dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 469 z 1021
Pokaż wyniki od 9.361 do 9.380 z 20416
  1. #9361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario15151 Zobacz post
    Prosze o POMOC w dobraniu odpowiedniej pompy do moich potrzeb osoby które posiadają wiedzę praktyczną A nie teorię.
    Ty potrzebujesz porady wróżki, bo tylko ona zna odpowiedź na Twoje pytanie.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  2. #9362

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    agb wszystko jest książkowo. Algorytm pracy pompy przy prostej lub krzywej jest następujący. Wyłączenie pompy następuje gdy powrót z podłogi osiągnie zadaną temperaturę -deltaT+1 stopień oraz zasilanie przekroczy zadaną temp +1 stopień i pompa nie będzie w stanie już obniżyć swojej mocy, a w twoim przypadku właśnie tak się stało przed 15. Załączenie następuje przy zadanej temp -deltaT -2 stopnie.
    Zacznijmy od tego, że pomyliłem screeny i ten drugi ze sprężarką i obiegówką jest z innego okresu. Mae culpa. Co do załączenia to wygląda, że masz rację. Co do wyłączenia, już tak dobrze nie jest. Bo przy zadanej 33C, mam przez kilka godzin proste linie zasilania 34,25C i powrotu 29,5C ze sprężarką 19-20Hz. Czyli zarówno warunek zasilania jak i powrotu spełniony był przez kilka godzin, a chodziła mimo to.

  3. #9363
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario15151 Zobacz post
    Witam , Proszę o POMOC , w ciągu dwóch tygodni mają mi zamontować pompę , wybór padł na Panasonic, I teraz zaczęły sie schody jaki model , jaka moc , firma która ma to zakładać dała mi ofertę na Panasonic aquerea hp 9 kw. , i potrzebuje pomocy w potwierdzeniu tego ze to jest dobry wybór (Nie do końca mam przekonanie ; jeszcze po słowach że POWINNA SOBIE PORADZIĆ ) A jak nie? , cz nie lepiej dołoźyć 4000 do T capa 9 kw , ale też nie chcę żeby pobierał za dużo prądu bo jest przewymiarowana, bo tu chodź o to by było w miarę tanio . Dom z poddaszem 165 m2 powierzchni ogrzewanej podłogówka , jedna drabinka, wylewka cementowa 7 cm , na dole pod wylewek. 20 cm styropianu, ściany 15 cm grafit , poddasze 20 cm wełna, okna 3 szybowce, takźe nie jakoś mega doizolowany , ale tragedii też chyba nie ma ☺, 4 osoby , zasobnik 200 L , położenie Świętokrzyskie., nie mam źadnych audytów i wyliczeń ( na papierze wszystko można sobie policzyć tylko później naprzykład źle wykonane prace budowlane mogą to wszystko zniweczyć ) dlatego Prosze o POMOC w dobraniu odpowiedniej pompy do moich potrzeb osoby które posiadają wiedzę praktyczną A nie teorię. Z góry dzięki za każde sugestie.
    Weź tcap-a będzie troszkę przewymiarowany ale za to szybko w taryfieg13 nagrzeje podłogę

  4. #9364
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    W świętokrzyskiem nie ma taryfy G13, a gdyby nawet, to nie zawsze szybkie nagrzanie podłogi jest ważne. Raczej ważniejsze jest długie oddawanie tego ciepła...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #9365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donkazo Zobacz post
    Weź tcap-a będzie troszkę przewymiarowany ale za to szybko w taryfieg13 nagrzeje podłogę
    Czyli dobrze rozumiem że wtedy będzie spożywać trochę wiecej prądu I pewnie spreźarka będzie się częściej włączać . Ogólnie to tak mi się marzy ☺ żebym się w całym sezonie ogrzewanie i cwu zmieścił w 2500-3000 tys. I tak bym chciał dobrać pompę .

  6. #9366
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario15151 Zobacz post
    Czyli dobrze rozumiem że wtedy będzie spożywać trochę wiecej prądu I pewnie spreźarka będzie się częściej włączać . Ogólnie to tak mi się marzy ☺ żebym się w całym sezonie ogrzewanie i cwu zmieścił w 2500-3000 tys. I tak bym chciał dobrać pompę .
    Ja od listopada do teraz co i cwu 900zł
    Sdc 9 kwh taryfa g13 przy -15 tania taryfa nie wystarczy żeby robić do zadanych 23c ale to raptem parę dni w roku

  7. #9367
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donkazo Zobacz post
    Ja od listopada do teraz co i cwu 900zł
    Sdc 9 kwh taryfa g13 przy -15 tania taryfa nie wystarczy żeby robić do zadanych 23c ale to raptem parę dni w roku
    Donkazo, czemu namawiasz Mario15151 na TCapa, skoro nie znasz nawet obciążenia cieplnego jego domu? Danych które podał jest zbyt mało żeby gdybać czy lepszy Tikap czy Srikap. Dobrze byłoby przynajmniej oszacować przybliżone straty domu żeby cokolwiek powiedzieć. Pompy z wtryskiem pary nie są lekiem na całe zło. Szybsze nagrzewanie wylewki to nie jest żaden argument do doboru dużo większej pompy, pomijając że ta wylewka ma mieć tylko 7cm.
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  8. #9368

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Donkazo, czemu namawiasz Mario15151 na TCapa, skoro nie znasz nawet obciążenia cieplnego jego domu? Danych które podał jest zbyt mało żeby gdybać czy lepszy Tikap czy Srikap. Dobrze byłoby przynajmniej oszacować przybliżone straty domu żeby cokolwiek powiedzieć. Pompy z wtryskiem pary nie są lekiem na całe zło. Szybsze nagrzewanie wylewki to nie jest żaden argument do doboru dużo większej pompy, pomijając że ta wylewka ma mieć tylko 7cm.
    Witam, Donkazo to powiem Ci że nie bardzo wiem jakie jeszcze dane bym musiał podać żeby dobrać tę pompę firma która mi niby zaproponowała tego panasa hp , miała nawet mniej danych , szczeźe to powoli zaczynam się zastanawiać nad węglem bo może Z takim piecem miałabym łatwiej ( to taki żart przez łzy

  9. #9369
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario15151 Zobacz post
    Witam, Donkazo to powiem Ci że nie bardzo wiem jakie jeszcze dane bym musiał podać żeby dobrać tę pompę firma która mi niby zaproponowała tego panasa hp , miała nawet mniej danych , szczeźe to powoli zaczynam się zastanawiać nad węglem bo może Z takim piecem miałabym łatwiej ( to taki żart przez łzy
    Zwróć sie do porządnej firmy instalatorskiej niech oni Ci to policzą i dobiorą urządzenie albo niezależnie zleć wykonanie OZC dla twojego domu.
    Jest tutaj na forum taki temat ”Dobór pompy wg OZC” to go poczytaj.
    Wtedy wiele sie rozjaśni i myśli o instalacji „wungla” w nowym domu pójdą w niepamięć
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  10. #9370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mario15151 Zobacz post
    Witam, Donkazo to powiem Ci że nie bardzo wiem jakie jeszcze dane bym musiał podać żeby dobrać tę pompę firma która mi niby zaproponowała tego panasa hp , miała nawet mniej danych , szczeźe to powoli zaczynam się zastanawiać nad węglem bo może Z takim piecem miałabym łatwiej ( to taki żart przez łzy
    Nie ma co beczeć- tak jak koledzy wspominali , trzeba poczytać. Będziesz mógł wtedy ocenić co Ci mówią instalatorzy lub "doradcy".
    Poczytaj tu jeszcze kilka topiców o zmodernizowanych domach.
    Ja mam na "sumieniu" dobór kilkunastu PC P/W i P/P i wszystko jest ok.
    Dobrałem bez OZC czerpiąc dużo z tego forum (tj kierunki ,a nie recepty) i doczytywałem resztę w sieci (parametry PC+porównania , kalkulatory obciążenia , itp).
    Powodzenia (w czytaniu , najpierw ...)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #9371
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam panowie, temat pewnie wiele razy wałkowany ale po wstępnym zagłębieniu się w temat mam mały mętlik w głowie. Chodzi o regulator temperatury do Panasia Aquarelli 9 kw 1 faz.
    Z opisanych tu na forum regulatorów prym wiedzie euroster i auraton. Zawężając do najpopularniejszego eurostera na ich stronie spodobał mi się taki typek: Euroster Q7TXRXGW bezprzewodowy ale z kolei tutaj widzę dużo osób chwali sobie Euroster 2006TXRX. Pytanie do użytkowników warto iść w Q7 ? ciekawszy design i pare bajerów w konkurencji do sprawdzonego 2006 ? Generalnie którą wersję polecacie ? a może inna firma ?
    Dom piętrowy - projekt indywidualny 154 m2 + garaż 40 m2 (nieogrzewany). płyta 10 XPS, 18 cm styro pod wylewką, ściany BK 600 + 20 cm grafit, 2 stropy mono - strych po podłodze 10 cm styro grafit, blachodachówka. Podłogówka 100 %. Ogrzewanie Panasonic Aquarea 9 kW 1 faz. (obecnie na krzywej grzewczej)

  12. #9372
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xDonx

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-309
    Posty
    15

    Domyślnie

    Chyba wszystko jedno... Ja akurat mam Techster ST-292, czarny bo taki mi sie podobał, kupiony ze 2 lata temu jak jeszcze nie miałem pompy ale działa super. Ważna dokładność zadawania temperatury i histerezy.

  13. #9373
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Czy w service cloud od tygodnia tez macie poszatkowane wykresy pomiędzy godziną 24 a 6 ?
    Nie wiem czy to kwestia zmiany operatora na Play ,czy też Panasonic ma jakiś problem ?

    Drugi problem to sam wykres , wcześniej chyba dało się go dowolnie przesuwać , nawet kilka miesięcy wstecz , a dziś patrzę , że tylko tydzień pamięta.

  14. #9374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje. Braki w zapisie to albo brak połączenia z serwerem lub brak zasilania. U Ciebie obstawiam mało stabilny internet. Dziś lub jutro w nocy między 00.00 a 6.00 nie będzie w ogóle dostępu ze względu na prace konserwacyjne ani do smarta ani do service.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 30-10-2019 o 08:54
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #9375
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Wcześniej miałem kartę t-mobila i nawet po wyczerpaniu GB (inernet zwalniał do 128kB ) wszystko było ok. Teraz po przesiadce na Play w dzień internet dużo szybszy i stabilniejszy ( jeden z powodów to dużo bliżej nadajnik) ,a w nocy od północy do 6 rano poszatkowany. Cały sprzęt ten sam ( modem , router , wymieniona tylko karta).
    Albo Play w nocy ma coś nie tak ( nie wiem , bo śpię ) , albo jednak Panasonic ... Zobaczymy co będzie pojutrze...

  16. #9376

    Domyślnie

    U mnie też dziś w nocy nie było. Też stawiałem na panasonica, ale okazało się, że zaczepiłem kabel od routera i odciąłem internet

  17. #9377
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stempelbiala

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    WAW
    Kod pocztowy
    00-021
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mają chyba jakieś modernizacje ponieważ u mnie też nie zaczytuje danych od godz 8

  18. #9378
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stempelbiala

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    WAW
    Kod pocztowy
    00-021
    Posty
    12

    Domyślnie

    Przy okazji chciałbym zapytać Was jak zaprogramować pompę na okres zimowy aby w "miarę ekonomicznie" sobie pracowała przez ten czas.
    PC SDC 9kw 1f, dom aktualnie bez ocieplenia styropianem i tak pozostanie do wiosny,tylko podłogówka - 120 m2, chciałbym utrzymywać temp w domu ok 10-15 C.
    Czy lepiej ustawić nisko krzywą grzewczą a może poprzez harmonogram aby grzała powiedzmy dwa razy dziennie po 3-4h a następnie się wyłączyła? Być może ktoś z Was przerabiał ten temat i podpowie jak to ugryźć. Z góry dzięki.

  19. #9379

    Domyślnie

    też nie mam od 8 rano

  20. #9380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na service śmiga bez zarzutu a na smarcie temperaturę pokazuje dobrze ale przy zużyciu jakieś głupoty. Nie mniej przerw żadnych nie widzę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 469 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony