dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 572 z 1020
Pokaż wyniki od 11.421 do 11.440 z 20396
  1. #11421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie jaki mniej więcej ma pobór maksymalny prądu T-cap 3f 9kW przy grzaniu wody CWU przy temperaturze zewnętrznej 25-35C. Próbuję obliczyć czy moc umowna 16kW wystarczy mi przy grzaniu cwu + 2 klimatyzację 3,5kW + prąd na resztę urządzeń w domu. Czy zwiększyć na 25kW?

  2. #11422

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipa_ml Zobacz post
    Witam. Mam pytanie jaki mniej więcej ma pobór maksymalny prądu T-cap 3f 9 kW przy grzaniu wody CWU przy temperaturze zewnętrznej 25-35 C. Próbuję obliczyć czy moc umowna 16 kW wystarczy mi przy grzaniu cwu + 2 klimatyzację 3,5 kW + prąd na resztę urządzeń w domu.
    Czy zwiększyć na 25 kW?
    Panasonic dla 9 kW/3 f /TCap podaje ; bezpieczniki 16 A
    https://www.panasonicproclub.com/upl...d_internet.pdf
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #11423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    T-cap trójfazowy maxymalnie bierze gdzieć koło 8A na fazę nie licząc grzałek, 16kW do masz zbezpieczenie za pewne 25A, starczy ci tyle bez problemu
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #11424

    Domyślnie

    Ewentualnie możesz wziąć 1kW więcej żeby Ci dali C32 zamiast C25 i wtedy masz spokój.

  5. #11425
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipa_ml Zobacz post
    Witam. Mam pytanie jaki mniej więcej ma pobór maksymalny prądu T-cap 3f 9kW przy grzaniu wody CWU przy temperaturze zewnętrznej 25-35C. Próbuję obliczyć czy moc umowna 16kW wystarczy mi przy grzaniu cwu + 2 klimatyzację 3,5kW + prąd na resztę urządzeń w domu. Czy zwiększyć na 25kW?
    Najprawdopodobniej mieszasz moc z zabezpieczeniem . Chodzi o 16kW mocy , czy 16A zabezpieczenia przed licznikiem ?

    EDIT: A moc pobierana zależy też od wężownicy ( im mniejsza powierzchnia tym mniej ciepła pompa może oddać i moduluje niżej).
    Np mój T-Cap 12kW teraz grzeje CWU i pobiera moc 2470 W... Wężownica 3,4m2 , częstotliwość sprężarki 34Hz
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 25-05-2020 o 15:54
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  6. #11426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Najprawdopodobniej mieszasz moc z zabezpieczeniem . Chodzi o 16kW mocy , czy 16A zabezpieczenia przed licznikiem ?

    EDIT: A moc pobierana zależy też od wężownicy ( im mniejsza powierzchnia tym mniej ciepła pompa może oddać i moduluje niżej).
    Np mój T-Cap 12kW teraz grzeje CWU i pobiera moc 2470 W... Wężownica 3,4m2 , częstotliwość sprężarki 34Hz
    Na rachunku mam Moc umowna 16kW w rozdzielnicy zabezpieczenie przedlicznikowe 25A.

  7. #11427
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    25A wystarczy spokojnie.
    Jak chcesz to zawsze możesz to co @agb pisze , zwiększyć moc o ten 1kW do 17kW ,wtedy bedziesz miał zabezpieczenie 32A i będzie jeszcze lepiej.
    BTW klimatyzator to też pompa ciepła i moc elektryczna też jest mniejsza ( ok 3 razy)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 25-05-2020 o 16:44
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #11428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Koniec miesiąca mam montaż więc pewnie po tym terminie pojawią się pytania

  9. #11429

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipa_ml Zobacz post
    Koniec miesiąca mam montaż więc pewnie po tym terminie pojawią się pytania
    Witam
    Jeżeli możesz to podaj całkowity koszt montażu tego T cap. Na forum lub priv.,ze zbiornikiem CWU? czy bez. Dzieki.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #11430
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelszo

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Osolin
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    133

    Domyślnie

    U mnie wyszło ca 33k PLN
    Panasonic 9kW 3 fazy (bez sensu dla mnie 1faza...) , podłączenie na 5 przewodów, zbiornik CWU 200l, kompleksowy montaż (a było co robić=3dni)
    Dom 130-150m2, Pompa ciepła Panasonic Aquarea T-CAP 9kW 3 fazy 2 wiatraki+kaloryfery.
    PV 6kW ZeverSolar

  11. #11431

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelszo Zobacz post
    U mnie wyszło ca 33k PLN
    Panasonic 9kW 3 fazy (bez sensu dla mnie 1faza...) , podłączenie na 5 przewodów, zbiornik CWU 200l, kompleksowy montaż (a było co robić=3dni)
    Z jakiego powodu uważasz że T Cap 1F jest zły ? Co zadecydowało że wybrałeś 3F ? Dopłata ok. 3k za 3F
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #11432
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    największa wada 1f t-cap to to że zabezpieczenie na pompę to 32A czyli przed licznikiem wartało by mieć 40A, zazwyczaj na dom ludzie mają 25-32A
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  13. #11433
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #11434
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Przed chwilą była dyskusja w tym temacie na temat jednofazowych czy trójfazowych , wystarczy przejrzeć ostatnie ,powiedzmy 10 stron !

    Oszczędnoś 3 tys jest iluzoryczna , jeśli w grę wchodziłaby z zmiana mocy ( bezpieczników ) ,bo za to będziemy musieli zapłacić i zakładowi energetycznemu , i elektrykowi ( przynajmniej za jego podpis na oświadczeniu ,że instalacja jest przystosowana do większej mocy) , a i być może na faktyczym przystosowaniu instalacji.
    A argument w stylu ,że jak jednej fazy zabraknie to wciąż będzie działała jest brednią z czasów PRL . Teraz awarie na sieciach są usuwane na bieżąco , a w czasie naprawy i tak musi być wyłączona cała linia (nikt nie pozwoli pracować na dwóch pozostałych fazach zasilonych). Przypadki braku jedej fazy obecnie są niespotykane . Nawet zerwanie jednej linki fazowej na SN powoduje wyłączenie całej linii przez zabezpieczenia.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  15. #11435

    Domyślnie

    Dodatkowe kW mocy przyłączeniowej to 59 zł/kW. Tyle, że nawet jak zabraknie fazy, to może zabraknąć akurat tej, na której wisi PC

    Przy 3F z kolei trzeba doliczyć koszt zabezpieczenia przed anomaliami napięcia. Jakieś 200-300 zł minimum.

  16. #11436
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Dlaczego trzeba ? Panasonic tego wymaga ? Skąd wiesz ,że takiego zabezpieczenia ( domyślam się ,że chodzi Ci o zanik jednej fazy) Panasonic nie ma czegoś takiego wbudowanego w inwerter ?
    A być może nawet jeśli jednej fazy zabraknie ( i akurat nie tej od elektroniki w jednostce wewnętrznej) , to inwerter i tak sobie z tym poradzi na dwóch fazach ? ( to tylko teoria ,żeby ktoś przypadkiem tego nie brał za pewnik).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #11437

    Domyślnie

    A dlatego, że nie mam pewności, że Twoje teorie mają potwierdzenie w praktyce, to urządzenia 3F zabezpieczam. I instalatorzy też tego wymagają, a to oni są gwarantami PC. I oczywiście możesz im udowadniać, że nie mają racji. W zimę, przy -15C, podczas awarii

  18. #11438
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Teraz jeszcze zganiaj na instalatorów ,że oni tego wymagają....
    Konkretnie który ? Mój tego nie wymagał.
    Rozumiem ,że ktoś się boi , i się zabezpiecza, z tym nie dyskutuję. Dla mnie może drugą zapasową pompę ciepła obok postawić , i to też jest jakieś zabezpieczenie wynikające z obawy. Może sobie też agregat postawić .
    Ale z tym ,że trzeba , już tak. Dopuki to nie będzie napisane w serwisówce , to nie jest to wymagane (więc nie trzeba ,a opcjonalnie co najwyżej można) . Przez instalatorów też nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 04-06-2020 o 13:06
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #11439

    Domyślnie

    Palca w wentylator też wsadzisz, albo będziesz macał kable w pompie pod napięciem jak ci w serwisówce nie napiszą, że nie wolno?

    Nie zganiam na instalatora. Mój wymagał. Twój nie. Licytował się nie będę. Tak jak z tym czy urządzenia 3F zabezpieczać trzeba lub nie. Każdy ma wybór. Dyskutował z argumentami "ja instalował nie bede, bo mie nikt nie kazał, a poza tym ja wiem najlepiej, plus coś mie się zdaje." też nie będę.

  20. #11440
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    To napisz poprawnie następnym razem : Można zainstalować dodatkowe zabezpieczenie przed zanikiem fazy , a nie : trzeba je zainstalować...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 572 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony