dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 483 z 1021
Pokaż wyniki od 9.641 do 9.660 z 20413
  1. #9641
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaikis_ Zobacz post
    Podłączyłem mój kontroler zamiast modułu chmury i odczytałem wszystkie parametry
    Super , też chciałem ,żeby dane zmiast do chmury poszły np. do Domticza .... zdradzisz szczegóły ?

  2. #9642

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Super , też chciałem ,żeby dane zmiast do chmury poszły np. do Domticza .... zdradzisz szczegóły ?
    Mogę sprzedać mój adapter

  3. #9643
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    adapter to już mam ( bo to zwykły konwerter na FTDI albo czymś podobnym jest), tyle ,że wiedzy jak przeprowadzić komunikację i odczytać parametry nie mam...

  4. #9644

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    adapter to już mam ( bo to zwykły konwerter na FTDI albo czymś podobnym jest), tyle ,że wiedzy jak przeprowadzić komunikację i odczytać parametry nie mam...
    Wiem, wiedza kosztuje pieniądze

  5. #9645
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Czyli rozumiem , nie pomożesz w rozgryzieniu komunikacji ?

  6. #9646

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Czyli rozumiem , nie pomożesz w rozgryzieniu komunikacji ?
    Mogę sprzedać mój adapter produkcyjny za 40 EUR, integrację z MQTT, samodzielny serwer WWW z kontrolą. Nadal go testuję i po 1 miesiącu będzie w pełni funkcjonalny.
    Wymaga umiejętności kodowania i zmarnowałem na to dużo czasu.

  7. #9647

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    24 godziny z ustawieniami jak powyżej: DELTA 10, krzywa 43(-15) , 30 (+15)j, obiegówka przy pompie (przy sprzęgle) na 1 stopień, obiegówka podłogowa na 1 stopień,
    POMPA : zaliczyła 22 STARTY i pracowała 8 GODZIN
    Też walcze z tym zbyt częstym włączaniem, pod koniec tygodnia już witałem się z gąską.... no właśnie, ale tak pięknie nie jest. Gdy grzałem non stop, a to w domu wszystkim najlepiej pasowało pompa załącza sie na 25-35 min i na 40 stop. Jeśli włączę harmonogram i np. pompa nie chodzi parę godzin ( temp idzie na 22 w nocy lub w dzień jeszcze testuje co wyjdzie lepiej) tak jak np. dziś, pompa pilnowła całą noc temperatury 22,potem temp ustawiona od 6na 23 stopnie i do 20 załączyła się 5 razy i chodziła 11 godzin, pobrała 19 kWh, teraz o godz 20 wyłączył ja termostat na 23 stopnie.Na noc znowu mam temp 22 wiec pewnie do 6 się nie załączy. Coś trzeba wybrać, kWh idzie podobnie, a dom mam 170 m2 i połowa to podłogówka. Aha u mnie pompę obiegową teraz mam na 3.
    Ostatnio edytowane przez nobilitas ; 17-11-2019 o 21:05

  8. #9648

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Też walcze z tym zbyt częstym włączaniem, pod koniec tygodnia już witałem się z gąską.... no właśnie, ale tak pięknie nie jest. Gdy grzałem non stop, a to w domu wszystkim najlepiej pasowało pompa załącza sie na 25-35 min i na 40 stop. Jeśli włączę harmonogram i np. pompa nie chodzi parę godzin ( temp idzie na 22 w nocy lub w dzień jeszcze testuje co wyjdzie lepiej) tak jak np. dziś, pompa pilnowła całą noc temperatury 22,potem temp ustawiona od 6na 23 stopnie i do 20 załączyła się 5 razy i chodziła 11 godzin, pobrała 19 kWh, teraz o godz 20 wyłączył ja termostat na 23 stopnie.Na noc znowu mam temp 22 wiec pewnie do 6 się nie załączy. Coś trzeba wybrać, kWh idzie podobnie, a dom mam 170 m2 i połowa to podłogówka. Aha u mnie pompę obiegową teraz mam na 3.
    a jakie , jeśli można wiedzieć, masz ustawienia:
    delty, harmonogramu, krzywej i pomp (masz jedną, czy dwie)??
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  9. #9649

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    a jakie , jeśli można wiedzieć, masz ustawienia:
    delty, harmonogramu, krzywej i pomp (masz jedną, czy dwie)??
    Delta 8,harmonogram teraz 22 stopnie w nocy, 23 w dzień ale to jeszcze będę zmieniał, jadę wg prostej na 37 stopni, mam dwie pompy obiegowe, podłoga idzie na 3 stopniu, grzejniki auto adapt, pompa 60 pobiera 13 W, ta pompa steruje na gorze sterownik, ta od podłogi mam juz czujnik w buforze mierzący temp i sterowniczek bedzie ja wyłączał jak temp. spadnie np do 28 stopni, ale nie dałem rady tego w weekend opanować.
    Ostatnio edytowane przez nobilitas ; 17-11-2019 o 22:25

  10. #9650

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Delta 8,harmonogram teraz 22 stopnie w nocy, 23 w dzień ale to jeszcze będę zmieniał, jadę wg prostej na 37 stopni, mam dwie pompy obiegowe, podłoga idzie na 3 stopniu, grzejniki auto adapt, pompa 60 pobiera 13 W, ta pompa steruje na gorze sterownik, ta od podłogi mam juz czujnik w buforze mierzący temp i sterowniczek bedzie ja wyłączał jak temp. spadnie np do 28 stopni, ale nie dałem rady tego w weekend opanować.
    delta 10/ pompy obie na 1 stopień/ krzywa 45/-15 35/15 , i od 13.00 dnia poprzedniego- do 07.00 dnia następnego załączyła się 30 razy i przepracowała 9 godzin
    wydaje mi się że mój dom w tych temperaturach nie potrzebuje grzania (chyba) i stąd te załączenia
    co jeszcze można zrobić?? .......może zjechać z krzywą kompletnie na dół?? , ustawić prostą??, ustawić harmonogram na noc??
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  11. #9651

    Domyślnie

    Vaikis_, czy Twój kontroler zapewnia pełną komunikację tak jak moduł chmurowy, ustawienie popmy? Czy tylko odczyt? Podłączasz go zamiast czy oprócz modułu chmurowego?
    Dlaczego cena w euro a nie w PLN!

  12. #9652

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    delta 10/ pompy obie na 1 stopień/ krzywa 45/-15 35/15 , i od 13.00 dnia poprzedniego- do 07.00 dnia następnego załączyła się 30 razy i przepracowała 9 godzin
    wydaje mi się że mój dom w tych temperaturach nie potrzebuje grzania (chyba) i stąd te załączenia
    co jeszcze można zrobić?? .......może zjechać z krzywą kompletnie na dół?? , ustawić prostą??, ustawić harmonogram na noc??
    Kombinuj, u mnie też nie da rady grzać non stop, a sterownik od pompy masz w salonie i robi jako termostat pokojowy? Ja tak mam i spróbuj ustawić w kilku godzinach niższa temperaturę inaczej raczej nie ujedziesz. Tu któryś kolega napisał, że z termostatem pokojowym lepiej spisuje się prostą i chyba rzeczywiście tak jest. Gdzieś tu było na forum napisane, że na każdy 1kW pompy przypada 25 l wody Ty masz 50 i tu też zyskalbys parę minut, ale to problemu by i tak nie rozwiązało. Co do delty to pompa i tak za bardzo jej nie trzyma, u mnie mam nastawione 37 buja się to ponad 38, a tak załącza się średnio ok 31, a mam delta 8. Spróbuj ja na jakiś czas wyłączyć ustawiając niższa temp. komfort znacząco spadnie ale mi po takiej nocy to chodzi non stop przez 4 godziny.

  13. #9653
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Vaikis_, czy Twój kontroler zapewnia pełną komunikację tak jak moduł chmurowy, ustawienie popmy? Czy tylko odczyt? Podłączasz go zamiast czy oprócz modułu chmurowego?
    Dlaczego cena w euro a nie w PLN!

    Bo u niego taka waluta. A cena jeśli to działa tak jak myślę atrakcyjna.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #9654

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Vaikis_, czy Twój kontroler zapewnia pełną komunikację tak jak moduł chmurowy, ustawienie popmy? Czy tylko odczyt? Podłączasz go zamiast czy oprócz modułu chmurowego?
    Dlaczego cena w euro a nie w PLN!
    Będzie miał podstawowe funkcje i więcej niż w standardowej chmurze. Ustawienia trybu cichego, włączanie / wyłączanie trybu wakacyjnego, włączanie / wyłączanie trybu zasilania, natychmiastowa aktywacja zbiornika. Ponadto termostat pokojowy będzie działał lepiej, ma prawdziwą deltę 1C. Jeśli ustawisz 22 ° C, nagrzewa się do 23 ° C i włącza się ponownie od 22 ° C (nie w 21 ° C)
    Wszystkie najważniejsze dane zostaną wyświetlone.

  15. #9655

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Kombinuj, u mnie też nie da rady grzać non stop, a sterownik od pompy masz w salonie i robi jako termostat pokojowy? Ja tak mam i spróbuj ustawić w kilku godzinach niższa temperaturę inaczej raczej nie ujedziesz. Tu któryś kolega napisał, że z termostatem pokojowym lepiej spisuje się prostą i chyba rzeczywiście tak jest. Gdzieś tu było na forum napisane, że na każdy 1kW pompy przypada 25 l wody Ty masz 50 i tu też zyskalbys parę minut, ale to problemu by i tak nie rozwiązało. Co do delty to pompa i tak za bardzo jej nie trzyma, u mnie mam nastawione 37 buja się to ponad 38, a tak załącza się średnio ok 31, a mam delta 8. Spróbuj ja na jakiś czas wyłączyć ustawiając niższa temp. komfort znacząco spadnie ale mi po takiej nocy to chodzi non stop przez 4 godziny.
    ale masz ten panel z Panasa przełożony,czy jakiś inny sterownik - co działa na zasadzie ON/OFF pompy??
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  16. #9656

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    ale masz ten panel z Panasa przełożony,czy jakiś inny sterownik - co działa na zasadzie ON/OFF pompy??
    Panel Panasonica w salonie

  17. #9657

    Domyślnie

    Cytat Napisał kateti Zobacz post
    delta 10 / pompy obie na 1 stopień/ krzywa 45/-15 35/15 ,
    i od 13.00 dnia poprzedniego- do 07.00 dnia następnego załączyła się 30 razy i przepracowała 9 godzin
    wydaje mi się że mój dom w tych temperaturach nie potrzebuje grzania (chyba) i stąd te załączenia
    co jeszcze można zrobić?? .......może zjechać z krzywą kompletnie na dół?? , ustawić prostą??, ustawić harmonogram na noc??
    Masz za mocną pompę do mocy cieplnej budynku,
    Obecnie, temperatury zewnętrzne są dodatnie i stąd mniejsze zapotrzebowanie na ciepło,
    Z pewnością, pompa dobierana na oko,
    Obie pompy obiegowe musisz ( jak pisałem poprzednio ) przestawić na 2, aby był większy odbiór ciepła,
    Można też, w określonych terminach czasowych wyłączać pompę,
    Obserwuj w czasie doby ilość startów i jeżeli ;
    ....a/ zaobserwujesz brak poprawy to ;
    ....... przesuwaj krzywą w górę na ; +2 ; +3 ; + 4 ; + 5
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #9658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaikis_ Zobacz post
    Będzie miał podstawowe funkcje i więcej niż w standardowej chmurze. Ustawienia trybu cichego, włączanie / wyłączanie trybu wakacyjnego, włączanie / wyłączanie trybu zasilania, natychmiastowa aktywacja zbiornika. Ponadto termostat pokojowy będzie działał lepiej, ma prawdziwą deltę 1C. Jeśli ustawisz 22 ° C, nagrzewa się do 23 ° C i włącza się ponownie od 22 ° C (nie w 21 ° C)
    Wszystkie najważniejsze dane zostaną wyświetlone.
    Witaj nasz Litewski Kolego ,
    czy można ten Twój wynalazek podłączyć bezpośrednio do T-capa H monoblok w standardowej wersji tj bez modułu dostępu do internetu ?
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #9659

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witaj nasz Litewski Kolego ,
    czy można ten Twój wynalazek podłączyć bezpośrednio do T-capa H monoblok w standardowej wersji tj bez modułu dostępu do internetu ?
    pzdr
    Powinno działać

  20. #9660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaikis_ Zobacz post
    Powinno działać
    To poproszę wrzuć mi na priv pełne info o tym (o dodatkowych kosztach też).
    A starszy model T-capa F też da radę tak stunningować ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 483 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony