dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 468 z 1021
Pokaż wyniki od 9.341 do 9.360 z 20415
  1. #9341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ja sobie nie mogę dać rady z odpowietrzeniem zbiornika CWU... Za każdym razem jak przełączy się na zbiornik słychać bulgoty , później szum bąbelków na pompce.
    Bobrow , kiedyś pisałeś o tym ,że miałeś tak ,że po przełączeniu na CWU układ jakby Ci się zapowietrzał , rozwiązałeś ten problem ?
    U mnie bąbelki zlikwidowałem (oczywiście po odpowietrzeniu) przez zwiększenie ciśnienia w systemie do ok 2,2 bara na zimno.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #9342
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    Problem u mnie rozwiązany i tkwił właśnie w błędnym podłączeniu zaworu na płycie . Otóż u mnie jednak jest różnica w tym czy podłączysz zawór pod złącze dwu czy trzy drogowe , instalatorzy podłączyli pod 2way i po przełączeniu na 3way zawór zaczął dopiero poprawnie sterować zasilania CO i CWU .
    Oczywiście ,że jest , wyjście 2way zmienia stan przy zmianie funkcji pompy z grzania na chłodzenie i odwrotnie (można kierować ciepłą wodę gdzie indziej niż zimną) , a 3way jest do sterowania zaworem CWU i CO ( kierujesz tylko ciepłą wodę). Jak instalatorzy tego nie odróżniali to masakra...

  3. #9343
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć dlaczego pompa ma kompletnie w dupie to, co jej ustawię ze smart clouda czy też na sterowniku? Sytuacja z dzisiaj, choć nie pierwszy raz


    Do 10:00 miała ustawione 33oC. Dawała ciągle 34.25-34.5. Po co? Dla testu czy sytuacja się powtórzy dałem 32oC. Jak widać wyłączyła się i tylko mieliła wodę przez 6h nie wiadomo na co. Wszystko po to żeby o 16:00 się włączyć i dawać 33.25 oC Po co takie ustawianie skoro i tak robi co chce?
    Może przyjmij taką logikę , że to co ustawiasz , to jest średnia z wyjscia i wejścia ( a ta delta to zwkle ok 5 stopni) do tej średniej pompa dąży aby ją utrzymać.

    Jeśli tak bardzo odczułeś to w temperaturze otoczenia to raczej steruj temperaturą powietrza ( najlepiej przez zewnetrzny termostat), sterowanie temperaturą wody dla Twojego domu być może nie jest odpowiednia ( np. za mały zład wody ).

  4. #9344
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    U mnie bąbelki zlikwidowałem (oczywiście po odpowietrzeniu) przez zwiększenie ciśnienia w systemie do ok 2,2 bara na zimno.
    Mam ustawione 2 bary co i tak wydaje się dużo.
    Z tego co pamietam pisałeś ,że układ był odpowietrzony , i zapowietrzal się sam po przełączeniu na CWU ? Możesz to jakoś przypomniec/rozwinąć ?

  5. #9345
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć dlaczego pompa ma kompletnie w dupie to, co jej ustawię ze smart clouda czy też na sterowniku? Sytuacja z dzisiaj, choć nie pierwszy raz


    Do 10:00 miała ustawione 33oC. Dawała ciągle 34.25-34.5. Po co? Dla testu czy sytuacja się powtórzy dałem 32oC. Jak widać wyłączyła się i tylko mieliła wodę przez 6h nie wiadomo na co. Wszystko po to żeby o 16:00 się włączyć i dawać 33.25 oC Po co takie ustawianie skoro i tak robi co chce?
    Jeśli masz ustawioną prostą ( 33 stopnie i deltę 5 ) to żadnych anomalii w pracy pompy nie widzę. Przy ustawieniach na krzywą lub prostą obiegówka mieli zawsze 24 h/doba,
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #9346

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może przyjmij taką logikę , że to co ustawiasz , to jest średnia z wyjscia i wejścia ( a ta delta to zwkle ok 5 stopni) do tej średniej pompa dąży aby ją utrzymać.
    Tu się nie zgodzę. Ustawiam coś jasno wskazuje na temperaturę zasilania - Outlet water temperature (Target) [°C]

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jeśli tak bardzo odczułeś to w temperaturze otoczenia to raczej steruj temperaturą powietrza ( najlepiej przez zewnetrzny termostat), sterowanie temperaturą wody dla Twojego domu być może nie jest odpowiednia ( np. za mały zład wody ).
    Narazie mówimy o zasilaniu wg zadanej temp zasilania i na tym się skupmy Zład mam większy niż niejeden z buforem

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jeśli masz ustawioną prostą ( 33 stopnie i deltę 5 ) to żadnych anomalii w pracy pompy nie widzę. Przy ustawieniach na krzywą lub prostą obiegówka mieli zawsze 24 h/doba,
    Jest prosta. Anomalię widzę w postaci zasilania o ~1.25-1.5oC wyższą od zadanej i brak zasilania gdy zadana temp zasilania została obniżona. Chyba, że czegoś nie rozumiem?

  7. #9347

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jeśli masz ustawioną prostą ( 33 stopnie i deltę 5 ) to żadnych anomalii w pracy pompy nie widzę. Przy ustawieniach na krzywą lub prostą obiegówka mieli zawsze 24 h/doba,
    A jaki jest sens grzać z tak wysoką temperaturą mimo że wiadomo że taka temepratura nie jest potrzebna ?
    Jak będzie się grzało czasowo ze zbyt wysoką temepraturą to po zakończeniu grzania temperatura w domu zwiększy się sporo zadanej (przegrzeje dom) a zużycie prądu będzie sporo wyższe niż gdybyśmy grzali z odpowiednio dobraną temperaturą .

    Posadzka wolno pobiera ciepła i wolno oddaje , to nie grzejnik

    Z tego co czytałem ideałem jest ustawić odpowiednio krzywą grzewaczą + mieć włączony termostat .

    Tyle że jak mamy termostat o histerezie 0,5 czy 1 stopień , to taka praca mało się różni od pracy czasowej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #9348

    Domyślnie

    Panowie, ja jeszcze nie mieszkam, więc dyskusja, co jest lepsze nie ma tutaj sensu. Chcę dawać w miarę stale konkretną temp w podłogę bez względu na komfort, temp. wewn. itp. Bez odchodzenia od tematu, czy to ma sens czy nie.

  9. #9349
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Oczywiście ,że jest , wyjście 2way zmienia stan przy zmianie funkcji pompy z grzania na chłodzenie i odwrotnie (można kierować ciepłą wodę gdzie indziej niż zimną) , a 3way jest do sterowania zaworem CWU i CO ( kierujesz tylko ciepłą wodę). Jak instalatorzy tego nie odróżniali to masakra...
    Dziś to i ja już wiem, co podłącza się i pod które złącza na płycie. Tez się dziwię ale podobno nie wszyscy potrafia czytać w ,,ameryknskim" języku ( przecież złacza są opisane) i z tego co wiem był to ich pierwszy montowany Panasonic (niby specjalizuja sie w Mitsubishi). Całe szczęscie że Panasonic ma ogarniętych i uczynnych handlowców ( P.S. Sebastian jeszcze dziękuję za pomoc)

  10. #9350

    Domyślnie

    Jaki największy pobór prądu ma Aquarea monoblok 7kw? Czy przyłacze z zabezpieczeniem 25A styknie? Waham się między Panasem a LG. W LG 7kw monoblok zaintrygował mnie zapis w instrukcji "prąd rozruchowy w trybie max 23A" . Nie rozumiem tego zwłaszcza, że max moc elektryczna przy największych morzach będzie 3,6 kw co daję obciążenie obwodu rzędu 16A....

  11. #9351

    Domyślnie

    Tak na około patrząc to katalog podaje maksymalnie 2.84 kW przy A2/W55. Moja serwisówka co prawda nie pokrywa 7kW, ale patrząc na inne to wymagane zabezpieczenie na samą PC będzie wynosiło min 25A. I 16A na grzałkę. Przy czym nie wierzę, że 40A jest w ogóle możliwe.

  12. #9352
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Mam ustawione 2 bary co i tak wydaje się dużo.
    Z tego co pamietam pisałeś ,że układ był odpowietrzony , i zapowietrzal się sam po przełączeniu na CWU ? Możesz to jakoś przypomniec/rozwinąć ?
    U mnie na wężownicy zas cwu u góry jest jeszcze odpowietrznik-normalnie jest zakręcony , używam go tylko przy uzupełnianiu wody ( kiedy np coś tam grzebałem).
    Mam jeszcze zamontowany ciepłomierz z za małym przyłączem (3/4”) -myślałem , że to od niego (prawo Bernoulliego), ale to nie to (zrobiłem bypass na ciepłomierzu-pomiary kontrolne robię co jakiś czas).
    A może gdzieś Ci posysa „lewe” powietrze ? Oglądałeś instalację ?
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #9353

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Tak na około patrząc to katalog podaje maksymalnie 2.84 kW przy A2/W55. Moja serwisówka co prawda nie pokrywa 7kW, ale patrząc na inne to wymagane zabezpieczenie na samą PC będzie wynosiło min 25A. I 16A na grzałkę. Przy czym nie wierzę, że 40A jest w ogóle możliwe.
    No ok, a czemu nagle pojawiło się tu 40A? Nawet jak będzie trzeba zrobić na pompe 25A, to co zrobić jak w domu w rozdzielnicy będzie 20A? Selektywny wyłącznik?

  14. #9354
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jest prosta. Anomalię widzę w postaci zasilania o ~1.25-1.5oC wyższą od zadanej i brak zasilania gdy zadana temp zasilania została obniżona. Chyba, że czegoś nie rozumiem?
    Daj mi jeszcze wykres częstotliwości sprężarki i wydajności obiegówki z tego okresu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #9355

  16. #9356
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    agb wszystko jest książkowo. Algorytm pracy pompy przy prostej lub krzywej jest następujący. Wyłączenie pompy następuje gdy powrót z podłogi osiągnie zadaną temperaturę -deltaT+1 stopień oraz zasilanie przekroczy zadaną temp +1 stopień i pompa nie będzie w stanie już obniżyć swojej mocy, a w twoim przypadku właśnie tak się stało przed 15. Załączenie następuje przy zadanej temp -deltaT -2 stopnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #9357

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobry temat ale może ktoś podpowie jak policzyć ilość prądu dla PCPW Panasonic H 7kW dla ogrzewania i CWU 200 litrów w skali roku.
    OZC -20+22 dla ogrzewania 3,3 kW.
    Nie wiem jak dobrać PV, na razie mam w planie okolice 5, z czego projektowany uzysk roczny 5490 i teraz nie wiem czy to ok czy zwiększyć moc PV.

  18. #9358

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    jak policzyć ilość prądu dla PC/PW Panasonic H 7 kW dla ogrzewania i CWU 200 litrów w skali roku.
    OZC -20+22 dla ogrzewania 3,3 kW.
    Mając OZC oprócz mocy budynku 3,3 kW masz policzone ;
    - tzw" zapotrzebowanie na ciepło " w kWh/rok,
    - plus należy dodać ilość energii na CWU - zależne od ilości osób.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #9359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Kurcze w mojej pompie ten ciśnieniomierz pod panelem sterowania jest cały zawilgocony od wewnątrz.
    Cały w kroplach oraz na dole tak z 3-4 mm stojącej wody.
    Zanim wezwę serwis chcę się zorientować - czy to kwestia nieszczelności samego "zegara" czy jakiś poważniejszy problem z wyciekiem wody wewnątrz?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #9360

    Domyślnie

    Witam , Proszę o POMOC , w ciągu dwóch tygodni mają mi zamontować pompę , wybór padł na Panasonic, I teraz zaczęły sie schody jaki model , jaka moc , firma która ma to zakładać dała mi ofertę na Panasonic aquerea hp 9 kw. , i potrzebuje pomocy w potwierdzeniu tego ze to jest dobry wybór (Nie do końca mam przekonanie ; jeszcze po słowach że POWINNA SOBIE PORADZIĆ ) A jak nie? , cz nie lepiej dołoźyć 4000 do T capa 9 kw , ale też nie chcę żeby pobierał za dużo prądu bo jest przewymiarowana, bo tu chodź o to by było w miarę tanio . Dom z poddaszem 165 m2 powierzchni ogrzewanej podłogówka , jedna drabinka, wylewka cementowa 7 cm , na dole pod wylewek. 20 cm styropianu, ściany 15 cm grafit , poddasze 20 cm wełna, okna 3 szybowce, takźe nie jakoś mega doizolowany , ale tragedii też chyba nie ma ☺, 4 osoby , zasobnik 200 L , położenie Świętokrzyskie., nie mam źadnych audytów i wyliczeń ( na papierze wszystko można sobie policzyć tylko później naprzykład źle wykonane prace budowlane mogą to wszystko zniweczyć ) dlatego Prosze o POMOC w dobraniu odpowiedniej pompy do moich potrzeb osoby które posiadają wiedzę praktyczną A nie teorię. Z góry dzięki za każde sugestie.

Strona 468 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony