dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 915 z 1020
Pokaż wyniki od 18.281 do 18.300 z 20396
  1. #18281
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzespu

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    1

    Domyślnie Panasonic Aquarea 7KW - dziwne dzwięki

    Witam
    Posiadam Panasonic Aquarea 7KW, czy odgłos "przelewającego się gazu"/"bulgotania" w rurach freonowych oraz przy agregacie zewnętrznym jest normalną sprawą? Pytałem kilku użytkowników i twierdzą że nie słyszą takich dzwięktów.
    W linku podsyłam film akurat z defrostu mojej jednostki gdzie taki dzwięk słychać https://youtu.be/GD6UHBxRGz8, 45 sekunda oraz 2 minuta najlepiej to słychać.
    Oprócz tych dzwięków pompa wydaje się pracować prawidłowo. Jeden z użytkowników walczył z tematem i od Panasonic otrzymał info "doszliśmy z serwisem Panasonica do przyczyny po pomiarach i termowizji okazało się że na parowniku są zatkane dwie rury i gaz nie ma swobodnego przepływu.Diagnoza- błąd fabryczny i w przyszłym tygodniu wymiana jednostki zewnętrznej na nową.Warto się zainteresować bo to może doprowadzić do zajechania sprężarki."
    Jeżeli ktoś spotkał się z taką sytuacją proszę o infomrację.
    Pozdrawiam

  2. #18282

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzespu Zobacz post
    Witam
    Posiadam Panasonic Aquarea 7KW, czy odgłos "przelewającego się gazu"/"bulgotania" w rurach freonowych oraz przy agregacie zewnętrznym jest normalną sprawą? Pytałem kilku użytkowników i twierdzą że nie słyszą takich dzwięktów.
    W linku podsyłam film akurat z defrostu mojej jednostki gdzie taki dzwięk słychać https://youtu.be/GD6UHBxRGz8, 45 sekunda oraz 2 minuta najlepiej to słychać.
    Oprócz tych dzwięków pompa wydaje się pracować prawidłowo. Jeden z użytkowników walczył z tematem i od Panasonic otrzymał info "doszliśmy z serwisem Panasonica do przyczyny po pomiarach i termowizji okazało się że na parowniku są zatkane dwie rury i gaz nie ma swobodnego przepływu.Diagnoza- błąd fabryczny i w przyszłym tygodniu wymiana jednostki zewnętrznej na nową.Warto się zainteresować bo to może doprowadzić do zajechania sprężarki."
    Jeżeli ktoś spotkał się z taką sytuacją proszę o infomrację.
    Pozdrawiam
    Identycznie jest u mnie, też w 7KW. Pisałem o tym parę stron temu. Inni koledzy też to potwierdzili.
    Dźwięk występuje u mnie tylko przy najniższej modulacji. Kiedy pompa wchodzi na troszkę wyższe obroty, odgłos znika

  3. #18283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    U mnie odgłosy podobne pompa ta sama.

  4. #18284
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Ty podałeś obraz zużycia dla swojego budynku w zależności od zakresów temperatury zewnętrznej,
    Ja podałem dane Instytutu Meteorologii odnośnie ilości godzin z daną temperaturą dla danej miejscowości,
    Klikaj na adres a nie na obrazek
    Niestety ale linki nie działają a to co widać na forum jest nieczytelne. Ale to i tak nie o rozkłady temp w Białymstoku chodzi.
    "Strona nie znaleziona - Błąd 404
    Strona o podanym adresie nie istnieje, prawdopodobnie strona usunięta lub też jej adres uległ zmianie.
    Sprawdź dokładnie wpisany adres lub przejdź do strony głównej."

    Co do podanych przeze mnie rozkładów temperatur - nie obrazu zużycia - to takie będzie rejestrować moja PC a nie temp występujące w Krakowie czy innym Białymstoku.
    (są to odczyty z licznik taurona na słupie - z tego co obserwowałem do badań naukowych się nie nadaje ale do poglądu czy było - 20, - 15 czy też + 10 wystarczy),

    Generalnie chodzi mi o delikatne niedowymiarowanie PC, zamiast ogólnej tendencji do przewymiarowania żeby nie włączały się grzałki.
    Powiedzmy że jestem w stanie zaakceptować że jak przez kilka godzin w sezonie temp spadnie poniżej oczekiwanej, od projektowej dla strefy to w domu odrobinę obniży się temp, skrajne temperatury występują sporadycznie i nie utrzymują się dłużej niż kilka godzin ciągle. Nawet jak wystapiło -18 to była to 1h poprzedzona temp ~ -13 i po poranku stosunkowo szybko wzrosła do -10.

    Na przykładzie PC Aquarea serii J 3,5,7,9 kW są dostępne 2 sprężarki w jednostkach zew .:

    3kW, 5kW (WH-UD03JE5 / WH-UD05JE5) - Motor Type Brushless (6-poles), Rated Output kW 0.90
    Maximum Input Power For Heatpump System kW 2.59
    Power Supply 1 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 12.0 / 2.59k
    Power Supply 2 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 13.0 / 3.00k

    7kW, 9kW (WH-UD07JE5 / WH-UD09JE5) - Motor Type Brushless (4-poles), Rated Output kW 1.70
    Maximum Input Power For Heatpump System kW 3.47
    Power Supply 1 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 15.9 / 3.47k
    Power Supply 2 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 13.0 / 3.00k


    Jeszcze dygresja na temat 'przekłamywania' zużycia PC, mam dwie jednostki zew klimatyzacji Gree - Amber Prestige 3,5kW + jednostka Gree Multi 8kW - te dwie niewłączone jednostki zew w dniu kiedy była temp poniżej 0 stopni - wzięły sumarycznie ~5 kWh energii elektrycznej !!! (grzałki tacy ociekowej + grzałka karteru sprężarki w jednej z nich).
    Nie wiem czy Aquarea ma grzałkę tacy ociekowej lub grzałkę sprężarki ale pompa obiegowa i inne klamoty również biorą prąd a PC liczy chyba tylko zużycie ee przez sprężarkę. Co dla reklamowanego COP jest oczywiście na plus
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 28-11-2022 o 20:25
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  5. #18285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ale mam pecha. Nie dość że czekam na splita gen j 5kw od maja to jeszcze instalator mi mówi że nie będzie pompy w tym roku. To są jakieś jaja.
    Serio są takie braki na rynku? Taki duży popyt czy co? Czy nie ma z czego fabryka robić tych pomp?

  6. #18286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    buldog1111

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    78

    Domyślnie

    Ja na t-cap 9kW 3f super cichą czekałem od końca marca. Pompy zasysa zchód Europy. Jakoś w sierpniu Panas przestał przyjmować zamówienia na pompy bo nie wiedzieli kiedy będzie dostępność. Takie czasy nastały.
    Co do samego uśredninego COP/SCOP. W czasie defrostu COP wskakuje na ponad 20. Myślę , że te momenty PC też zlicza sobie do całości i dlatego ogólnie lekko zawyża dane.
    Ostatnio edytowane przez buldog1111 ; 28-11-2022 o 21:27

  7. #18287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    anatema
    Wpis nic nie pomoże,
    Należy z serwisantem omówić ten problem;
    - przestudiowałeś temat ;https://forum.muratordom.pl/showthre...oziom-decybeli
    Są jakieś negatywne skutki montażu obecnego???
    - pompa jest wypoziomowana?
    - są drgania przenoszona na budynek?
    - rury gazowe przy wejściu w mur są prawidłowo zaizolowane?
    Tutaj zdjęcie zainstalowanego TCAP: https://photos.app.goo.gl/dACw6z4WbGjXB1NU8

    A odpowiadając:
    - tak jest wypoziomowana,
    - żadnych drgań, nie wiem zresztą jak miałyby się przenosić
    - jak widać na fotce.

  8. #18288

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Tutaj zdjęcie zainstalowanego TCAP: https://photos.app.goo.gl/dACw6z4WbGjXB1NU8

    A odpowiadając:
    - tak jest wypoziomowana,
    - żadnych drgań, nie wiem zresztą jak miałyby się przenosić
    - jak widać na fotce.
    To jest fake foto?

  9. #18289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz197710

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Niestety ale linki nie działają a to co widać na forum jest nieczytelne. Ale to i tak nie o rozkłady temp w Białymstoku chodzi.
    "Strona nie znaleziona - Błąd 404
    Strona o podanym adresie nie istnieje, prawdopodobnie strona usunięta lub też jej adres uległ zmianie.
    Sprawdź dokładnie wpisany adres lub przejdź do strony głównej."

    Co do podanych przeze mnie rozkładów temperatur - nie obrazu zużycia - to takie będzie rejestrować moja PC a nie temp występujące w Krakowie czy innym Białymstoku.
    (są to odczyty z licznik taurona na słupie - z tego co obserwowałem do badań naukowych się nie nadaje ale do poglądu czy było - 20, - 15 czy też + 10 wystarczy),

    Generalnie chodzi mi o delikatne niedowymiarowanie PC, zamiast ogólnej tendencji do przewymiarowania żeby nie włączały się grzałki.
    Powiedzmy że jestem w stanie zaakceptować że jak przez kilka godzin w sezonie temp spadnie poniżej oczekiwanej, od projektowej dla strefy to w domu odrobinę obniży się temp, skrajne temperatury występują sporadycznie i nie utrzymują się dłużej niż kilka godzin ciągle. Nawet jak wystapiło -18 to była to 1h poprzedzona temp ~ -13 i po poranku stosunkowo szybko wzrosła do -10.

    Na przykładzie PC Aquarea serii J 3,5,7,9 kW są dostępne 2 sprężarki w jednostkach zew .:

    3kW, 5kW (WH-UD03JE5 / WH-UD05JE5) - Motor Type Brushless (6-poles), Rated Output kW 0.90
    Maximum Input Power For Heatpump System kW 2.59
    Power Supply 1 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 12.0 / 2.59k
    Power Supply 2 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 13.0 / 3.00k

    7kW, 9kW (WH-UD07JE5 / WH-UD09JE5) - Motor Type Brushless (4-poles), Rated Output kW 1.70
    Maximum Input Power For Heatpump System kW 3.47
    Power Supply 1 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 15.9 / 3.47k
    Power Supply 2 : Phase (Ø) / Max. Current (A) / Max. Input Power (W) 1Ø / 13.0 / 3.00k


    Jeszcze dygresja na temat 'przekłamywania' zużycia PC, mam dwie jednostki zew klimatyzacji Gree - Amber Prestige 3,5kW + jednostka Gree Multi 8kW - te dwie niewłączone jednostki zew w dniu kiedy była temp poniżej 0 stopni - wzięły sumarycznie ~5 kWh energii elektrycznej !!! (grzałki tacy ociekowej + grzałka karteru sprężarki w jednej z nich).



    Nie wiem czy Aquarea ma grzałkę tacy ociekowej lub grzałkę sprężarki ale pompa obiegowa i inne klamoty również biorą prąd a PC liczy chyba tylko zużycie ee przez sprężarkę. Co dla reklamowanego COP jest oczywiście na plus
    Raz przy mrozie - 8 stopni praktycznie cała dobę pompa wzięła mi ok 50kw
    Co dziwne licznik pompy pokazał większe zużycie w tym dniu niżeli podlicznik
    My wychodzimy z DOMU !!

    #Start Zimbabwe !!




    Dom ok 180m2 ocieplony średnio żeby nie powiedzieć słabo OZC 10KW
    Temperatura w domu 22-23 stopnie

    panasonic t-cap 12kw

    cwu 400l nierdzewka dwie wezownice + 3 palskie kolektory bufor 100l

    99% grzejniki w części domu przewymiarowane

  10. #18290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    To w takim razie już nie wiadomo o co z tym zużyciem chodzi, faktem jest że na razie (grzeję od września) jest dość duże przekłamanie na korzyść wskazań PC. Podlicznik wskazuje na większe zużycie (poniżej sumarycznie CO+CWU) :
    wrzesień PC 89 kwh / licznik 115 kwh
    październik PC 145 / licznik 179 kwh
    listopad do teraz PC 334 kwh / licznik 398 kwh

    z innej beczki, Panasonic wprowadził skuteczne 'postarzanie' produktu w PC serii J, skoro na defroście sprężarka zalicza 2 starty, obecnie obserwuję deforsty co 1-1,5h,
    22.11 miałem 621h pracy / 554 włączeń
    29.11 mam 710h / 765 włączeń
    praca ciągła

    w miesiącach letnich szło mniej więcej 1:1 na samym CWU
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 29-11-2022 o 22:21
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  11. #18291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    To jest fake foto?
    Dlaczego fake? To jest realne zdjęcie mojej pompy.

  12. #18292

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Dlaczego fake? To jest realne zdjęcie mojej pompy.
    Bo nie chce mi się wierzyć, że instalator postawił tak duży gabaryt na łupanej kostce granitowej zatopionej w samej ziemi.

    Chyba, że tam wylany jest beton i ta kostka jest w nim zatopiona, ale to nie miałoby sensu.

  13. #18293

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    To w takim razie już nie wiadomo o co z tym zużyciem chodzi, faktem jest że na razie (grzeję od września) jest dość duże przekłamanie na korzyść wskazań PC. Podlicznik wskazuje na większe zużycie (poniżej sumarycznie CO+CWU) :
    wrzesień PC 89 kwh / licznik 115 kwh
    październik PC 145 / licznik 179 kwh
    listopad do teraz PC 334 kwh / licznik 398 kwh

    z innej beczki, Panasonic wprowadził skuteczne 'postarzanie' produktu w PC serii J, skoro na defroście sprężarka zalicza 2 starty, obecnie obserwuję deforsty co 1-1,5h,
    22.11 miałem 621h pracy / 554 włączeń
    29.11 mam 710h / 765 włączeń
    praca ciągła

    w miesiącach letnich szło mniej więcej 1:1 na samym CWU
    Te zużycia szczególnie jak na listopad, są na ten metraż zbyt duże.
    Jakie średnie temp za listopad? Tak minus 8, 10?

    Zrobili ci w tym szkieleciaku PF i podłogówkę?

  14. #18294
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał anatema Zobacz post
    Dlaczego fake? To jest realne zdjęcie mojej pompy.
    bo dość słaba ta podstawa na takie duże bydle. To raz, dwa nie ma wibroizolatorów a te są chyba wymagane przez Panasa

  15. #18295
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Bo nie chce mi się wierzyć, że instalator postawił tak duży gabaryt na łupanej kostce granitowej zatopionej w samej ziemi.

    Chyba, że tam wylany jest beton i ta kostka jest w nim zatopiona, ale to nie miałoby sensu.
    To nie jest łupana kostka granitowa tylko betonowa, może złudzenie optyczne. Kostka w tym miejscu leży już prawie 20 lat więc ogólnie podłoże jest dość stabilne.
    Mimo to zastanawiam się czy na wiosnę (bo teraz nie ma warunków) nie zdjąć kostki i zalać normalny fundament pod pompę, pytanie czy się zgodzą w cenie na chwilowy demontaż na czas zrobienia fundamentu. Wkurzony jestem na ekipę i bo ta sama firma u znajomej postawiła normalny betonowy fundament przed montażem i mnie też zapewniali, że nic absolutnie nie muszę robić. Druga rzecz to nie wiedziałem że będzie tak dużo skroplin, zwłaszcza teraz przy defrostach w związku z czym gdybym nie podłożył kasty to woda stałaby pod pompą bo tam nie ma żadnego spadu. I to też jest do poprawy, widziałem że często ludzie wkopują rurę fi 100 i odprowadzają to dalej w deszczówkę czy grunt.

  16. #18296
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartyyMcFly Zobacz post
    Te zużycia szczególnie jak na listopad, są na ten metraż zbyt duże.
    Jakie średnie temp za listopad? Tak minus 8, 10?

    Zrobili ci w tym szkieleciaku PF i podłogówkę?
    PF ??

    Wszystko masz w mojej stopce, same kaloryfery, do tej pory miałem grzejniki elektryczne + kominek, ale miałem już dość kotłowni w salonie. 2 lata temu zainstalowałem klimę w domu i stweirdziłem że spróbuję nią grzać, było ciepło ale komfort wiecznego 'przeciągu' taki sobie
    Co do zużycia w listopadzie jestem zadowolony, wcześniej 2 lata grzałem klimą (cały sezon zimowy) i żarło ciut więcej prądu a dodatkowo nie miałem w tym zużyciu CWU - teraz to jest ogrzewanie + CWU - więc jest zauważalny spadek zapotrzebowania na ee.
    Do -5 na razie puszczam w kaloryfery 35 stopni i jest 22-23 stopni w całym domu.

    Sprawdziłem średnia temp za listopad u mnie ~+4,5 w załączeniu zrzut godzinowy z licznika (całe zużycie nie tylko PC) - sama PC wzięła tyle ile pisałem wyżej.
    Z tym że w pierwszej połowie listopada jak nie było mrozów zużycie było mniejsze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022 Listopad PC.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	462513  
    Attached Files
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 30-11-2022 o 10:01
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  17. #18297

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    - jest dość duże przekłamanie na korzyść wskazań PC.
    Podlicznik wskazuje na większe zużycie
    Wszystkie PC tak mają - to są orientacyjne zużycia,

    - na defroście sprężarka zalicza 2 starty, obecnie obserwuję deforsty co 1-1,5h,
    Kolega MiG25 - to wyjaśniał;
    - jednowentylatorowe jednostki Panasonica tak mają,
    Chcesz zmniejszyć tendencje do taktowań;
    - grzejniki muszą mieć moc cieplną > 7 kW dla 45/35/20 C,
    - krzywa bardziej płasko
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #18298
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja nie twierdzę że tak nie mają - mają moim zdaniem mają ujowo bo niepotrzebnie (być może) dwa razy startuje sprężarka na defroście - może tak trzeba, a może tak trzeba żeby szybciej padła sprężarka skoro jest policzona na 50000 startów ..... nie wiem

    W kwestii zużycia pisałem z jakiego powodu może być mniej, ale jeden z kolegów napisał że jemu w pewnych warunkach PC pokazała większe zużycie niż podlicznik - nieważne, ważne że jest to wartość orientacyjna, w większości przypadków zaniżająca ten pobór.

    Pisałem - nie taktuje - robi defrosty - czy to taktowania ? - jeśli tak to patrz wyżej.

    Bardziej płaskiej krzywej niż stałe 35 stopni na zasilaniu od +25 do -5 się nie da zrobić, jeśli potrafisz proszę o wskazówki.

    Nie powtarzaj tej twojej mantry proszę bo to nie na temat całkowicie.


    Jeśli możesz odnieś się merytorycznie do tych 2 postów - na co szczerze mówiąc liczyłem bo temat ciekawy i mnie nurtuje :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8164234
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8164310
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 30-11-2022 o 10:39
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  19. #18299
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ale ona fizycznie chyba dwa razy nie startuje , tylko jest to kwestia zliczania , zobacz czy po prostu nie liczy Ci każdego startu i każdego stopu .( bo prawie wszystkim licznik zlicza tylko start , ale są wyjątki).
    Jednowentylatorowe chyba zatrzymują się przed defrostem , po czym startują ,robią defrost i już się nie zatrzymują , więc jeśli masz to "alternatywne" zliczanie ,to widzisz wzrost o 2.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 30-11-2022 o 10:37
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  20. #18300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Przy defroście 2 razy zatrzymuje i startuje sprężarka.
    Potwierdzone na wykresach w service cloud jak również organoleptycznie , akurat zdążyłem jak była zabita lodem i obserwowałem defrost.

    Spada jej wydajność,
    - więc zaczyna się defrost, bez zatrzymania sprężarki,
    - następnie sprężarka się zatrzymuje i zaczyna się ten drugi typ defrostu
    - po wykonaniu jest stop i po jakieś chwili start i normalna praca.

    Mogę wrzucić wykres, ale 100% pewności że są 2 starty przy każdym defroście na J 7 kW

    Może to te tryby deicemode 1 / 2 ???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Defrosty 202211.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	462514  
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 30-11-2022 o 10:45
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

Strona 915 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony