dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 574 z 1021
Pokaż wyniki od 11.461 do 11.480 z 20416
  1. #11461
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Ktoś wie czy da się w prosty sposób wymusić zewnętrznym sygnałem załączenie chłodzenia ale bez przełączania sterowania pompą za pomocą wbudowanego sterownika? Czyli standardowo pompa pracuje na sterowniku wbudowanym ale dostaje sygnał z zewnątrz i zaczyna chłodzić.
    Jakakolwiek domowa automatyka typu HomeAssistant , Domoticz i Heishamon ( lub GoHeishaMon).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 25-06-2020 o 05:28

  2. #11462
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jakakolwiek domowa automatyka typu HomeAssistant , Domoticz i Heishamon ( lub GoHeishaMon).
    Chodzi mi o bradziej szczegółową odpowiedź, gdzie mogę taki sygnał podpiąć w PC. Pod wejście grzania i chłodzenia na płycie? To są niezależne od termostatu wewnętrznego wejścia wymuszające dane działanie?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  3. #11463
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Mówimy o wersji H ewentualnie o G ?
    Na płycie główniej jest złącze opisane H C N L i on obsługuje termostat zarówno do grzania jak i chłodzenia.
    Żeby grzało trzeba zewrzeć H z L , ,żeby chłodziło trzeba zewrzeć C z L. Do tego ustawić pompę w tryb zewnętrznego termostatu.

    Do tego muszą być spełnione jeszcze warunki temperatur zewnętrznych ( jak jest wyższa temperatura od ustawionej to nie będzie grzała mimo ,że się zwiera odpowiednie styki , i odwrotnie ,jak niższa od ustawionej w odpowiednich parametrach to nie będzie chłodziła).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #11464
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Mówimy o wersji H ewentualnie o G ?
    Na płycie główniej jest złącze opisane H C N L i on obsługuje termostat zarówno do grzania jak i chłodzenia.
    Żeby grzało trzeba zewrzeć H z L , ,żeby chłodziło trzeba zewrzeć C z L. Do tego ustawić pompę w tryb zewnętrznego termostatu.

    Do tego muszą być spełnione jeszcze warunki temperatur zewnętrznych ( jak jest wyższa temperatura od ustawionej to nie będzie grzała mimo ,że się zwiera odpowiednie styki , i odwrotnie ,jak niższa od ustawionej w odpowiednich parametrach to nie będzie chłodziła).
    To teraz wróć do mojego pierwszego pytania i zastanów się czy o to mi chodzi? Taką opcję znam ale ja chce wymusić chłodzenie nie wyłączając wbudowanego termostatu w pompie. Nie chce całą pompą sterować zewnętrznym termostatem a jedynie włączyć chodzenie zewnętrznym stykiem. Seria H.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  5. #11465
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    To teraz wróć do mojego pierwszego pytania i zastanów się czy o to mi chodzi?
    Ta , już się rozpędzam ... Za taki roszczeniowy styl na pewno ktoś Ci pomoże.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #11466
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ta , już się rozpędzam ... Za taki roszczeniowy styl na pewno ktoś Ci pomoże.
    Skoro nie czytasz ze zrozumieniem pytań to co mam Ci odpisać? Dzięki. Nie jesteś nowicjuszem, więc wiesz jak działa forum. A jak ktoś będzie znał odpowiedź to przypuszczam, że jednak odpowie, bo to nie kolejne pytanie z cyklu która pompa lepsza...

  7. #11467
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Na pewno ktoś z nas nie wie jak działa forum...
    Odpisuje się dziekuje bardzo za checi , a nie czytaj jeszcze raz...
    Ciekawe ,czy to moja wina że Cię nie zrozumiałem,czy to jednak Twój przekaz enigmatyczny ,i jeszcze pretensje że wszyscy w lot Cię zrozumieja...
    Chciałem Ci pomóc , robiłem to zupełnie za darmo i nie jest to jakimś moim obowiązkiem ,a Ty z grubej rury , więc inni też to widzą jak dziękujesz za pomoc ,ciekawe czy się zdecydują

  8. #11468
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam. W końcu mam juz założona pompe . Nie mam na razie czasu się pobawić ale mam juz pytania. Pompa jest teraz włączona na cwu na całą dobę na 42c i mam pytanie czy cwu tez można kombinowac z ustawieniami ? Na teraz bieze mi 4-5kWh na dobę . Drugie pytanie to przy próbie zmiany ustawien przez telefon wyskakuje tska informacja https://ibb.co/0rpKGgT

  9. #11469
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Kombinować zawsze można , zmienić deltę nagrzewania zbiornika , temperaturę , oraz harmonogram - okienko kiedy ma tą wodę grzać . Więcej chyba nie da się kombinować

    A co do błędu , to idź do modułu i zrób co jest napisane ( przytrzymaj przycisk reset dłużej niż 10s). Może uaktualnienie się nie udało....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #11470

    Domyślnie

    Ma ktoś może u siebie taki zestaw - Panasonic SDC 9kW KIT-WC09J3E5 ?
    Jestem ciekaw jak wygląda faktyczna głośność jednostki zewnętrznej.

  11. #11471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Takie, może proste pytanie: co trzeba przestawić w 9KW T-Cap , żeby jeśli temperatura wody CWU ma np 41 stopni a chcę 52 stopnie ? (bez grzałki to jest max do uzyskania)
    No mogę trochę ciepłej wody zlać i odpali, ale nie o to chodzi.
    41 stopni przy CWU 200l to trochę mało na fajną kąpiel, albo goście będą a taniej grzać w dzień niż wieczorem (fotowoltaika)
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  12. #11472

    Domyślnie

    Wystarczy ustawic temperature wyzsza taka jaka sie chce. Mam taka pompę jak ty, i zawsze grzeje CWU do 51-52 stopnie i osiąga to bez grzalki. Zbiirnik ok 185 litrow.

  13. #11473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał tompatrz Zobacz post
    Wystarczy ustawic temperature wyzsza taka jaka sie chce. Mam taka pompę jak ty, i zawsze grzeje CWU do 51-52 stopnie i osiąga to bez grzalki. Zbiirnik ok 185 litrow.
    No właśnie u mnie nie bardzo to tak działa, jeśli CWU ma 41 stopni, to mogę ustawić i 56 ale grzanie nie odpala się, dopiero jak temperatura spadnie do ca 39 stopnii
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  14. #11474
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Albo masz ustawioną dużą deltę T dla zbiornika ( czyli różnicę od nastawionej temperatury ,i dopiero przy tej różnicy zacznie grzać) , albo druga możliwość to Max.czas grzania podłogi jest za duży ( podobno to jest czas ,jaki będzie grzana minimalnie podłoga , zanim znowu się przełączy na zbiornik). Nie wiem ,czy ma to zzastosowanie latem , jeśli nie grzejemy ani nie chłodzimy podłogi , ale można sprawdzić.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #11475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Albo masz ustawioną dużą deltę T dla zbiornika ( czyli różnicę od nastawionej temperatury ,i dopiero przy tej różnicy zacznie grzać) , albo druga możliwość to Max.czas grzania podłogi jest za duży ( podobno to jest czas ,jaki będzie grzana minimalnie podłoga , zanim znowu się przełączy na zbiornik). Nie wiem ,czy ma to zzastosowanie latem , jeśli nie grzejemy ani nie chłodzimy podłogi , ale można sprawdzić.
    Problem w tym, że w ustawieniach instalatora nie ma delty T dla zbiornika, jest tylko dla CO...
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  16. #11476
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    To się nazywa Temperatura ponownego wygrzewania zbiornika ( być może to nie jest typowo delta bo działa tylko na obniżenie) , i standardowo ustawiona jest na -8. Zmniejsz ją trochę , np do -5.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #11477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To się nazywa Temperatura ponownego wygrzewania zbiornika ( być może to nie jest typowo delta bo działa tylko na obniżenie) , i standardowo ustawiona jest na -8. Zmniejsz ją trochę , np do -5.
    Dzięki, nazwa słaba, miałem ustawione na -10 zmieniłem na -5 i zobaczymy.
    Bez grzałki woda się nagrzewa do max 53st, no przy temp wody 41 a ustawiam np 56 grzanie nie odpalało, ciekaw jestem.
    ps
    bez włączonej grzałki dezynfekcja zbiornika i tak nie zadziała ?
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  18. #11478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Po kilkunastu dniach pracy pompa średnio bierze 4,5kW na dobę uruchomiona 24h przy zbiorniku 265l i 6 osobach. Pytanie laickie jak wejść w ustawienia instalatora ? Cały czas mi wyswietla info ze dostęp zablokowany z powodu działania pompy . Mimo ze w danym momencie pompa nie grzeje .

  19. #11479

    Domyślnie

    Nie grzeje, ale jest włączona. Musisz ją wyłączyć przyciskiem w prawym dolnym rogu.

  20. #11480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kubiarz

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-506
    Posty
    13

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z błędem H90. Walczę z nim od kilku tygodni. Pompa 9kw tcap w monoblok, pracuje rok czasu. Zima nie było żadnego problemu a teraz prawie codziennie. Sytuacja objawia się na różne sposoby. Zazwyczaj błąd pojawia się kiedy grzeje cwu. Cwu grzeje według harmonogramu raz dziennie. Błąd zazwyczaj pojawia się na początku nagrzewania, ale nie jest to regułą. Czasem gdy kończę dogrzewać bojler, a czasami wyskoczy jak nic się nie dzieje, pompa jest wyłączona i czuwa. Sprawdziłem wszystko wedluģ diagramu manualna i jest OK. Zawsze po wystąpieniu tego błędu H90 temp. zewnętrzną pokazuje -20. Zazwyczaj restart wystarczy, czasem trzeba poczekać np godz. i włączyć pompę temp. zewn wraca do normy i można grzać. Jak pisałem wcześniej czasem dogrzeje cwu do końca, czasem nie i procedurę muszę powtórzyć. Dodam jeszcze że miałem też 2 tygodnie temu błąd H70. Według manualna PCB do wymiany, lagionelle mam wyłączona. Okazała się że zabezpieczenia na grzalce "wyskoczyly", wcisłem i z tym błędem mam narazie spokój. Natomiast H90 wqrrrrw... ia mnie na maksa, bo już nie wiem co sprawdzać. Ktoś coś? Pomóżcie!

Strona 574 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony