśnień.Poważnie biorę ich pod uwagę przy poszukiwaniu ekipy do budowy

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    srodka oj oj oj oj
    Jesli masz jakies zastrzezenia do kolgokolwiek lub jestes ekipa zachwycona to napisz cos wiecej, uzasadnij, opisz by kazdy mogl sobie opinie wyrobic a nie tak ..... jesli juz tak piszesz to lepiej nic nie pisz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #53

    Domyślnie

    mam bardzo duze zastrzeżenia do DEKSA.
    Nawiązałam z nimi kontakt przez forum dlatego poczułam się w obowiązku ostrzec innych potencjalnych inwestorów.
    1. Terminowość - rozpoczęli na koniec maja. Do zakresu ich prac należało : fundamenty,strop,ściany nośne i działowe parteru i poddasza, więżba i dach, ślepa podłoga. W umowie termin realizacji miał się zakończyć 31.08.2004, jednak szef stwierdził , że będzie skończone dużo wcześniej. w trakcie okazało się, że są pewne przesunięcia w efekcie końcowym została mi rozgrzebana budowa na etapie zalanego stropu do dnia 15.09.2004
    2. Fachowość - tu dopiero można pisać historie:
    - żle wyliczone wymiary fundamentu
    - ściany parteru z prześwitami w zaprawie,
    - komin w kształcie kieliszka,
    - w niektórych miejscach grubość zaprawy 6 cm(słownie: sześć)
    - słupy przy wejściu do budynku przesunięte w stosunku do planu 12 cm
    - brak wyciągarki ( szybciej to zrobią ręcznie)itd.
    3. Pracownicy - tu też mogę coś powiedzieć na ten temat. Przez moją budowę przewinęło się ok. 30 różnych osób w przeciągu tego okresu(niecałe 4 miesiące). Osobą nadzorującą z ramienia wykonawcy był młody chłopak nie potrafiący liczyć( wywrotki z ziemią, odczytywanie projektu...) a generalnie dowoził tylko wodę i przytakiwał; fachowość ludzi jak i częstotliwość zmian ekip można zobaczyć na ścianach mojego domku.
    4. Cena za wykonanie tej roboty należała do cen średnich
    JEŻLI KTOŚ CHCE POROZMAWIĄĆ NA ICH TEMAT CHĘTNIE UDZIELĘ BLIŻSZYCH INFO NA PRIVE.
    p.s.
    PLAC BUDOWY ZOSTAWILI W OPŁAKANYM STANIE JEDEN WIELKI BAŁAGAN, do tej pory szef nie odebrał betonierki i innych rzeczy swoich pracowników.
    mam nadzieję ,że teraz moje uwagi są wyczerpujące, a nerwów straciliśmy BARDZO DUŻO!!!!!!!!!!!!!!!!!! :
    teraz mam ekipę do której jadąc uśmiecham się widząc, że budowa jednak może być przyjemna.
    Iwona

  14. #54

    Domyślnie

    U mnie tak było na początku, na szczęście szybko wymieniono ekipę, teraz jest tak jak u ciebie - fachowcy a nie ludzie przypadkowi
    na szczęście nie dopuściliśmy do żadnych błędów
    Jest Ok, ale nerwów trochę było. No nadal jest.
    Suma sumarum - u nas cena była bardzo niska, i dlatego nie żałuję wyboru, za taką cenę nie znalazłabym innej ekipy, mogę się trochę podenerwować, ze świadomością że mam parę tysięcy więcej w kieszeni.
    Nie bronię ich, sami sobie są winni, jak brali zobowiązania to powinni byli zadbać o ich dotrzymanie, ale chciałabym żeby potencjalni klienci mieli obraz firmy od kilku osób.
    Nie nastawiałam się że budowa to droga usłana różami.

  15. #55

    Domyślnie

    Życie to nie bajka... ale lepiej nie stresować się za własne pieniądze.Życzę powodzenia
    Iwona

  16. #56

    Domyślnie

    Na szczęście czas szybko płynie, niedługo skończy się budowa stanu surowego - to chyba najgorsze w budowaniu. Chociaż gorsze jest chyba załatwianie papierów.

  17. #57

    Domyślnie

    ja uważam, że budowa stanu surowego przez Deks to było najgorze w budowaniu
    Teraz u mnie ju gorzej być nie może... tylko lepiej
    Iwona

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    Na szczęście czas szybko płynie, niedługo skończy się budowa stanu surowego - to chyba najgorsze w budowaniu. Chociaż gorsze jest chyba załatwianie papierów.
    Oj nie wiesz jak się mylisz.
    Stan surowy stawia jedna ekipa.
    Potem przychodzi ich kilka i one pokazuja niedoróbki poprzednich.
    Wtedy zaczyna się bal jak to naprawić ?
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  19. #59

    Domyślnie

    masz rację... ja już się nasłuchałam i napatrzyłam na rozwalanie niedoróbek Deksa... dobrze że nie zdążyli popsuć więcej...
    Iwona

  20. #60

    Domyślnie

    To widzę że miałam dużo szczęścia ...
    bo u mnie jest OK.
    Nie mam bałaganu, ściany proste, tylko nie wyrabiają z terminami. Fundamenty i ściany zewnętrzne wyciągnęli w 7 tygodni, teraz kończą wieniec i będą robić ścianki działowe, potem chudziak. kanaliza rozprowadzona, izolacje fundamentów się kończą, kominy się robią.
    srodka - jak to się stało że te etapy wadliwie zrobione odebrał kierownik budowy czy inspektor nadzoru? Czy nie odebrał a tobie się nie chciało czekać na poprawki?

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony