dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 485 z 1021
Pokaż wyniki od 9.681 do 9.700 z 20416
  1. #9681
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja ma dwa pytania:
    1. Co zmieni w pracy pompy przestawienie "wymuś CWU" na WŁ?
    2. Czy deltaT ustawiana przy krzywej/prostej to różnica pomiędzy temperaturą wody zasilającej i powrotnej jaką powinna utrzymywać pompa?

  2. #9682

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Dziś rano (w nocy -1) 8 godz pracy i 14 wł/wył
    Delta 7, krzywa +15/27, -15/37 podbita w nocy o 5*

    Czyli wychodzi, że dziś miałem kilka defrostów? - jak to mam sprawdzić?
    Zobacz; https://www.youtube.com/watch?v=MjZ1...ture=emb_title,
    oraz proponuje zmienić ;
    +15/30
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #9683

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    obserwuje ostatnio pracę sprężarki.
    W zeszłym tygodniu, jak na dworze było koło 4-6st miałem 8godz pracy i tylko 2 wł/wył
    Dziś rano (w nocy -1) 8godz pracy i 14 wł/wył
    Delta 7, krzywa +15/27, -15/37 podbita w nocy o 5*

    Czyli wychodzi, że dziś miałem kilka defrostów? - jak to mam sprawdzić?
    Jak miales -1 to na bank miales defrosty nie musisz nic sprawdzac bo nie sprawdzisz czy to byly defrosty czy taktowania.Na jeden defrost wali 2 starty

  4. #9684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    A ja ma dwa pytania:
    1. Co zmieni w pracy pompy przestawienie "wymuś CWU" na WŁ?
    2. Czy deltaT ustawiana przy krzywej/prostej to różnica pomiędzy temperaturą wody zasilającej i powrotnej jaką powinna utrzymywać pompa?
    Ad1 Niezaleznie od harmonogramów itp poprostu wymusisz grzanie cwu jak to nacisniesz to zacznie grzac cwu chyba ze zbiornik jest juz nagrzany to nie.
    Ad.2 Tak

  5. #9685
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki. Nie bardzo rozumiem grzania wody, ale leci mi to z harmonogramu więc nie będę kombinował.
    Ad.2. No właśnie. U mnie bez względu jak ustawię tą deltę to różnica we/wy jest 9-10 stopni. Jest ustawiona krzywa i sterowanie wg temperatury pomieszczenia (w rzeczywistości tylko czasem pompy). I zaczyna mnie to martwić czemu zmiana delty nic nie zmienia.

  6. #9686

    Domyślnie

    Jak nie rozuumisz woody to jest poto np.wracasz do domu miales ustawione grzanie wody wedlug harmonogramu na ktoras tam godzine ale nie bylo pradu i Ci nie zagrzalo to wciskasz to i grzeje od razu w momencie kiedy Ty chcesz.

  7. #9687
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak nie rozuumisz woody to jest poto np.wracasz do domu miales ustawione grzanie wody wedlug harmonogramu na ktoras tam godzine ale nie bylo pradu i Ci nie zagrzalo to wciskasz to i grzeje od razu w momencie kiedy Ty chcesz.
    Albo jak niespodziewanie pojawi się ciocia z Ameryki to wciskasz i za chwilę ciocia sie kąpie
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  8. #9688

    Domyślnie

    Serwisant w czasie przeglądu poinformował mnie, że oryginalny termostat pokojowy Panasonica jest coś za ponad 300 zł u niego. Czy warto to używać?

  9. #9689

    Domyślnie

    Masz może w większej rozdzielczości?

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    ... Lepiej podlacz sobie tego eurostera bo ten oryginalby sterownik jako termostat to jest lipny
    Zaciekawiłeś mnie tym eurosterem ,na jakiej zasadzie to działa? Podpinasz go jako termostat zewnętrzny gdzieś w płytę główną i ustawia się gdzieś w ustawieniach aby pompa korzystała z zewnętrznego termostatu. Reszta leci po sterowniku standardowym pompy?

  10. #9690

    Domyślnie

    Dokladnie podlaczasz pod plyte tego eurostera w menu wybierasz termostat zewnetrzny.
    Orginalny sterownik dziala tak jak dziala a ten euroster wylaczy Ci tylko pompe jak osiagniesz w pomieszczeniu ustawiaona na eurosterze temp jak sie ochlodzi o zadana histeryze to euroster Ci zalaczy pompe do grzania chyba ze akurat harmonogram na to nie pozwoli jesli jedziesz na harmonogramie .
    Woda cwu dziala niezaleznie od tego eurostera

  11. #9691
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Serwisant w czasie przeglądu poinformował mnie, że oryginalny termostat pokojowy Panasonica jest coś za ponad 300 zł u niego. Czy warto to używać?
    No jak ma taką histerezę (1st.) jak ten z pompy to może to być słaby pomysł. Dopytaj Pana serwisanta
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  12. #9692
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Donkazo

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Mucharz
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    Serwisant w czasie przeglądu poinformował mnie, że oryginalny termostat pokojowy Panasonica jest coś za ponad 300 zł u niego. Czy warto to używać?
    Wyjmij z pompy i zamontuj w salonie do pompy daj zaślepka mam jedną na zbyciu mogę Ci wysłać ja tak mam zrobione i jest oki

  13. #9693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donkazo Zobacz post
    Wyjmij z pompy i zamontuj w salonie do pompy daj zaślepka mam jedną na zbyciu mogę Ci wysłać ja tak mam zrobione i jest oki
    ale to chyba trzeba kłaść jakiś kabel między jednostką wew a sterownikiem (miedzy salonem i "kotłownią")

    bezprzewodowo to chyba tylko coś "niezależnego": euroster, salus itp
    (NAWRÓCONY Z EKOGROSZKU) Dom w tamaryszkach 2 (ARCHON), porotherm 25+15 styro, Dach dachówka ceramiczna + 35 wełna, podłoga 10 cm styro, podłogowe dół 80% + 1 grzejnik + drabinka łazienka + grzejnik garaż (stale zamknięty), piętro podłogowe łazienka + 5 grzejników w pokojach + drabinka łazienka, od sierpnia TCAP 9 kW+sprzęgło 50l+200l CWU, od 06.2020 6,4 kWh PV
    zużycie prądu (CO+CWU):
    08.2019-08.2020=3686 kWh

  14. #9694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No trzeba - dwu żyłowy. Panasonic ma swoje też bezprzewodowe.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #9695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Resqres Zobacz post
    Masz może w większej rozdzielczości?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-11-19 ACXF60-03131 pdf.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	437275Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-11-19 ACXF60-03130 pdf.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	437276
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #9696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak miales -1 to na bank miales defrosty nie musisz nic sprawdzac bo nie sprawdzisz czy to byly defrosty czy taktowania.Na jeden defrost wali 2 starty

    Jak dwa jak jeden.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #9697

    Domyślnie

    Juz to opisywalem drugi raz nie bede robi dwa starty przy defroscie
    Ponownie jak nie wierzysz to Ci moge filmik nagrac

  18. #9698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Juz to opisywalem drugi raz nie bede robi dwa starty przy defroscie
    Ponownie jak nie wierzysz to Ci moge filmik nagrac

    codix to może u Ciebie bo u mnie jest 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spr.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	437282
    Ten niebieski pik w dół stop i start przy odszronieniu. Po zakończeniu odszronienia płynnie przechodzi do grzania.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #9699

    Domyślnie

    Jak beda ku temu warunki to postoj przy pompie a nie przy aplikacji i zobacz ile na wyswietlaczu wskarze startów.
    Ta pompa nie potrafi przejsc z grzania cwu na c.o bez ponownego startu a co dopiero przy odszranianiu.
    Pompa chodzi az sie zaszroni po czym staje musi ponownie wystartowac
    sprezarka aby popchac czynnik (chyba w druga stronę)w trybie odwrotnym tak jakby chlodzenia jak sie odszroni znowu staje i znowu startuje w trybie grzania.

  20. #9700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiejszej nocy dokładnie licznik wskazał 3 starty. Przy przejściu z CWU na CO i odwrotnie jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby stanęła sprężarka. Robi to płynnie bez żadnych zatrzymań.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 485 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony