dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renai

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie Problem z oknem

    Witam, mam pewien problem z oknem. Przychodzę dzisiaj wieczorem po pracy i żona jakoś niefortunnie chyba uchyliła okno i nie chce się teraz ponownie zamknąć. Gdy próbuję zmienić pozycję klamki w dół z góry to słyszę takie uderzenie sprężyny- nie wiem dokładnie jak to nazwać, i klamkę udaje mi się jedynie obrócić o około 10 stopni zamiast 180 stopni. Wiecie może jaka może być przyczyna?

    Przeszukiwałem trochę to forum i za bardzo nie znalazłem odpowiedzi na ten problem. Jeśli jest już taki temat i udało się w nim znaleźć odpowiedź na to pytanie to przepraszam z góry za zawracanie głowy.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...okno-balkonowe
    W tym wątku nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :/

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Czy możesz ręką docisnąć skrzydło do ościeżnicy od strony zawiasów (przy klamce podniesionej do góry- na uchył) i wtedy przekręcić do poziomu?
    Jakie to okucie? Jeżeli słychać strzelanie to coś mi się zdaje, że bez rozbierania okucia na górze skrzydła się nie obejdzie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renai

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    No niestety nie mogę wcale przekręcić tę klamkę do poziomu i słychać to strzelanie :/ A jak to się staje, że takie okucie się psuje? Źle się zawsze otwierało okna i teraz jest coś uszkodzone, czy tak po prostu po jakimś czasie musi się to popsuć? Jakby nie patrzeć jest to prosty mechanizm, a takie nie psują się szybko.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Nie rób nic na siłę!
    Kto jest producentem tego okucia?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renai

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Teraz to nie wiem, bym musiał sprawdzić, a gdzie to też nie wiem za bardzo. Jak się wprowadziłem to były już te okna, a na boku pozostałych nie widzę na okuciu napisanej nazwy producenta. Podejrzewam, że to przez zmianę temperatury i przez podwyższoną wilgotność i może samo jutro się "naprawi". Jak jutro nie zamknie się to okno to dam znać. Jeśli można to prosiłbym ciebie "stary" o jakieś rady, które by mogły jeszcze pomóc- wnioskuję, że się znasz na oknach i to na pewno lepiej ode mnie

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym najpierw sprawdził czy na całkowicie otwartym oknie da się poruszać klamką czy też nie. Oczywiście jeśli okucie posiada blokadę klamki to trzeba ją przytrzymać tak żeby była wzdłuż okucia - pionowo (poniżej zdjęcie przykładowe takiej blokady klamki). Jeżeli klamka będzie się poruszać na otwartym oknie to trzeba je dobrze wyregulować i po problemie a jeżeli dalej się nie porusza, to trzeba przepatrzeć okucie bo zapewne coś się urwało. W okuciach GU lubi się urywać zaczep od mikrouchyłu i blokować całe okucie.
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 08-12-2011 o 17:48

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Czy możesz docisnąć skrzydło do ościeżnicy?

    Nazwę producenta najszybciej można znaleźć wytłoczoną na zasuwnicy - długa, pionowa listwa na skrzydle, w której jast zamocowana klamka - lub na zaczepach obwodowych.
    Otwórz jakieś skrzydło i poszukuj napisów w stylu: Aubi, GU, Roto, Sigenia, Winkhaus, etc.
    Wywnioskowałęm, ze okno jest pozostawione na uchyle i nie może z nim nic zrobić, więc także otworzyć.
    Ostatnio edytowane przez stary ; 08-12-2011 o 08:52

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dociśnij skrzydło do oscieżnicy, tak aby ściśle do siebie dolegały ( czyli pozycja taka jak w zamknietym oknie ) i siłowo przekręć klamkę w dół (jak nie daje sie to kilka razy góra dół ). Jak sie nie uda zamknąć to niestety musisz wezwać montażystę okien do regulacji lub wymiany uszkodzonego okucia.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renai

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    No "naprawiłem" okno
    Problem nie tkwił w blokadzie klamki, ani w uszkodzeniu okucia. Z szwagrem zdjęliśmy okno z zawiasów i od razu zaczęliśmy szukać problem w okuciu okna. Po rozkręceniu okazało się, że pod okuciem, które znajdowało się w górnej części okna było nawet sporo zaprawy murarskiej. Wystarczyło je wyczyścić, nasmarować i chodziło jak nowe Lepiej niż wtedy jak się wprowadziłem. Dziękuję wam za rady

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to się u Ciebie działo na budowie!
    Normalnym jest, że okna są zasyfione resztkami zapraw ale zwyke nie aż tak, by zablokować okucie.
    Tak na marginesie.. często jeżdżę na regulacje po budowie i mało gdzie okna są choćby wstępnie umyte czy odkurzone.. Z resztą.. czego ja wymagam, jak demontując okna kilkunastoletnie na głowę lecą resztki tynku z czasów budowy.. przetrwały na okuciach lata... brrr !
    Renai, mam nadzieje ze takie czyszczenie zafundowałeś wszystkim swoim oknom! Nie? To nie zapomnij wiosną...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renai

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    No wszystkie wtedy sprawdziłem, tylko jeszcze jedno było brudne. Mam nadzieję, że ten wątek pomoże kiedyś innym z podobnym problemem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony