dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 767 z 1020
Pokaż wyniki od 15.321 do 15.340 z 20396
  1. #15321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Artur coś się tak uczepił tego anhydrytu? Mam i nie narzekam.

  2. #15322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie no, bez jaj.
    Mówimy o nowym domu, normalnym domu, nie kartonowym i nie z kartonem w środku czyli nie z anhydrytem
    Stabilna temperatura powiadasz ?

    Mam 21,7st.C w domu:
    W dzień do 22-23st.C nabija słońce, kuchenka, akwarium i my sami
    Zatem po ch...grzanie i w jakim celu ?

    Widzę że nie zrozumiałeś.
    W nocy masz temepraturę o około 1 stopień niższą niż w dzień. Jakbyś chciał aby w nocy temperatura była w domu taka sama jak w dzień to byś musiał dostarczyć jakoś energię. W nocy słońce nie świeci więc zysków od słońca brak , więc trzeba jakoś inaczej tą energię dostarczyć.

    U mnie jak słońce w dzień świeci to ogrzewanie w większości nie jest potrzebne , nawet jak jest minusowa temperatura. Dom spokojnie bez ogrzewania nagrzeje się do nawet 24-25 stopni jak na to pozwolę. Ale jak nie ma słońca to i zysków nie ma sporych i trzeba jakoś tę energię aby zachować stabilną temperaturę dostarczyć.

    Ty nie dostarczasz i masz wieczorem temepraturę o 1-1,5 stopnia niższą niż w dzień.
    Proste i logiczne ...

    Nie każdemu odpowiada niższa temperatura wieczorem i w nocy i jak komuś to nie odpowiada i chce mieć stabilną temperaturę cały dzień niezależnie czy jest słońce czy nie to musi jakąs ilość energii dostarczyć ...

    Czym bardziej energooszczędny dom tym mniej , czym mniej tym tej energii trzeba wiecej dostarczyć.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #15323

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Artur coś się tak uczepił tego anhydrytu? Mam i nie narzekam.
    To witaj w "klubie paraolimpijczyków" - jak nas określił Arturo1972. I też nie narzekam. Podczas lutowych mrozów, przy pełny słońcu, temperatury w domu na tyle wzrastaly, ze nie bylo potrzebne grzanie i pompa przez caly dzien byla w trybie czuwania. Wystarczylo prawidłowe zaprojektowanie scian okiennych. Swoją drogą- pytałem czy sa jakieś metody na ograniczenie ilości defrostow a dowiedziałem się że jestem upośledzony. No nieźle.

  4. #15324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    To witaj w "klubie paraolimpijczyków" - jak nas określił Arturo1972. I też nie narzekam. Podczas lutowych mrozów, przy pełny słońcu, temperatury w domu na tyle wzrastaly, ze nie bylo potrzebne grzanie i pompa przez caly dzien byla w trybie czuwania. Wystarczylo prawidłowe zaprojektowanie scian okiennych. Swoją drogą- pytałem czy sa jakieś metody na ograniczenie ilości defrostow a dowiedziałem się że jestem upośledzony. No nieźle.
    Jedyny sposob to albo intensywniejsze grzanie w temp.powyzej 4-5st zeby nadrobic a unikanie grzania jak jest chlodniej.
    Albo ograniczenie mocy z jaka pompa chodzi a to mozesz osiagnac albo obnizajac krzywą wtedy pompa szybciej sie zmoduluje na najnizsze obroty i wtedy wydluzy sie okres miedzy defrostami ale mniej ciepla bedzie Ci dostarczala do domu (pytanie czy Ci starczy) .
    Mozesz tez poprobowac na trybie cichym 3stopien wtedy nie pozwala jej sie wkrecic np.u mnie powyzej 48hz tez moze to troche pomóc wszystko zalezy na jakich obrotach Ci normalnie chodzi
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  5. #15325

    Domyślnie

    Odnośnie częstych defrostów. Ustaw automatyczne odszranianie na ręczny. Na auto robi to zdecydowanie częściej. Dodatkowo proponuje anty zamarzanie wyłączyć.

    Jeżeli chodzi o anhydryt też należę do grona "paraolimpijczyków", ale przynajmniej mi się żona nie poci
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  6. #15326
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    To witaj w "klubie paraolimpijczyków" - jak nas określił Arturo1972. I też nie narzekam. Podczas lutowych mrozów, przy pełny słońcu, temperatury w domu na tyle wzrastaly, ze nie bylo potrzebne grzanie i pompa przez caly dzien byla w trybie czuwania. Wystarczylo prawidłowe zaprojektowanie scian okiennych. Swoją drogą- pytałem czy sa jakieś metody na ograniczenie ilości defrostow a dowiedziałem się że jestem upośledzony. No nieźle.
    Też się dowiedziałem od Arturo ,że pompa mi taktuje.... Jego wiek nie pozwala już na poznanie czegoś nowego , a jego wiedza jest aktualna na 15 lat temu. Generalnie widać jak się zna , po prostu ktoś kto jest tu dłużej jego wpisy olewa , gorzej jak zaczyna tłumaczyć "świeżym"...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #15327
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Też się dowiedziałem od Arturo ,że pompa mi taktuje.... Jego wiek nie pozwala już na poznanie czegoś nowego , a jego wiedza jest aktualna na 15 lat temu. Generalnie widać jak się zna , po prostu ktoś kto jest tu dłużej jego wpisy olewa , gorzej jak zaczyna tłumaczyć "świeżym"...
    Indywiduum
    Klepanie po pleckach, jak jest zajebiscie to nie ze mną
    Jak jest badziew to mówię...

    Jak siebie trzeba zrugac to też bez oporu
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8051658
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 08-05-2021 o 23:48

  8. #15328
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Co z tego ,że mówisz , tylko nikt poważny Cię nie słucha. Zakłócasz eter i tyle. Wszędzie Cię nie chcą i blokują , a Ty i tak oknem wejdziesz...
    Nawet w linku po zdjęciach stwiedzasz ,że yropian krzywo przyklejony , ale sam tynk masz położony nie lepiej , góry i doliny , nawet na zdjęciach widać. Gdzie wtedy byłeś , jak Ci go kładli , czy to Twoja robota...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #15329

    Domyślnie

    Pytanie o panasa J i sterowanie dwoma obiegami :

    Mam dwa obiegi podłogówki (parter, piętro) do tej pory ogarniał to sterownik kotła , w pokojach referencyjnych na parterze i piętrze mam czujnik temperatury (KTY81) i zadaje temp dla piętra i parteru osobno (histereza 0,2*C ). Temp zasilania była regulowana zaworami 3D termostatycznymi (ręczne) generalnie dwa razy na sezon trzeba je przekręcić.

    Temp zasilania zawsze była taka sama dla piętra i parteru ale parter zawsze dłużej pracował i dłużej stał a piętro częściej i krócej.

    W takim wypadku zasadny jest bufor ? Priorytetem jest komfort a nie wynik COP lepszy o 0,3. Mam około 200L w układzie - jeśli bufor jest zasadny to jakiej pojemności 50-100-200L ? Mam sporo miejsca na dodatkowe ocieplenie bufora i rurek (to nie jest problem)

    Jeśli wepnę się na ostro bez bufora panasem w podłogę to oprócz modułu dwustrefowego jakie czujniki trzeba dokupić ? Panel operatora może być czujnikiem temp wew przy module dwustrefowym ?

    Jaką najmilejszą wartość histerezy mogę ustawić dla temp wew w panasie ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #15330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie ważne ile w całym układzie, ważne ile w każdej ze stref.

  11. #15331
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak jak pisze @plusfoto ,każda strefa potrzebuje zładu osobno ,bo w każdej chwili może być jedna strefa wyłączona , a pompa specjalnie do defrostu drugiej nie załącza.
    I na "ostro" się nie wepniesz, musisz mieć przynajmniej sprzęgło.
    Do każdej strefy potrzebna osobna obiegówka, i czujniki temperatur wody w obiegach ( to wbrew pozorom nie jest tania rzecz ). Jeśli w obu strefach masz podłogówki ( będziesz grzał tą samą temperaturą ) , i sterował termostatami to zaworów mieszającch nie trzeba ( a trzeba jeśli różne temperatury zasilania , lub kiedy pompa jest sterowana temperaturą wody)
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #15332

    Domyślnie

    Sprawdziłem i z 200L przesadziłem, ~60L i ~50L +(74L było w kotle)

    Wystarczy żeby wpiąć się bez dodatkowych pompek, bufora na "ostro" ?

    Opcja z buforem jest jeszcze taka że panas pilnowałby temp w buforze a osobny sterownik pompkami niezależnie.

    Generalnie najtaniej jest wpiąć się na ostro ale boję się że nie będę miał kontroli nad temp piętra i konsekwencji będzie przegrzane/niedogrzane.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  13. #15333
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Sprawdziłem i z 200L przesadziłem, ~60L i ~50L +(74L było w kotle)

    Wystarczy żeby wpiąć się bez dodatkowych pompek, bufora na "ostro" ?

    Opcja z buforem jest jeszcze taka że panas pilnowałby temp w buforze a osobny sterownik pompkami niezależnie.

    Generalnie najtaniej jest wpiąć się na ostro ale boję się że nie będę miał kontroli nad temp piętra i konsekwencji będzie przegrzane/niedogrzane.
    Czyli razem lekko ponad 100l ? To wystarczy ,żeby nie było bufora ( oczywiście jeśli nie masz żadnych termostatów , i pętle wszystkie otwarte).
    Niedogrzania/Przegrzania powinieneś wyregulować rotametrami.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  14. #15334
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Pytanie o panasasa J
    Koniec świata....
    Kolejny zagorzały groszkowiec, który bał się pompy p-w bo zamarza,dzisiaj zakłada pompę p-w,po wyrzuceniu w błoto kilkunastu tys.zl

    Ja bym się nie patyczkował, wpiąć to bezpośrednio pod rozdzielacz a podłogówkę wyregulować.
    Jedna pompka obiegowa z pompy by starczyła ale Ty masz ich kilka na zbyciu także działaj
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-05-2021 o 10:26

  15. #15335

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Czyli razem lekko ponad 100l ? To wystarczy ,żeby nie było bufora ( oczywiście jeśli nie masz żadnych termostatów , i pętle wszystkie otwarte).
    Niedogrzania/Przegrzania powinieneś wyregulować rotametrami.
    Spróbuję bez bufora - najwyżej będą przeróbki



    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Koniec świata....
    Kolejny zagorzały groszkowiec, który bał się pompy p-w bo zamarza,dzisiaj zakłada pompę p-w,po wyrzuceniu w błoto kilkunastu tys.zl

    Ja bym się nie patyczkował, wpiąć to bezpośrednio pod rozdzielacz a podłogówkę wyregulować.
    Jedna pompka obiegowa z pompy by starczyła ale Ty masz ich kilka na zbyciu także działaj
    Nie bał tylko drogo było - nie miałem takich znajomości jak Ty z panem Pięknym, nie kilkanaście tylko kilka, nie w błoto tylko ciepło było.
    Teraz jest dotacja
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  16. #15336

    Domyślnie

    Możecie mi wyjaśnić dlaczego ustawiając harmonogram na poprzez aplikacje aquarea smart panasonic nie zapisuje się on w sterowniku pompy i nie jest realizowany?




  17. #15337
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Nie bał tylko drogo było - nie miałem takich znajomości jak Ty z panem Pięknym, nie kilkanaście tylko kilka, nie w błoto tylko ciepło było.
    Teraz jest dotacja
    Dotacja powiadasz ?
    Jak budowałeś się to Atlantic 8kW kosztował 16tys.zl i taki by Ci wystarczył a T-CAP 18-20tys.zl ale Ty wolałeś dać za kocioł 8tys zl i osprzęt, który teraz mógłbyś śmiało wyrzucića,z kominem doszedłbym do tych 16tys.zl

    A węgiel czyli ekogroszek od zawsze był droższy w eksploatacji.
    Ale uważaliście w swoim gronie węglarzy, że to czary mary i może wybuchnąć i że się zepsuje
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-05-2021 o 20:55

  18. #15338
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Możecie mi wyjaśnić dlaczego ustawiając harmonogram na poprzez aplikacje aquarea smart panasonic nie zapisuje się on w sterowniku pompy i nie jest realizowany?
    Bo to są dwa różne i niezależne harmonogramy i dwa sterowniki. Jeden sterownik to ten na pompie z wyświetlaczem , drugi sterownik to moduł CZ-TA1 wraz ze swy połączeniem z chmurą.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #15339

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Możecie mi wyjaśnić dlaczego ustawiając harmonogram na poprzez aplikacje aquarea smart panasonic nie zapisuje się on w sterowniku pompy i nie jest realizowany?
    A nie chodzi o restart pompy i po tym przyjmuje ustawienia?
    wydaje mi się że ktoś gdzieś pisał o tym tu na forum.

  20. #15340
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Nie ,żaden sterownik Nie przejmie ustawien harmonogramu drugiego ,bo to technicznie nie możliwe.
    Może tylko wyłączyć harmonogram. Czyli jeśli na sterowniku z wyświetlaczem wyłączymy harmonogram ,to przestanie działać rowniez ten z chmury, i odwrotnie.

Strona 767 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony