dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 622 z 1020
Pokaż wyniki od 12.421 do 12.440 z 20396
  1. #12421

    Domyślnie

    codix nie tylko, tryb cichy tak jak pisałeś nie pozwala PC startować z "kopa" tylko z określonym Hz moim zdaniem ściśle zależnym od temperatury na zewnątrz. Im cieplej tym z niższym HZ startuje i dłużej PC "dochodzi" do zadanej temperatury a potem moduluje w dół. Ten trym najbardziej może się przydać się w okresach przejściowych, kiedy zależy nam na wydłużeniu pracy PC a zarazem nie odczujemy tego że temp zadana jest wolniej osiągana, Prawdą jest tez że PC pracując z ograniczoną mocą szczytową rzadziej się oszrania, ale jeśli ten proces ma miejsce w bardzo dużej wilgotności i w okolicach 0+ na zewnątrz, to PC potrafi nie oszraniać się a zachodzić lodem. Woda po niej spływa i zamarza powoli i robi się kostka lodu. W tedy podczas defrostu PC ma co robić . Tyle wyszło z moich testów.
    PC T-Cap 9kW 3f SUPER QUIET + Bufor 50l + C.O (kaloryfery); C.W.U INOX 250l 2,8m2 ; Termostat pokojowy Salus
    PV 9,66kWp Huawei 8kW + Egze-Solar 28x345W

  2. #12422

    Domyślnie

    Migu przyjżałem sie jeszcze temu wykresowi pracy zaworu rozpreznego,czterodrogowego,wentylatora,obiegówki i kompresora(pod tym wykresem deice mode)
    No i niby by wynikalo z tego ze kompresor zmienia tylko obroty ale nie ma niby podanych startstopów ale u siebie próbowalem juz chyba wszystkiego lacznie z bardzo duzymi temperaturami zasilania i powrotu (oraz sprawdzalem czujniki-wszystko jest ok) i dalej robi dwa starty wiec juz sie poddaję
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #12423

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Tylko zapobiega wyzszemu wkreceniu sie niz 49hz ponizej niczego nie zmienia w pracy przynajmniej w 7kw bo ponizej 49hz jej praca jest juz naprawde cicha i nie potrzebny jest tryb cichy.
    Chyba ze w tcapach jakos inaczej bo roznice jakies moga byc
    Na moim T-Cap nigdy więcej niż 49--50Hz nie widziałem Tryb cichy pewnie wyłączony bo nie ma ikonki na panelu (ikonki palca)
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #12424

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Co do grzalek rezerwowych i ich wylaczenia w menu ukrytym.

    Grzałka BUH (użyj / nie używaj grzałki BUH) (OSTROŻNIE) Różni się od używania / nie używania grzałki BUH ustawionej przez klienta. W przypadku korzystania z tego ustawienia, włączenie grzałki ze względu na ochronę przed mrozem zostanie wyłączone. (Proszę używać tego ustawienia, gdy jest to wymagane przez zakład energetyczny). Używając tego ustawienia, nie można odszraniać z powodu niskiej temperatury nastawy ogrzewania i praca może zostać zatrzymana (H75). Częste zatrzymywanie się może być spowodowane niewystarczającym przepływem cyrkulacji, zbyt niską nastawą temperatury ogrzewania itp.

    Wiec tylko zagrozenie dla funkcji antyzamrozeniowej to u mnie przy jednostce wewnetrznej w srodku domu nie ma szans.
    No i jak nie bedzie miala cieplej wody na defrost to poprostu przerwie i wywali bład.
    Mowisz że jak nie bedzie miała ciepłej wody to przerwie i wywali błąd. To kuźwa jak będą mrozy to to do wiosny może stać w lodzie. No chyba że z czajnikiem przegotowanej można latać i odmrażać . Ha ha.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #12425

    Domyślnie

    U mnie też widziałem modulację na 19Hz i (-2*C)
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #12426
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Migu przyjżałem sie jeszcze temu wykresowi pracy zaworu rozpreznego,czterodrogowego,wentylatora,obiegówki i kompresora(pod tym wykresem deice mode)
    No i niby by wynikalo z tego ze kompresor zmienia tylko obroty ale nie ma niby podanych startstopów ale u siebie próbowalem juz chyba wszystkiego lacznie z bardzo duzymi temperaturami zasilania i powrotu (oraz sprawdzalem czujniki-wszystko jest ok) i dalej robi dwa starty wiec juz sie poddaję
    Najprawdopodobniej jednowentylatorowe się po prostu wyłączają na początku defrostu . Być może ktoś ma jednowentylatorową i jest w stanie to obalić....
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #12427

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Najprawdopodobniej jednowentylatorowe się po prostu wyłączają na początku defrostu . Być może ktoś ma jednowentylatorową i jest w stanie to obalić....
    Z tego co zauważyłem to w mojej &KW seria J jak zaczyna się defrost to sprężarka staje i jest 0Hz.

  8. #12428
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Obalić , a nie potwierdzić
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #12429

    Domyślnie

    Dla mnie białe jest zawsze białe...nigdy czarne tak wiec potwierdzam.

  10. #12430

    Domyślnie

    U mnie defrost--sprężarka na 30Hz COP- skoczył ( chwilowo ) na 28 produkcja energii (10,8---15kWh) bez zatrzymania sprężarki pobór (0,4 -0.6) i bez dodatkowych (WŁ i WYŁ ) -jest tyle ile przed defrostem .Po defroście płynne przejście do grzania
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 27-11-2020 o 23:07
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #12431
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie też widziałem modulację na 19Hz i (-2*C)
    Ty masz 1-fazowa, czy 3-fazową, bo jesli masz taka jak ja 1-fazową i ci tak pokazuje, to trochę dziwne, bo u mnie min. 1kW (23hz ). Byc może sa to przekłamania na wyswietlaczu chwilowych wartości.
    Nie mam jej opomiarowanej, ale sprawdzałem ją, przy wyłączonych pozostałych odbiornikach w domu i porównałem z licznikiem energii ZE i naprawdę pokazuje dokładnie ( błąd to może 5%)
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  12. #12432
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie defrost--sprężarka na 30Hz COP- skoczył ( chwilowo ) na 28 produkcja energii (10,8---15kWh) bez zatrzymania sprężarki pobór (0,4 -0.6kWh) i bez dodatkowych (WŁ i WYŁ ) -jest tyle ile przed defrostem .Po defroście płynne przejście do grzania
    Zrobiła defrost przy użyciu tylko zładu wody, u mnie też tak samo przejdzie, żadnego zał/wył.
    Ale jeśli sie w tym czasie nie odmrozi, to przejdzie do drugiego etapu z użyciem samej sprężarki, a wtedy pomiędzy pierwszym defrostem a drugim jest zatrzymanie sprężarki i ponowne załączenie i licznik zliczy 2 ( 1 zał, 1 wył ), po drugim defroście przechodzi płynnie do grzania co.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  13. #12433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Post na temat klimatyzacji przeniosłem
    TUTAJ
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #12434

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    U mnie defrost--sprężarka na 30Hz COP- skoczył ( chwilowo ) na 28 produkcja energii (10,8---15kWh) bez zatrzymania sprężarki pobór (0,4 -0.6kWh) i bez dodatkowych (WŁ i WYŁ ) -jest tyle ile przed defrostem .Po defroście płynne przejście do grzania
    Właśnie miałem pytać czy to normalne A tu kolega opisuje swój defrost . Mam to samo . Sprężarka się nie wyłączyła. Defrosty przeprowadzone woda z układu. Raz zauważyłem gdy miałem wyłączona podłogowke przeszła na mode 2 jak opisuje Migu i wtedy stanęła. Poza tym jak u kolegi
    PC SDC 9Kw 3 fazy. Okolo 60 m2 podłogowki na parterze + 4 grzejniki typ 22 oraz poddasze 3 grzejniki typ 33+ 10 m2 podłogowki w łazience.Dwie PO Alpha 2.Dom 136 m2 użytkowej. 174m2 grzewczej. Ściany 15cm styropian. Poddasze 25 cm wełny mineralnej. Okna 2 szybowe.

  15. #12435
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    mundi73, SDC 9kW trójfazowa to zewnętrzna jednostka dwuwentylatorowa?

  16. #12436

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Zrobiła defrost przy użyciu tylko zładu wody, u mnie też tak samo przejdzie, żadnego zał/wył.
    Ale jeśli sie w tym czasie nie odmrozi, to przejdzie do drugiego etapu z użyciem samej sprężarki, a wtedy pomiędzy pierwszym defrostem a drugim jest zatrzymanie sprężarki i ponowne załączenie i licznik zliczy 2 ( 1 zał, 1 wył ), po drugim defroście przechodzi płynnie do grzania co.
    Jest dokładnie tak jak piszesz .na wodzie 19Hz było chwilkę reszta to samo co u ciebie 23Hz. Pompa 1F
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 27-11-2020 o 23:04
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #12437

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Zrobiła defrost przy użyciu tylko zładu wody, u mnie też tak samo przejdzie, żadnego zał/wył.
    Ale jeśli sie w tym czasie nie odmrozi, to przejdzie do drugiego etapu z użyciem samej sprężarki, a wtedy pomiędzy pierwszym defrostem a drugim jest zatrzymanie sprężarki i ponowne załączenie i licznik zliczy 2 ( 1 zał, 1 wył ), po drugim defroście przechodzi płynnie do grzania co.
    Musi się odmrozić na wodzie ponieważ mam grzejniki a na nich temp. zas.40*C więc powrót mam35*C przy delcie 5
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #12438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Witam!!
    Nie miałem okazji tego zaobserwować czy ktoś z forumowiczów wie jak to działa. Zastanawiam się nad podnoszeniem bądź obniżaniem krzywej za pomocą harmonogramu czy też bezpośrednio za pomocą sterownika. Krzywą można ponieść o 5 lub obniżyć o -5. Tylko się zastanawiam jak to działa. Myślałem, że ta jedna jednostka to 1 stopień zmiany wody na zasilaniu. Ale nie jestem pewien czy tak jest. Czy ktoś to weryfikował czy to chodzi o 1 stopień czy raczej o jeden przedział wynikający z krzywej kiedy tmp na zewnatrz zmienia się o 1 stopień? Oczywiście chodzi o pompy panasa.

  19. #12439

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Witam!!
    Nie miałem okazji tego zaobserwować czy ktoś z forumowiczów wie jak to działa. Zastanawiam się nad podnoszeniem bądź obniżaniem krzywej za pomocą harmonogramu czy też bezpośrednio za pomocą sterownika. Krzywą można ponieść o 5 lub obniżyć o -5. Tylko się zastanawiam jak to działa. Myślałem, że ta jedna jednostka to 1 stopień zmiany wody na zasilaniu. Ale nie jestem pewien czy tak jest. Czy ktoś to weryfikował czy to chodzi o 1 stopień czy raczej o jeden przedział wynikający z krzywej kiedy tmp na zewnatrz zmienia się o 1 stopień? Oczywiście chodzi o pompy panasa.
    Właśnie podniosłem sobie o +4 i to co widzę to podnosi od krzywej o zadaną wartość np. miałem 40*C Mam 44*C. Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #12440

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Witam!!
    Nie miałem okazji tego zaobserwować czy ktoś z forumowiczów wie jak to działa. Zastanawiam się nad podnoszeniem bądź obniżaniem krzywej za pomocą harmonogramu czy też bezpośrednio za pomocą sterownika. Krzywą można ponieść o 5 lub obniżyć o -5. Tylko się zastanawiam jak to działa. Myślałem, że ta jedna jednostka to 1 stopień zmiany wody na zasilaniu. Ale nie jestem pewien czy tak jest. Czy ktoś to weryfikował czy to chodzi o 1 stopień czy raczej o jeden przedział wynikający z krzywej kiedy tmp na zewnatrz zmienia się o 1 stopień? Oczywiście chodzi o pompy panasa.
    Jak z krzywej wychodzi zasilanie np. 30C to podniesienie o 1 spowoduje, podniesienie temperatury zasilania do 31C.

Strona 622 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony