dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 888 z 1020
Pokaż wyniki od 17.741 do 17.760 z 20396
  1. #17741

    Domyślnie

    6 min to pracuje sprezarka. Wlacza sie co okolo 30min. przez cale 45 min jak patrzylem na pompe i za kazdym razem jak wszedlem do kotlowni zeby sprawdzic z ciekawosci pompe to byla widoczna - ta strzalka pod nr 8 z linku nizej.

    https://www.aircon.panasonic.eu/PL_p...se-my-aquarea/

    na razie nie ma minusowych temperatur to chyba krzywej nie trzeba zmieniac tej wartosci 48stoppni przy - 5 ale rozumiem ze mam zwiekszyc 35 na grzejnikach przy 15 stopniach. Czy ta temperatura zmienia sie tak jak pokazuje to wykres? ze np przy 15 stopniach jest 35 a przy 14 czy 13 czy 12 jest np 36,37,38?

    a moze wieksza delte ustawic?

    Wolniej płynie woda przy większej delcie.
    Ma szanse oddać ciepło na grzejnikach.
    Grzejniki maja mniejsza powierzchnie wiec potrzebują więcej czasu i temperatury by oddać odpowiednia moc cieplna
    Ostatnio edytowane przez Matifcb ; 02-10-2022 o 01:06

  2. #17742
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ja już zgubiłem się co chcesz osiągnąć...
    Jest w domu ok , czy za zimno ? Sterujesz tylko wodą kotłową ,czy masz jakiś termostat ?

    Tak, wyższa delta na grzejniki to też podstawa ( na pewno 5 stopni to za mało) tam również krzywą trzeba podnosić ( bo wyższa delta od razu spowoduje ,że jesteś bliżej temperatury docelowej).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #17743

    Domyślnie

    Matifcb
    Należy sporządzić OZC budynku
    OZC - powinno być określone dla każdego pomieszczenia oddzielnie, aby dobrać moc grzejników dla danego pomieszczenia
    Poczytaj;https://forum.muratordom.pl/showthre...-taryfie/page2 - #40

    .1/ Moc grzejników powinna być ;
    > = mocy cieplnej budynku lub mocy pompy PC ,
    - najkorzystniej gdy jest większa, dla temperatur zasilania; 45 C/ 35 C/ 20 C,
    - stosować jak największej mocy grzejniki; https://termomodernizacja.pl/tempera...ow-wplywa-moc/
    Moc grzejnika dla 35/45/20 to 0,5779 mocy grzejnika dla 55/45/20 C
    .
    2/ Gdy moc grzejników będzie mniejsza, to będą ;
    ....a/ wyższe temperatury zasilania na PC i tym samym mniejsze COP, czyli wyższe koszty,
    ....b/ PC będzie taktować - czyli będzie duża ilość wył-zał,

    3/ Oprócz mocy grzejników istotny jest tzw; zład wody w układzie, gdyż jednym z kluczy do ;
    ..... - optymalnej ilości startów PC
    .....- stabilnej pracy pompy ciepła,
    .... - wydłużenie czasu pracy sprężarki,
    .....- wydłużenie czasu postoju sprężarki
    jest objętość wodna instalacji grzewczej ;
    Ilość zładu to ; moc pompy x 20 l/kW
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 02-10-2022 o 10:04
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #17744

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ja już zgubiłem się co chcesz osiągnąć...
    Jest w domu ok , czy za zimno ? Sterujesz tylko wodą kotłową ,czy masz jakiś termostat ?

    Tak, wyższa delta na grzejniki to też podstawa ( na pewno 5 stopni to za mało) tam również krzywą trzeba podnosić ( bo wyższa delta od razu spowoduje ,że jesteś bliżej temperatury docelowej).
    mam 22 stopnie, jest ok. Chodzi o to, ze nieraz w dzien dotykam grzejniki a one sa letnie. Nie mam termostatu, sterowanie tylko z pompy ustawieniami. Delte na 6 czy od razu 7 probowac nastawic?

  5. #17745

    Domyślnie

    właczyłem na 7 delte i cicha prace 1.

  6. #17746
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Kojarzę , że 8 to taka wyjściowa delta na grzejniki , ale ja doświadczenia z nimi nie mam.
    A cicha praca 1 to chyba żadnej różnicy nie zauważysz ( Cicha praca 3 pomaga przy tym , że pompa przy grzejnikach chce jak najszybciej iść na pełną moc , a cicha praca 3 ją trochę ogranicza).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #17747

    Domyślnie

    tak wstukalem poziom 3. Na razie poobserwuje. Rozumiem ze liczba wlaczen sprezarki ma sie zmniejszyc zeby jej nie zajechac albo chociaz jak nie zmniejszyc to kultura pracy jej ma byc inna. Nie bardzo rozumiem jakby miala zmiana krzywej czyli zwiekszenie temperatury mi pomoc. Logicznie mysle sobie - zwieksze temperature to pompa bedzie uzywac wiecej energii i wiecej sprezarki zeby ja osiagnac i utrzymac w danej zwiekszonej wartosci

  8. #17748
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak ,z jednej strony grzanie do wyższej temperatury to większe zużycie energii ,ale z drugiej strony sprężarka pracuje dłużej dostarczając więcej energii do wody za jednym razem , przez co dłużej pozostanie wyłączona. Może wyjść ,że dwa włączenia sprężarki i jej działanie przez 6 min i przerwa 20min zużyje tyle samo energii co włączenie sprężarki raz na 12 min i przerwa 40min. Choć 12 min działania to i tak strasznie krótko , sprężarkę jak się już włączy to powinna pracować jak najdłużej . Tak włączać i wyłączać często to sobie można jakiś grzejnik , maty...

    EDIT: A najlepiej byłoby doprowadzić do tego , żeby grzejniki ( a w zasadzie cały układ) były w stanie odbierać całe ciepło wyprodukowane przez pompę ciepła , przez co nie wyłączałaby się tak często ( to co pisał Andrzej , większe grzejniki , bufor...)
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 03-10-2022 o 09:18
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #17749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Szybkie pytanie, po włączeniu trybu cichego 3 na grzaniu CO jakby ciut lepiej bo ogranicza Hz sprężarki ale za to dużo dłużej (i jakby większy pobór energii przez to) przy grzaniu CWU.
    Niby w konfiguracji (ServiceCloud) mam opcję włączenia harmonogramu pracy cichej ale za cholerę nie mogę go nigdzie w ustawieniach znaleźć.
    Z trzeciej strony na razie i tak to takie grzanie na ćwierć gwizdka - może poczekam na bardziej sprzyjające do kombinacji temperatury.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  10. #17750

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Szybkie pytanie, po włączeniu trybu cichego 3 na grzaniu CO jakby ciut lepiej bo ogranicza Hz sprężarki ale za to dużo dłużej (i jakby większy pobór energii przez to) przy grzaniu CWU.
    Niby w konfiguracji (ServiceCloud) mam opcję włączenia harmonogramu pracy cichej ale za cholerę nie mogę go nigdzie w ustawieniach znaleźć.
    Z trzeciej strony na razie i tak to takie grzanie na ćwierć gwizdka - może poczekam na bardziej sprzyjające do kombinacji temperatury.
    Nie używaj harmo z apki tylko na sterowniku pompy, tylko czekać aż znowu beda mieli problemy z serwerami.

  11. #17751
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matifcb Zobacz post
    Dziękuję za podpowiedź. Jak to sprawdzić? łopatologicznie stac i liczyc?


    stalem 45 min, sprezarka wlaczyla sie dwa razy przez ten czas. Niestety licznik zmienia sie tylko przy wlaczeniu. Mam cisnienie 1,5 bara i jak sprezarka sie zalacza ( wentylatory sie kreca w jednostce zewnetrzenj) to cisnienie spada do 1 bara. Czestotliwosc to przez dluzszy czas 32-33 Hz a pozniej przez jakis czas 22-23 Hz. Caly cykl trwa okolo 5-6min. Teraz mialem 15 stopni temp zew. na pompie, woda po 32-37 stopni. Pompa dziala na krzywej na ustawieniu 0 czyli ani nie obnizam ani nie podwyzszam aktualnie krzywej. Aktualnie jest 4916 wlaczen sprezarki. Szkoda ze nie widac jakiegos zestawienia kiedy ona pracuje.
    Cześć, nigdy pompa nie liczy wyłączeń, różnica jest taka że duże jednostki w trakcie defrostu maja 1 włączenie, a małe jednostki 2 włączenia, jak chcesz wydłużyć cykle to musisz podnieść krzywą, i zamontować jakiś termostat pomieszczeniowy jako kaganiec, wtedy znacząco ograniczysz ilość cykli
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  12. #17752
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Szybkie pytanie, po włączeniu trybu cichego 3 na grzaniu CO jakby ciut lepiej bo ogranicza Hz sprężarki ale za to dużo dłużej (i jakby większy pobór energii przez to) przy grzaniu CWU.
    Niby w konfiguracji (ServiceCloud) mam opcję włączenia harmonogramu pracy cichej ale za cholerę nie mogę go nigdzie w ustawieniach znaleźć.
    Z trzeciej strony na razie i tak to takie grzanie na ćwierć gwizdka - może poczekam na bardziej sprzyjające do kombinacji temperatury.
    Ale lepiej z czym?
    Tryb cichy 3 ogranicza czestotliwosc sprężarki(jako "efekt uboczny" ,bo podstawowym działaniem jest zmniejszenie obrotów wentylatorow), przez co jest dłużej i może i ciut więcej energii łącznie idzie (sam do tego doszedles) ,to jaki jest powód kombinacji?

    No i harmonogramu trybu cichego z service cloud możesz nie ustawić ponieważ tego harmonogramu CZ-TAW1 nie obsługiwał (chyba ze coś się od poprzedniego sezonu zmieniło i zaktualizowalo). Moduł obsługiwał tylko harmonogram ogolny ,ten od wlacz wylacz i tryb pracy..

  13. #17753
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    W kwestii harmonogramu pracy cichej OK.
    W kwestii używania servicecloud do ustawiania harmonogramu ogólnego to szkoda że ten ustawiony z service cloud nie zapładnia sterownika PC.

    Powód 'kombinacji' jest jak najlepsze ustawienie pompy, przez najlapsze mam na myśli najbardziej optymalne pod każdym względem : taktowania, poboru energii. utrzymania komfortowej temp w domu. PC mam od maja więc jest to w zasadzie uruchomienie CO (od około połowy września)

    Tak sam zauważyłem że włączenie trybu cichego 3 spowodowało ponad 2 krotne wydłużenie czasu grzania CWU (powiedzmy że w okresie letnio jesienno wiosennym to nie problem), pzy jednoczesnym zauważalnym wzroście poboru energii (analizuję pobór z podlicznika Zamel nie z wskazań PC) o około kilkanaście %

    Zauważyłem również że zwiększenie delty (z 5 do wcale nie spowodowało wydłużenia pracy pompy a ją skróciło (podobna temp zew. ~9/10stopni), obecnie na delcie 5 różnica na wykresie w servicecloud wynosi ~3 stopnie i dalej pompa pracuje
    Na chwilę obecną PC pracuje rano od 4:00 - 9:00 i to wystarcza do utrzymania komfortu w domu, Korygowałem już krzywą, przesunąłem temp w górę do 35 i zmniejszyłem temp z 15 do 10 przy której obowiązuje ta temp CO.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  14. #17754
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Jak nie masz problemów z odbiorem ciepła z pompy ,przez co nie wyłącza Ci się ona często, a także nikt nie mowi,że jest głośno, to załączanie trybu cichego jest niepotrzebne

  15. #17755
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Na takie okresy przejściowe brakuje mi takiej funkcji (a może jest lub da się jakoś ustawić pompę w podobny sposób) żeby po wyłączeniu się sprężarki - nie włączała się ponownie ale wyczerpała cały bufor z nagrzanej wody, obecnie ta woda stygnie w buforze do dnia następnego.
    Dzisiaj miałem taką sytuację że pompa chodziła od 4:00 - 8:00 (harmonogram do 9:00) - o 8:30 niepotrzebnie się włączyła zamiast sobie wyssać z bufora.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221004_delta6st.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	461440  
    Ostatnio edytowane przez a.gwozdz ; 04-10-2022 o 13:23
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  16. #17756
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    Cześć, nigdy pompa nie liczy wyłączeń, różnica jest taka że duże jednostki w trakcie defrostu maja 1 włączenie, a małe jednostki 2 włączenia, jak chcesz wydłużyć cykle to musisz podnieść krzywą, i zamontować jakiś termostat pomieszczeniowy jako kaganiec, wtedy znacząco ograniczysz ilość cykli
    Ta , nigdy...
    Pierwsze z brzegu posty niektórych kolegów:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996237
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996405

    Na pewno jeszcze @plusfoto tak ma... Więc to na pewno nie przypadek.

    Duże jednostki mają 1 cykl ? A niema przypadkiem takiego trybu , gdzie sprężarka podczas defrostu w duzych jednostkach się nie zatrzymuje ? Czyli nic nie zliczy...
    No ale to ty wiesz wszystko , a ja się mam uczyć
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 04-10-2022 o 16:49
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #17757
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ta , nigdy...
    Pierwsze z brzegu posty niektórych kolegów:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996237
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996405

    Na pewno jeszcze @plusfoto tak ma... Więc to na pewno nie przypadek.

    Duże jednostki mają 1 cykl ? A niema przypadkiem takiego trybu , gdzie sprężarka podczas defrostu w duzych jednostkach się nie zatrzymuje ? Czyli nic nie zliczy...
    No ale to ty wiesz wszystko , a ja się mam uczyć
    Małe jednostki mają jeden tryb defrostu tzw deice 1, a duże jednostki mogą mieć dwa tryby odszraniania zależny od temperatury wody kotłowej i temperatury zewnętrznej, czyli deice 1 lub deice 2, i w trybie deice 1 sprężarka się nie zatrzymuje więc nie zlicza włączenia

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996405 tu nie pisze że zliacz włączenie i wyłączenie tylko że zlicza 2 włączenia jeden na początku i drugi na końcu deforstu i to się zgadza, bo sprężarka się 2 razy zatrzymuje

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996237 tu ciężko się określić, ale albo jest jakiś błąd w sofcie, albo jest to źle policzone, ja w swoim zasobie nie mam żadnej pompy która by zliczała wyłączenia, i podejrzewam że na fabryce nikt nie używa losowania a ta ma zliczać wyłączenia a ta nie.
    Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 05-10-2022 o 16:19
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  18. #17758
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Akurat dwuwentylatorowa to w trybie deice 2 właśnie się zatrzymuje i zlicza , a nie jak napisałeś w 1...

    No i może w końcu pompa zliczać osobno wł osobno wył ,czy nie ? Pisałeś ,że nie może , a na forum są przypadki ,że zlicza... ( i nie wiesz ,czy błędem jest to ,że zlicza z osobna wł i wył. , czy tylko wł.)
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #17759
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Dzisiaj zauważyłem, że PC chodzi na niskich/średnich obrotach o częstotliwości ok 20-35 HZ przez 8-12 godzin. Czy to nie za dużo dla jej 'zdrowotności' ?

  20. #17760
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Są dwie szkoły , jedna mówi ,żeby sprężarka pracowała na nominalnych obrotach ,szybko nagrzewała i się wyłączyła , a druga odwrotnie ,żeby jak najszybciej się zmodulowała i jak najdłużej pracowała. A która lepsza to pewnie nikt jednoznacznie nie odpowie.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

Strona 888 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony