dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 62
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1225
  1. #21

    Domyślnie

    paneli nigdy sie nie lakieruje deske podłogowš mozna

  2. #22

    Domyślnie 100 pytań o panele...

    Cześć. Pytałem już o farby. Teraz mam dylemat - jakie kupić panele. Czy lepsze klejone czy nieklejone. Jakie są te oznaczenia, na co patrzeć przy zakupie paneli. Chcę je położyć w kuchni ale na części jadalnej, na kuchennej przy zlewie będą płytki.

  3. #23

    Domyślnie

    Szwedzka firma KAHRS oferuje deski parkietowe w dużym wyborze. Na pierwszy rzut oka są ładne i dobrze wykonane.
    No właśnie, jak naprawdę jest z tą jakością ? - chciałabym poznać opinie użytkowników.

    A jeśli nie KAHRS to ewentualnie co ?? Podpowiedzcie, proszę.

    pozdr.
    cele budzą szacunek

  4. #24

    Domyślnie

    Z paneli już byłem zdecydowany na Clasenna, ale finalnie zdecydowałem się na Eggera. Podobno są dobre, a i cenę znalazłem dobrą...

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Ja niestety nie poleciłbym żadnych. To tylko tania imitacja parkietu!!! Ich trwałość to zaledwie 5-10 lat. Do tego strasznie są głośnie jak sie po nich chodzi!!! Wole droższy parkiet ale jego żywotność to conajmniej 30 lat!!! Po cyklinowaniu wyglądają jak nowe!!!
    Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się ze mną nie zgadzać....
    Pozdrawiam
    REGULAMIN FORUM

  6. #26

    Domyślnie

    [quote="izba"]Ja niestety nie poleciłbym żadnych. To tylko tania imitacja

  7. #27

    Domyślnie

    A psy boją się po nich chodzić bo im się łapy rozjeżdżają .
    To fakt -imitacja zawsze bedzie imitacją. Więc rozumiem jeszcze kiedy to ma być tania imitacja, ale droga? Jak maja kosztować powyżej 100zł to naprawdę lepiej zainwestować w parkiet.
    Mam w mieszkaniu zjechane panele -okropność. Jedyna zaleta to ta że łatwo się ich pozbyć .

  8. #28

    Domyślnie

    Nieprawda - obecnie produkowane panele AC4 P32 - do butików przedszkoli biur są bardzo dobrej jakości ( np. Classen ) mają chropowatą powierzchnie i piękne odcienie ( w dalszym ciągu opcjuję za - bo jednak szpar nie będzie - a w drewnianych - niestety po latach będą )

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Nieprawda - obecnie produkowane panele AC4 P32 - do butików przedszkoli biur są bardzo dobrej jakości ( np. Classen ) mają chropowatą powierzchnie i piękne odcienie ( w dalszym ciągu opcjuję za - bo jednak szpar nie będzie - a w drewnianych - niestety po latach będą )
    podłoga pływajšca spowoduje że i tak w końcu kiedyœ się rozejdzie
    dla mnie to poroniony pomysł z tš podłoga pływajšca
    ale ja się nie znam
    pa

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał izba
    Ja niestety nie poleciłbym żadnych. To tylko tania imitacja parkietu!!!
    Hmmm, polemizowałbym.... Mam Tarkett po 165zł/metr oraz Berg&Berg po 215 zł/metr. To jest tanio???


    Cytat Napisał izba
    Ich trwałość to zaledwie 5-10 lat.
    Moje mają 3 lata i wyglądają jak nowiuśkie. Nie spodziewam się żeby ich stan znacząco się pogorszył przez następne 2 lata.

    Zainteresowanym zaś wyjaśnię, że Tarkett jest lepszy niż Berg&Berg. Są precyzyjniejsze i mają przyjemniejszy lakier.

  11. #31

    Domyślnie

    w cenie paneli Terkett wolalabym dlugie deski z drzewa egzotycznego doussie, kolor jest przepiekny, a co drewno, to drewno..

  12. #32

    Domyślnie

    Misiu Uszatku mnie i tak nie przekonasz.Skoro zaplaciles tyle za panele to puknij sie w głowę za takie pieniądze miałbyś jaki chcesz parkiet z egzotyków. Ciekaw jestem jak wycyklinujesz takie panele??? Bo chyba nie myslisz ze nie uszkodzisz powłoki przez najblizsze kilka lat????
    Dla mnie panel=badziew!!! Pozdrawiam gorąco wszystkich posiadaczy paneli
    REGULAMIN FORUM

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał izba
    Ja niestety nie poleciłbym żadnych. To tylko tania imitacja parkietu!!! Ich trwałość to zaledwie 5-10 lat. Do tego strasznie są głośnie jak sie po nich chodzi!!! Wole droższy parkiet ale jego żywotność to conajmniej 30 lat!!! Po cyklinowaniu wyglądają jak nowe!!!
    Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się ze mną nie zgadzać....
    Pozdrawiam
    Niestety się zgadzam. Mam teraz w mieszkaniu i nigdy więcej tego nie położę. Po 5 latach wyglądają blee.. i to prawda, że są głośne.

  14. #34

    Domyślnie

    No tak, ale może jednak jest różnica pomiędzy tymi za 50 zł a tymi za 150 ?

    Zastanawiam się czasami, co wolałabym robić z podłogą po 8 latach:
    cyklinować, robić renowację, czy może wymienić ją i odmienić tym samym wnętrze? Chyba już wiem!

    MISIU USZATKU, gdzie kupowałeś swoje panele? Będę wdzięczna.
    pozdrawiam

    ara
    cele budzą szacunek

  15. #35

    Domyślnie

    a może zrobimy ankiete? Kto woli parkiet a kto panele?
    REGULAMIN FORUM

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    No tak, ale może jednak jest różnica pomiędzy tymi za 50 zł a tymi za 150 ?
    No, wreszcie Ktoś coś do rzeczy powiedział. O dzięki, ara, dzięki!!!!


    Cytat Napisał ara
    Zastanawiam się czasami, co wolałabym robić z podłogą po 8 latach:
    cyklinować, robić renowację, czy może wymienić ją i odmienić tym samym wnętrze? Chyba już wiem!
    Po 8 latach nic nie musisz robić. Szczególnie, jeśli kupisz olejowane. Oczywiście, można je cyklinować, nawet 3 razy, ale z reguły nie ma takiej potrzeby. Drewno wierzchniej warstwy jest pokryte 8-krotnie lakierem utwardzanym UV i - w przeciwieństwie do parkietów - nie wyciera się. Olejowane - sama wiesz... Reszta zależy od drewna. Ja mam super twarde Merbau oraz Klon Kanadyjski. Oczywiście - jeśli na podłogę spadnie młotek to będzie dziura, ale tak na co dzień - ZERO RYS.
    Mówię o panelach tzw. 14 mm.

    Cytat Napisał ara
    MISIU USZATKU, gdzie kupowałeś swoje panele? Będę wdzięczna.
    pozdrawiam

    ara
    Hmmm, z tym będzie problem. Przedstawiciel na Bartyckiej paw. 16 był - ale się zmył. Potem dokupiłem jeszcze paczkę w Łomiankach. A dziś to nie wiem....
    A Berg&Berg nie powiem Ci gdzie się kupuje, bo go nie polecam.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    Drewno wierzchniej warstwy jest pokryte 8-krotnie lakierem utwardzanym UV i - w przeciwieństwie do parkietów - nie wyciera się.

    No wcale się nie wycierają.. hahaha Mój kolega posiadający sklep z parkeitem położył ok 2m2 paneli tuż za progiem sklepu. Po 2,5 roku panele są wytarte aż do białości (dębowe). Zrobił to po to żeby pokazać klienton czym różni się parkiet od paneli. Robi to wrażenie na kupujacych!!!!
    REGULAMIN FORUM

  18. #38

    Domyślnie

    Ja mam w mieszkaniu panele od 5 lat (Classena z dolnej półki cenowej) i nie narzekam. W domu też zrobię.

    Są to panele laminowane. W postach powyżej nie wiadomo jakie kto ma panele na myśli - lakierowane czy laminowane a to istotna różnica.

    Dużo zależy od jakości ich położenia. Jeśli podłoże jest nierówne i panele lekko się wybrzuszają to ścierają się brzegi.

    Panele z górnej półki wcale nie są głośne, mają warstwy wyciszające.
    Panele układane bez kleju mają tę zaletę, że w przypadku uszkodzenia jednego np. przez upuszczenie młotka, bez problemu można wymienić rozbierając kawałek podłogi.
    Panele o wysokiej klasie ścieralności i dobrze ułożone mogą leżeć i 10 lat i nic się nie dzieje.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  19. #39

    Domyślnie

    Są też nowe podłoża pod panele, jakby gąbko-filc na folii. Panele położone na tym wogóle nie stukają. Kuzyn tak położył u siebie w mieszkaniu - rewelacja. Kupił to z panelami w Jupiterze na Towarowej, nigdzie indziej tego podłoża nie widziałam.

  20. #40

    Domyślnie

    W Jupiterze na Towarowej, ale w jakim mieście???

Strona 2 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony