dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: CZY KUPISZ LUB KUPIŁBYŚ POMPĘ CIEPŁA DO SWOJEGO DOMU

Głosujących
363. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    124 34,16%
  • NIE

    141 38,84%
  • TAK ALE NIE MAM TYLE KASY

    98 27,00%
Strona 44 z 44
Pokaż wyniki od 861 do 877 z 877
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    W tym wątku o pompach ciepła mnie jeszcze nie było .
    Pora to naprawić .
    Może zamiast kupić zrobić samemu .
    Trafiłem tu poprzez wątek : POMPA CIEPŁA.
    Dobre Możesz rozwinąć swoją myśl na temat samodzielnego wykonania pompy?

  2. #862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał HenoK
    W tym wątku o pompach ciepła mnie jeszcze nie było .
    Pora to naprawić .
    Może zamiast kupić zrobić samemu .
    Trafiłem tu poprzez wątek : POMPA CIEPŁA.
    Dobre Możesz rozwinąć swoją myśl na temat samodzielnego wykonania pompy?
    Poczytaj wątek : POMPA CIEPŁA .

  3. #863

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Poczytaj wątek : POMPA CIEPŁA .
    Ok, poczytam. Ale niestety wybraliśmy już gotowy produkt. Podobnie było z rekuperatorem, który też można zrobić samemu.

    Pzdr.

  4. #864
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał turcin
    Ja porównałem dwie instalacje jakie bym sobie zrobił gdybym miał gazu ziemnego;
    Witaj,
    Mam podobną sytuację tzn:
    - brak gazu - ewentualnie PROP-BUT z butli
    - PC po tzw. "moich cenach"

    Pytanie:
    czy mógłbyś podać elementy tych dwóch wycen, czyli co skłąda się na wycenę PC i Gazu, wiesz, punkt po punkcie.
    To mi bardo ułatwi podjęcie decyzjhi, szczególnie interesuje mnie wycena Gazu, bo z PC mam mniejszy ból.

    pozdrawiam!

  5. #865

    Domyślnie

    Woland, jeżeli nie masz widoków na gaz to PC wydaje się sensownym rozwiązaniem. Według moich wyliczeń koszt zwrotu tej inwestycji w porównaniu z gazem z butli, powinien nastąpić po ok. 5-6 latach. Różnica w cenie między PC, a instalacją gazową z piecem kondensacyjnym dobrej klasy, wyszła u mnie na poziomie ok. 18-20 tys. PLN. Istotne jest też, jaki system ogrzewania planujecie. Przy PC, podobnie zresztą też jak przy kondensatach, najlepsza jest podłogówka.

  6. #866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sanisani

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Woland, jeżeli nie masz widoków na gaz to PC wydaje się sensownym rozwiązaniem. Według moich wyliczeń koszt zwrotu tej inwestycji w porównaniu z gazem z butli, powinien nastąpić po ok. 5-6 latach. Różnica w cenie między PC, a instalacją gazową z piecem kondensacyjnym dobrej klasy, wyszła u mnie na poziomie ok. 18-20 tys. PLN. Istotne jest też, jaki system ogrzewania planujecie. Przy PC, podobnie zresztą też jak przy kondensatach, najlepsza jest podłogówka.

    witam wszystkich poraz pierwszy niestety chcemy zalozyc pc jednak dzis dostalismy przyblizone koszty ktore wynosza 89 tys zl to nas przerasta.
    jak to sie by mialo do domku o 140 mkw parteru z ogrzewaniem podlogowym i plytkami z czego 70 mkw to ogrzewanie podlogowe z panelami . i zostaje poddasze 90 mkw i tu niestety nie mozemy polozyc podlogowki bo nie ma stropu. zaczynam sie zastanawiac czy nie mielibysmy zadozych rachunkow. moze lepiej piec kondesancyjny gazowy z solarami w vissmanie powiedzieli o 45 tys zl za to . czytam to wszystko i nic juz nie wiem

  7. #867

    Domyślnie

    Cytat Napisał sanisani
    zostaje poddasze 90 mkw i tu niestety nie mozemy polozyc podlogowki bo nie ma stropu.
    jak nie ma stropu to nie ma też poddasza - tak że spoko, nie potrzebujesz ogrzewać czegoś czego nie ma...

    BTW - Moje gratulacje - pierwszy post i już ZM

  8. #868

    Domyślnie

    89 tyś. za instalację PC do domu o pow. 140 m2, to duuuuża przesada. Koszt samego urządzenia wraz z kompletną kotłownią, wykonaniem źródła dolnego i podłączenia, nie powinien przekroczyć 40 tyś. Nie liczę tu kosztów wykonania podłogówki, bo ta będzie kosztować tyle samo w każdym sysytemie ogrzewania. Jeżeli weźmie się jeszcze pod uwagę, że nie ma potrzeby budowy komina, który jest niezbędny w tradycyjnym systemie, ponoszenia opłat za przyłącze gazu oraz przeliczy późniejsze koszty eksploatacji i wygody użytkowania, to inwestycja w PC wygląda bardzo atrakcyjnie.

    Pzdr.

  9. #869
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    WolandIstotne jest też, jaki system ogrzewania planujecie. Przy PC, podobnie zresztą też jak przy kondensatach, najlepsza jest podłogówka.
    Witaj,

    Podłogówka. Tak na prawdę decyzja już zapadła. Zamówiliśmy odwierty 2x 100mb. I teraz robimy fundamencik. Z projektu wynika że potrzebuję 10KW.
    Teraz waham się między IVT, Nibe, Stiebel - gdzie Stiebel daje mi rabat 35%...

    Hmmm....

  10. #870
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    aha, prosba do tych którzy już wiercili, JAKIE CENY ODWIERTOW MIELIŚCIE?

    ja 2x 100m = 200 x 120zł (odwiert+złącza UBAN+rura)

  11. #871

    Domyślnie

    75zł za m rok temu ( 4x60)

  12. #872

    Domyślnie

    na alledrogo widziałem 70 i 75/m

  13. #873
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bazi

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pompa ciepła jak najbardziej na TAK.
    Od roku jestem w kontakcie z instalatorem pomp Ochsner-a. Dom (200m2) jest w stanie surowym otwartym. Kilka dni temu omawialem temat instalacji CO i CWU. Oczywiście CO załatwi podłogówka.
    Pompa ciepła, bo jest bez obsługowa, praktycznie bezawaryjna, tania w eksploatacji i nie muszę martwić się o cenę paliwa (oleju, gazu, itp.) Może inwestycja jest faktycznie sporo droższa od konwencjonalnych systemów, ale to jest cena świętego spokoju w każdym tego słowa znaczeniu
    Oczywiście istotne jest zdecydowanie się na znanego i sprawdzonego producenta, w przeciwnym razie, ewentualna awaria może okazać się ciężka lub w ogóle niemożliwa do usunięcia.
    Myślałem też o Viessmann-ie, ale niespecjalnie zależało im na sprzedaniu ich rozwiązania... :/ Gburowaty typ [może i nawet właściciel] firmy Matkowski z wielką łaską przedstawiał mi temat... Poza tym wyszło drożej.
    Poza pompą przewidziany jest również rekuperator, który będzie odpowiedzialny za odzysk ciepła z zużytego oraz dostarczanie świeżego powietrza.
    Planuję wspomagać pompę kolektorami słonecznymi, ale na dzień dzisiejszy, ze względów ekonomicznych, zostaną jedynie wyprowadzone rurki na poddasze
    Decydując się na pompę warto zwrócić uwagę, czy nie jest wspomagana dodatkowymi grzałkami elektrycznymi, a rozwiązania takie SĄ STOSOWANE!!

  14. #874

    Domyślnie

    Ciekawy temat. Coraz bardziej w zasięgu dla inwestorów.

  15. #875

    Domyślnie

    Ja mam zamontowaną Pc (jak w stpoce poniżej) i polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    KOMFORT BEZCENNY
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  16. #876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Zawsze byłem przeciw bo ta cena... Dostałem jednak ofertę na PC Viessman wraz z dwoma odwiertami pionowymi dla domu o powierzchni do 140 m2 za 27 tyś zł brutto. (bez instalacji co) za cały komplet wraz z wykonaniem. To zaczyna mieć sens finansowy! Zwróciłaby się (w stosunku do elektrycznych kabli grzewczych i drugiej taryfy) w ciągu jakichś 7 lat. Jak dla mnie do przyjęcia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #877

    Domyślnie

    Cena niezła,przeczytałeś wszystko (w sensie czy to małym druczkiem też)

Strona 44 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony