dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 805 z 1020
Pokaż wyniki od 16.081 do 16.100 z 20396
  1. #16081
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Masz powyłączane ikonki grzałek na wyświetlaczu ?
    Jeśli ich nie masz , to pewnie masz jednostkę jednowentylatorową i włącza Ci się grzałka podczas defrostu ( bo temperatura wody jest niższa niż 23 stopnie)...
    Musisz wejść w menu ukryte i tam to wyłączyć.
    albo to po prostu olać. ~15 zł za 2 miesiące to nie jest coś o co można się bić. Skoro jest używana do defrostu to pewnie tak powinno być. Zrobi się zimniej to się przestanie tak często odszraniać.

  2. #16082
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    W jednostkach jednowentylatorowych załączona grzałka nie jest używana do defrostu bezpośrednio ,tylko po to ,żeby do obiegu CO nie puścić wody niższej niż te 23 stopnie podczas defrostu - grzałka jest za wymiennikiem , na wyjściu z pompy. Najprawdopodobniej na podłogówce i tak się tego nie odczuje , ale tą energię ,która dostarczyłaby grzałka , musi po defroście z powrotem dostarczyć pompa....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #16083

    Domyślnie

    Zaczyna mnie ta Aquarea irytować, dziś w nocy nie pogrzało CWU - nie wiem dlaczego.

  4. #16084
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewelinadom

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    LEGIONOWO
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W jednostkach jednowentylatorowych załączona grzałka nie jest używana do defrostu bezpośrednio ,tylko po to ,żeby do obiegu CO nie puścić wody niższej niż te 23 stopnie podczas defrostu - grzałka jest za wymiennikiem , na wyjściu z pompy. Najprawdopodobniej na podłogówce i tak się tego nie odczuje , ale tą energię ,która dostarczyłaby grzałka , musi po defroście z powrotem dostarczyć pompa....
    Dzieki za podpowiedz.
    Z tego wychodzi że faktycznie powinienem wyłączyć termostat pokojowy-czy możecie łopatologicznie objaśnić jak przejść z termostatu tylko na krzywą?
    I co z tymi grzałkami na panelu? Juz wyczytałem że jak mamy powrót mniej jak 27 to przy defroście udział bierze grzałka, pomyślałem że jak nastawię krzywą 32 to grzałka się nie załączy ale to chyba nie był najlepszy pomysł bo przy +5 przegrzewało chatę. A jaki udział przy defrostach ma grzałka tnz skala w misiącu tzn 20kw czy 120kw? Pytanie raczej dziwne sam wiem że nikt nie odpowie jakie jest zużycie, pytam raczej przekornie..

  5. #16085
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    To sam ocenisz jaki udział na grzałka... pewnie u każdego inaczej , a jak ktoś wyłączy w ukrytym menu to juz wogóle.

    Żeby zmienić na grzanie wodą u Ustawieniach instalatora / Ustawienia systemu / Strefa i czujnik zmienić na Temperatura wody. (masz teraz termostat wewnętrzny wybrany).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #16086
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Zaczyna mnie ta Aquarea irytować, dziś w nocy nie pogrzało CWU - nie wiem dlaczego.
    A przełącz ten wykres , żeby tryb pracy pokazywał, może CWU nie miałeś włączone...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #16087

    Domyślnie Sterownik pompy

    Tu mogę polecić sterownik MCK-107, który umożliwia sterowanie silnikiem jednej lub dwóch pomp w trybie automatycznym jak i ręcznym -> https://consteel-electronics.com/ste...mpowni/MCK-107

  8. #16088

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Dzięki za info - myślałem że to bug jaki (brakuje mi eksportu i importu ustawień)

    Grzałkę próbuję wyłączyć ... ale kiepsko mi to idzie

    Od Września nakręciła już prawie 30kWh a ustawiłem żeby się włączała od -20*C na zew i wyłączałem dla zbiornika. Temp na zew były w okolicach -6*C.
    Jak masz ustawioną krzywą od 23st C to będzie korzystała z grzałki. Minimalna temperatura jaką możesz ustawić to 25st. Z praktyki wiem, że najkorzystniej zaczynać od 27st. Chociażby dla tego, że przy takiej temperaturze sprężarka zatrzyma się jak woda na zasilaniu będzie miała 29st, na powrocie około 26st. Ponowne włączenie sprężarki nastąpi jak na powrocie będzie 23 st. Ja utrzymuję w domu 23st i nie chcę niżej schodzić z podłogą. Wiem to z obserwacji w Service Cloud.
    Ostatnio edytowane przez bocian_koh ; 25-10-2021 o 21:10
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  9. #16089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Arturo-widzę ,że już masz po banicji.
    To jak z tą naprawą T-capa ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #16090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Od kilku dni codziennie mam kilku razowe (na 1-2 minuty) wyłączenia prądu. Co polecacie zamontować w celu zabezpieczenia PC przed awarią?
    Kolega miał podobny problem. U niego sprawę rozwiązał ogranicznik przepięć RJ45 z zabezpieczeniem przepięcia 5000A od marki 3onadata -> https://consteel-electronics.com/ogr...RJ45/FL45-1000
    Czytał przed zakupem o firmie, która to produkuje i specjalizują się oni w sektorach bezpieczeństwa, automatyzacji, inteligentnych sieciach.
    Opinie były spoko, to się skusił i nie występują jak dotychczas żadne problemy, a ma urządzenie jakieś 4 lata, no i w razie czego jest gwarancja 3 lata.

  11. #16091
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    I od tego momentu już wyłączeń prądu nie ma ? Cudowne urządzenie
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  12. #16092
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    I od tego momentu już wyłączeń prądu nie ma ? Cudowne urządzenie
    czekam na ciąg dalszy

  13. #16093

    Domyślnie

    Cytat Napisał marks9 Zobacz post
    Kolega miał podobny problem. U niego sprawę rozwiązał ogranicznik przepięć RJ45 z zabezpieczeniem przepięcia 5000A od marki 3onadata -> https://consteel-electronics.com/ogr...RJ45/FL45-1000
    Czytał przed zakupem o firmie, która to produkuje i specjalizują się oni w sektorach bezpieczeństwa, automatyzacji, inteligentnych sieciach.
    Opinie były spoko, to się skusił i nie występują jak dotychczas żadne problemy, a ma urządzenie jakieś 4 lata, no i w razie czego jest gwarancja 3 lata.
    Jak ktoś ma pompę trójfazową to powinien kupić trzy?

    Podaj schemat jak to podłączyć...

    Zamawiam trzy na wszelki wypadek. Albo lepiej pięć: L1, L2, L3, N, PE.
    SDC0709J3E5 / UD07JE5. Szkielet drewniany prefabrykowany, parterowy. 130m2. Podłogówka po całości, bez bufora. CWU 200l.

  14. #16094

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie , zrobiłem tak jak wytumaczono mi tutaj wczesniej, czyli obiegówka pod extra pump,sterownik pokojowy pod H (start CO,heating), zasilanie sterownik ma, w ustawieniach wybrałem praca PC wg termostatu pokojowego zenetrznego, wczesniej ustawiłą krzywą i własnie jak to jest że przy tym wyborze nie moge doprecyzować krzywą (+5-5) tylko pokazuje na panelu pompy ikonę termostatu zenętrznego. Krzywą no mogę zmienic ale już ustawieniach instalatora ale to wiąże się min z utratą harmonogramu a ten mam zrobionu na potrzebu CWU.
    Teraz mam czujnik ustawiony jako termostat pokojowy zenętrzny, panel pompy pokazuje temp.wody, co daje jak ustawie czujnik na temperture wody? Wtedy krzywą mogę regulować , tera nie.
    Krzywą mam ustawiona 30C-15C 45--15C , delta7 i w domu termostat nie potrzebował uruchomić pompy i woda nad ranem (koło 1C) miała 23C czy nie bedzie za mało w razie czego do defrostów ? Grzałki ? Mając poprzednie ustawienia, prosta 34C i dodtkową obiegówke sterowana termostatem pokojowym tak nisko nie spadało. Co za tym idzie zużywała nad ranem (wyższa temp. zadana) ok1,5kv w cztery godziny teraz prawie dwa razy wiecej, przy czym w skali doby było 10kwh teraz 12-14kwh.
    Bede przy takiej pogodzie chba próbował też z trybem cichym bo mam sredznią ok 1,5 raza załaczen na godzinę
    Pompą grzeje niecały miesiąc , ucze sie, i nie wiem jak najlepiej ustawić przy moich warunkach.
    Fv:9,9kW Południe-wschód. Solaredge 9kW, panele Longi370
    Pompa ciepła Panasonic Split 9 kW (generacja H) AQUAREA HIGH PERFORMANCE KIT WC09H3E8
    Zbiornik CWU 300l, bufor 200l podłączony równolegle.
    Grzejniki 70% panelowe , podłogówka 30%.
    Dom 110m2+piwnica ogrzewana 35m2.
    Dom lata70, pustak/cegła ,styropian 10cm ściany, wełna 15cm strop. Okna trzyszybowe.

  15. #16095
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    wczesniej ustawiłą krzywą i własnie jak to jest że przy tym wyborze nie moge doprecyzować krzywą (+5-5) tylko pokazuje na panelu pompy ikonę termostatu zenętrznego. Krzywą no mogę zmienic ale już ustawieniach instalatora ale to wiąże się min z utratą harmonogramu a ten mam zrobionu na potrzebu CWU.
    Teraz mam czujnik ustawiony jako termostat pokojowy zenętrzny, panel pompy pokazuje temp.wody, co daje jak ustawie czujnik na temperture wody? Wtedy krzywą mogę regulować , tera nie..
    tak ma być i tak to działa. Przy ustawieniach na teromstat zewnętrzny nie da się robić korekty krzywej za pomocą oryginalnego sterownika. A w sumie po co? Do tej pory nie miałem potrzeby żeby korygować. U mnie pompa załącza się raz dziennie tylko i to na ogól w nocy. Zobaczymy jak będzie dalej. Ale w sumie po co robić korekty co chwilę? Domu Ci nie przegrzeje bo termostat ją wyłączy.

    Co do drugieg pytania. Jak przełączysz na temperaturę wody to pompa będzie grzała krzywą a pompa obiegowa będzie działać cały czas niezależnie od tego czy sprężarka pracuje czy nie. Dlatego ludzie przechodzą na termostaty zewnętrzne.

  16. #16096
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Arturo-widzę ,że już masz po banicji.
    To jak z tą naprawą T-capa ?
    Narazie w d..ie ze wszystkim.
    Jutro mam się konkretnie dowiedzieć co wydumał mój elektronik z płytą.
    Ale myślę, że nic nie wyduma bo w rozmowie nie był jakiś skory co do przedstwienia szczegółów.
    Myślę, że skończy się na zakupie nowej płyty głównej.

  17. #16097

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Narazie w d..ie ze wszystkim.
    Jutro mam się konkretnie dowiedzieć co wydumał mój elektronik z płytą.
    Ale myślę, że nic nie wyduma bo w rozmowie nie był jakiś skory co do przedstwienia szczegółów.
    Myślę, że skończy się na zakupie nowej płyty głównej.
    Odpowiem jako serwisant i zarazem elektronik

    Obecnie przy obecnych cenach usług raczej mało który fachowiec podejmie się naprawy czegoś co nie wiadomo czy się da naprawić i czy faktycznie jest uszkodzone. Diagnostyka często zajmuje sporo czasu i nie gwarantuje sukcesu a za ten czas później nie ma komu zapłacić.

    Sądzę że raczej skończy się na wymianie płyty ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #16098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Odpowiem jako serwisant i zarazem elektronik

    Obecnie przy obecnych cenach usług raczej mało który fachowiec podejmie się naprawy czegoś co nie wiadomo czy się da naprawić i czy faktycznie jest uszkodzone. Diagnostyka często zajmuje sporo czasu i nie gwarantuje sukcesu a za ten czas później nie ma komu zapłacić.

    Sądzę że raczej skończy się na wymianie płyty ...
    A ja odpowiem jako były serwisant i jako elektronik z wykształcenia ,że bardzo często nie miałem dokumentacji i z powodzeniem udawało się wiele usterek usunąć.
    Chyba każdy elektronik wie ,że najczęściej występują uszkodzenia obwodów zasilania , mocy oraz styku przewodów i złacz. Można przecież klientowi zaproponować np wymianę samych elektrolitów w zasilaczu+oględziny całej płyty (z pomiarami "na sucho") za kwotę X-albo będzie działać , albo nie ....klient decyduje czy podejmuje to ryzyko, a "nieautoryzowany" elektronik nie będzie pracował za darmo.
    W przypadku Arturo jest większe ryzyko-a co będzie jeśli zakupi nową płytę , a pan serwisant stwierdzi ,że to jeszcze nie to ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #16099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Oczywiście są elektronicy i "elektronicy"-dzisiaj trzeba mieć odpowiedni sprzęt do pracy...
    Ale w przypadku elektroniki Panasa nie jest to poziom obecnej techniki-raczej lata 80 ubiegłego wieku...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #16100

    Domyślnie

    @bobrow

    Gość jedzie na grzałce a temat się ciągnie. Serwis pompy powinien podstawić sprawną płytę i postawić diagnozę a nie zabawa w "a może to to".

    Co do samej płyty ... Sprzęt, sprzętem - dostęp do "serwisówki" płyty skraca znacząco czas potrzeby na diagnozę
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 805 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony