dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 463 z 1021
Pokaż wyniki od 9.241 do 9.260 z 20415
  1. #9241

    Domyślnie

    Z tą rejestracją też, jak widać po wątku, bywają cyrki. U mnie przez 2 dni, mimo połączenia po kablu, system error, a 3 dnia poszło przy pierwszej próbie.

  2. #9242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jeżeli sieć jest zabezpieczona hasłem to nie ma siły aby doszło do połączenia. Można wyłączyć hasło na routerze i wtedy próbować. Jak się uda połączyć to wtedy przywrócić hasło a do sterownika wgrać plik z ustawieniami (nazwa sieci i hasło). Trochę zabawy, ale w końcu zadziała. Właśnie po wpisach widać, ze to loteria. Może zaskoczyć WPS, może nie.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 19-09-2019 o 08:07

  3. #9243

    Domyślnie

    Po to jest włąsnie WPS żeby do sieci zabezpieczonej hasłem połączyć bez jego wpisywania. Tylko, że WPS czasem wymaga też podania pinu. Co jest logiczne żeby ktokolwiek nie mógł się połączyć. Ja bym spróbował, jeżeli to możliwe, wyłączyć wymóg podawania pinu przy WPS, połączyć się i włączyć ten wymóg ponownie.

  4. #9244

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post

    piszesz: Oczywiście zakładam że instalator ustawił tryb termostatu pokojowego zewnętrznego
    J
    W wersji H jak to się uruchamia, bo instrukcja jest dość kiepska w tym temacie.

  5. #9245

    Domyślnie

    Witam,

    Jak ustawić grzanie samego CWU???Bo przy ustawianiu włączania grzania CWU jest opcja samego CWU, ale przy wyłączeniu już nie ma. Jest tylko same wyłącz.
    I tak jak ustawiam włącz CWU o godzinie 6, następnie wyłącz o godzinie 7 . To przy wyłączeniu wyłączy całą pompę nawet ja będzie grzała CO???
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190919_090400.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	434790
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190919_090412.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	434791
    Ostatnio edytowane przez marek231984 ; 19-09-2019 o 09:00

  6. #9246

    Domyślnie

    Robisz np.1.grzanie c.o włącz od0.00
    2.grzanie co i cwu wlacz 6.00
    3.grzanie c.o wlacz 7.00
    4.wylacz o 13.00

  7. #9247

    Domyślnie

    Ale ja nie grzeje w taniej taryfie, czyli nie możemy ustawić samego CWU???

  8. #9248

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek231984 Zobacz post
    Ale ja nie grzeje w taniej taryfie, czyli nie możemy ustawić samego CWU???
    Powiedz dokladnie co chcesz osiągnąć?
    Chcesz wogóle przez całą dobę nie grzać na c.o tylko na samą cwu?
    Jak chcesz grzac cwu np.raz dziennie w jakis godzinach,dwa razy dziennie czy moze ma grzac o dowolnych godzinach ile razy chce tak zeby caly czas utrzymywac w baniaku żądaną temperaturę.
    Całą zimę nie bedziesz grzał na c.o?

  9. #9249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.

    Od połowy lipca użytkuję pompę Panasonic Aquarea T-CAP 9 kW KIT-WXC9H3E8. Firma instalacyjna wprowadziła swoje sprawdzone, wstępne ustawienia i pompa działa bez zarzutu w zakresie podgrzewania CWU.
    Zbliża się okres ogrzewania domu więc pojawił się u mnie szereg dodatkowych pytań bo to moje pierwsze doświadczenia z pompą (wcześniej był piec na ekogroszek).
    Dane domu:
    - powierzchnia ogrzewana: ok. 200mkw
    - podłogówka: ok. 50mkw, reszta grzejniki
    - dom dość dobrze ocieplony, rok budowy 2013
    - obliczone zapotrzebowanie na ciepło: 8,5kW

    Mam dość nietypową instalację c.o. (taki dom kupiłem): zarówno podłogówka jak i grzejniki działają na tym samym obiegu zasilania. Grzejniki nie są chyba jakoś szczególnie przewymiarowane. Mieszkamy już 2 sezony grzewcze i było ok mimo temperatury zasilania rzędu 34-38st.C. Ocieplenie domu chyba tak działa. Wentylacja tradycyjna.

    Tryb życia rodziny: wszyscy wychodzą z domu rano i wracają ok. 18.00. W weekendy wszyscy w domu cały czas. Taryfa z Enei zwykła G11. Brak PV.


    Pytania:
    1. Czy jest sens kombinować z ustawieniami grzania cwu i c.o. (harmonogram, weekendy etc.) ? Na razie podłączyłem jedynie programator do zasilania pompki obiegowej cwu żeby nie gonił wody po instalacji i nie wychładzał jej w zbiorniku gdy nas nie ma w domu. Pompa grzeje wodę cały czas.
    2. Czy montować termostat pokojowy i jaki ? Po piecu na ekogroszek pozostał mi regulator pokojowy Kostrzewy. Czy to da radę ? A może pozostać przy regulowaniu tylko temperatury wody zasilającej ?
    3. Obecnie kotłownia nie jest w ogóle ogrzewana. Czy to OK ? Czy nie szkodzi to jednostce wewnętrznej ?
    4. Jak ustawiać głowice termostatyczne w kaloryferach ? Są zamontowane na wszystkich.
    5. Czy i ew. jak dobrać inną, lepszą taryfę w Enei ?

  10. #9250

    Domyślnie

    Ad.1
    Jesli nie masz taryf mozesz poprobowac harmonogramu tak aby cwu grzala raz dziennie skoro wracacie o 18 to niech pogrzeje od 15do 16 wtedy na zewnatrz jest stosunkowo cieplej niz w nocy i beda lepsze copy rowniez dlatego ze bedzie grzala bardziej wystudzona wode(moze raz dziennie wam starczy np.48stopni eksperymentuj).
    Jesli dom nie stygnie za szybko to grzej za dnia (cieplej na zewnatrz lepsze copy) np.od 9 do 18 niech se grzeje c.o jak wrocicie bedzie ciepelko (lepiej niech chodzi dluzej na nizszej temperaturze niz szybkie dogrzewanie)
    Ad.2 Nada sie kazdy termostat ktory tylko zwiera obwód i nie puszcza pradu na kabelki .Jeszcze zalezy jaka ma histeryze jeali 0,5stopnia to ujdzie jak 1st to kiepako taki z 1stopniem to masz teraz w pompie wustarczy go przeniesc z jednostki wew na ścianę.
    Ale lepiej pobaw sie krzywymi grzania zeby osiagnac jak najnizsze temp.zasilania .
    Jesli na zasilaniu bedziesz mial juz naprawde nisko i pompa bedzie Ci sie czesto wlaczac i wylaczac to podnies troche krzywa to bedzie miala mniej zalaczen.
    Ale wtedy moze Ci czesto przegrzewac dom to wtedy dopiero mozesz pomyslec o termostacie.
    Ad.3
    Nieszkodzi.Nie wiem jak tam masz zimno i wilgotno .Jesli duza wilgoc to moze z czasem obudowa albo kakies inne elementy pordzewiec.Jak masz tam tez zbiornik cwu to będą wieksze straty ciepla do otoczenia ale wystarczy dodatkowo ocieplic baniak i wszystkie rurki.
    Ad.4
    Glowice na 5 na maksa rozkrecone .Pompa lubi duzo wody w obiegu.Zreszta jak bedziesz grzal na niskich temperaturach to i tak bedziesz mial problemy bo grzejniki nie beda dogrzewac pomieszczen wiec bedziesz je otwieral na maxa ,raczej podlogówke bedziesz tłumił bo bedzie w tym pomieszczeniu gdzie podlogówka cieplej niż w innych pomieszczeniach.
    Ad5
    Spróbuj pierwszy sezon bez zmiany taryfy zobaczysz jakie bedą koszty w jakich godzinach grzejesz itp.To pozwoli Ci ocenic czy pchac sie w taryfy.

  11. #9251

    Domyślnie

    Panowie mam do Was pytanie. Czy jak macie sterownik pompy np. w salonie i działa on jako termostat pokojowy, to pokazuje Wam dobrze temperaturę w pomieszczeniu? U mnie przekłamuje o ok 2 stopnie w górę i powiem, że to mnie wnerwia strasznie. Może jest gdzieś w ustawieniach( ja nie znalazłem) gdzie można skorygować tą różnicę, jak jest w niektórych termostatach?

  12. #9252

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    Panowie mam do Was pytanie. Czy jak macie sterownik pompy np. w salonie i działa on jako termostat pokojowy, to pokazuje Wam dobrze temperaturę w pomieszczeniu? U mnie przekłamuje o ok 2 stopnie w górę i powiem, że to mnie wnerwia strasznie. Może jest gdzieś w ustawieniach( ja nie znalazłem) gdzie można skorygować tą różnicę, jak jest w niektórych termostatach?
    Kiedys kolega MiG25 pisał
    Trzeba jednocześnie nacisnąć przez 5s przyciski:
    Menu wstecz ( ten z zawróconą strzałką) + Enter + strzałka w prawo
    pokarze się menu ,i trzecia pozycja od góry to korekcja czujników .
    Spróbuj

  13. #9253

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Kiedys kolega MiG25 pisał
    Trzeba jednocześnie nacisnąć przez 5s przyciski:
    Menu wstecz ( ten z zawróconą strzałką) + Enter + strzałka w prawo
    pokarze się menu ,i trzecia pozycja od góry to korekcja czujników .
    Spróbuj
    Dziekuję codix, jest regulacja, zakres 2 stopni.

  14. #9254
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie Przełaczenie CO-> CWU

    Panowie
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?:
    Tryb pracy :
    Bez harmonogramu :
    1/ CO+CWU ( 2 ikonki na wyświetlaczu)
    2/ temp zadana CO : 26C - wg prostej grzania
    3/ temp zadana CWU: 49C (histereza -8C)

    I teraz co sie dzieje : pompa grzeje CO , (inkona wskazuje strzałka na CO) , spada temp CWU ponizej 41C , ikona wskazuje niby przełączenie na grzanie CWU (kranik) ale chyba nie przełącza zaworu trójdrogowego gdyż podgrzewa wode np do 40C i puszcza dalej na obieg CO a tem na CWU nie wzrasta a wręcz spada np do 37 38C.
    Myslałem ze moze zawór trójdrogowy sie zepsuł lub zaciął, ale raczej jest sprawny gdyż jak z prostego menu załączam pompie grzanie CWU, to zawór przełącza obiegi i grzeje jak powinno CWU.
    Czyli problem chyba jest w sterowaniu pompy , wyświetla na panelu że niby pracuje na obiegu CWU ale zaworu nie aktywuje ,
    Ktoś może poradzić w tym temacie ?

  15. #9255

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    Panowie
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem?:
    Tak spotkałem się z czymś podobnym. Zawór oryginalny panasonica czy jakiś zamiennik? U mnie był zamiennik i źle podpięty do płyty. Po wizycie serwisanta i podłączeniu go trochę inaczej niż w instrukcji działa od roku.

  16. #9256

    Domyślnie

    Mam pytanko jesli grzeje na c.o z urzyciem termostatu i w pomieszczeniu zostanie osiagnieta temperatura,termostat powoduje wylaczenie sie PC sprezarka na bank nie chodzi.
    Ale na wyswietlaczu dalej pokazuje ikonke sloneczka ze strzalka jakby dzialala i caly czas chodzi pompka obiegowa.
    Czy ta pompka obiegowa bedzie chodzic caly czas ?
    Narazie ze 20min chodzila, temperatura w obiegu juz spadla o stopien nizej niz temp w pokoju czyli na 22 st i pompka dalej chodzi .
    Co w przypadku jesli na zewnatrz zrobi sie ciepło i pompa ciepla nie bedzie chodzic np.2 dni to obiegówka i tak bedzie chodzic niepotrzebnie szumiec i pobierac prąd ?

    Chodzila ponad godzinę i się nie wyłaczyla co ciekawe jak na termostacie obniży sie temp.o stopien to pompka staje.
    Dla mnie kolejne nieporozumienie
    Ostatnio edytowane przez codix ; 23-09-2019 o 20:04

  17. #9257
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Tak spotkałem się z czymś podobnym. Zawór oryginalny panasonica czy jakiś zamiennik? U mnie był zamiennik i źle podpięty do płyty. Po wizycie serwisanta i podłączeniu go trochę inaczej niż w instrukcji działa od roku.
    Zawór firmy Honey wer . Dziwi mnie tylko to że przy przejsciu automatycznym z CO na CWU nie zmienia obiegów a przy ręcznym zapodaniu grzania Cwu przełącza ok.

  18. #9258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    Zawór firmy Honey wer . Dziwi mnie tylko to że przy przejsciu automatycznym z CO na CWU nie zmienia obiegów a przy ręcznym zapodaniu grzania Cwu przełącza ok.
    Zależy jaki model zaworu- u mojej kuzynki jest dokładnie jak opisujesz :
    -ręcznie wodzikiem przesuwam i przełączam tryb CO/CWU
    -podczas pracy PC i przełączeniu trybu ,wodzik pozostaje w miejscu
    Po prostu zaczep wodzika jest przed dźwignią przełączającą zaworu-ot , cała tajemnica...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #9259
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Ad.1
    Jesli nie masz taryf mozesz poprobowac harmonogramu tak aby cwu grzala raz dziennie skoro wracacie o 18 to niech pogrzeje od 15do 16 wtedy na zewnatrz jest stosunkowo cieplej niz w nocy i beda lepsze copy rowniez dlatego ze bedzie grzala bardziej wystudzona wode(moze raz dziennie wam starczy np.48stopni eksperymentuj).
    Jesli dom nie stygnie za szybko to grzej za dnia (cieplej na zewnatrz lepsze copy) np.od 9 do 18 niech se grzeje c.o jak wrocicie bedzie ciepelko (lepiej niech chodzi dluzej na nizszej temperaturze niz szybkie dogrzewanie)
    Ad.2 Nada sie kazdy termostat ktory tylko zwiera obwód i nie puszcza pradu na kabelki .Jeszcze zalezy jaka ma histeryze jeali 0,5stopnia to ujdzie jak 1st to kiepako taki z 1stopniem to masz teraz w pompie wustarczy go przeniesc z jednostki wew na ścianę.
    Ale lepiej pobaw sie krzywymi grzania zeby osiagnac jak najnizsze temp.zasilania .
    Jesli na zasilaniu bedziesz mial juz naprawde nisko i pompa bedzie Ci sie czesto wlaczac i wylaczac to podnies troche krzywa to bedzie miala mniej zalaczen.
    Ale wtedy moze Ci czesto przegrzewac dom to wtedy dopiero mozesz pomyslec o termostacie.
    Ad.3
    Nieszkodzi.Nie wiem jak tam masz zimno i wilgotno .Jesli duza wilgoc to moze z czasem obudowa albo kakies inne elementy pordzewiec.Jak masz tam tez zbiornik cwu to będą wieksze straty ciepla do otoczenia ale wystarczy dodatkowo ocieplic baniak i wszystkie rurki.
    Ad.4
    Glowice na 5 na maksa rozkrecone .Pompa lubi duzo wody w obiegu.Zreszta jak bedziesz grzal na niskich temperaturach to i tak bedziesz mial problemy bo grzejniki nie beda dogrzewac pomieszczen wiec bedziesz je otwieral na maxa ,raczej podlogówke bedziesz tłumił bo bedzie w tym pomieszczeniu gdzie podlogówka cieplej niż w innych pomieszczeniach.
    Ad5
    Spróbuj pierwszy sezon bez zmiany taryfy zobaczysz jakie bedą koszty w jakich godzinach grzejesz itp.To pozwoli Ci ocenic czy pchac sie w taryfy.
    Dzięki za podpowiedzi. Faktycznie - ma to sens. Trzeba trochę poeksperymentować. Moim celem nadrzędnym jest komfort cieplny w domu. W dalszej kolejności koszty ogrzewania. Oczywiście chcę je racjonalizować ale bez przeginania i marznięcia w domu.

  20. #9260
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    U mnie jest to samo też po osiągnięciu zadanej tem jest dalej ikona ze sloneczkiem a pompa nie pracuje! Pompa obiegowa pracuje obniże tam i 1 stopień wszystko się gasi tak musi być widocznie

Strona 463 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony