dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 479 z 1021
Pokaż wyniki od 9.561 do 9.580 z 20417
  1. #9561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Zawsze regulator. Gdy temperatura pomieszczenia osiągnie zadaną to regulator wyłącza pompę całkowicie. Gdy jest ciepło, brak odbioru, to przy delcie 04st/c zdarza się, że temperatura powrotu powoduje wyłączenie pompy PW a pompka obiegowa dalej chodzi, żeby schłodzić zasilanie, po osiągnięciu jakiejś tam temperatury wg. algorytmu PW , pompa ponownie się załącza, aż do momentu jak ją regulator wyłączy całkowicie
    I aby się tego efektu pozbyć podnieś krzywą czy tam prostą o 2 stopnie. Gwoli wyjaśnienia to ponowne załączenie sprężarki nastąpi gdy temperatura w obiegu osiągnie temperaturę zadaną minus zapodana delta i minus bodajże 2 lub 3 stopnie. Natomiast przy pracy z termostatem pokojowym dużo lepiej sprawdza się prosta.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #9562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Dokładnie pisze o obiegowej. Na górze za ciepło pompa stop, steruje tym auraton. A może ten sterownik pompy ciepła wywalić do kotlowni a do salonu kupić inny. Już kombinuje jak koń pod górę....

    Ja bym go przeniósł bo on w twoim układzie i tak steruje jedynie temp. bufora na podstawie prostej lub krzywej - zależy jak masz to ustawione a do salonu wstawił pokojowy który będzie sterował obiegówką od podłogówki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #9563
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I aby się tego efektu pozbyć podnieś krzywą czy tam prostą o 2 stopnie. Gwoli wyjaśnienia to ponowne załączenie sprężarki nastąpi gdy temperatura w obiegu osiągnie temperaturę zadaną minus zapodana delta i minus bodajże 2 lub 3 stopnie. Natomiast przy pracy z termostatem pokojowym dużo lepiej sprawdza się prosta.
    To wiem, ale złotówek szkoda, żart. Tak powinno się działać, żeby uniknąć niekorzystnej pracy pomp, ale ja idę na kompromisy.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  4. #9564
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lipa_ml

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Powidz
    Kod pocztowy
    62-430
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam. Czy 22 tyś netto za ten zestaw KIT-WXC09H3E8 to dobra cena na dzisiaj ?

  5. #9565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy może ktoś mi pomóc ustawić grzanie cwu tylko w drugiej taryfie.Przeszedłem na taryfę G12w.Jak ustawiam grzanie wody o 13 a w następnej ustawiam wyłączanie o 15, to wyłącza się cała pompa.Czy powinienem w kolejnej linijce ustawić że o 15 włącza się grzanie CO? Ogrzewam dom przy pomocy krzywej grzewczej, a grzanie wody chce zrobić tylko w taniej taryfie.
    Parterówka na płycie 96 m2. XPS 16 cm pod + 10 EPS nad. Ściana bloczek keramzyt 24+20 cm grafit. Strop 28 cm piana. Reku+ pompa ciepła SDC05H3E5. 6,3kW Longi+SMA 5.0, azymut 114 st.

  6. #9566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Od poniedziałku do piątku:
    pierwsza linijka - 6.00 CO
    druga - 13.00 - CO+CWU
    trzecia - 15.00 -CO
    czwarta - 22.00 - CO+CWU
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #9567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stafik73 Zobacz post
    Czy może ktoś mi pomóc ustawić grzanie cwu tylko w drugiej taryfie.Przeszedłem na taryfę G12w.Jak ustawiam grzanie wody o 13 a w następnej ustawiam wyłączanie o 15, to wyłącza się cała pompa.Czy powinienem w kolejnej linijce ustawić że o 15 włącza się grzanie CO? Ogrzewam dom przy pomocy krzywej grzewczej, a grzanie wody chce zrobić tylko w taniej taryfie.
    W G12w to tego okienka chyba nie ma, tak mam przynajmniej w eneii. Tania jest od21 do 6 i całe weekendy.

  8. #9568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    taryfa G12W w Tauronie ma okienko dzienne
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #9569
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Dokładnie pisze o obiegowej. Na górze za ciepło pompa stop, steruje tym auraton. A może ten sterownik pompy ciepła wywalić do kotlowni a do salonu kupić inny. Już kombinuje jak koń pod górę....
    I dlatego, że w dobrych czasach, do grzejników kładłem rury CU 22mm, oraz miałem mocno przewymiarowane grzejniki ( dopiero w tym roku dociepliłem ściany ), to mam bardzo duży zład wody ok. 120l, oraz przepływ. Z tego względu moja instalacja jest bardzo prosta, na jednej pompce tej pompy PW.
    I dlatego mając grzejniki na ciękich rurkach, mówi się, że najlepsze instalacje do pomp PW to są instalacje całkowicie podłogowe i jest w tym racja.
    Ale jak ktoś, do tematu podszedł całościowo i mając trochę farta ( duży zład wody, przepływ i grzejniki przewymiarowane) to ta instalacja nie zużywa wcale więcej energii niż przy samej podłogówce (oczywiście jakieś tam korzyści finansowe i komfortowe są ).

  10. #9570
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    No delty tak nie mam (zaraz to zmienię) ale z resztą to jakbyś u mnie był hahah, pompa do podłogi prawie na max, a od grzejników auto adapt no i głowice na maxa. A orientuję się ktoś czy tą pompę od podłogówki mogę jakoś podłączyć pod PC, albo jakoś ja sprzężyc z tą w PC? Teraz mam tak ze sterownik od Panasonica jest w salonie i robi jako termostat pokojowy, jak się pompa wyłącza, bo osiągnie temp. zadaną, to ta od podłogówki mieli non stop też bez sensu trochę, tym bardziej, że teraz będę chciał na noc obniżyć tem. na 21.
    Tego wcześniej nie doczytałem, ale czy nie jest tak, że skoro masz pompkę obiegową podłogi ustawioną na max. To nie jest tak, że podłoga nie jest w stanie tę temperaturę schłodzić i wraca na powrocie niewiele chłodniejsza niż na zasilaniu. Spróbuj zmniejszyć prędkość tej obiegówki.

  11. #9571

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Tego wcześniej nie doczytałem, ale czy nie jest tak, że skoro masz pompkę obiegową podłogi ustawioną na max. To nie jest tak, że podłoga nie jest w stanie tę temperaturę schłodzić i wraca na powrocie niewiele chłodniejsza niż na zasilaniu. Spróbuj zmniejszyć prędkość tej obiegówki.
    Nie tego jestem pewny, że za ciepła nie wraca, bo jak wcześniej pisałem moja podłogówka idealna nie jest, dom 10-letni i mam tak zrobioną jak mam- ale jeszcze tego nie napisałem, że przy tych 34 na zasilaniu, rzadko ten sterownik pompy, który mam w salonie, wyłączał całkowicie pompę ciepła. Mam tam ustawione 23 stopnie i w ostatnim czasie sporadycznie było ponad te 23, przeważnie jest 22-22.7, chciałem w ten sposób uniknąć wychładzania się podłogi przez ten czas gdy pompa nie będzie chodziła. Teraz po tych wszystkich Waszych radach zmieniam stałą na wyższą temp myślę o 38, delte już zmieniłem na 8 i dalej będę sprawdzał. W ostatnie 24 h statystyki to 19 załączeń 12 godzin pracy, i pobrało mi 19 kw wg pod licznika na samą pompę ciepła, temp. 4-5 stopni na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez nobilitas ; 13-11-2019 o 18:01

  12. #9572
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Nie tego jestem pewny, że za ciepła nie wraca, bo jak wcześniej pisałem moja podłogówka idealna nie jest, dom 10-letni i mam tak zrobioną jak mam- ale jeszcze tego nie napisałem, że przy tych 34 na zasilaniu, rzadko ten sterownik pompy, który mam w salonie, wyłączał całkowicie pompę ciepła. Mam tam ustawione 23 stopnie i w ostatnim czasie sporadycznie było ponad te 23, przeważnie jest 22-22.7, chciałem w ten sposób uniknąć wychładzania się podłogi przez ten czas gdy pompa nie będzie chodziła. Teraz po tych wszystkich Waszych radach zmieniam stałą na wyższą temp myślę o 38, delte już zmieniłem na 8 i dalej będę sprawdzał. W ostatnie 24 h statystyki to 19 załączeń 12 godzin pracy, i pobrało mi 19 kw wg pod licznika na samą pompę ciepła, temp. 4-5 stopni na zewnątrz.
    Ile masz m2 podłogówki, bo jeśli cały dół i jak piszesz słabo ocieplony a po zużyciu energii widzę, że gorzej od mojego, to przy tych temperaturach na zewnątrz jakie masz, to to powinno dłużej pracować do ilości załączeń. Szukaj dalej, bo coś masz spier ... W instalacji.

  13. #9573
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Nie tego jestem pewny, że za ciepła nie wraca, bo jak wcześniej pisałem moja podłogówka idealna nie jest, dom 10-letni i mam tak zrobioną jak mam- ale jeszcze tego nie napisałem, że przy tych 34 na zasilaniu, rzadko ten sterownik pompy, który mam w salonie, wyłączał całkowicie pompę ciepła. Mam tam ustawione 23 stopnie i w ostatnim czasie sporadycznie było ponad te 23, przeważnie jest 22-22.7, chciałem w ten sposób uniknąć wychładzania się podłogi przez ten czas gdy pompa nie będzie chodziła. Teraz po tych wszystkich Waszych radach zmieniam stałą na wyższą temp myślę o 38, delte już zmieniłem na 8 i dalej będę sprawdzał. W ostatnie 24 h statystyki to 19 załączeń 12 godzin pracy, i pobrało mi 19 kw wg pod licznika na samą pompę ciepła, temp. 4-5 stopni na zewnątrz.
    Zamknij obieg grzejników jak możesz i zobacz, czy na samej podłogówce Ci to będzie pracowało bez przerwy, oczywiście z najniższą temperaturą na wyjściu, przecież ta podłoga musi schłodzić powrót

  14. #9574

    Domyślnie

    Ile masz m2 podłogówki, bo jeśli cały dół i jak piszesz słabo ocieplony

    Podłogówka- salon,kuchnia-65, łazienka 10, no zapomniałem wcześniej o kotłowni też 10m2, grzejniki 80 i dodatkowo garaż 25 jeszcze w tym roku nie ogrzewane ale grzejniki są. Pod podłogówką 8 cm styropianu. Dom porotherm plus 15 styropianu, okna dwuszybowe. CWU z tych 19 zabiera mi 2 kwh.

  15. #9575
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Ile masz m2 podłogówki, bo jeśli cały dół i jak piszesz słabo ocieplony

    Podłogówka- salon,kuchnia-65, łazienka 10, no zapomniałem wcześniej o kotłowni też 10m2, grzejniki 80 i dodatkowo garaż 25 jeszcze w tym roku nie ogrzewane ale grzejniki są. Pod podłogówką 8 cm styropianu. Dom porotherm plus 15 styropianu, okna dwuszybowe. CWU z tych 19 zabiera mi 2 kwh.
    Na samej podłogówce musi to długo pracować, a reszta to odpowiednie ustawienie grzejników, bo któreś Ci podnoszą temperaturę powrotu ( większy przepływ ).

  16. #9576
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Dzisiejsza doba na zewnątrz +3/+1st/c ,od wczoraj od 10.00 do dzisiaj do 10.00 - czas pracy pompy PW: 13 załączeń/13h pracy ( w tym CWU -0.5h ), zużycie energii za 4-ostatnie dni ( przy temperaturze +3/+4 ) 53KW, w domu 23st/c na dole, 22st/c na górze
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  17. #9577

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Na samej podłogówce musi to długo pracować, a reszta to odpowiednie ustawienie grzejników, bo któreś Ci podnoszą temperaturę powrotu ( większy przepływ ).
    Wczoraj walczyłem do północy i sprawdzałem co mam tam źle. Nie mówię jeszcze eureka, bo za krótki okres ale tak: miałeś rację z tym że grzejniki podnoszą mi powrót i pompa to wylatuje, powrót z grzejników i powrót do pompy ciepła są na tej samej wysokości, była poprawa ale wydluzylo czas pracy o 15 min. Już nieźle ale jeszcze słabo, bo chodziła 40 min i stop na 45, ale najwięcej uzyskałem. Chyba na tym co jakiś kolega tu też zalecal, odniosłem temp. Zasilania z 34 na 37, ponieważ mimo zwiększenia dzień wcześniej delty na 8 to ona tak włączyła się przy 28 stopniach. Jeszcze mało czasu minęło, zobaczymy dalej ale od 23.30 do 6 rano zaliczyła się raz!!!! I pracowała 5 godzin. O 6 wyłączył ja sterownik bo zmieniłem w harmonogramie temperatura w salonie na 22. Zobaczymy dalej ale jak na razie dziękuję bardzo Panowie za wasze cenne uwagi.

  18. #9578

    Domyślnie

    Mam takie techniczne pytanie

    Jako że chyba dom dość dobrze ocieplony i obecnie grzeję –3 stopnie od krzywej bo w domu i tak jest ciepło to mam pytanie do mojej instalacji:
    dół cały podłogowe na podmieszaniu (obecnie 28 stopni na podłogówce - w domu 23) + grzejnik mały pokój + drabinka w łazience + grzejnik w garażu (raczej skręcony)
    góra podłogowe łazienka + 5 grzejników + grabinka
    (krzywa -15 (43) , 15 (30))

    Jak najlepiej ustawić termostaty na grzejnikach: obecnie mam wszędzie na 3 , czy może lepiej je porozkręcać na maxa ( na 5 lub 6 w zależności od termostatu)

    Liczbę włączeń/wyłączeń sprężarki wydaje mi się wysoka (od sierpnia 1200 razy) do liczby godzin pracy sprężarki (370h) –> można to jakoś zminimalizować?? czy jest poprawnie
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  19. #9579
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar fotovolt
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie ,jaki zawór przełączający do Panasa t-cap 9kw? kupiłem zasobnik i muszę podlaczyc pod pompę. czy ten się nada? https://allegro.pl/oferta/afriso-3-d...g-1-7195286724.

  20. #9580
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar fotovolt
    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Kod pocztowy
    74-100
    Posty
    8
    Ostatnio edytowane przez fotovolt ; 14-11-2019 o 13:18

Strona 479 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony